С помощта на Дюкан ето - като русалка ще съм в морето - 265

  • 48 784
  • 749
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 54
154 см съм.Кое му е чудното?

# 721
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Честит празник, дами!


Усмихнат и режимен празничен ден!  Simple Smile

# 722
  • София
  • Мнения: 3 328
Честит празник, българи от близо и далеч! bg
Отбелязвам го с поредния минус 1 кг smile3539

# 723
  • Мнения: 2 923
Здравейте момичета  Grinning

Отдавна не съм писала и имах доста да наваксвам с четенето  Wink. Последния път като писах споделих, че влизам в трета фаза, защото съм на място на което нямам никакви условия да спазвам втора, а ми оставаха още 1,4 кг до целта. Едва снощи се прибрах вкъщи и тази сутрин мога да се похваля, че целта е постигната.  newsm44 Дрехите, в които исках някога да се намъкна в началото на режима, не само ми станаха, но и вече са ми широки  Grinning
Имам и един въпрос относно трета фаза. Сигурно е коментиран или е писано някъде за него, но за съжаление и времето за четене ми е малко и се надявам да ми помогнете. Как стои въпросът с ядките? Могат ли да се консумират сурови ядки или все още е рано за тях.

Хубав и усмихнат ден  Hug

# 724
  • Мнения: 147
Здравейте и от мен от днес започвам режима , след едно едногодишно отпускане и хапване на какво ли не в големи количества съм +9 кг. Пробвах няколко дни с плодове,чай и мед, но за 5 дена 1 свален кг и тоооолкоз глад, че се върнах на Дюкан. И преди съм го спазвала тогава имах много малко кг за сваляне. От днес пак-днес менюто е пиле на тиган с подправки и 2 яйца. Пия допълнително чай от канела , да видим докъде ще стигна , че нямам дрехи които да ми стават от предишната есен  Confused.Мисля да пробвам 3 П 4ПЗ дни.

# 725
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Отбелязвам го с поредния минус 1 кг smile3539

Честито!  Hug


...целта е постигната.  newsm44 ...

Как стои въпросът с ядките? Могат ли да се консумират сурови ядки или все още е рано за тях.

Хубав и усмихнат ден  Hug

Браво, Сиви!  Hug Честито ти постигнато тегло!   bouquet Успешна трета!

Може, когато правиш гала. И както си написала: сурови. И не в неограничени количества. Върти ми се из главата нещо за шепичка, като мярка, но по-късно ще се разровя, за да потърся.

murmeli, ами... добре дошла отново! Тъжно ми е, когато някой се връща по този начин.  Sad Миналата година не си писала в темата, нали?

Последна редакция: чт, 06 сеп 2012, 11:54 от smileys

# 726
  • Мнения: 147



murmeli, ами... добре дошла отново! Тъжно ми е, когато някой се връща по този начин.  Sad
[/quote]
в случая аз съм си виновна , много много майонези , сирена и чипс , абе прасешка работа  Animal Pig

# 727
  • София
  • Мнения: 3 328
Благодаря, Смайлис Hug Знаеш ли чии снимки гледах досега?  Blush И чии рецепти за дюкански сладкиши четох? Добре е, че си оставам само с четенето им, а като ми направят скомина (както сега), вадя от хладилника печена риба и обядвам  Laughing Кучето на Павлов, к`во да го пра`иш  Simple Smile

# 728
  • Испания
  • Мнения: 37 503
...Знаеш ли чии снимки гледах досега?  Blush И чии рецепти за дюкански сладкиши четох? Добре е, че си оставам само с четенето им, а като ми направят скомина (както сега), вадя от хладилника печена риба и обядвам  Laughing Кучето на Павлов, к`во да го пра`иш  Simple Smile

 Joy Предполагам какво си гледала и чела.  Wink

Сиви, не открих в книгата нищо конкретно за ядките. Търсих и на испански. Не знам откъде ми е останало в главата това за шепичката. Все пак, че са за гала съм сигурна. Че трябва да са сурови - също. Можеш да го видиш и в многобройните таблици с калории. Печените са по-калорични от суровите. Аз за гали, а и сега все гледам кои са с по-ниски показатели.

Ровейки за не знам кой стотен път из книгата, се натъкнах на точния цитат за млечните. Нали преди няколко дни пак говорехме за тях?

4.1.24 Белтъчният четвъртък

.......................................

В диета за отслабване, на която се подлагате пет последователни дни в продължение на седмици или месеци (през първите два етапа на гшана Протал), присъствието на лактозата, както показва опитът, не се отразява върху постиженията на режима на чистите протеини и обезмаслените млечни продукти, единствен източник на свежест, могат да се консумират без ограничение или поне до 700 - 800 г на ден.

........................................


Така че наистина може да е неограничена консумацията /както писах и преди, превеждайки от испанската книга/ на киселото мляко, обезмасленото прясно сирене /каквото в БГ няма/ и обезмасленото сирене за мазане. Пак в испанската пишеше, че прясното мляко е за подобряване вкуса на чая и кафето и правене на режимни десерти.

Тази книга наистина е като брашнен чувал.  Joy Колкото и да я "тупаш" /четеш/, все нещо излиза.  Wink

murmeli, аз си правя страхотен чай /е, за мен е страхотен  Wink/: на литър вода 4 пакетчета зелен чай, 2 пакетчета чай канела и настърган корен от джинджифил - 3 продукта за раздвижване на метаболизма. Така с 1 куршум  #2gunfire 3 заека.  Joy

Последна редакция: чт, 06 сеп 2012, 13:32 от smileys

# 729
  • Мнения: 130
Честит празник, момичета. Аз и без това съм с репутация на еретик в тази тема, та да си споделя болката. Притесняват ме толкова много момичета, които се връщат след година-две и споделят, че са качили килата, че и повече. Сигурно има и толкова дисциплинирани и мотивирани дами, които могат цял живот да са стриктни и да спазват правилата, но човешкото тяло просто не е устроено да издържи цял живот на диета. Много е хубав режима, но отпуснеш ли се малко ти се връща тъпкано. наистина ме притеснява. продължавам да търся отговор на този въпрос.
и въпрос, макар, че не знам дали ще ми отговорите. бях командировка във Финландия и ми подариха торба сушетно еленско. Не че няма да го изядем, ама дали влиза в режима?

# 730
  • Бургас
  • Мнения: 57
Оффффффффф, издънка. Чувствам се недостойна за тази тема, за кой ли път?
Вкарах иглата в балона.

# 731
  • София
  • Мнения: 3 328
Честит празник, момичета. Аз и без това съм с репутация на еретик в тази тема, та да си споделя болката. Притесняват ме толкова много момичета, които се връщат след година-две и споделят, че са качили килата, че и повече. Сигурно има и толкова дисциплинирани и мотивирани дами, които могат цял живот да са стриктни и да спазват правилата, но човешкото тяло просто не е устроено да издържи цял живот на диета. Много е хубав режима, но отпуснеш ли се малко ти се връща тъпкано. наистина ме притеснява. продължавам да търся отговор на този въпрос.
и въпрос, макар, че не знам дали ще ми отговорите. бях командировка във Финландия и ми подариха торба сушетно еленско. Не че няма да го изядем, ама дали влиза в режима?
За еленското не мога да ти отговоря, но на първата част от тревожния ти постинг бих задала само един въпрос (то даже няма да е въпрос) - има ли режим, диета, диетка и т. н., които, веднъж проведени, да водят до пожизнено запазване на резултата, без каквито и да било по-нататъшни усилия в тази насока? Отговорът на този въпрос би трябвало да даде яснота на мисълта и да изчисти колебанията. Ако такъв режим вече е открит, значи и откриването на перпетуум мобиле е съвсем наближило.

# 732
  • Мнения: 130
Аз точно това имам предвид. Няма такава диета, и именно защото цял живот се боря с ефекта йо-йо търся решение. Въпросът е, че при дюкан този ефект е силно изразен. Да, отслабва се, но липсата на въглехидрати явно така променя тялото, че дори въглехидратите от зеленчуците те карат да качваш. Никой не може да изкара цял живот режимен. Трябва да е някакъв режим, в които да можеш да правиш нарушения. Режим, а не диета. Защото винаги има ситуации в живота, когато грешиш. Някакви такива мисли ми се въртят. Не е нормално да хапнеш парче пъпеш и да качиш. Много мои познати отслабнаха с дюкан. При това гръцкия Дюкан, този които правят в Гърция, де е много по-либерален от това, което сте приели в този форум и пак отслабват. Лошото е, че много малко после успяват да задържат постигнатите резултати и дори качват повече кила от колкото преди да са започнали.

# 733
  • Испания
  • Мнения: 37 503
... Притесняват ме толкова много момичета, които се връщат след година-две и споделят, че са качили килата, че и повече. Сигурно има и толкова дисциплинирани и мотивирани дами, които могат цял живот да са стриктни и да спазват правилата, но човешкото тяло просто не е устроено да издържи цял живот на диета. Много е хубав режима, но отпуснеш ли се малко ти се връща тъпкано. наистина ме притеснява. продължавам да търся отговор на този въпрос.
...

Едни и същи причини водят до едни и същи последствия. Ако не сме си научили урока, преминавайки през фазите на режима, ще се окажем отново пред Портал-а. И така до безкрай... Което пък хич не е безопасно за организма. И докторът го подчертава изрично, но малко хора се вслушват:

Да отслабваш, означава да се храниш с мазнини и холестерол

     Накрая, и това е може би най-сериозното последствие, при всяка загуба на тегло организмът ви понася агресия, която малко от вас съзнават. При всеки опит за отслабване вие консумирате резервните си мазнини и когато свалите 10 или 20 килограма, то е все едно, че сте изконсумирали 10 или 20 кг масло или мас.          През цялото време, докато отслабвате, в кръвта ви и следователно в артериите ви циркулира голямо количество холестерол и триглицериди. При всяко свиване на сърцето ви тази богата на токсични мазнини кръв нахлува в артериите ви и замърсява стените им.
     Отслабването е може би много важно за психическото или физическото ви благополучие и рискът, на който ви подлага циркулирането на тези мазнини, е компенсиран от извлечената полза. Но не бива да извършвате тази операция повече от веднъж или два пъти в живота си. Този, който неуспешно се опитва да отслабва веднъж или два пъти годишно, всеки път се озовава в ситуацията на човек, претоварен от холестерол.
Това не е опит да ви сплаша, а предупреждение за една съвсем реална опасност, малко известна както на пациентите, така и на много лекари.
   За това и вие, които сте имали късмета да отслабнете, изберете единственото логично обяснение- запазете скъпо струвалото ви тегло, преди да преминете към окончателната стабилизация.


Затова и сложих следното в началото на темата с рецептите:

Нещо, което в пълна сила се отнася за нашите успехи-неуспехи в борбата за запазване на теглото, от АКО ЖИВОТЪТ Е ИГРА, ТОВА СА ПРАВИЛАТА на д-р Чери Картър-Скот:

УРОКЪТ СЕ ПОВТАРЯ, ДОКАТО БЪДЕ НАУЧЕН

Един и същи урок ще ти бъде представян в различни форми, докато го научиш. Когато го усвоиш напълно, можеш да се заемеш със следващия.
Докато не предадат посланието, което носят, докато не изпълнят предназначението си, уроците ще се повтарят; ще се повтарят събитията и хората в твоя живот. Всяка ситуация, всеки човек са учители. За да излезеш от омагьосания кръг на повтарящите се ситуации, трябва да осъзнаеш урока и да го интегрираш в себе си като полезен опит.


И това не са празни приказки. И Дюкан го е казал:

...Освен това увенчаващата плана Протал окончателна стабилизация има едно допълнително оръжие, един незабележим, но решаващ коз - обучението, на което е бил подложен кандидатът за отслабване през трите предшестващи периода.


... Аз и без това съм с репутация на еретик в тази тема, та да си споделя болката.

...и въпрос, макар, че не знам дали ще ми отговорите. бях командировка във Финландия и ми подариха торба сушетно еленско. Не че няма да го изядем, ама дали влиза в режима?

1. За репутацията ти си знаеш защо е така.

Постнах го вчера, пак ще го направя:

С риск да досадя отново, /но пак казвам, след като се пише във форума, може да се очакват всякакви коментари,/ искам да кажа, че всеки може да си интерпретира режима както си иска и както му е удобно. Но!  Naughty  После се оказва, че нещо не вървиииии, килограмите не падаааааат, не се получава очакваният ефект, започват /не дай, Боже, но и това се случва често, здравословни проблеми вследствие от неточното прилагане/. И защо, според вас? Според мен е точно благодарение на индивидуалните интерпретации. Няма как да сме по-католици от папата!   Няма как да готвиш пилешка супа и да очакваш да се получи крем карамел. Няма как да следваш филология и да очакваш да получиш диплома по математика.  

Дюкан пише: "Става дума за режим, който не може да се приеме наполовина. Той отговаря на големия закон „или всичко, или нищо", което обяснява не само метаболичната му ефикасност, но и забележителния му психологически ефект върху дебелия човек, функциониращ по същия този закон на крайностите."

2. Ще ти отговоря: Дюкан разрешава дивечовото месо, защото е изключително постно. Но ти говориш за сушено такова, предполагам, че е доста солено. Разрешено е, но от солта може да задържиш вода и това да доведе до застой или дори до покачване на теглото.

...Трябва да е някакъв режим, в които да можеш да правиш нарушения...

Е, такъв филм няма.  Naughty

Всеки, който е качил килограми и е писал тук е от връщане към предишния начин на хранене: тестяно, мазно, пържено, ядене на боклуци... Ето пресен пример и от днес /момичето си го е написало така, както е, и затова не е виновен Дюкан/

в случая аз съм си виновна , много много майонези , сирена и чипс , абе прасешка работа  Animal Pig

# 734
  • Мнения: 61
Аз съм пример за почти двойно покачване след Дюкан , но вината си е слагам само единствено върху мен а не на режима. Почти две години нищо не покачих дори без трета. започнах да качвам след една много строга моно диета . След това следваха почти две години на започване и спиране и това доведе до почти 40 кг отгоре. Няма друг режим освен този , но трябва воля и постоянство има върнали килограми , но има и много задържали всичко зависи от нас самите.
От днес съм пак режимна заредила съм се с протеини и куп мотивация .

Общи условия

Активация на акаунт