Любители на кучета - 29

  • 71 412
  • 746
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 28
Аз мисля, че щом слънцето не пече по цял ден - няма проблем. Важното е водичката да е на сянка, най-много да й направите някакво навесче. Докато не остъклихме терасата, Джесика лежеше навън на най-голямото слънце с изплезен език и сама не искаше да се прибира. При нас слънцето идва следобяд  Peace

Забелязах, че дори сега в жегите пие много малко вода, на ден изпива не повече от една моя глътка  newsm78

Имаш право, аз съм сигурна, че Leisi_bb прави най-доброто за кученце. Кой не би бил така. Аз докато не взех моят куч не си представях за каква любов говорим..  Heart Eyes Умирам първа, преди да му се случи нещо лошо на него.  Joy

За жегите и водата, аз си му настоявам винаги, "Алекс пий водичка маме", "Алекс, пий водичка маме" hahaha и пак до безкрай и накрая ми угоди и близне там купата..
 Но така поне съм спокойна, че е хидратиран.  Mr. Green  Щото ние на жега не търпим, зимно кученце сме и изплезва езика при разходка по центъра ако го мъкна по мои си задачки - през 15мин. пием водичка, иначе почва да се пени..

# 721
  • Мнения: 2 820
Според мен коридора, макар и тъмен е по-добрият избор...
Кучинка предпочита да се излежава там, явно е най-хладно.

И нашия куч стои по цял ден само в коридора с отворена, но вързана врата на банята, защото няколко пъти го намирахме затворен в банята.  Там и спи през нощта, защото му е най-хладно на теракота.

# 722
  • Мнения: 27 524
Здравейте, момичета,  Hug

Моето куче от два дни усилено се ближе от вътрешната страна на задните крака  Crazy меките части и чак отстрани към гърба. От какво може да го прави?  newsm78
И се нагълтва с косми, че усилено падат в момента и после повръща  Tired

# 723
  • Мнения: 313
hailie-голям образ е този сладур,да се разплачеш от този жален поглед JoyТрябва и аз да я снимам нашата,ама кофти е ,че в банята влиза само този,който я къпе,че не е много широчко и ние сме като VikSsito-под ключ,че става страшно.Но и под ключ пак не се отказва да драпа по вратата и да се опитва да избяга Mr. Greenама не можееее
KiА-вашите бели са просто нищо,да не ти разказвам нашата какви ги е вършила,ще се хванеш за главата и ще си благославяш куч Mr. Green Mr. Green
Моли се на баща си, който го снима, да го извади от ада,  в който съм го поставила Joy
Laughing Laughing Laughing Не ви е лесно, Хейли, хич не ви е лесно. На моя не му се виждат очите, та и да иска, не може да ме трогне. Ама тоз Еди... Не, не ви е лесно!
хахахах,горкия Беро,не може да вкара поглед за умилостивяване hahaha hahaha
pandora-като знам какви са им острички зъбките Whistling Whistling
Leisi_bb-ние нямаме тераса Sad и тъй като след много жертви вече заключваме стаите,нашата седи в коридора и банята.Преди й оставяхме или в коридора или в банята светнато,но през ден сменяхме крушки,пък и няма да бродира,та вече не й светкаме.сутрин преди да излезна отварям входната врата на апратмента и стаите,да стане течение и да се проветри,от климатика също влиза студенко,та бива работата,но мисля,че основно пребивава в банята на плочките Grinning
За жегите и водата, аз си му настоявам винаги, "Алекс пий водичка маме", "Алекс, пий водичка маме" hahaha и пак до безкрай и накрая ми угоди и близне там купата..
 Но така поне съм спокойна, че е хидратиран.  Mr. Green  
И аз настоявам и я гоня с купата,особенно преди да тръгнем за село,че е 1 ч път,та преди това настоявам да пие вода.А като се качим на село и веднага е лепната за външната чешма-тя е голяма/чешмата/ и като се засили да пие,само дето не влиза вътре.такова лочене настава.Веднага й пълня купата и продължава да пие Mr. Green Mr. GreenИ се обръщам на "мама"-пий мама,ела мама и тем подобни лиготии Flutter Mr. Green
Блонди-женска ли е,да не се разгонва-нашата няколко дни преди да се разгони непрекъснато се ближе,направи 2 крачки и сяда да се лиже -непрекъснато.Дори в оммента сме разгонени ooooh!Ако е мъжко вече не знам Hug

# 724
  • София
  • Мнения: 3 789

Забелязах, че дори сега в жегите пие много малко вода, на ден изпива не повече от една моя глътка  newsm78


Много е малко. Бих пуснала една урина за изследване, за мое успокоение. 

Тя от бебе е така, а й е пускана урина покрай операциите. То и аз пия много малко течности по принцип. А иначе пишка много като количество, може би успява да навакса от плодовете, които ядем...  newsm78
Блонди, съвсем те бях изпуснала от поглед  ooooh! Честита дъщеричка, да ти е жива и здрава!!!   bouquet

# 725
  • Мнения: 27 524
Деска, мерси  Hug

Нова мама, женска е, ама защо на свивките на краката ще се ближе?  Rolling Eyes

# 726
  • Мнения: 382
Момичета, благодаря ви за мненията Hug Златни сте!
От утре ще я оставям в коридора, а идеята с отворената ,но завързана врата на банята ме устройва идеално, че няма по цял ден да я мисля да не злоупотреби я с някой шампоан, я с нещо друго Laughing Цял ден я мисля като я оставя  вътре, защото се притеснявам какво ще е изяла днес, ако е навън пък се тревожа заради жегите ooooh! Ще измисля оптимален вариант за нея и за мен, че така не става Peace А снощи й постлах чаршаф на любимия диван и посред нощ я заварих царски изтегната на него Laughing Ако не го изяде и него, ще я оставя да си спи нощем там, защото вече изяде 4 одеяла +една плажна хавлия. Голямо гризане това куче ей ooooh!

# 727
  • Мнения: 224
Добре дошли на новите попълнения!  bouquet
Блонди, честита дъщеричка! smile3522  Здрава, умна и красива да расте!  Heart Eyes

За хапането:при всяко гризване издавайте остър звук, все едно че боли зверски (то си е така, де). Кучо ще разбере.

Момичета, да не ни врътнат ключа на следващата страница... Rolling Eyes Бих се заела, но не знам как. Embarassed

Последна редакция: ср, 22 авг 2012, 16:17 от marta1

# 728
  • Мнения: 2 286
Момичета, страхотно си изкарваме на Панчарево, Едко се научи да плува почти веднага , сега голямо цапане, голямо разхлаждане. Ако се чудите къде да се скриете от горещините, тук е перфектно.
Четох ви, но после ще коментирам и снимки ще пусна.

# 729
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Момичета, страхотно си изкарваме на Панчарево, Едко се научи да плува почти веднага , сега голямо цапане, голямо разхлаждане. Ако се чудите къде да се скриете от горещините, тук е перфектно.
Четох ви, но после ще коментирам и снимки ще пусна.

Няма ли много хора? Къде бивакувате, че ние все не можем да намерим място, далеч от шосето?

# 730
  • Мнения: 555

За стълбите: скъси максималко повода и спирай на всяко стъпало. Бери трябва да прави същото. Ако искаш, можеш даже да я накараш да сяда, преди да продължите към следващото стъпало. Носи лакосмства в джоба си и я поощрявай при всяка малка победа над страха й.
Точно така правя ама някой път не и се слуша и това си е то.
Ще влезе в пътя де. Няма да се отказвам.

# 731
  • Мнения: 2 286
Вселена, карате по главния път, минавате езерото, след това има табела Кокалянско ханче и село Кокаляне, преди табелата завивате в ляво, карате известно време и минавате покрай Мотел-ресторант, има като мост отгоре, спускате се и пътя свършва, паркирате и слизате малко пеша, няма почти никой, сутринта бяхме сами, сега има още 2 семейства. Пътя остава от другата страна на езерото, голям кеф.

Последна редакция: ср, 22 авг 2012, 18:54 от hailie

# 732
  • Мнения: 8 163
И ние го оставяме самичък още от както беше на 2 месеца. Не за 10ч., но поне за 5, а съм чела, че максимума е 4ч. да се държи само.
Чудно ми е кой ли е написал подобна глупотевина...

Кучетата нямат нашето усещане за време и пространство. Ако кучето може да стои самичко 2 часа, може да остане самО и за 12. Прибирането за обедно извеждане се е наложило поради факта, че 90% от домашно гледаните кучета ядат фабрично произведена храна, предимно сухи гранули. За да може този вид храна да бъде обработена от храносмилателния тракт на животното, то трябва да изпива огромни количества вода => трябва да пишка често. Също така фабрично произведената храна не се усвоява добре, което води до образуването на много отпадъци => често и обилно акане.

Беро е само на сурова храна (месо, кокали, плодове, зеленчуци, риба, кисело мляко, фастъчено масло, карантия и пр.). Единственото готвено нещо, което давам, е варената тиква. В резултат на това бобтейла ми стои сам, без да пакостИ и си стиска без проблем в продължение на близо 11 часа. Ака един път дневно, веднага след вечеря, при това само една шепа акита.

П.П. Дневната дажба на кучето ми се състои от 1/4 до 1/2 сурово пиле с кокалите + чаша и половина плодово-зеленчукова смес, разнообразена с различни добавки. Това се поднася само веднъж на ден, за вечеря. Беро не е имал стомашно разстройство нито веднъж, откакто е с нас.

Последна редакция: ср, 22 авг 2012, 16:37 от Фея Кръстница

# 733
  • Мнения: 382
И ние го оставяме самичък още от както беше на 2 месеца. Не за 10ч., но поне за 5, а съм чела, че максимума е 4ч. да се държи само.
Чудно ми е кой ли е написал подобна глупотевина...
Фея, абсолютно съм съгласна с теб Peace Прави ми впечатление, че Чари дори за 2 мин да я оставя, за да изляза до магазина и като се върна , пак ми се радва, все едно се прибирам след 10-часово отсъствие Laughing Не мога не отбележа, че твоят Беро е извънземно куче Hug Той по-послушен от човек, бре Simple Smile

# 734
  • София
  • Мнения: 3 789
И Джесика е така - отивам само да изхвърля боклука, а като се върна - радост неземна! Но така се радва и след цял ден отсътствие  Simple Smile

Джесика също ака само веднъж - сутринта. Преди това го правеше наведнъж, сега - на две места. А ако разходката продължи повече (ако срещнем кучета и се заприказваме със стопаните) - кляка и се напъва, а то излиза само водичка  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт