Цитросепт - отровен?

  • 58 614
  • 246
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 5 884
guarana2, как е възможно, листовките не четеш ли? Ще му изгориш лигавиците на детето.
С гъст айран го давайте.

# 76
  • Варна
  • Мнения: 18 129

Между другото аз също не харесвам Валя Ахчиева. Намирам подходът й за твърде агресивен и представянето на казусите твърде едностранчиво. ...това което се замислям, обаче е, ако Cintamani са поръчали и платили за това предаване, дали пък нямаше да се положат повече усилия за разграничаване на тяхното име и техния продукт от фалшивия?!?


Идиотизмът е в това, че след като го установяват фирмата производител, трябва да сезира прокуратурата и да изтеглят количествата, пуснати в мрежата. След това официално да се обяви, че продуктът освен менте, е и отровен.
Никакви измислени предавания по негледаеми телевизии от още по-измислени журналистки. Stop

# 77
  • Мнения: 576

Екстрактът от семе на грейпфрут се произвежда по света от десетки години под най-различни марки и свойствата му са известни от още толкова. А тези две фирми се опитват да представят нещата, че едва ли не те са го измислили, или пък че единият екстракт бил нещо повече от другия.
Пълни глупости, всеки обикновен човек може да си направи дори такъв екстракт.
Жалко, че заради маркетинговите им тъпотии сега много хора ще се отдръпнат от един ефикасен, многократно доказал доброто си действие препарат (казвам го от личен опит). От това ще спечели единствено "тежката артилерия" във фармацевтичната индустрия. Понеже антибиотиците, антимикотиците и химиотерапевтиците, които се приемат при сходни индикации, хич не са отровни и нямат странични ефекти и вредни последствия  Wink


# 78
  • София
  • Мнения: 5 884
Никакви измислени предавания по негледаеми телевизии от още по-измислени журналистки. Stop
И то 6 месеца по-късно. Rolling Eyes

# 79
  • Мнения: 1
съжалявам, че трябва да се намеся, но какво означава PR игрички, когато става въпрос за здравето на децата ни. според мен е важно да се знае какво има даваме - в крайна сметка са длъжни да ни уведомяват за всякакви нередности, отрови и др.
За съжаление не мога да се съглася с това, че не сме толкова лесно манипулируеми. Явно чичкото от Ямбол така ни е омотал, че ще се видим в приключение. А това си е направо подсъдно!!! Явно сме прекаено доверчиви, но от друга страна не искаме да повярваме, когато хората ни предупреждават за вредни съставки - и какво правим тогава. Оплюваме всички. Не, не трябва така...

# 80
  • Мнения: 4 841
съжалявам, че трябва да се намеся, но какво означава PR игрички, когато става въпрос за здравето на децата ни.

Похвално е, че се регистрирахте специално, за да се намесите в тази тема.
smile3507

# 81
  • Варна
  • Мнения: 18 129
съжалявам, че трябва да се намеся, но какво означава PR игрички, когато става въпрос за здравето на децата ни. според мен е важно да се знае какво има даваме - в крайна сметка са длъжни да ни уведомяват за всякакви нередности, отрови и др.
За съжаление не мога да се съглася с това, че не сме толкова лесно манипулируеми. Явно чичкото от Ямбол така ни е омотал, че ще се видим в приключение. А това си е направо подсъдно!!! Явно сме прекаено доверчиви, но от друга страна не искаме да повярваме, когато хората ни предупреждават за вредни съставки - и какво правим тогава. Оплюваме всички. Не, не трябва така...



Ама какъв чичко от Ямбол? Цитросепта съм си купила от апетката от която го купувам последните 7 години.. И да, в началото пишеше, че е произведен в Норвегия. Тъй като го ползвам много дълго време отдавна съм престанала да чета листовката. И през ум не ми е минавало, че може да има менте, или "чичкото" е омотал и аптечната мрежа?

# 82
  • Мнения: 8 991
Хм! Така и не разбрах какво му е вредното на "фалшивия" цитросепт!
Склонна съм да вярвам, че неистина е борба за монопол.  Thinking

Ние също изпихме опаковка и половина от фалшивия Цитросепт джуниър и единствено позитивен ефект съм отчела до сега.
И само да отбележа, че единствено такъв Цитросепт се намираше в аптечната мрежа. Има си и лъскава холограмка...  newsm78

Поради всеобщата психоза, много моля някой да ни просветли какво е вредното все пак!

# 83
  • Мнения: 2 931
     Моля, някой запознат да пусне линк към доказателствата, че българския Цитросепт (или както там се казва в момента) съдържа отровна съставка.
     Нямам възможност да прочета цялата тема и благодаря предварително.

# 84
  • Варна
  • Мнения: 18 129

Поради всеобщата психоза, много моля някой да ни просветли какво е вредното все пак!

