Ваканцията на Седми за осми

  • 58 006
  • 765
  •   1
Отговори
# 750
  • София
  • Мнения: 58
Това, което виждам на сайта на НФСГ леко ме разтревожи. Обявени две свободни места за учители по български език, едно свободно място за учител по немски и едно място за спец. предмети.....Това ми изглежда като сериозен проблем в навечерието на новата учебна година... newsm78

# 751
  • София
  • Мнения: 5 176
Това, което виждам на сайта на НФСГ леко ме разтревожи. Обявени две свободни места за учители по български език, едно свободно място за учител по немски и едно място за спец. предмети.....Това ми изглежда като сериозен проблем в навечерието на новата учебна година... newsm78
Свободните работни места се обявяват горе- долу по това време, през лятото. Спокойно, НФСГ няма да остане без учители:)

# 752
  • София
  • Мнения: 62 595
доколкото зная те са длъжни да ги обявят публично, макар вече да има потенциални кандидати.

# 753
  • София
  • Мнения: 58
ganis, не ме тревожи това, че ще остане без учители а факта, че търсят толкова много позиции. Това не е ли знак  за нещо сериозно, което се случва в това училище?

Последна редакция: пт, 03 авг 2012, 10:13 от supernova2010

# 754
  • София
  • Мнения: 615
Навсякъде търсят и аз видях във ФЕГ бяха обявили около 5 места за учители. Има текучество за жалост.  Tired Дано имат късмет децата ни, да попаднат на съвестни преподаватели.
На мен не ми пречи да пиша в две теми, така няма да се спами общата, когато имам конкретни казуси.  Peace

# 755
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Преди време някой беше писал за много свободни места за учители в 2 АЕГ. Дали е нормално не знам, но мен лееекинко ме притесняват подобни обяви.

# 756
  • Мнения: 2 274
То и за 164 ГПИЕ е по същия начин. Търсят се учители по АЕ, Мат и ИЕ като последното най-много ме притеснява. Дано учителката, на която са се спрели да е съвестна и да има подход към децата!

# 757
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
То и за 164 ГПИЕ е по същия начин. Търсят се учители по АЕ, Мат и ИЕ като последното най-много ме притеснява. Дано учителката, на която са се спрели да е съвестна и да има подход към децата!
Именно, търсенето на преподаватели по основните езици в ЕГ е най-притеснително. Не че другото не е.

# 758
  • Мнения: 140
По отношение на текучеството на учители:
Не се ли замисляте, че има учители, които се пенсионират? За милионна София е нормално поне 50 учителя да се пенсионират на година. Обикновено, когато влязат в пенсионна възраст в учебно време си изкарват срока и лятото напускат.
По отношение на учители, които не влизат в тази възраст и напускат: щом не се чувстват добре на дадено раб. място, по-добре да не мъчат себе си и децата с присъствието си а да назначат мотивирани и амбицирани преподаватели, които да работят с желание а не да получават заплата.
И пак накрая стигаме до късмета.  Simple Smile Simple Smile

# 759
  • Мнения: 14 464
По отношение на текучеството на учители:
Не се ли замисляте, че има учители, които се пенсионират? За милионна София е нормално поне 50 учителя да се пенсионират на година. Обикновено, когато влязат в пенсионна възраст в учебно време си изкарват срока и лятото напускат.
По отношение на учители, които не влизат в тази възраст и напускат: щом не се чувстват добре на дадено раб. място, по-добре да не мъчат себе си и децата с присъствието си а да назначат мотивирани и амбицирани преподаватели, които да работят с желание а не да получават заплата.
И пак накрая стигаме до късмета.  Simple Smile Simple Smile

Съгласна съм с вас,но все пак се замислям в 91НЕГ не се ли пенсионират кадри.
Моя близка си търси работа като преподавател и следи свободните работни места-в някои у-ща с голям брой преподаватели не публикуват бройки,значи основното за мен е текучеството,за съжаление. Thinking

П.П. При избора на училище за моите деца се интересувах и от текучеството на кадри

Последна редакция: пт, 03 авг 2012, 11:43 от Sause baus!

# 760
  • София
  • Мнения: 58
По отношение на текучеството на учители:
Не се ли замисляте, че има учители, които се пенсионират? За милионна София е нормално поне 50 учителя да се пенсионират на година. Обикновено, когато влязат в пенсионна възраст в учебно време си изкарват срока и лятото напускат.
По отношение на учители, които не влизат в тази възраст и напускат: щом не се чувстват добре на дадено раб. място, по-добре да не мъчат себе си и децата с присъствието си а да назначат мотивирани и амбицирани преподаватели, които да работят с желание а не да получават заплата.
И пак накрая стигаме до късмета.  Simple Smile Simple Smile

По повод късмета искам да ви разкажа една истинска история /малко HR - ски хумор/. При подбор на програмисти в MIcrosoft, HR мениджъра излязъл в коридора със всички СV и ги плъзнал по пода -  взел тази автобиография, която била най-отпред. На въпроса "Това сериозно ли е, така разчитаме само на късмет?" отговорил - "На нас хора без късмет не ни трябват".....та дано късмета проработи за най- добрите все пак ....

# 761
  • София
  • Мнения: 5 176
Ами и ние тази година имахме свободно място по БЕЛ, МАТ и  по НЕ. Просто колегите се пенсионираха. Това си е в реда на нещата. Simple Smile

# 762
  • София
  • Мнения: 5 176
При нас обаче кампанията я проведохме в края на юни, защото искахме колегите да изнесат по един урок.

# 763
  • Мнения: 205
Преди време някой беше писал за много свободни места за учители в 2 АЕГ. Дали е нормално не знам, но мен лееекинко ме притесняват подобни обяви.

В понеделник ходихме до 2 АЕГ за да види детето новото училище, защото досега не беше ходила, а и трябваше да си остави отпусното. Още с влизането ми направи впечатление, че има много хора на партерния етаж,  но после разбрах, че се провеждат събеседвания с учители за свободните места. Дори разбрах, че едната позиция е за учител по физическо, което ми изясни защо една млада дама беше с анцунг, облекло което ми изглеждаше леко странно за интервю за работа, но после всичко ми се избистри. Та, в резуме, надявам се че на есен ще има учители за всички деца в 2 АЕГ, пък и в другите училища, разбира се  Simple Smile.

# 764
  • Мнения: 140
Има и много по-лоши варианти:
Като например не училищата да си правят конкурсите и подбират учителите а "нашите любими експерти" от РИО МОН да измислят  Laughing някаква формула "ЕМПИРИЧНА" (цитат) и да правят централно класирВания.  Simple Smile Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт