Отговори
# 705
  • Мнения: 235
Шалом!

Деми, благодаря за отговора - да е...а тия аптекари прости - много щяло да ми бъде по две....Вчера взех още едно вечертаи сега съм по-добре. Иначе пия и но шпа и папаверин, ама не ми помагат. Казват че втората бременност е по-лека от първата - при мене изобщо не е така - дано и раждането да не е по-тегаво, че   newsm61

Peers_fairy- в Мюнхен сме в близките два месеца - свеки живее там и ние сме на гости при нея че ни виждат един път в годината. Добре че тук е по-хладно, че у нас е ужас...

Кости, каката ми  е на 6 години - направи ги през май. Уж се радва че ще имаме бебе, ама почва да се усеща откъде изгрява луната - скоро ми каза че тва бебе доста работа щяло да ни създаде. Но като цяло ме пита само дали го усещам, то дали ни чува, кара ме да си галя коремчето и се шегува че през пъпа наблюдава какво става навън. Иначе я взимаме на всички прегледи, планира какво да им е леглото и какво да му пазаруваме...
Ами горе долу това е...
Лек ден пожелавам, пазете се и се радвайте на тумбитата (моя доста е порастнал)

# 706
  • Мнения: 74
Момичета , помагайте ,счупих си зъба и не знам сега какво да правя  smile3511

Попаднах в нета на следната информация в статия писана от стоматолог :   "Упойките, както всички други химически вещества, са токсични, но човек с телесна маса 70 кг. може да поеме 10–12 ампули анестетик без странични ефекти! Забранено е единствено поставянето на упойки на бременни поради риск от увреждане на плода. Затова в целия цивилизован свят жените, планиращи бременност, минават през основен зъболекарски преглед, за да предотвратят опасността по време на бременност да ги заболи зъб. Защото, ако това се случи, или трябва да изтърпят болката с риск от спонтанен аборт, или ще трябва да им се сложи упойка с риск от увреждане на плода. Дори и пред тази алтернатива упойката понякога се предпочита."

Преди малко се случи и сега не ме боли,но мога ли да чакам да родя за да го оправя  - може да стане нетърпимо. Вие сблъсквали ли сте се с такъв проблем?

# 707
  • Мнения: 10
другата седмица ще ми вадят зъб  кажи че си бременна и той ще прецени. има упойки за бременни без адреналин Simple Smile

# 708
  • Мнения: 1 501
Привет. Аз съм на лекар около 15-ти. Тогава излизам и в болничен. В тия жеги как се справяте с ходенето на работа , защото на мен ми е много трудно особено вечер. Имам още 1 седмица , обаче и всичко свършва. Случайно някой да получава горещи вълни като мен? В жегите ми е още по - зле и цялата горя все едно имам температура. Трябва да съм на хладно иначе умирам , а на работа на колегите им става студено от климатика и все го изключват. Иначе всеки ден усещам бебето и то все по - често и по -силно.

# 709
  • Мнения: 235
Аз мисля че може и да не се вади - колко е счупен??? Според мен ще ти кажат да изчакаш и да отидеш само ако ти създава проблеми.



Ето я и въпросната кака

# 710
  • Мнения: 10
момичета да ви споделя много тежко карам бременността само съм в леглото и ям  нямам сили и желание за нищо  през нощта ставам по 3 пъти до тоалетна  след това трудно заспивам  и все още повръщам незнам какво да мисля  дали е нормално Confused

# 711
  • Мнения: 74
eli4ka_bg , благодаря ти за успокоението. А иначе зъба едва ли е за вадене , но със сигурност ще започне да ме боли ако не му обърна внимание още 4 месеца.
Относно повръщането - аз днес влизам в 5-тия месец и до преди  седмица повръщах. Дали ако се пораздвижваш повече няма да си върнеш тонуса?
Mен доктора преди 2 седмици ме изплаши, че плацентата ми е много ниско и трябва да почивам - и аз от страх първите 4 дена легнах и не станах от леглото и резултата беше че колкото повече лежах ,толкова повече не ми се ставаше.Болеше ме главата и бях толкова крива и нервна,колкото не съм била никога. Tака ,че започнах да си излизам и си се чувствам много по-добре.
Даже снощи бях на концерта на Prodigy на Spirit-a и тази вечер съм на Korn  newsm44


mimik, да ти е жива и здрава!Истинска красавица!

Последна редакция: нд, 05 авг 2012, 14:23 от AtenaotnA

# 712
  • Мнения: 443
AtenaotnA, това за упойките е пълна глупост. Питала съм и лекар даже, защото аз дори малко кариесче не правя без упойка. Ето нещо, което се надявам да те успокои. И аз имам една черна точка на един от зъбите, преди да забременея бях ходила да питам моята зъболекарка дали е кариес и тогава ми каза, че все още е само петънце на зъба. Днес отново я загледах и ми се стори по-голяма. Аз съм отложила първия зъбен преглед за края на месеца, с надеждата да се поразхлади малко времето до тогава. Но ако имам нещо за правене, не смятам да отлагам, защото през бременността зъбите се развалят с часове. Само зная, че не се правят рентгенови снимки.  Peace

# 713
  • Мнения: 12
Момичета , помагайте ,счупих си зъба и не знам сега какво да правя  smile3511

Попаднах в нета на следната информация в статия писана от стоматолог :   "Упойките, както всички други химически вещества, са токсични, но човек с телесна маса 70 кг. може да поеме 10–12 ампули анестетик без странични ефекти! Забранено е единствено поставянето на упойки на бременни поради риск от увреждане на плода. 

