Той си тръгва и се връща

  • 8 962
  • 92
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 427
Ясно е че много обичаш тази жена и нейното дете  Grinning
Ако ти даде шанс , опитай . Но този път сложете картите на масата от самото начало  Peace
Все пак си дай някакъв срок на чакане , лично за себе си . Защото истината е ,че ако този срок е безкрай , то и страданието ти ще е без край . И по този начин даваш възможност на любимата , да те върти на малкия си пръст / да има резервна вратичка / . Дано си разбрал какво искам да кажа  Peace

# 46
  • Мнения: 24
Седмица ? Незнам дали е малко или много ...за мен е много и секунда де Simple Smile Мисля,че те разбирам ..."да има резервна вратичка" това за кое се отнася - ако не изчакам достатъчно дълго и тя е сигурна,че мисля за нея ли ? 

# 47
  • Мнения: 427
Мисля че ме разбра  Peace
Ако тя знае че ще я чакаш дълго време , то тогава достатъчно дълго ще отлага решението си .
Т. е . ще иска да се убеди дали е постъпила правилно . И ако установи ,че е сгрешила в избора си , ще потърси обратен път към теб и сърцето ти .

# 48
  • Мнения: 24
Мисля че ме разбра  Peace
Ако тя знае че ще я чакаш дълго време , то тогава достатъчно дълго ще отлага решението си .
Т. е . ще иска да се убеди дали е постъпила правилно . И ако установи ,че е сгрешила в избора си , ще потърси обратен път към теб и сърцето ти .
thumbsup Благодаря ти за съвета ...ще го ползвам ..Лека нощ дами и сладки сънища на всички .

# 49
  • Мнения: 4 458
Изцяло подкрепям решението за определяне на срок  Peace.

tehna, не мисля, че седмица е приемливо. Знам, че за теб е мъчително, но тук става въпрос за много важно решение.

Мое лично мнение е, че ще е най-добре да говориш с нея или ако тотално отказва разговори пиши @ или смс. Но тя трябва да е на ясно! Щото, съгласете се, поставяне на срокове без знанието на ответната страна няма да доведе до нищо.
Това което аз смятам за реалистично е да дадеш поне месец, но не повече от до края на годината. Казваш нещо подобно като, че я обичаш и приемаш с децето, че си готов да обсъдите и намерите разрешение на проблемите довели до раздялата. Съвсем ясно казваш, че си готов на тази стъпка до .... като след този срок ще продължиш живота си както намериш за добре, без да се съобразяваш с нея.
Важното е да стане много ясно, че няма място за отстъпления и увъртания.
Обмисли го добре обаче защото после връщане назад няма  Grinning

# 50
  • Маниакалното чистене е признак за неудовлетвореност.
  • Мнения: 932
Мили мои дами .Искам да ви обърна внимание върху нещо,което Ви убягва .Ще дам линк към темата и ще ви кажа СЕГА какво е положението. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=630291.0

Та...Аз съм този мъж Simple Smile 1-вия път си тръгнах защото чух "Ако,и беше баща нямаше да и купиш сладолед ,когато съм ти казала да не и купуваш" ...тогава разбрах,че не ме приемат НИКАК и нямат намерение . ...

Не е трябвало да има втори път!  Shocked

Цитат
Та както и да е - от 3 дни тя вече си се върна окончателно при БНД след като я изгоних от къщата ... Дано да не съм прав,защото желая всичкото щастие на света за тези две малки принцески ...и ми се искаше да съм им дал повече ...ма от къде да знам ,че не съм обичан толкова Simple Smile...щях да знам,че имам малко време и да направя всички чудеса на света ...а аз - ще караме по-леко и ще имаме всичко накрая ....

С това "чудесата" приключват!  Crossing Arms

Моето мнение е доста крайно и не се вписва в оптимизма на последните постове. В описаната ситуация липсва любов, която в никакъв случай не може да се свърже с тези циклични изблици на маниакална привързаност.
Позицията ми не е зодиакално предопределена! ooooh!

# 51
  • Мнения: 24
Добро утро дами . dias не смятам да те оборвам никак в мнението ти ,защото трябва да ти разкажа случката ,довела до това последното , като тя наистина си беше тръгнала много по-рано ...и щеше да си тръгне така или иначе до края на месеца се оказа в последствие ...В никакъв случай не съм светец ...Адски изнервено се държа от доста време и съм правил много ,за да допринеса за това да стигнат нещата дотук...Но през цялото време се борeх с това и ...казвах причините.Причини имаше - смисъл от това нямаше и не е това начина (повтарям се ) ...

Права си  за това,че не е трябвало да има втори път ...по пътя на логиката .Ама ...логиката тогава ,когато се връщах нищо общо нямаше.

Маниакална привързаност ? Доказвам го,не че има нужда - ще изчакам месец и тогава ще я потърся.Ако се получи - ок...ОК ...Ако не-не. ..

Като...ще говоря с нея днес или утре за това .

Последна редакция: нд, 15 юли 2012, 09:36 от tehna

# 52
  • Мнения: 97
Дом, работа, местожителство, финанси; начин на реагиране при определени ситуации, подход при вземане на решения, твърдост и силен характер при поява на трудности, търпение и съобразяване с нейните изисквания.... Нещата не са толкова простички, но пък са важни. Нали знаеш, понякога, неизвестно защо, малките камъчета обръщат каруцата... Но дали при вас са били толкова малки? ... Не знам,  на мен ми се иска хората още в началото да се намират (в смисъл - да са си един за друг), да се обичат, да се разбират и никога да не се разделят... И е трудно да кажеш на някого, че надежда за възстановяване на връзката може и да има, но дали след време отново няма да се стигне до същото положение, като сегашното? Когато човек преживява болка, е трудно да види истината, липсата на смисъл, липсата на перспектива. Просто времето ще докаже дали решението й да се върне при бившия съпруг е било по-разумното от това да продължи да се бори с теб.  И ако те двамата успеят да продължат заедно пътя си по нов начин, без предишните им трудности, това ще е добро за тях, макар и да те накара да страдаш.  

 Cry
Цял живот се стремя към този синхрон.

# 53
  • Маниакалното чистене е признак за неудовлетвореност.
  • Мнения: 932
Добро утро!

tehna, изгонил си майката и детето и се регистрира за да се "похвалиш" ли? Като изключим факта, че за пореден път си ги напуснал морално, емоционално и материално, защо упорстваш и настояваш да продължи тази агония т.е "той си тръгва и се връща"? Не разбирам (и тук няма значение някаква епизодична случка) как предприемаш за пореден път инициативата да не сте заедно и само няколко дни след това идеализираш идеята да сте пак семейство?!
Приеми нейният отговор, решението да се върне при БНД е достатъчно показателно.

Децата често менят настроенията си, но това не значи, че забравят!
Светът е пълен с мъже и жени, но за отглеждащият загрижен родител детето/децата е/са центъра на Вселената. Еуфорията от влюбването при вас е продължила 2-3 месеца доколкото разбирам от двете теми. После е дошъл онзи "край", когато една нова връзка трябва да се тества в "реални условия".
 smile3549

# 54
  • Мнения: 741
В повечето случаи, когато двама семейни парньори се съберат след раздяла, в първите седмици, дори 2-3 месеца връзката им е лишена от конфликти и сериозни проблеми. Имам предвид нея и бившия й съпруг. Едва ли точно сега й липсваш, сега когато съпруга й ще покаже от себе си само хубавите си страни. Най-вероятно първите им месеци ще бъдат изпълнени с интересни моменти, забавления, разговори... Ако оставиш нещата сами да се развиват, сами да стигнат до някаква развръзка, ще е по-добрия вариант за теб. Вярвам, че тя ще оцени търпението ти и проявата на уважение към нейното решение. Ако след първоначалната еуфория, отношенията им тръгнат отново към конфликтни ситуации и спорове, ти би имал по-голям шанс. Важно е сега да не се намесваш, да не я притискаш, защото тя ще го възприеме наистина като вманиаченост...
Все пак думите, които искаш да й кажеш не са толкова важни сега, когато тя има спомените за вашите разминавания и проблеми.
Неизбежно е тя да прави своите сравнения между вас двамата, но съм сигурна, че за нея ще са по-важни взаимоотношенията между детето и баща му. Само, когато има достатъчни наблюдения за това, след като добре прецени с кого биха имали по-добър, по-щастлив и спокоен живот, ще може да вземе решение дали да се върне при теб или да остане при него.

# 55
  • Мнения: 24
Истината е такава ...човек се сеща за много неща ,връщайки се назад и разсъждавайки какво се е прецакало .Та...сетих се ,че тя ми беше казвала :"Ако знаеш в БГ-мама какво писаха за това твойто ..." и потърсих темата .Исках да видя нейната истинска гледна точка,защото така и не я разбрах тогава ...И видях ,че голяма част от нещата не отговарят на истината ...че всички жени там веднага преценяват едностранчиво и категорично...А аз знам какво съм преживял и знам,че има нещо нередно в такова решение...Че ако имах само логика и разум - сега щях да съм женен за някоя закръгленичка общинарка или...нещо такова не знам Simple Smile За това направих темата - искаше ми се да се замислите ,че е много лесно мъжете до вас могат да приемат ролята на човечето в ъгъла ,което мълчи и си има отделен собствен живот ,който крие от вас ,защото не приемате той да е такъв и не искате да откриете пред него нищо от себе ,за да го направите удобен ....без да сте го заобичали като него самия .Говоря за СПОДЕЛЯНЕ ...Тя ме промени много - преди да я срещна нямах такива отговорности,които поех изведнъж без да се замисля и ...ще ме разберете ,не бях достатъчно готов за това.Мисля ,че разликата когато човек има собствено дете е ,че ...ами по-подготвен си за отговорностите и малко по-плавно навлизаш в тях.Аз изведнъж се оказах с дете и ...отначало не знаех какво да правя ...2 години не са много ,за да си печен родител и не забравяйте,че в крайна сметка аз не съм РОДИТЕЛЯ и нямам право на доста неща,които родителя може да си позволи...Това е едно постоянно внимание да не сбъркаш и ...напрежението понякога е огромно...Не става сам да се бориш с това .Това исках да покажа - не да се "хваля" За инициативата да не сме заедно - думи .Случка и думи .Това се случи.Всичко преди това е причина и е много дълго и лично.

"Защо искам да продължа агонията?" Dias ?!? Защото сънувам очите и бе човек ,защото жестовете и ,извивките и са най-грациозното вълшебство което съм виждал .Защото упоритостта и ,силата и и слабостта и са невероятни и няма друга такава жена ...Защото когато се погледнат с малката приличат на 2 нежни сърнички.И много много други неща ...Начина по който съчетава цветове ...Тя е невероятна тайна ...безкрайна и прекрасна тайна  за мен.

Последна редакция: нд, 15 юли 2012, 10:59 от tehna

# 56
  • Мнения: 741
Прав си, при това прекалено много. Затова и моето мнение е, че в тази връзка не е имало перспектива ... може би от самото начало. Какъв е смисълът сега да се терзаеш какво се е прецакало, когато твоята вина не е била такава, каквато тя е смятала или каквато ти се опитваш да убедиш сам себе си?
Пак ще се повторя, но ти отказваш да видиш истината (може би), а тя е, че очакванията ви един от друг и за тази връзка не са били еднакви... Всеки от вас не е бил готов за такава връзка, точно с този човек... Търсиш нещо там, където го няма ... и според мен - няма и да го има... Съжалявам, че се повтарям, но губиш ценно време в страдания и търсене на път, който може би вече е завършил със знак "Без изход", вместо да погледнеш напред в живота си и да потърсиш наистина предначертания си от съдбата път, в който истински да бъдеш щастлив, разбран, оценен...

# 57
  • Маниакалното чистене е признак за неудовлетвореност.
  • Мнения: 932
Според мен много голяма част от изложените "кирливи ризи" съответстват и в двете теми. Да обобщавам ли?! Тръгвал си си и си се връщал повече от веднъж, мимолетност на връзката и несериозни спорове, ревност, обреченост на връзката...Все пак темата е от края на миналата година и там мамите са взели отношение, оказали са подкрепа и са посочили грешките на авторката. 
И сега ако искаш вярвай ама тя не е нито е най-красивата нито жената с перфектни извивки на този свят. Обаче тази жена се е определила като самотна майка по стечение на обстоятелствата "отново сама" и ми се струва, че си поел ролята на активен родител без да си бил подготвен за това. Да не бъркаме ролите на любовник и приятел на майката с тази на родител. Отглеждащият родител диктува правилата при възпитанието на детето. Щом е и със силен характер, би било абсурдно да очакваш да абдикира от отговорността си и да е безгласна буква заради стихийното присъствие на индивид от мъжки пол. Детето ще си намери приятели на неговата възраст, майката ще си остане привлекателна, ти какво ще сънуваш няма голямо значение, защото "от сън спомен няма"!
Съжалявам ако мнението ми е толкова крайно, но ето Бунтар например формулира изхода доста по-деликатно от мен за
Цитат
да погледнеш напред в живота си и да потърсиш наистина предначертания си от съдбата път, в който истински да бъдеш щастлив, разбран, оценен...
Game over!
Пак стана километричен пост  ooooh!

# 58
  • На остров
  • Мнения: 13 498
tehna, съжалявам за разбитото ти сърце. Според мен е излишно да се само наказваш и да мислиш какво и как. Понякога просто така се случва, без да има обяснение без да има причина, такъв е живота. Ще страдаш, ще те боли, но ще ти мине, времето лекува всичко. Някой спомена години не знам на колко години си, но за тези болки няма години, може да се случи на всеки, винаги.

Пожелавам ти да срещнеш нова още по прекрасна жена която да те обича безусловно и безрезервно!

# 59
  • Мнения: 482
Човек е хубаво да знае кога да спре.

p.s. това важи и за отношенията ти с девойката и за темата ...
p.s.s. време е да поемеш по новият път, било каквото било, връщане според мен няма, дано уроците са научени. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт