САМО за фенове на Стивън Кинг! - 8 част

  • 45 680
  • 739
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 307
Здравейте Wink
Чела съм Сейлъмс Лот,Мъртвата зона ,Неизживени спомени и скоро приключих със Сблъсък.Какво ще кажете за Талисмана?Интересното е,че не обичам хорър и разни страхотии.Стивън Кинг обаче ме увлича без да искам  Wink

# 316
  • София
  • Мнения: 4 903
"Вихър през ключалката" от Стивън Кинг

 newsm18 Tada newsm18 dancing

УРААААААААААААА !!!!

Интересното е,че не обичам хорър и разни страхотии.Стивън Кинг обаче ме увлича без да искам  Wink

Това е, защото Стивън Кинг не просто хорър-писател  Wink - колкото повече негови книги прочита човек, толково повече се убеждава в това.
"Талисманът" е куест. Може малко детска да ти се стори, но е хубава. Втората й част, обаче - "Черният дом"  е много брутална книга; една от най-бруталните за мен. Може да си я оставиш за по натам.
Хареса ли ти "Сблъсък"  Innocent ?

# 317
  • Мнения: 307
Хареса ми  WinkПосле даже изгледах мини сериала.Допада ми как рисува образите на героите.Изкарва на яве някои черти и слабости на човека,такива дето всеки ги има,а се срамува от тях или се плаши и ги подтиска.В същото време,колкото и мрачна картина да нарисува,винаги има надежда.Човека е този,който може да промени всичко и има право на избор;-)Ще ми се да чета нещо не толкова кърваво и стряскащо JoyЧетох Сеймсънс Лот на 13 години и още ми държи влага ooooh!

П.С-книгата е писана края на 70-те и  докато я четях все си мислих колко напред са били американците още тогава Joy

Последна редакция: ср, 14 ное 2012, 12:51 от marinaivanovaa

# 318
  • София
  • Мнения: 10 858
Здравейте Wink
Чела съм Сейлъмс Лот,Мъртвата зона ,Неизживени спомени и скоро приключих със Сблъсък.Какво ще кажете за Талисмана?Интересното е,че не обичам хорър и разни страхотии.Стивън Кинг обаче ме увлича без да искам  Wink

Здравай   bouquet

Аз не бих ти препоръчала Талисманът. Може би защото на мен не ми хареса, както Кали каза - детска ми се видя, и то много. Типичен Кинг роман за теб - Дума Ки, Дългата разходка, Мизъри, Торба с кости, Капан за сънища.
Която и да хванеш - няма да сгрешиш  Peace

"Вихър през ключалката" от Стивън Кинг

 newsm18 Tada newsm18 dancing

УРААААААААААААА !!!!


Да!!! Урааааааааааааааа!!!

# 319
  • Мнения: 307
Какво ще кажете за поредицата ''Тъмната кула"?Мен нещо много апетитна ми се вижда.

# 320
  • Мнения: 2 805
Какво ще кажете за поредицата ''Тъмната кула"?Мен нещо много апетитна ми се вижда.

Ами апетитна си е  Wink

# 321
  • София
  • Мнения: 4 903
Какво ще кажете за поредицата ''Тъмната кула"?Мен нещо много апетитна ми се вижда.

За милионен сигурно път ще го кажа - за мен това е апогеят в творчеството на Кинг.
Всички негови книги, в това число и ненаписаните още от него, водят до "Тъмната кула".
Затова препоръчвам да се прочете СЛЕД изчитането на поне 2/3 от книгите на автора.

# 322
  • Мнения: 307
Ох...тресе ме любопитство CrazyОт няколко дни се оглеждам и се чудя коя книга да подхвана.Хм може да започна с 'Торба с кости'.Може да се поровя още малко.Пък и ще погледна предните теми,навярно сте обсъждали Wink

# 323
  • София
  • Мнения: 10 858
Много, много сме обсъждали  Peace От предни теми можеш да добиеш голяма представа коя да почнеш, но лошото е че ще запалиш по не една  Laughing

# 324
  • Мнения: 307
Ох,милата ми дъщеря WinkСамо я дебна да заспи и подхващам книгата.У дома ми се сърдят...Доста позната(навярно)за вас ситуация Grinning

# 325
  • Мнения: 1
Не знам защо, но нямам желание да я чета тая поредица за кулата,не ми иде отвътре! newsm78
Все си казвам,че трябва ,но дотам!А виждам,че я харесвате!

# 326
  • España
  • Мнения: 342
brain, и аз в началото бях така настроена към Кулата.
Когато започнах да я чета направо се влюбих в персонажите, чудех се на себе си как така съм подминавала тези книги толкова години.

# 327
  • Мнения: 1
Май,май,ще се навия да я прочета,ама не знам откъде да я намеря,в нашата библиотека няма всички книги от поредицата!! Sad
И да попитам нещо-преди време някой ми беше обещал "Сблъсък" за прочит,но като не помня кой беше!?Та,ако може да ми се обади!! Praynig

# 328
  • София
  • Мнения: 4 903
Май,май,ще се навия да я прочета,ама не знам откъде да я намеря,в нашата библиотека няма всички книги от поредицата!! Sad

Давам линкове за он-лайн прочит, ако вършат работа  Rolling Eyes :
Тъмната кула
Сблъсък

# 329
  • Мнения: 945
Не знам защо, но нямам желание да я чета тая поредица за кулата,не ми иде отвътре! newsm78
Все си казвам,че трябва ,но дотам!А виждам,че я харесвате!

И аз бях така, докато не прочетох един разказ - "Сестричките от Елурия". В него се разказва за Роланд, част от пътя му към Тъмната кула, и изведнъж ми се прииска да прочета поредицата. Grinning
Вече съм на последната част - "Тъмната кула" и не съм вярвала, че мога да се разрева на фентъзи роман Sad, ама се случи. Тези, които са чели книгата, знаят за какво говоря.
Наистина почнеш ли веднъж, влизаш в един омагьосан свят и четеш една след друга книгите и не ти се спира. Grinning

Аз пък не мога да започна "Песен за огън и лед" - не ми идва отвътре някак.

Общи условия

Активация на акаунт