Всякакви въпроси относно съдомиялните - 9

  • 57 946
  • 759
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 5 918
Кристал се мие с хладка вода.Ако не са кристални може и на по-висока температура,но 70 е много. Ползвам програма 55 град.  Аз по принцип почти изключително ползвам вея.
Като че ли Дедо,като се коментираше повредено от миялните стъкло казваше,че една от възможните причини е високата температура.

# 706
  • Мнения: 176
Кристал се мие с хладка вода.Ако не са кристални може и на по-висока температура,но 70 е много. Ползвам програма 55 град.  Аз по принцип почти изключително ползвам вея.
Като че ли Дедо,като се коментираше повредено от миялните стъкло казваше,че една от възможните причини е високата температура.

W, от онези отговори на Дедо съм си записала, че стъклото се влияе от рязката смяна на температура. Което потвърждава твоето мнение. При силно загряване и после изплакване със студена вода по-нискокачественото стъкло помътнява.

# 707
  • Пловдив
  • Мнения: 786
Кристал няма да мия в съдомиялната, чашите ми за вино са евтини от Икеа и не е фатално да ги сменя, ако се надраскат.  Съдомиялната ми иначе има 5 програми- изплакване, Мини програма на 30 градуса, Еко на 50 градуса (171 мин, но пише, че е най-икономична), Експресна на 60градуса (58 мин.) и интензивна на 70 градуса (143 мин.)

Само последната не съм позлвала още. Чудя се на нея дали мога да мия стъкло-  стъклени салатени купи и нормални водни чаши...

# 708
  • София
  • Мнения: 23 165
Аз мия всичко на всякакви програми.
Използвам обаче съдове, на които не държа особено да ползвам десетки години.
Повреди няма никакви, освен че на 3-4 години подменям стъклените чаши, защото се надраскват.

# 709
  • Мнения: 505
Съдомиялната ми иначе има 5 програми- изплакване, Мини програма на 30 градуса, Еко на 50 градуса (171 мин, но пише, че е най-икономична), Експресна на 60градуса (58 мин.) и интензивна на 70 градуса (143 мин.)

Само последната не съм позлвала още. Чудя се на нея дали мога да мия стъкло-  стъклени салатени купи и нормални водни чаши...
Не би трябвало  Laughing Тя е за силно замърсени тави и тенджери и се ползва най-често за почистване на миялната със специален препарат.

# 710
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Много обичам интензивната програма и най-често мия на нея, заради високата темпепратура. Всичко мия, нямам проблеми. Peace

# 711
  • Русе
  • Мнения: 3 711
И аз мия основно на най-високи градуси. Много рядко, когато нямам тави, мия на автоматичната 55-60 гр.

# 712
  • Мнения: 451
И аз мия често на интензивна програма 70° - нямам поражения по чашите. Еко програма не ползвам, защото има само две изплаквания след основния цикъл (с едно по-малко от "нормалната" и с цели две по-малко от интензивната).

# 713
  • Стара Загора
  • Мнения: 756
момичета да ви питам нещо,след като приключи цикъла на миене ,отварям миялна за да изсъхнат съдовете ,и цялата стая мирише на препарат на химия,после и самите съдове така ми ухаят .забелязах че при течен препарат миризмата е по-лека,при таблетки е много силна.
При вас така ли е?

# 714
  • Мнения: 455
момичета да ви питам нещо,след като приключи цикъла на миене ,отварям миялна за да изсъхнат съдовете ,и цялата стая мирише на препарат на химия,после и самите съдове така ми ухаят .забелязах че при течен препарат миризмата е по-лека,при таблетки е много силна.
При вас така ли е?
Така миришеха само от Финиш-а.
Сега ползвам Fairy и нямам проблем.

# 715
  • Мнения: 334
И аз ползвам само  Fairy, всъщност други не съм купувала  Grinning
Използвам най-често интензивната програма, мия всичко и нямам поражения за сега.

# 716
  • Стара Загора
  • Мнения: 756
момичета да ви питам нещо,след като приключи цикъла на миене ,отварям миялна за да изсъхнат съдовете ,и цялата стая мирише на препарат на химия,после и самите съдове така ми ухаят .забелязах че при течен препарат миризмата е по-лека,при таблетки е много силна.
При вас така ли е?
Така миришеха само от Финиш-а.
Сега ползвам Fairy и нямам проблем.
ползвам финиш и Fairy,при Fairy е още по-силна миризмата. newsm78

# 717
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Аз мия основно с Финиш, предпочитам го пред другите. И миризма накрая няма.

# 718
  • Мнения: 176
момичета да ви питам нещо,след като приключи цикъла на миене ,отварям миялна за да изсъхнат съдовете ,и цялата стая мирише на препарат на химия,после и самите съдове така ми ухаят .забелязах че при течен препарат миризмата е по-лека,при таблетки е много силна.
При вас така ли е?
Така миришеха само от Финиш-а.
Сега ползвам Fairy и нямам проблем.
ползвам финиш и Fairy,при Fairy е още по-силна миризмата. newsm78
и при мен е така. Но Финиша миризмата е само на химия, а при Феъри мирише на химия и леко е ароматизиран. Финиша вече не купувам, другите в краен случай.

# 719
  • Мнения: 110
Здравейте, момичета  bouquet От три месеца имам "Горение" - за 12 комплекта, мие не се оплаквам, но изразходва много сол - по 1/2 кутия за месец. Потреблението на сол е намалено на минимум /живея в София/. Нормално ли е такъв разход на сол и по колко средно харчат вашите машини?Благодаря ви предварително за отговорите  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт