Има ли приети в 23 ДЯ Ралица?

  • 5 579
  • 75
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 365
Здравейте! Ние започнахме от миналата седмица. За сега е на половин ден, още ден-два. Не мога да преценя на 100%, но ми се струва, че започва да свиква и да му харесва. Все още плаче като го оставя и вземам, но яде, което е добър знак. Simple Smile)) Питайте конкретно!

# 31
  • Мнения: 798
Здравейте! Да ви попитам, носихте ли документите на директорката предварително и как протече "приемането" първия ден? Някакви по-специални изисквания за облекло и обувки имат ли лелите? Освен мокри кърпи, салфетки и резервни дрешки трябва ли да се носи нещо друго?
Благодаря предварително!

# 32
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Момичета, изследванията за колко време стават?
Васерман от родител искат ли?

# 33
  • Мнения: 798
Момичета, изследванията за колко време стават?
Васерман от родител искат ли?
1. Три работни дни (микробиологичните), иначе кръв и урина - за един ден;
2. Да  #2gunfire

# 34
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
При нас протече добре първия ден.

Искат - 2 чифта резервни дрехи, мокри кърпи, памперси ако ползва, пантофи, термометър, салфетки. Помолиха ме да го обличаме с потничета, което бях направила че все пак не е удобно да са с бодита нали ги слагат на гърнета.
Моя син беше в групата за тази седмица и аз отидох миналия петък при директорката. Обясни ми за приема и ми каза че е добре детето да го доведа в сряда, все пак ако в понеделник дойдеше цялата група 10 деца и всички почнеха да плачат щеше да е голям стрес за децата и за нас. Каза ми какво да нося и понеже имах няколко пропуска по картона ми каза да ги допопълни педката.
Освен картона и изледванията трябва да носите и бележката със входящия номер в деня с който детето постъпва на ясла.

# 35
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Ценна информация  Hug
Дано днес е още по-добре.

# 36
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
Ами то сутрин е малко трудно защото има дечица които плачат особено ако не са делени от майката и то като влезне едно разплакано разплаква всички.

# 37
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Вариант ли е към 10ч да водим децата, закусвали разбира се? Тогава страстите ще са се успокои ли.

# 38
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
Едва ли биха се съгласили. На мен ми казаха до 9ч., но пък като работеща не ме устройва да го водя по-късно Sad

# 39
  • Мнения: 798
Как са ва вашите дечица? Адаптират ли се добре? Ча моята принцеса вчера (първи ден) беше много щастлива, държала се много добре, даже нашата леля Мими каза от вторник да я водим за цял ден. Но днес сутринта бяха такива писъци, че ми се скъса сърцето. Силно се съмнявам толкова бързо да се адаптира за оставане цял ден.

# 40
  • Мнения: 365
Да, и моят син в началото по-добре се държеше. На втората седмица сякаш разбра за какво иде реч и започна да реве и да се тръшка и не сме го оставяли да спи до сега, но пък в края на втората седмица се поуспокои, надявам се, окончателно. Ще видим другата седмица, живи-здрави, да остане да спи за първи път.  Simple Smile))

# 41
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
Моя син днес бе за трети ден но сутринта като видя лелите и ревна адски. Гушкахме се около 5мин. но като го хванаха за ръчичка да влезе и се разрева много Sad

# 42
  • Мнения: 365
Моят син вече от няколко дни е по цял ден. Интересно, че тича с желание към шкафчето, после мрънка като го оставям, но бързо се успокоява, струва ми се. Приспиват го с рев за сега, но го вземам спокоен. Отчитам го като напредък надявайки се да не греша. Simple Smile)) 

# 43
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Calm, браво! Много се радвам
А как ги приспиват на обяд, че ми е чудно? Може ли да оставяме шишета с кис. мляко?
Аз в понеделник ще взема изследванията и се почва.

Може ли да ми кажете какви документи носихте първия ден?
Лична амб. карта- това картона, който оставяхме при записването ли е?

# 44
  • Мнения: 365
Lyuba84, приспиват ги с четене на приказки. Simple Smile)) За шишетата знам, че окуражават ползването на чаши, но питай - предполагам, че няма да е проблем. Личната амбулаторна карта или Здравна карта на дете е друг документ (пак от книжарница се купува), която се попълва от личната лекарка. Друго трябват ти съответните изследвания (кръв, урина, фекални проби, Васерман). Директорката ги преглежда и ако има нещо нередно - казва. Мисля, че това беше. А, после ще се уговорите кой ден, вероятно следващия, ще водиш детето и тогава ти трябва и входящия номер от записването.

Общи условия

Активация на акаунт