Ваканцията на Седми за осми

  • 58 005
  • 765
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 8 328
Ех ,госпожо Ganis- не пропуснахте пак да нападнете този, който Ви храни: МОН.

Много се извинявам, но не можах да се въздържа. МОН не храни никого, още по-малко учителите. Ние храним търтеите в МОН, а те подхвърлят остатъците надолу по-веригата.

# 721
  • Мнения: 51
иии, забравила съм за личната карта, имаше срок, преди като ви четох си казвах-има време. Какъв беше срока и какви докумети трябваха, моля ви  bouquet newsm78
Да помогна понеже съм в час с тия работи
1 снимка на детето малак формат такава като за ученическата карта
2 акта за раждане на детето
3 бележка от кметството  за постоянен адрес
Срока е 1 месец от навършването на 14 години на детето ,ако го изтървете се съставя АКТ за административно нарушение на единия от родителите и глобата е 20-30лв. плаща се след 20 дена
В нашето РПУ без бележка от общината и без снимка.  Peace



Сега да помислим малко
Защо съм написал снимка
То е ясно ,че няма да е на личната карта а трябва защото се залепва на една визуална справка която се прави за детето понеже му е първа лична карта .Тези работи няма от къде да ги знаете ,защото ги правят полицаите който отговарят по место живеене на постоянния ви адрес.
И ако детето се води на друг адрес не очаквайте да отиде визуалната справка на настоящия ви адрес.Друго във вашето РПУ може би използват снимката която правят на место или ако е имало паспорт детето може би заради това не са ти искали.
Ако скоро е правен паспорт на детето може и да не му правят снимка ,но ако вие искате ще му направят все пак тя си е безплатна а и 4г ще трябва да е актуална, затова според мен правете нови снимки за Л.К.

# 722
  • София
  • Мнения: 5 176
Теди, имах предвид поста след твоя- дали не може да стане саниране на всички училища. 
А по поовод поста на bp:
1) Не всички училища са общински.
2) Дори и да са такива- парите по делегирани бюджети  и прочие други се отпускат от МОН; след това до съответната община и после до училището.
3) Наистина има доста проекти, по които може да се работи, за да се подобри материалната база.

# 723
  • Мнения: 145
 smile3501
Браво на 91 НЕГ
Сега след всичките чудесни емоции които ни се случиха по време на кандидатстването и самия факт, че сме приети в това училище, ще имаме и обновена модерна сграда. БРАВО

Все пак идваме от подобно квартално у-ще, без да правя реклама но ОУ където учеше досега сина ми е абсолютно от всякъде ремонтирано.

Абе където отидем и рози и разкош Laughing

# 724
  • София
  • Мнения: 18 196
OK, Ganis, не съм те разбрала. Embarassed Стори ми се странно  на такава голяма сума да се гледа като на подаяние. Hug Heart Eyes

Ех ,госпожо Ganis- не пропуснахте пак да нападнете този, който Ви храни: МОН.

Много се извинявам, но не можах да се въздържа. МОН не храни никого, още по-малко учителите. Ние храним търтеите в МОН, а те подхвърлят остатъците надолу по-веригата.

Толкова е права pricasprujina за хрантутниците най-горе..

# 725
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Ех ,госпожо Ganis- не пропуснахте пак да нападнете този, който Ви храни: МОН. Те "милите" са толкова натоварени в разработването на нови стандарти в образованието, та ако щете в "откриването" на нови "по демократични формули за оценяване на учениците" за  да изпълняват основната си роля- образование, възпитание.  Simple Smile Simple Smile Simple Smile Нямат отношение към ремонтите.
Училищата се наричат общински не спучайно. Това ясно показва, че собственик е общината на чиято територия е дадено у-ще. Т.е. сградата е нейна. Съгласно ЗУТ: ВЪЗЛОЖИТЕЛ на всякакви строително-ремонтни дейности на една сграда е единствено собственика.
Ремонтите по тези програми стават много тромаво, защото са по FIDIC.
bp, не пиши глупости! Ремонтите може и да са тромави, но не са по ФИДИК!

# 726
  • Мнения: 487
newsm78 Не е ли обичайна практика. В Габрово за няколко години по тези проекти бяха обновени всички училища, детски градини и ясли. Тази година ударно се правят последните.Защо и в столицата не е така. Мислех си, че е едва ли не държавна политика. Като гледам и в други градове го правят.
Ами не е практика в София, за съжаление Sad Но като си ходя от време на време при мама във Враца ... гледам и там всичко е подновено в ДГ и у-щата ... А и по други малки населени градчета е така ... Явно действат хората по Евро проектите Simple Smile Браво на тях! Нужно е!

И на мене ми прави впечатление,че Софийските училища са в най-окаяно състояние.