Вредното е, че някой продава нещо, което друг трябва да продава.
На опаковката на моя Цитросепт не пише да има вредна съставка, която уж са установили в лаборатория в Германия. Но пък като се замисля, бяха установили, че в ампулите с вит.С няма вит. С, та....
Истината е някъде там... ooooh!

# 85
  • София
  • Мнения: 62 595
А витамин С като хранителна добавка ли се регистрира или като лекарствено средство? Според мен тук е заровено кучето. Наясно съм, че в много от лекарствата на алопатичната медицина има всякакви неща, които не са безобидни, но поне ги има изредени на опаковката, и ако производителят не е скрил някое неблагоприятно изследване, те са клинично тествани и след това допуснати до пазара.

# 86
  • Мнения: 2 931
     На моята опаковка пишеше "хранителна добавка". Става сума за обикновения витамин С по 100 мг таблетката.

# 87
  • Мнения: 46
Хм! Така и не разбрах какво му е вредното на "фалшивия" цитросепт!
Склонна съм да вярвам, че неистина е борба за монопол.  Thinking

Ние също изпихме опаковка и половина от фалшивия Цитросепт джуниър и единствено позитивен ефект съм отчела до сега.
И само да отбележа, че единствено такъв Цитросепт се намираше в аптечната мрежа. Има си и лъскава холограмка...  newsm78

Поради всеобщата психоза, много моля някой да ни просветли какво е вредното все пак!

За да се разсее психозата - една немска лаборатория в Хамбург е открила в българския Цитросепт на т.н. "д-р Христов" и брат му "Христов" вместо екстракт от грейпови семки - близкото по въздействие вещество Бензетониум хлорид (линк към информацията на Валя Ахчиева - http://bnt.bg/bg/news/view/80075/razsledvane_na_valja_ahchieva_z … ranitelni_dobavki), което било силен дезифектант, съответно токсичен. Случая с Ямболския Цитросепт се отнася именно до Христови, защото те са някакви хем вносители, хем производители, хем някакви други. Лично от тоя "д-р" от видеото синът ми си купи някакви суперски "пробиотици", които впоследствие се оказаха с една година изтекъл срок на годност (!). При опит да ги върнем на "доктора" той започна да мънка същите глупости - и аз ги пия, то на тая цена (29 лв.) са направо безплатни и т.н. да не продължавам с глупостите му...

Така че аз лично вярвам, че този "Христов" е склонен към неморални действия!!

Бях писала и друг път по темата в този форум - моля този път да не ми триете отново коментара.
Бъдете здрави.

# 88
  • Мнения: 2 931
     На нищо не вярвам, докато не видя доказателства по какъв начин е иззет проверения Цитросепт, как е стигнал до лабораторията, кой го е предал и спазен ли е редът за това. И предвид недоверието ми в подобни репортажи, Цитросепт излиза и от моя дом през следващата есен. Във всички негови форми.
     Забравих да спомена и пълното си недоверие към новорегистрирани потребители, които явно лобират за едната страна в спора. 

# 89
  • Мнения: 25 891

За да се разсее психозата - една немска лаборатория в Хамбург е открила в българския Цитросепт на т.н. "д-р Христов" и брат му "Христов" вместо екстракт от грейпови семки - близкото по въздействие вещество Бензетониум хлорид (линк към информацията на Валя Ахчиева - http://bnt.bg/bg/news/view/80075/razsledvane_na_valja_ahchieva_z … ranitelni_dobavki), което било силен дезифектант, съответно токсичен.


Чия психоза?  Mr. Green
А немската лаборатория как е попаднала на българския Цитросепт? Кой го е изпратил там и защо?
Наистина ли е купена и изследвана само 1 (!) опаковка? На какъв принцип е била подбрана и изобщо това доказателство ли е?
Вярно ли е, че сте искали да смените състава на препарата? Как и с какво? Да не би да сте искали да вкарате същия този бензетониум хлорид за по-евтино и да печелите повече от местните аборигени?
Колко струва поръчково предаване при Валя Ахчиева?
Моля, отговорете ми на тези въпроси, пък може и да не ви изтрият този път.

Не, че и Христов изглежда много читав. Не е за сефте дистрибутор да открадне марката и да започне да произвежда сам. Но не е това начинът за разчистване на сметките. Все още сме правова държава, доколкото знам. Съдете се, каквото искате там се правете, но никой не ви дава право да паникьосвате така хората, особено майки на малки деца, които са ви повярвали и са купували продуктите ви.
Истината е една - такава хубава антиреклама си спретнахте и двете фирми, че човек трябва да е пълен идиот, за да продължи да купува Цитро-няма-значение-какво.

Общи условия

Активация на акаунт