Любители на кучета - 29

  • 71 507
  • 746
  •   1
Отговори
# 615
  • София
  • Мнения: 3 789
-=Деси=-  кучето нали не е само твое, разпределете си ангажиментите... Simple Smile

Изобщо няма да й хрумне да излиза с мъжа ми, не се разбират особено Mr. Green А и къде с това голо кученце в 6 сутринта или в 21 вечерта  Blush 

Разкошна Бертичка  Hug

# 616
  • Мнения: 8 163
Мама Мариетка, ето ти едно видео, в което Сизър Милан обучава второто куче на автора на "Марли и аз". Тази лабрадорка има същият проблем: гони и души кокошките. Ще забележиш как Сизър изважда една кокошка от курника и при първи признак на интерес, кучето получава "захапка" с пръсти в областта на шията. Това е типично кучешка корекция - използвай я спокойно при нужда. За врата на ротито стегни всичките си 5 пръста на ръката, сякаш държиш топка за тенис. Движението трябва да е бързо и отчетливо.



П.П. Тю, да му се не види, линкът не ще да работи както съм му заръчала и пуска записа от началото. Превърти до 25 мин 11 сек, за да започне частта за Грейси. Същинското обучение започва към 31 мин 38 сек

Лейси, ще ти отговоря обстойно в отделен пост. В момента търся видео материали, които да ти помогнат да разбереш по-ясно за какво иде реч.

Последна редакция: ср, 15 авг 2012, 19:50 от Фея Кръстница

# 617
  • Мнения: 8 163
простете за двата поредни поста, ама сте се изпокрили и никой друг не пише...

Лейси, започни с овладяването на правилния начин за разхождане на куче.

Първото и най-важно условие за това кучето ти да те уважава, е да ходи до теб или зад теб по време на разходка. Никакво дърпане, никакво душене, никакво отклоняване. Ти определяш посоката и скоростта на движение. Разходката е и награда за добро поведение, така че я започнете веднага след аки/пиш.

За целта:

1. Ти трябва да си първата, която минава през вратата на излизане и влизане. Чари трябва да седне и да изчака да й позволиш да те последва. Ако не го направи се връщате и повтаряте упражнението, докато не бъде усвоено.

2. Не тегли Чари назад. Така я стимулираш да влага още повече енергия в дърпането. Спри, накарай я да седне. Или я избутай с прасеца си така, че тя да стои зад теб. Когато се успокои, ти направи първата крачка. Чари ще те последва.

3. Ако се дърпа, оглежда, души тревата/храстите/пътните знаци или се навежда да взима неща от земята, веднага коригирай. Важно е да уцелиш правилния момент. При първо обръщане или навеждане на главата дръпни каишката рязко към крака си, за да нарушиш баланса на Чари. Така тя ще направи връзка между поведението и усещането за загуба на баланс. За да бъде корекцията максимално ефективна, нашийникът трябва да е в основата на черепа.



Иди на 6 мин 31 сек и не обръщай внимание на Халти каишката. Гледай уцелването на момента и движението за изваждане от баланс.

4. Ако усещаш, че си напрегната, спри. Накарай Чари да седне, за да те изчака. Дишай дълбоко и контролирай емоциите си. Разходката трябва да е удоволствие и за двете ви, а не да си пречите (физически и/или емоционално). Отпусни се, изпъни гърба, дай раменете назад, изправи глава като принцеса. Каишката и кучето, закачено за нея са на безпрекословно подчинение спрямо теб. Ти си алфата в глутницата. Чери е родена, за да те следва и така ще бъде най-щастлива.

5. Ефективната и правилна разходка води до релаксация. Избери си маршрут предварително и нека той те прекарва през места, на които се чустваш спокойна. Ходи с бърза, равномерна крачка, която не води до задъхване, а само засилва скоростта на въздухообмен в дробовете ти - също както глутниците.

Разходката на Чари трябва да е два пъти на ден за по 30-40 минути. Ако маршрутът ти е по-къс, минете го няколко пъти.

Друг много добър начин за изразходване на енергия е кликър трейнингът (обучение с щракалка). Той натоварва кучето както физически, така и интелектуално, пък и усилва връзката между теб като алфа и Чери като омега в глутницата. 10-15 минути обучение дневно водят до почти пълно изтощение и спокойно, лежащо куче за часове наред.

За проблемите вкъщи:

Лягането върху теб, качването с лапи, хапането, избутването, облягането, принуждаването да галиш/играеш/храниш са проява на опит да бъдеш контролирана и трябва да бъдат коригирани. Не удряй. "Чт"-кай. Ако не върши работа, стани и тръгни с уверена крачка към кучето, като го гледаш в очите сърдито. Ако се наложи, "захапвай" за врата. Бъди твърда и постоянна.

Ето и един от любимите ми филми за вълци http://youtu.be/RWmOtXSAr1M. В него ще видиш как се изразява подчинението спрямо алфа. Всяка проява на подчинение спрямо теб трябва да бъде възнаграждавана: говорене с нежен тон, ласки, лакомства, игра.

