Консултация с логопед - тема 4

  • 229 217
  • 860
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: X
Здравейте, не съм изчела темата ви, затова моля за извинение за въпроса си-търся логопед за 6 годишно момче във Варна. Ще съм много благодарни за мнения, препоръки, координати.....  bouquet

# 436
  • София
  • Мнения: 199
Здравейте, детенцето ми е на 4 г. и не говори много добре, налага ни се да работим с логопед , но ми се иска да е някой изпитан , защото не ми се дават пари на вятъра . От София сме, благодаря предварително !   bouquet

# 437
  • Мнения: 530
Здравейте! Детенцето ми е на 2,5 години и говори много малко и то основно аз го разбирам. Изговаря само част от думата , първата или последната  сричка обикновено. Не може да казва "к" и "г" - заменя ги с "д" ... Иначе детето е контактно, ходи на ясла, прави опити за сприятеляване и много се ядосва,когато другите деца или възрастни не го разбират. Всички около мен казват, че е още малък, да не се притеснявам и да изчакам.Да, но аз се притеснявам и искам да предприема нещо.Затова моля, препоръчайте ми логопед от Русе, който да работи с толкова малки деца./може и на лични/. Ако някой има личен опит с логопеди от Русе, ще ми е от полза да сподели! Благодаря предварително!

# 438
  • Мнения: 217
Здравейте, не съм изчела темата ви, затова моля за извинение за въпроса си-търся логопед за 6 годишно момче във Варна. Ще съм много благодарни за мнения, препоръки, координати.....  bouquet



Аз също се присъединявам към питането!!!

# 439
  • Мнения: 2
Здравейте,
Можете ли да споделите мнение за Държавен логопедичен център?
Имате ли пресни наблюдения върху работата на специалистите там?
И всъщност на какъв принцип става записването в ДЛЦ? Звънях на телефона в сайта им, но никой не ми вдига.

# 440
  • София
  • Мнения: 132
Здравейте,
Можете ли да споделите мнение за Държавен логопедичен център?
Имате ли пресни наблюдения върху работата на специалистите там?
И всъщност на какъв принцип става записването в ДЛЦ? Звънях на телефона в сайта им, но никой не ми вдига.



Записването за терапия в кабинетите на ДЛЦ-София за първи срок на 2014/2015г. е приключило.В момента можете да се запишете за консултация.

# 441
  • София
  • Мнения: 1 676
Здравейте, детето ми е на 2г. и половина. Не говори добре,в етап на проговаряне е,  но отскоро (след преживян стрес свързан с посещението му в една детска градина) започна да заеква в началото на изреченията. Този проблем отначало се появи съвсем леко, сега започна да се обостря. Водихме го на невролог, предписа му хомеопатични лекарства. Препоръча посещение на логопед едва след 3 годишна възраст. Но аз съм притеснена дали няма да е прекалено късно. От друга страна, ако започнем посещения от сега дали няма да го фиксират върху проблема и той да се задълбочи още повече. Ще се радвам да ме посъветвате как да постъпя?

# 442
  • при моите любими
  • Мнения: 2 589
Заведи го на логопед да се консултираш, дори и да ти откажат да работят с детето, защото е малко, дават добри съвети, как да се държите или да не се държите, за да не се съсредоточава върху проблема. Моето момиченце така започна точно на вашата възраст. Водих я на няколко психолога и логопеда, но реално никой не пожела да работи с нея на тази възраст. Започна да ходи редовно, когато стана на 4. Вече е на 6 и почти е изчезнало заекването, но при най-малката силна емоция, било то положителна или отрицателна и се убостря. Сигурна съм, че след време ще се изчисти напълно. Разбирам те колко се притесняваш, затова се консултирай още сега с логопед, няма да му навреди. Успех.

# 443
  • Варна
  • Мнения: 2 455
Здравейте,
търся логопед за 7 годишно момче във Варна. Ще съм много благодарни за мнения, препоръки, координати.

# 444
  • Варна
  • Мнения: 1 968
Здравейте!
Синът ми ,който е на 4 години ,започна да заеква  Sad
Още преди месец забелязох ,но беше съвсем леко ,няколко пъти повтаряне на първите срички,помислих  ,че бърза  да се изкаже и затова не обърнах достатъчно внимание.
Но последнта седмица  проблема се задълбочи.В момента  дори не може да започне изречение ,като повтаря първата сричка на думата доста пъти ,с накъсано дишане ,накрая нищо не може да каже и с думи "не мога "рухва и започва да реве. Станал е много емоционален ,лесно се разревава,понякога агресивен,не иска да говори с други хора (баба,дядо и т.н)

Много сме притеснени  Rolling Eyes
Към кого да се обърна -психолог ,логопед?Във Варна сме ,моля препоръчайте някой добър специалист  Praynig

# 445
  • На морето!
  • Мнения: 5 792
Здравейте,
имам нужда от съвет и малко помощ с информация. Синът ми е първи клас и са имали среща с логопед в училище. Той има проблем с буквичките "с", "ц" и "ч", особено с "ц" /например "цял" звучи като "чял"/ и с "л", което изговаря като "уъ". Та логопедът, нямам представа кой е бил, му е казал, че ще му даде бележка за посещения с телефони и часове по програма от Общината, но после е предал на учителя, че докато не пораснат предните зъбчета /в момента ги сменя/ няма да има смисъл и се е отказал ни предаде въпросната бележка. Въпросът ми е- има ли смисъл да търся програмата и логопедът, който работи в нашия район в момента, докато все още сменя предни зъби и мога ли да  запиша детето в тези програми, които доколкото разбрах са безплатни, без да представя бележка от логопед, който е преценил нуждата на детето?
И моля за препоръки за логопед в Бургас и насоки, ако е наясно за тези общински/национални програми.
Благодаря в аванс!   bouquet

# 446
  • Мнения: 76
Menina, моят съвет е да не чакате зъбите, а да започнете терапия, тъй като много често замените на звукове се пренасят и при писане.

# 447
  • Бургас
  • Мнения: 7 061
Относно заекването на нас ни помогна хомеопатията. Буквално за 2-3 дни спря да заеква. Съвета ми е да закарате децата на класически хомеопат, който си разбира от работата. Не се доверявайне на разни самозванци или невролози, които изписват гранулки на поразия на базата на някакъв изкаран курс.

# 448
  • София
  • Мнения: 1 676
Относно заекването на нас ни помогна хомеопатията. Буквално за 2-3 дни спря да заеква. Съвета ми е да закарате децата на класически хомеопат, който си разбира от работата. Не се доверявайне на разни самозванци или невролози, които изписват гранулки на поразия на базата на някакъв изкаран курс.
Аз утре ще запиша час при доктор Михайлов хомеопата. Но ще е чак за ноември. Ще пиша на лични да ми препоръчаш хомеопата, при който вие сте били..

# 449
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 161
Здравейте. Детето ми е на 1г.10м и нищо не казва. Нито една думичка. Водихме го на преглед при невролог, логопед и психолог. Според тях не разбира речта и трябва работа със специалисти. Проблемът е, че не мога да намеря в града логопед, който да работи с толкова малко дете. В логопедико всички са посочили, че работят с деца над 3-4 и нагоре възраст. Някой може ли да ме насочи с координати? Става въпрос за гр.Варна

Общи условия

Активация на акаунт