Любители на кучета - 29

  • 71 408
  • 746
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 739
hailie ако си оближе шампоана най-много да повърне после  Simple Smile
Моя Скоти като го къпя е буквално като препариран във ваната - седи и не мърда, чака да приключа, даже се налага да го дигам и местя, че той изобщо не се помръдва. Не съм се сещала да го снимам в банята, даде ми идея със снимките на твоя Едко!

KiA  Peace И на мен Скоти ми е първо куче, изобщо първи домашен любимец  Simple Smile Е, вие с Алекс ни биете по бели; мой Скотю има само 2-3 надъвкани фулмастера и една скъсана плюшена играчка на дъщерята, но това още в началото като дойде при нас. После вече разбра кое може и кое не.

# 706
  • Мнения: 8 163
Моли се на баща си, който го снима, да го извади от ада,  в който съм го поставила Joy
Laughing Laughing Laughing Не ви е лесно, Хейли, хич не ви е лесно. На моя не му се виждат очите, та и да иска, не може да ме трогне. Ама тоз Еди... Не, не ви е лесно!

 hahaha, Виксито. Под ключ  Laughing

Бертичка, еваларката! Дано имаш все повече поводи да се надуваш! То веднъж хванеш ли цаката на "кучешкия", нещата стават много лесни.
За стълбите: скъси максималко повода и спирай на всяко стъпало. Бери трябва да прави същото. Ако искаш, можеш даже да я накараш да сяда, преди да продължите към следващото стъпало. Носи лакосмства в джоба си и я поощрявай при всяка малка победа над страха й.

# 707
  • Мнения: 28
KiA  Peace И на мен Скоти ми е първо куче, изобщо първи домашен любимец  Simple Smile Е, вие с Алекс ни биете по бели; мой Скотю има само 2-3 надъвкани фулмастера и една скъсана плюшена играчка на дъщерята, но това още в началото като дойде при нас. После вече разбра кое може и кое не.

Дай го Скоти, къде го, да го видя  Grinning  Връщах да чета темата назад, но нормално ще ви наваксам с времето  Hug  Да видя всички душички  Heart Eyes
Нашият е хипер активно кученце бтв, просто мъж ми го води на кучешката градинка от както беше на 2 мес. и супер енергия изразходва и това работи в наша полза и за това е спокоен като се приберем..
За овални ръбове по мебелите и други подобни съм чувала, нашият - няма, като се изкъпем полудява малко, но като цяло ми е голяма душа. С поглед се разбираме, макар че аз му позволявам разни неща (които принципно не са позволени) Laughing   Пак ме слуша много. Според мен кучо възприема характера на стопаните си, аз съм спокоен човек и покрай мен лабри е спокоен, мъж ми е по-активен и нервен тип, но и него много го слуша - гледа го в очите и изпълнява всичко.
При мен дресировката е с повече целувки и манджа..  hahaha  

# 708
  • София
  • Мнения: 266
Hailie много е красив твоя куч и  изглежда толкова послушен.Нашият кокер е още малък и не може да се къпе, а така понамирисва, особенно устата.Някои ползва ли от четките и пастите за кучета?Ако може да ми кажете от кога се почва с тях и има ли ефект за дъха?

# 709
  • Мнения: X
Здравейте, хора.

Абе...как да го отуча да хапе туй диване, за ръце и крака говоря. Знае "не", спира се, ама някак само му щрака устата, като, че има щръклици в нея, не може да се удържи милия, ако му дам играчка дъвче нея, но не е да кажеш да не се опитва да сдъвче някой, а знае, че не може. Като се разбеснее, няма удържане. Единствено това ни е проблема. Често се налага да го хващам за врата, защото не спира по друг начин. Иначе не лае при звънене, прахосмукачка, бормашина, лаещо друго куче и т.н, ама пусто ръфане как да го отуча. Много е инат. Ти му викаш "не", а той те предизвиква.

# 710
  • София
  • Мнения: 3 789
Здравейте, хора.
Иначе не лае при звънене, прахосмукачка, бормашина, лаещо друго куче и т.н, ама пусто ръфане как да го отуча. Много е инат. Ти му викаш "не", а той те предизвиква.

А лае ли изобщо? Джесика пролая на 4 месеца (както и повечето кучета, всъщност), добре че се усетих навреме и й забранявах да лае от самото начало  Simple Smile

# 711
  • Мнения: 28
Не искам да се правя на разбирач - щото не съм..   Mr. Green
Но моят докато беше мъник още и се опитваше да ми грицка ръцете, постоянно му повтарях "Не! Мама не се хапе!".. "Не! Мама не се хапе!"......... и така до втръсване. Затварях му и леко устичката в хватка "намордник" и се разбрахме бързо бързо..  Grinning  
Сега не ме хапе, лееекинко ако се заиграя с него, може. Но пък си лаем стабилно ако се звъни на вратата.

П.П И мноооого играчки му е майката.  Аз дечица все още нямам, но тва малко дете ли е, представям си какво е..  hahaha Непрекъснато играчки настъпвам, уж му ги вдигаме да си играе само с една, ама някой път като му отпуснем края.. Да има там да се забавлява милото.  Heart Eyes
Играчки на всякъде из апартамента - гумени, дървени, плюшени, кожени... кръгли, квадратни, кокали, мокали.. Чудничко.  Mr. Green Той за това и не ни гризе мебелите, дори и самичък като го оставим.

Последна редакция: ср, 22 авг 2012, 11:22 от KiА

# 712
  • Мнения: 382
Момичета , искам да ви попитам нещо относно издръжливостта на кучетата на жегите. Както вече казах Чарити от 2 дни отново е на терасата ,когато ни няма,  защото вътре прави много бели. На терасата винаги има сянка и към обяд вече не е на слънце изобщо. Освен това съм й направила и аз сянка, има си вода, играчки тн. Но наистина ме притесняват тези 35 градуса, които ги дават в София Confused Четох какво ли не за прегряването на кучето. Когато следобед се прибера от работа тя ме посреща в кондиция. Досега не съм видяла никакви симптоми на прегряване. То и в стаята да я оставя разликата с навън е не повече от 3,4 градуса, защото нямаме климатик. Друг вариант да я оставям в коридора , но и там като затворя вратата към стаите , няма да е особено хладно, да не говорим, че е абсолютно тъмно и трябва да й оставя светната лампата. Което не е проблем за мен,но се чудя за нея не е ли вредно? Кажете вие какво мислите? Hug

# 713
  • Мнения: X
Ми за лаене, лае, много рядко, но се случва. Играчки бол, не може да смогне да ги ухапе всичките, че децата ми не са съвсем порастнали и още си имаме тъкмо не ми прави впечатление,ч е пода е заринат с тях  Grinning

# 714
  • Мнения: 28
Момичета , искам да ви попитам нещо относно издръжливостта на кучетата на жегите.

Няма такъв филм!  Grinning Не търпят..

вариант да я оставям в коридора , но и там като затворя вратата към стаите , няма да е особено хладно, да не говорим, че е абсолютно тъмно и трябва да й оставя светната лампата. Което не е проблем за мен,но се чудя за нея не е ли вредно? Кажете вие какво мислите? Hug

По-добре! С отворена вратичка към банята ви. Не споменаваш за колко време я оставяте сама?!
Няма нищо де иначе, кученце се пригажда към всичко, но моля те, не я оставяйте на затворена тераса при 35 градуса жега, смятай, че температурата на кучо е много по-висока от човешката и много жега не търпят. Не зная какво ти е кученце, каква порода и т. н, но нека не се оставя на горещините самичко..  Peace  

# 715
  • Мнения: 382
KiА, оставяме я сама за 10 часа всеки делничен ден от 8-18ч. Терасата не е остъклена и е голяма.  Тя обикновено по цял ден там спи на сянка. Аз много бих искала да си седя по цял ден до кученцето и да си го гледкам не само в жеги, но и при всякакви др. климатични условия, но се налага да работя Peace

# 716
  • Мнения: 28
KiА, оставяме я сама за 10 часа всеки делничен ден от 8-18ч. Терасата не е остъклена и е голяма.  Тя обикновено по цял ден там спи на сянка. Аз много бих искала да си седя по цял ден до кученцето и да си го гледкам не само в жеги, но и при всякакви др. климатични условия, но се налага да работя Peace

Разбирам мила, знам. Трябва да се бачка..  Mr. Green И ние го оставяме самичък още от както беше на 2 месеца. Не за 10ч., но поне за 5, а съм чела, че максимума е 4ч. да се държи само. Не зная какво изложение сте, хубаво, че има въздух и не сте остъклени - така е добре. Но все пак по-добре в коридора, няма да му е тъмно. Нищо му няма на кученце, ще спи цял ден, особено ако е добре разходена преди това.  Но вие си знаете най-добре.  Simple Smile

# 717
  • София
  • Мнения: 3 789
Аз мисля, че щом слънцето не пече по цял ден - няма проблем. Важното е водичката да е на сянка, най-много да й направите някакво навесче. Докато не остъклихме терасата, Джесика лежеше навън на най-голямото слънце с изплезен език и сама не искаше да се прибира. При нас слънцето идва следобяд  Peace

Забелязах, че дори сега в жегите пие много малко вода, на ден изпива не повече от една моя глътка  newsm78

А от два дена като се изака, се опитва да "зарови" акото със задните крака, много е смешна  Mr. Green

# 718
  • София
  • Мнения: 11 116
Според мен коридора, макар и тъмен е по-добрият избор...
Кучинка предпочита да се излежава там, явно е най-хладно.

# 719
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540

Забелязах, че дори сега в жегите пие много малко вода, на ден изпива не повече от една моя глътка  newsm78


Много е малко. Бих пуснала една урина за изследване, за мое успокоение. 

Общи условия

Активация на акаунт