# 727
  • Мнения: 2 841
иии, забравила съм за личната карта, имаше срок, преди като ви четох си казвах-има време. Какъв беше срока и какви докумети трябваха, моля ви  bouquet newsm78
Да помогна понеже съм в час с тия работи
1 снимка на детето малак формат такава като за ученическата карта
2 акта за раждане на детето
3 бележка от кметството  за постоянен адрес
Срока е 1 месец от навършването на 14 години на детето ,ако го изтървете се съставя АКТ за административно нарушение на единия от родителите и глобата е 20-30лв. плаща се след 20 дена
В нашето РПУ без бележка от общината и без снимка.  Peace



Сега да помислим малко
Защо съм написал снимка
То е ясно ,че няма да е на личната карта а трябва защото се залепва на една визуална справка която се прави за детето понеже му е първа лична карта .Тези работи няма от къде да ги знаете ,защото ги правят полицаите който отговарят по место живеене на постоянния ви адрес.
И ако детето се води на друг адрес не очаквайте да отиде визуалната справка на настоящия ви адрес.Друго във вашето РПУ може би използват снимката която правят на место или ако е имало паспорт детето може би заради това не са ти искали.
Ако скоро е правен паспорт на детето може и да не му правят снимка ,но ако вие искате ще му направят все пак тя си е безплатна а и 4г ще трябва да е актуална, затова според мен правете нови снимки за Л.К.
Моят съвет е първо да попитате в паспортна служба изисква ли се нещо и какво. Аз така направих - попитах какво е необходимо за издаване на личната карта на детето. Отговориха ми - дето и родителите -нищо друго.Снимката, която слагат на справката е тази, която те му направиха.

# 728
  • Мнения: 1 007
smile3501
Браво на 91 НЕГ
Сега след всичките чудесни емоции които ни се случиха по време на кандидатстването и самия факт, че сме приети в това училище, ще имаме и обновена модерна сграда. БРАВО

Все пак идваме от подобно квартално у-ще, без да правя реклама но ОУ където учеше досега сина ми е абсолютно от всякъде ремонтирано.

Абе където отидем и рози и разкош Laughing

И при нас е така  Laughing Училището, от което идва дъщеря ми, е ремонтирано, с чудесна база и всичко най-най. Когато отивахме да се записваме в 91 НЕГ, тя погледна прозорците и каза: "Ама те не са си сменили дограмите!" Аз възмутена - хайде сега, капризи, това училище струва много повече от сградата си и т.н. И когато прочетох в интернет за предстоящия ремонт, ми стана много смешно  Laughing Викам й, гледай, някой те е чул, видял е свъсените вежди и веднага се е заел с ремонта  Laughing

# 729
  • София
  • Мнения: 5 176
Всички деца, независимо в кое училище учат, имат право на уют, нормални класни стаи, да им е топло през зимата,....
Ще цитирам едно страхотно момиче, учещо в едно от най-добрите училища в провинцията, за неговото училище.. Тъжно е и болно..

"В сграда за 200 учат 600 ученици. Половината предна фасада е паднала и едва вчера започнаха да я ремонтират. Цялата стая започва да се тресе, когато някой с по-сериозно телосложение реши да се разходи между чиновете. В моята класна стая част от паркета липсва и е заместен с камъни. Кабинети няма, което е много странно, защото имаме биологична паралелка ... забравих да спомена и, че таваните падат от време на време, последно ако не се лъжа беше паднал този в учителската. И упорито отказват да ни преместят в по-хубава сграда /като се има предвид, че във ....(тук се споменава градът)училищата не са в много добро положение; в момента 4 училища се борят с последни сили за ученици, като в едното, което е с капацитет 700 учат едва 111/.

# 730
  • София
  • Мнения: 1 654
Чудесна новина за обновяването на 91 НЕГ Heart Eyes
И мама и зайчето се радват Grinning

# 731
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
По-горе някой, май Русалката спомена, че тази година в Сф се обновявата 8 училища. Снощи обаче имаше репортаж с кметицата за 34 или 37 училища и двайсетина ДГ. Дали някой знае кои са софийските училища, които са обновени или се обновяват тази година?

# 732
  • Мнения: 42
Привет! Чудех се дали има започната тема за приетите деца в 133 СОУ ?
Има ли родители , чийто деца са приети ? Моята дъщеря ще учи там.

# 733
  • Мнения: 1 685
Моето дете е прието там в английската паралелка.
И аз си мислих, че би било хубаво да има тема за училището.
И пуснах такава - 133 СОУ

Последна редакция: ср, 01 авг 2012, 12:27 от карамелена

# 734
  • Мнения: 42
Дъщеря ми е в паралелката с водещ руски език.

Общи условия

Активация на акаунт