Любители на кучета - 29

  • 71 398
  • 746
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 8 163
Жгмъц, каква готина банда сте! А колажът е направо великолепен. Ще трябва да го закачим на заглавната в следващата тема, че за тази е късно  Sad

Matze, много уютен двор си имате.

Реди, колко страшна случка... Съжалявам, задето ви е споходила такава скръб.

Моят опит показва, че ново животинче е най-добрият лек. Съвсем наскоро 14-годишната котка на кума ми почина от рак. Кумът ми и приятелката му бяха толкова разтърсени, че бяха като изпаднали в ступор. Въпреки всички противопоставяния от страна на повечето ми познати и роднини, аз организирах да бъде доставено котенце в кашон, без обратен адрес. И кумът, и приятелката му са били на 7-мото небе от радост, като отворили кашона. След това, без да знае, че аз съм изпращачът, кумът ми каза, че никога не е получавал по-хубав и навременен подарък.

Когато решите да вземете ново куче, изберете такова, което да не прилича на това, което си е отишло без време. Така за всички ще е по-леко. И направете каквото е нужно, за да избегнете опасността от повторение на случката. Най-добре ще е да не връзвате животното, защото в него се натрупва твърде много неизразходвана енергия, която започва да търси излаз по деструктивен или агресивен начин. Всяко куче, дори това, което живее в двор, даже да е отвързано, има нужда от кастрация, ежедневни разходки и игри, за да е здраво и със спокоен нрав.

# 46
  • Мнения: 555
Ох пишете страшно много  Laughing Един уикенд да го няма човек и не може да ви насмогне.

Искам да благодаря, че сте ни включили в колажа  Hug Heart Eyes Много мило ми стана.
И една лоша новина http://inews.bg/%D0%A0%D0%B5%D0%B3%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%B8/%D0%9 … 370_i.200442.html

# 47
  • Мнения: 224
Жгмъц, разкошен колаж. Невероятни сладури са всички на него. А ваната! Нямам думи. Прелест! Heart Eyes
jessif, Много се радвам, че сте добре.
hailie Мерси.  HugМоят Мики е малък герой. Дано ни мине скоро подутинката на гръбчето.
Sea lights, искаме снимки на кучинка от "Разхлаждането" Grinning
Фея Кръстница , значи колажите в новата тема ще са с един по-хубави  bouquet
Bertichka , това е поредното безумие. "Хората" се чувстват едва ли не в правото си да тровят животинките поради нещастните случаи, зачестили напоследък... Cry

Реди, съжалявам за трагедията ви. Hug Момичетата са ти казали много верни неща - за пагубния синджир, за желателния разговор с децата, за подобаващата раздяла с кучинка... Само ще ти кажа, че никое куче няма да замести това в спомените ви. Ако поискате да имате отново кученце, вземете го заради самото него, а не, за да тушира или потуши старата ви болка и скръбта, която изпитвате в момента. Ако решите да се грижите пак за малка пухкава топчица, не се опитвайте да го обичате с нежността, която изпитвате към трагично загиналата душица. Невъзможно е и ще ви боли двойно. Казвам го от личен опит. Аз изчаках и взех Мики с ясното съзнание, че това е друго кученце, а не моята непрежалима красавица. Обичам го както за него е най-добре и сега правя всичко по силите си да е щастлив, защото с присъствието си ми дава най-трудно постижимото щастие - ежедневното. Желая ви правилен избор!

А това е светлата страна на нещата: Grinning
http://dete.bg/n/domashnite-zhivotni-spasyavat-detsata-ot-hrema- … shlitsa.6499.html

Последна редакция: пн, 09 юли 2012, 20:37 от marta1

# 48
  • Мнения: 313
Реди-искрено съжалявам за нелепата случка Cryпредставям си как се чувствате всички,особено децата.Аз също мисля,че е редно да направите погребение на така обичаното куче,да се посъвземете и да решите дали да си вземете друго. Cry
ЖГМЪЦ-много ми хареса колажа,доста стилен ми седи Hug
а ваната е супер Mr. Green
Bertichka-много взеха да озлобяват хората и си го изкарват на баззащитни същества Cryкакто преди години отрязаха краката на Мими.Още по-страшно е ,когато кучето има доверие но убиеца си.Изроди долни  Twisted Evil

# 49
  • Мнения: 118
Търсим нов дом за нашия лабрадор.Той е на две години и половина. Израснал е с деца, защото едната ни дъщеря е на 8 а другата на 1 година. Много кротък и любвеобилен, кастриран и редовно обезпаразитяван. E-mail ми е tzveta33@abv.bg (за тези, които искат да пратя снимки), а телефонният ми номер е 0888 948 900 - Цветелина.