# 618
  • София
  • Мнения: 3 789
Много се смях на първото клипче, където галят кучето с патицата  Mr. Green

Фея, сега написа пак това за вратата, да ви се оплача от Джесика. Никой не я учил, че първо минавам аз - сама го усети и си го спазва. Лошото е, че търчи към вратата, рязко се заковава на прага, за да ме изчака да мина първа и вече няколко пъти щях да се убия в нея  Tired

# 619
  • Мнения: 0
Ние също имаме доста пропуски с възпитанието на Съни  Sad В един момент е най-прекрасното и послушно куче и в следващия момент все едно му прищраква нещо и започва да прави каквото си иска. В началото приемах всичките му щуротии като част от характера , но след като изчетох всичките 29 теми ( отне ми 3 месеца да ги изчета и да се включа при вас  Mr. Green ) , усъзнах че просто му липсва възпитание. Лошото е ,че съм единствената която се занимава с него от гледна точка на това да се превъзпита и дисциплинира. Иначе за глезотии и игра всички са насреща. Майка ми направо ме изкарва от равновесие понякога. Ходи му по акъла и после ми се оплаква ,че не я слуша. Не иска да яде и тя го тъпче с бисквити. Тя седи на компютъра и той отива и почва да я драска по краката и тя става и отива и му дава бисквита уш за да я остави намира , е да ама не....той изяжда бисквитата и всичко се повтаря наново.   С разходките също е малък ужас. Тегли се като магаре Sad От известно време прилагам това, което Фея каза, ама още нямаме 100% успех.

И да питам нещо странично   Blush как да кача снимка директно тук без да я качвам в сайт за снимки  newsm78

# 620
  • София
  • Мнения: 3 789
И да питам нещо странично   Blush как да кача снимка директно тук без да я качвам в сайт за снимки  newsm78

Не може  Wink

# 621
  • Мнения: 0
Не може ли Sad А тези снимки, които излизат директно тук, като отделни големи снимки, а не линк към сайт как става  newsm78

Е големи мъки за тая снимка  Mr. Green Но с помощта на labrex , май се справих  Whistling

     

Подариха ни баскетболно екипче и сме готови за NBA  Mr. Green

Последна редакция: чт, 16 авг 2012, 01:02 от VikSsito

# 622
  • Мнения: 22 867
Тоя рошльо много сладък, че и как му прилича екипчето! Heart Eyes Да го намачкаш и нацелуваш от мен, ако още не е заспал! Grinning  bouquet

# 623
  • Мнения: 8 163
Майка ми направо ме изкарва от равновесие понякога. Ходи му по акъла и после ми се оплаква ,че не я слуша. Не иска да яде и тя го тъпче с бисквити. Тя седи на компютъра и той отива и почва да я драска по краката и тя става и отива и му дава бисквита уш за да я остави намира , е да ама не....той изяжда бисквитата и всичко се повтаря наново.
Ох, леле, на мен какъвто ми е къс фитилът... Добре, че моята майка нито веднъж не ми се е месила в семейните работи.

Сладичък Съни! Да са му сладки сънищата  Heart Eyes

Ето още две снимки на бобтейла

Чакам те!

...

Там някъде има и очи

...

Последна редакция: пт, 17 авг 2012, 01:11 от Фея Кръстница

# 624
  • Мнения: 4 458
И аз много харесвам сериите на Сизър Милан. Препоръчвам ги на всеки  Peace Виктория "Аз или кучето" също е добра, използва малко по-различни методи които също си заслужават да се погледнат и нещата да се нагодят или комбинират в зависимост на това как кучето реагира на възпитание.

http://positively.com/


Фея, сладур си е и толкова!

VikSsito, Bertichka  намачкайте бебоците от мен Heart Eyes

# 625
  • Мнения: 0
Благодаря ви момичета  Hug  А от Съни имате по едно облизване ppp Като котка е това същество  Laughing Ближе до захлас, чак премлясква  Mr. Green

Фея, Беро е като излязъл от приказка  Heart Eyes Винаги като видя негова снимка и ми напомня за "Малката русалка" . Сигурно е страхотен за гушкане  Hug И ми е скрил шапката с доброто си държание и дисциплина. Знам,че се дължи на много труд и постоянство от ваша страна  Peace Иначе за фитила и моя е къс и затова се караме непрекъснато  #Cussing out

# 626
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540

Много сладък, като огромна играчка.  Grinning

# 627
  • Мнения: 8 163
Филмче с ресано куче.

Простете за друсането, ама не е толкова лесно да държиш записващо устройство с едната ръка, а с другата да даваш команди и да рошиш бобтейлски перчем.

...

П.П. Стържещият звуков фон е резултат от песните на цикадите.

Последна редакция: сб, 18 авг 2012, 02:21 от Фея Кръстница

# 628
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Момичета,дайте някой ветеринар,спец. по зайците,много моляяяя.

Последна редакция: пт, 17 авг 2012, 06:27 от Кукумявка под прикритие

# 629
  • Мнения: 8 163
Кукумявке, питай и в котешката тема. Там пишат няколко момичета със зайци.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=673957.75

Общи условия

Активация на акаунт