Всякакви въпроси относно съдомиялните - 9

  • 57 951
  • 759
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 3 410
Моята е за 9 комплекта, мия с нея всеки ден и ми изразходва по 1 кг сол на месец. Но солта е настроена на максимум.

# 721
  • Paris, France
  • Мнения: 14 029
ola, на колко настроихте солта? По колко машини дневно пускате и на каква температура? Аз мисля, че просто не сте я настроили солта както трябва. С таблетки ли миете и ако да натискате ли копчето за таблетки?

Половин кутия наистина е огромно количество за София. Колко кг съдържа кутията? Тук са по 4кг кутиите като в по-скъпите солта е пакетирана в 4 пакета от по едно кило. Но пък ако кутията ви е от 1кг не е чак толкова много. Имах съседка, на която кутия от 4кг сол не и стигаше на месец на максимална настройка, но тя пускаше по 2-3 машини на ден и все на интензивната. Оказа се нормално. Тя реши проблема като мина на таблетки и така зареждаше машината 1-2 пъти годишно.

# 722
  • Мнения: 110

ola, на колко настроихте солта? По колко машини дневно пускате и на каква температура? Аз мисля, че просто не сте я настроили солта както трябва. С таблетки ли миете и ако да натискате ли копчето за таблетки?


Имам две позиции на солта - 1и2-моята е настроена на 1. Пускам по една, по някога и две машини на ден. Кутията е от 1 кг.

# 723
  • Мнения: 3 410
Според мен не е много - все пак машината ти е голяма, а и понякога я използваш по 2 пъти на ден.

# 724
  • Мнения: 176

ola, на колко настроихте солта? По колко машини дневно пускате и на каква температура? Аз мисля, че просто не сте я настроили солта както трябва. С таблетки ли миете и ако да натискате ли копчето за таблетки?


Имам две позиции на солта - 1и2-моята е настроена на 1. Пускам по една, по някога и две машини на ден. Кутията е от 1 кг.

щом кутията е един килограм, значи всичко е ок. С това трябваше да започнеш. Нормално е да изразходва половин килограм за един месец. А ти само половин килограм ли сипваш? За 12 комплекта резервоарът е хубаво да се напълни поне с килограм и половина за да се пази йонообменника. Независимо, че е настроена на минимума.

# 725
  • Мнения: 90
Някой да е купувал Горение, 9 комплекта, А+, 10л. разход на вода?! Чудя се в момента дали да инвестирам в една такава...!Ако някой скоро е купувал такава, нека сподели дали е доволен!

# 726
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 027
Някой да е купувал Горение, 9 комплекта, А+, 10л. разход на вода?! Чудя се в момента дали да инвестирам в една такава...!Ако някой скоро е купувал такава, нека сподели дали е доволен!
аз лично не съм доволна-мн.бързо се развали,след 2-рата година умря

# 727
  • София
  • Мнения: 210
Моля за съвет коя миялна да избера:-/ Бекото няма защита от преливане,Боша пък няма 70градусова програма. Уурлпула ми де струва добра оферта.
http://www.technopolis.bg/b2c/details/680548/P11110301/Sadomiyalna-za-v
grazhdane-BEKO-DIN-5833
 http://www.tehnomix.bg/whirlpool-adg-6500.html
 http://www.tehnomix.bg/bosch-sgv-43-e-43-eu
Много съм объркана, приемам всякакви съвети.

# 728
  • Мнения: 90
etty775, благодаря! накара ме да се замисля...а почти се бях навила, най-малкото защото гаранцията е 36 месеца, т.е. повече от 2 години...но какво от това ако се размотава по сервизи:(

# 729
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 027
etty775, благодаря! накара ме да се замисля...а почти се бях навила, най-малкото защото гаранцията е 36 месеца, т.е. повече от 2 години...но какво от това ако се размотава по сервизи:(
аз казвам от личен опит Confused
при други може да не е така,но моята след поредното разваляне-ремонта щеше да 70% от цената й като нова,си седи чинно в един килер,аз действам с друга,
затова имах и един един кометнар,че марково-висок/нисък клас-всичко си е до късмет.
успех при търсене/покуока/ползване Heart Eyes

# 730
  • София
  • Мнения: 708
Моята машина е едно старо AEG. От известно време насам забелязвам, че стъклените чаши не се измиват добре- остават едни като зрънца по тях или като запотено. Не съм сменяла препаратите- ползвам прах Аро и таблетки Медикс, преди измиваше с тях. Правих й профилактика с препарат на финиш, без особен ефект. Някакви идеи? Дали е от ЕГН-то на машинката? Grinning

# 731
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Ако измиеш на ръка чашите оправят ли се? Защото ако проблема остава и след ръчно измиване, значи е от чашите.

# 732
  • София
  • Мнения: 708
Да, оправят се. Май тези топчета са някакъв остатък от препарата. Но преди нямах този проблем.  Tired

# 733
  • Мнения: 2
Здравейте, искам да попитам един елементарен въпрос, предварително се извинянам за тъпотата му, но не се справих. Става въпрос за следното - купих препарат Сомат /червенкото шишенце за почистване на машини/, отлепих фолиото, което се намира на външната страна на капачката, закачих го обратно, както е показано - ок, но когато спря да работи миялната и я отворих установих, че то си е останало цяло т. с. не е е изпуснало препарат. Къде греша, ако отворя цялата капачка ще изтече течността преди да съм пуснала машината! newsm78 Сега си имам отново цяло пълно шишенце. Благодаря, Ви!

# 734
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Не знам конкретно за течността на Сомат, ама тази, която ползвам аз (от ДМ) изисква определена температура, ако си пуснала по-нискотемпературна програма може за това да не се е разтопила капачката.

Общи условия

Активация на акаунт