Май на всички бременни слагат упойка..Иначе болката,поне за мен беше нетърпима. Сега прага на болка е много по-нисък и на даши без упойка може да се издържи пломбиране. А аз имах и коренево лечение,което си е ужасно. 2пъти за по 2 часа с упойка *поспах* сладко в зъб.кабинет... И доки каза,ти си мама герой,понеже 3 път бях без упойка...... Simple Smile

# 714
  • Мнения: 31
Здравейте,момичета.Аз се поизгубих,но това е така,защото мъжа ми си дойде и не мога да се отделя от него GrinningЩе заминава пак след 2 седмици и гледам да се възползвам максимално от присъствието му.Много ми помага с малката,а и определено е друго като си е тук.Ходим по разходки,на кафенца,насам-натам и то времето минава.
Той понеже работи в чужбина и донесе мнооого дрешки за каката и....за бебето!Ама са много красиви,ще кача снимки сега във ФБ.Много ми е миличък,как се е сетил и за бебчето!
Между другото,в петък бях на преглед.Потвърдиха ни пола-момиче ще имаме със сигурност PeaceБебка беше 170 гр. и всичко й е наред.Махаше с ръчички,прозяваше се Simple SmileМного сладка беше.
zarrry,много съжалявам за това,което ти се е случило! Sad Hug Hug HugПожелавам ти много сили и кураж!Дано скоро да видиш пак две чертички и всичко да бъде наред! Praynig
пречупена,страхотен подарък си избрала за малката принцеса!Със сигурност ще й хареса! HugНа мен лично очите ми останаха,толкова хубаво и шаренко Heart Eyes
За пола-казаха ми го към 13 г.с.А в 17 г.с. ми го потвърдиха! Peace
За ФК-аз я спрях преди около седмица Peace
mimik,много е хубава вашата кака! Heart Eyes

# 715
  • Мнения: 15
Здравейте,
аз си чета ли чета, какво пишете като радости и като неща, които ви тревожат, но незнам защо не  мога да се организирам да пиша :0 ) Да се надяваме това да го променя  Thinking, ама знае ли човек .
И аз пия само фолиева кис. + магнерот, който самосиндикално смятам да спра, защото ми го изписаха заради амниото, но мисля че вече не ми е много необходимо, но след утрешната консултация с лекар ще се реши съвсем Simple Smile
За упойките и аз съм чувала доста лошо неща, за поява на алергии към тях и т.н. Но съшо така знам че има и други, които са малко по скъпи, но липсваше нещо, което уж ги прави малко по безвредни, но то човек вече незнае ли, знае ли какво как и защо..
На мен за съжаление тези дни апетита ми така е нараснал, и при това ям храни --диня и т.н.които допълнително спомагат за подуването ми  и вечер се чувствам като слон. Дано да е само от факта че събота и неделя си стоя повече вкъщи през деня Simple Smile
КАЛИОПА и Дарина Стоева - къде ще правите разходки? В Борисова ? Мога и аз да се присъединя, пишете дали сте се организирали за тях:) Ще бъде  супер Simple Smile
Kosty сигурна, че много скоро ще разбереш пола и ще бъде голямо щастие. Много хубаво усещане Simple Smile
Zarrry, съжелявам много за това, което се е случило, но съм сигурна, че скоро нещата ще се променят в позитивна посока за теб. Ако мога да ти помогна или имаш нужда от нещо друго винаги можеш да се обърнеш към мен:)
Пожелавам ви много спокойни и сенчести дни,
и малко джаз насторение...
 /това е заради вчера - на лятната сцена в Борисова имаше около може би почти 2 часа джазче, беше супер../
Та така...

# 716
  • Мнения: 189
Привет. Аз съм на лекар около 15-ти. Тогава излизам и в болничен. В тия жеги как се справяте с ходенето на работа , защото на мен ми е много трудно особено вечер. Имам още 1 седмица , обаче и всичко свършва. Случайно някой да получава горещи вълни като мен? В жегите ми е още по - зле и цялата горя все едно имам температура. Трябва да съм на хладно иначе умирам , а на работа на колегите им става студено от климатика и все го изключват. Иначе всеки ден усещам бебето и то все по - често и по -силно.
Извинявай, ако ти се бъркам  Embarassed, но защо толкова рано спираш работа???? Аз ужасно много се колебая до кога да ходя и за сега мисля да ходя (дано съм добре) до края- тоест до45 дни преди термин. Вие мами, как мислите да правите????? Ще се радвам, ако споделите какво планирате Simple Smile

# 717
  • Мнения: 91
на ман ми се иска да работя колкото се може по-до късно, ако ми позволява състоянието разбира се.тя моята работа е по-специфична и ще ми е малко трудно след 7-ми-8-ми месец да водя кукли и да играя равностойно с колегите на сцената,но докато може ще играя....

# 718
  • Мнения: 1 107
mimik голяма красавица е малката Heart Eyes Пу-пу

Цитат
Kosty сигурна, че много скоро ще разбереш пола и ще бъде голямо щастие. Много хубаво усещане Simple Smile
slancetoto, знам, така е, ама пусто му нетърпение, и любопитство, и желание Crazy

AtenaotnA с предната си бременност ходих в края на седми месец да ми пломбират зъб. Сложи ми упойка, не усещах никаква болка и не навреди по никакъв начин на плода Peace

# 719
  • Мнения: 1 501
LiNa_86 , не ми се бъркаш споко. Ами ще спирам работа , защото много се ядосвам там от край време , натоварена е психически и не е за издържане. Просто работя с адски много хора , лудницата е пълна , всеки ходи насам натам иска от тебе нещо , хващаш едно пускаш друго , телефони звънят , някакъв ад е. Не е спокойна работа става въпрос и може би и аз съм сега по - изнервена и съвсем не мога да трая.

Общи условия

Активация на акаунт