Цитросепт - отровен?

  • 58 604
  • 246
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 62 595
кой крив, кой прав не зная, ама цялата марка ще пострада. Нищо де, след време ще я пререгистрират под ново търговско име!

# 61
  • Мнения: 619
Аз също съм го пила по няколко месеца в продължение на 2-3 години и вече имам регистрирана астма (на 30 и кусур години...)
Че и на детето съм давала...Едно от последствията на този *хлорид е белодробен оток, астма и кави ли не още поразии.. #2gunfire

# 62
  • Мнения: 1 849
Ползваме този продукт цялото семейство. Децата ми не боледуват от както го пият. Това е единствения продукт (след клея), който ми помага за подути сливици и ангини, защото не мога да пия антибиотици.
От няколкократните ми лични наблюдения над медиите аз въобще не им вярвам. Скоро ме бяха поканили да участвам в едно женско предаване, участваше и лекар. Трябваше да говорят за рака на гърдата и в гримьорната се уточняваха как това и онова няма да се коментира, за да не пострадат фармацевтичните компании. Щях да припадна!
Ахчиева преди десетина години прави репортаж за фирмата в която работеше съквартирантката ми. Беше пълна провокация. Момичето един месец не можеше да се съвземе от стреса. Бяха я изкарали едва ли не от мафията с недвижими имоти... Да не говорим как са връхлетяли в офиса и са започнали да крещят, че ги блъскат... Та тази жена само платени репортажи прави.
Поляците явно не искат българска конкуренция.
Когато се прави едно научно проучване се показват и методиките по които е правено. Всеки може да напише статия в нета или да плати на медия, но документите от проучването никой няма да ги види. после иди доказвай, че нямаш сестра.

Това, че нещо е горчиво не го прави лошо лекарство (хранителна добавка), хинина, рициновото масло и др. които са били много добри лекарства преди фармацевтичните компании да ги спрат са си били много неприятни. Цитросепта го пием с мляко и какао и не се усеща горчивия вкус.

# 63
  • Мнения: 3 098
Аз знам само едно нещо за себе си - повече Цитросепт няма да влезе вкъщи под каквато и да е форма и на която и да е фирма. А пък ако от Цинтамини Полша смятат, че с поръчков материал продажбите ще завалят, според мен - много се лъжат! Аз лично не мога да се доверя вече нито на едните, нито на другите, когато на кантар е сложено здравето на детето ми. Толкова от мен.

# 64
  • Мнения: 0
Здравейте, направо съм потресена от случващото се. Давах на 3г. си дъщеря редовно от месец февруари на до юни Цитросепт Джуниар. Дали съм увредила детето си? Да започвам ли да правя пълни изследвания? Моля ви майки пишете какви мерки сте предприели?

# 65
  • София
  • Мнения: 62 595
и да направиш изследвания, едва ли ще откриеш нещо. Доколкото разбирам, въпросната добавка се дава на капки, дозата е твърде малка.

# 66
  • Мнения: 18 057
Никога не сме го пили това чудо, но като ви чета притесненията Ахчиева ми оставя по- горчив вкус и от Цитросепта. Психозата, която тя причинява може да се окаже дори по- вредна  #Cussing out

# 67
  • Мнения: 4 841
Жалки PR-игрички, които не правят чест никому, особено на господата, притежатели на "оригиналната" търговска марка  Sick Що за морал трябва да има човек/фирма, за да въвлича в корпоративните си боричкания най-дълбоките страхове на майките - за здравето на децата им?!?

Продажната поръчкова журналистика не искам да коментирам изобщо, там нещата са плачевни, но на четящите/пишещи господа от Цинтамани ще кажа само: потребителите в България отдавна не са толкова лесно манипулируеми и неадекватни, така че определено си вкарахте автогол с тази крайно прозрачна и неуместна акциика  Naughty

# 68
  • Мнения: 4 892
BirdsFlu, много точно казано.

Не давам на детето добавки, но дори и да е имало у мен и малко доверие към тези неща, вече няма да ги погледна Цитросепт, та ако ще и английската кралица лично да ми ги препоръча.

Аз съм ползвала по едно време в минимални дози, за кратко, почти нямам доверие за такива неща, но сега хич и ще се постарая да информирам всички около мен за свинщината.

# 69
  • Варна
  • Мнения: 18 129
Според мен всичко е една голяма лъжа, особено като познавам репортажите на Ахчиева. Но да, повече Цитросепт няма да влезе под никаква форма в дома ми.
Да не би да излизат с нов продукт на пазара? Laughing

# 70
  • Мнения: 1 897
Аз също искам да попитам господата от Цинтамани,защо въпреки,че ползвам продукта от излизането му в БГ,изпила съм поне 20 опаковки,чак сега видях Вашия продукт?

Защо си мислех,че Цитрогард е единственият продукт и ,че само името е сменено?За щастие тази година не съм го пила,последно пих,преди 2г. по време на бременност,заради вирус,за щастие и детето ми не е пило и няма да пие.