# 50
  • Мнения: 1 983
ох, познавам стопанката на тази голдънка, Фрея....невероятно куче Cry
Цвета, няма ли начин да остане с вас, така ще му е най-добре?
Аз напоследък се улавям, че искам да осиновя пораснало куче...обаче за сега не мога  Sad

# 51
  • Мнения: 308
Здправейте на мен в края на Август ми предстой почивка на морето,  но ще ми е невъзможно да взема куч с мен понеже отивам с приятелска компания само за 3 нощувки и отиваме там главно, за да разпуснем и колкото и да ми се иска програмата се очертава такава,че ще е невъзможно да го оставя сам в хотела, а не мога и с мен да го взема навсякъде.
Та имам 2 варианта- на село или хотел за кучета.На село ми е малко риск, понеже баба ми не може да му осигури постоянно наблюдение, а на него малко му трябва да хукне след някое врабче и да прескочи не добре заградения двор-с две думи винаги ще ми е на мисъл.Вие някога ползвали ли сте хотел за кучета?Можете ли да прпоръчате.Как го приема кучето ви,понеже моето е много привързано и до сега не съм го оставяла.Ккаво ще ми препоръчате
Погледнах сайта на този хотел http://www.doglandhotel.com/
Мислите ли, че е надежден

# 52
  • Мнения: 3 118
Радвате ме много!

# 53
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Благодаря ви за подкрепата и съветите.
Кучетата бяха отделени в част от двора за да не мачкат зеленчуковата градина на майка ми. Всяко си има своя територия, но каракачанката все се опитваше да излезе. И вчера нашите докато са били на пазар се е случило нещастието.
В момента сме на море, след няколко дни ще отидем на село. Голямата ми дъщеря се поду от рев вчера (децата ми са чувствителни, защото много обичат животните). Иска да си вземем куче в София, но баща й е против. На село има още един ротвайлер и едно помиярче, което брат ми спаси като бебе.
Приемам съвети и как да навием член на семейството за куче.

# 54
  • Мнения: 3 118
Реди, майка ми обича да казва, че и там на оня свят имат нужда от животинки. И са на по-хубаво място.
Според мен ако си вземете някое малко слънце нещата по-бързо ще се уталожат. Ако пък дадете шанс и на някой бездомен куч, двойно добро ще направите.  Peace

# 55
  • Мнения: 372
Според мен ако си вземете някое малко слънце нещата по-бързо ще се уталожат. Ако пък дадете шанс и на някой бездомен куч, двойно добро ще направите.  Peace

+1   Peace

Аз също се хващам, че искам още едно куче въпреки, че знам, че ще ни е трудно.   Blush

# 56
  • София
  • Мнения: 607
Здравейте момичета искам да ви почерпя  party023 newsm38 cheers smile3510  animal037
Днес Ема има рожден ден става на една годинка .
Надявам се довечера да имам време да я снимам  Crazy

Реди Hug Hug Hug преди около 8 г. загубихме  една болонка умря от старост на 12-13г.
Тогава моят мъж я погреба на едно място на което са се разхождали , мисля че това е най -доброто.
А за ново кученце момичетата са те посъветвали  Hug

# 57
  • Мнения: 8 163
ЧРД на Ема!

Новината за отровеното куче е толкова гнусна, че няма дори да я коментирам.

Последна редакция: ср, 11 юли 2012, 02:48 от Фея Кръстница

# 58
  • Мнения: 2 286
Реди, в случая с вашия татко - тук трябва да се мисли кое е най-добро за децата.
Ако имате финансова възможност да отгледате едно куче - храна, ваксини, обезпаразитяване, кастриране, евентуални ветеринарни услуги, най-добре да се "прежертвате" в името на децата, като сте с пълното съзнание, че кучето, макар ЗА децата, то е ВАША грижа Wink . А за разходката - въпрос на навик и желание.

Честит рожден ден на Ема, да е много щастлива и много да радва стопаните си  bouquet

Фея, чудесни са Heart Eyes Heart Eyes . Беро е едно фантастично куче Heart Eyes

# 59
  • София
  • Мнения: 607
Благодаря  Hug Hug Hug

Беро е уникален  Heart Eyes

Аз исках да споделя ,че даването или по скоро разрешаването на хранене от страна на дъщеря ми даде ефект върху отношението на кучето към детето . Определено все по-рядко и ръмжи .
Единствено когато храната е месо което обожава е много трудно контролирана  ooooh!

С играчките играят и когато Ема реши ,че ще ръмжи или ще крие играчката , карам дъщеря ми да и я прибира и да не си играят .Определено има ефект.  Peace
За което съм ви безкрайно благодарна , без тази тема щях да съм доста в голяма заблуда за повечето правила за отглеждане на куче .   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт