Всякакви въпроси относно съдомиялните - 9

  • 57 911
  • 759
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 93
Здравейте, аз да попитам само Whorlpool добра идея ли е? Харесват ми, но не знам дали са най-удачният вариант. Simple Smile Благодаря! Simple Smile

# 751
  • Пловдив
  • Мнения: 32
Искам да Ви кажа, че по-актуална тема с No 15 - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=783875.0

# 752
  • Мнения: 297
Слагам аз вратата и какво да видя трудно се затваря. Явно е произведена не където трябва, защото като я погледна отгоре и има дъга т.е. крива си е. Въпреки всичко се надявам да "улегне" с времето, особено при миене на 60 градуса. Днес след първото измиване на 60 градуса се затваря вече малко по-лесно.

Разправят, че Carad са железни миялни машини иначе.

# 753
  • Мнения: 814
Здравейте, имам и аз въпрос за проблем със съдомиялната, който възниква за трети път с интервал от няколко месеца между всеки. Съдомиялната ми е Аристон, ползвам я от 3-4 години ежедневно, че и по няколко пъти на ден. При последното измиване снощи на дъното й остана вода, чиста, студена. Споделих след втория път с техник от сервиз, който дойде  у дома по друг повод, но той ме гледаше умно и нещо измрънка, без да я погледне дори. Останалата след приключване на програмата вода съдомиялната изхвърли, като включих  нова програма и я прекъснах преди същинското измиване. Но ме тревожи това, че че случва отново.
Имате ли  идея  каква би могла да е причината ? Случвало ли се е и при вас?
Предварително благодаря.

# 754
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Недобра нивелация или разместен маркуч? При мен се е получавало само веднъж за трите години ползване /друга марка е/.

# 755
  • Мнения: 814
ТуиГ, благодаря за бързия отговор  Hug. За нивелацията нямам съмнение, допуснах, че може да е от притиснат маркуч за отпадните води, леко издърпах съдомиялната напред, ще я пусна довечера и ще разбера дали това е причината.   Тя е пъхната в ниша ход кухненския плот, но  подът е от ламинат и е възможно неволно да е приплъзната назад. А филтъра редовно  почиствам, почиствам и самата машина с препарата на финиш без съдове...Много и искрено се надявам това да е причината за проблема. Съмнението ми идваше от това, че се случва през големи интервали от време, че водата, която остава, е чиста и студена, не надвишава допустимото ниво в основата на съдомиялната, т. е  не прелива при отваряне на капака.

# 756
  • Русе
  • Мнения: 46
Момичета да питам колко често зареждате гланц? На мойто Беко му смениха кутията в която се слага таблетката и гланца, защото беше се прецакала пружината, която отваря капака на таблетката. Заредих си гланц и след 10 дена ми светва, че няма, настроен е на 2 степен. Зареждам пак защото си мисля, че предния път не съм сипала догоре, бележа шишето /около 2 пръста се изля, бутилка на Финиш/ и след 9-10 дена пак светна. Ползвам я близо 2 години и досега помня, че съм зареждала 3-4 пъти в годината, 1 бутилка гланц ми отива за над година. Звънях на техниците - според тях така трябвало да е, до сега нещо не е било наред, че да слагам малко гланц. Ама казаха да я пробвам още и не е проблем пак да ми сменят кутийката. Гаранционна е миялната.
Не знам сега кое е нормално, я давайте отчет кой по колко слага Grinning

# 757
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
С месеци не съм зареждала. Пускам по 5-6 миялни на седмица. Рядко повече. Не е нормално според мен да зареждаш толкова често, и то при положение, че си на ниска степен.

# 758
  • Русе
  • Мнения: 46
Мерси за отговора. И аз така си мислех, май пак ще ги викам техниците. Добре поне, че са много любезни и бързи от сервиза, ама пак занимавка и размотаване Simple Smile

# 759
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Въпреки нашата варовита вода, много често е това. Трябва на около 2 месеца някъде да зарежда.

Общи условия

Активация на акаунт