Както казва СКО,този продукт вече няма да влезе в дома ми,независимо кой е истинския и кой ментето.И ако това,което се показа е Ваше дело,да знаете,че си направихте страхотна антиреклама.

Апропо,форума на сайта на Цитрогард не е затворен,д-р.Христов отговаря изключително дружелюбно на всякакви въпроси.

# 71
  • Мнения: 0
Незнам дали е PR или не, истината е че на дъшеря ми и помагаше този препарат и не и давах антибиотик - от всеки антибиотик прави възпаление на очите (постоянен сърбеж и зачервяване). Сега е на 3 г. и половина - първият път когато и дадох цитросепт беше 1 лъжичка концентрат и тя го повърна, после прочетох че се дава разтворен във вода или сок и и го разтварях , но с малко течност - за да може да го изпие наведнъж. От около 20 дена не и давам но се оплаква че я боли коремчето и все иска да полегне (сега си обяснявам че може да и се вие свят). Ако някое медицинско лице чете форума може ли да каже симптомите сами ли ще отшумят или се налага някакво личение?

# 72
  • Мнения: 596
Цитросепт или каквото и да е там завинаги загуби България като пазар. Naughty

И като подаръци да го раздават едва ли някой ще се възползва.

# 73
  • у дома
  • Мнения: 967
Цинтамани или мани-мани, ли са, не знам, но не ми се струва нормално, вместо да излязат с едно официално становище в медиите, да се обесняват по форумите. Така просто лъсва поръчката! Направо, ептен, за калиники ни взимат!

# 74
  • Мнения: 38

Здравейте,
Имам късмета да съм запозната отблизо със ситуацията, възникнала с хранителните добавки, съдържащи екстракт от грейпфрут.   
Това, което до момента ме възспираше да пиша по темата, беше опасността, че много от вас биха решили, че публикацията ми е тенденциозна, насочена, рекламна, целяща уронването на нечий престиж. Но на фона на събитията от последните дни, мисля че е изключително важно истината да стигне до повече хора. А това, че публикацията ми ще предизвика вероятно редица емоционални изблици е явно неизбежно, като чета мненията тук.
Първият екстракт от грейпфрут, който се появава на българския пазар е продуктът  Citrosept на Cintamani. Продуктът се приема много добре на пазара и предизвиква предимно положителни отзиви, както от пациентите, така и от лекарите.
 В началото на тази година Cintamani установяват, че продажбите на Цитросепт в България, далеч надхвърля поръчваните при тях количества. Така стигат до фрапиращия факт, че българска фирма заменя техния продукт с друг, който е с неясен произход. Използвано е името на техния продукт, както и дизайна на опаковката, а тяхната компания е цитирана, като производител на  въпросния екстракт.
След като установяват това, Cintamani предприема всички необходими законови мерки, за да защитят своите интереси и своя имидж. Освен всичко останало те подготвят и разпространяват писмо до аптеките, в което обясняват възникналата ситуация.
В резултат на техните действия  д-р Христов променя името на своята фирма от Цитросепт ЕООД на Цитрогард ЕООД, както и на и своя продукт -Цитросепт става Цитрогард. Наглостта на този човек стига до там, че започва да убеждава аптеките и потребителите , че Цитрогард е новият по-добър заместник на Цитросепт и че Цитросепт повече няма да се продава. Провежда се масова рекламна кампания за новия Цитрогард и по различни форуми се появяват потребители, чиито  възторжени мнения  са учудващо  сходни по стил и изказ.
За да отграничат името на своя продукт  от това на д-р Христов, Цинтамани пускат на пазара нова разновидност на  продукта, който се произвежда от био грейпфрути и е с различна концентрация.
Към тези, които поставят въпроса за опаковките – трудно е да се установи кога оригиналният продукт е бил заменен. Това, което със сигурност се знае е, че екстрактът на Cintamani се произвежда  в Германия. Никога не е бил произвеждан във Великобритания. Cintamani Норвегия не съществува от 2006 година. За това, кога оригиналният продукт е бил заменен с друг, може би е редно да се обръщате към д-р Христов. Той така услужливо е оставил своите контакти в листовките на продуктите си, както и по доста форуми.
Между другото аз също не харесвам Валя Ахчиева. Намирам подходът й за твърде агресивен и представянето на казусите твърде едностранчиво. ...това което се замислям, обаче е, ако Cintamani са поръчали и платили за това предаване, дали пък нямаше да се положат повече усилия за разграничаване на тяхното име и техния продукт от фалшивия?!?
Всеки има правото да вярва на каквото и когото пожелае. Всеки има право да търси и вижда истината от своята собствена гледна точка. Искам да ви уверя, че личната ми ангажираност с този случай, е продиктувана единствено от непоносимостта ми към несправидливостта и мръсните игри!
Много се надявам, че за лицата, отговорни за възникналата ситуация ще понесат своите последствия.
 Пожелавам на всички хубав и спокоен ден.

Общи условия

Активация на акаунт