Той си тръгва и се връща

  • 8 965
  • 92
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 24
Благодаря мили дами ...и съм дотук с тази тема ...тя изпълни това,заради което я публикувах ...последен отговор на Dias - Изводите ти са крайни .може би от твой опит ,но искам да ти кажа - не знаеш много много неща,които са се случили и са довели до една камара други и ....незнам как правиш такива крайни изводи без това .Никакви авторитарни мъжкарски изяви и претенции не съм имал само това мога да ти кажа...Не съм такъв тъп багерист ,какъвто си мислиш,че съм... Simple Smile Което щеше да има значение само,ако те интересува мойта личност. В случая ти отговарям,защото колкото е правилно да ме определяш (примерно : "би било абсурдно да очакваш да абдикира от отговорността си и да е безгласна буква заради стихийното присъствие на индивид от мъжки пол") Толкова е правилно и да ти отговоря определяйки се Simple Smile Ако и друга е останала с впечатление за вадене на "кирливи ризи" - извинявам и се ...не това беше идеята ми .Dias ...не ти вярвам - тя е най-красивата Simple Smile Game Over ? Когато и най-малкия ми шанс изчезне ...Неизбежно ще опитам и най-малкия шанс. Адиос и много щастие и безоблачност на всички Ви.

# 61
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Tehna,
преди хубавате тема (кой знае защо) да замре, да ти разкажа една история, чиято развръзка научих днес. И която е доста масов случай, всъщност.

Сестрата на мой много близък човек беше омъжена повече от десет години, имаха 2 деца и толкова регистрирани случаи на домашно насилие. След втория побой тя се разведе, мина известно време и  се залюби с незрящ колега, малко по-млад от нея. Забременя непланирано и се ожениха. Веднага след сватбата започна да получава панически атаки, помислих си, че не са случайни и нещо не е наред. В шестия месец истината лъсна - тя подаде молба за развод и като причина изтъкваше всякакви абсурди, например, че животът с малко дете предполагал много шофиране, а мъжът й нямал книжка, защото е незрящ. Още по-весело стана, когато след раждането подаде жалба срещу бащата на най-малкото си дете, задето идвал да го вижда в нерегламентирани часове. След известно време бившият започна да я посещава открито, живяха в този режим две години и отново се събраха под един покрив.

Далеч не са единствената двойка, забъркали в неразбирателствата си трети, четвърти и т.н. лица, докато изяснят (за пореден път) отношенията си. Познавам ужасно много хора, паднали жертва на следразводния синдром "не знам какво искам".
Освен това си ужасно сговорчив. Някому в темата хрумна съвсем субективното мнение, че е време да се спре с темата и ти се съгласи, а ми се струва, че имаш нужда да поговориш и да чуеш повече гледни точки. Дано не ти се качват на главата лесно, но ми се струва, че се случва понякога (извинявай, че така директно, може би бъркам в преценката). Отново - успех  Hug  Ще следя как се развиват нещата при теб.

# 62
  • Бургас
  • Мнения: 6 246
Аз пък не вярвам в събирането с бившите. Счупеното не можеш да залепиш.
tehna, ти пък как не се уплаши да се събереш с жена с дете, при условие, че нямаш твое и не знаеш как да се държиш?
Определено не ти е било лесно, да.
Но и майката има трески за дялане - прекалено прибързано е сметнала, че връзката е сериозна, натоварила е новия любим с родителските отговорности, после пък решила изведнъж, че БНД по става...
tehna - за случката с детската градина - ти не й ли обясни какво ти коства това прибиране на малката след подобен екшън?
Лично аз не смятам, че трябва да натоварвам новия партньор с родителски отговорноски. Ако успее да ми помогне, ок, благодаря. Но да очаквам от него да стане липсващия баща - не мисля, че е правилно.
И подкрепям Бунтар - ако не се споите лесно още в самото начало, някак отвътре, без да го усещате и искате, насиленото нагаждане е трудно. И логично води до това, което се е случило при вас.

# 63
  • Мнения: 741
Толкова е правилно и да ти отговоря определяйки се Simple Smile

Самоопределяш се чрез любовта и чувствата, които изпитваш и даваш на любимия човек. Способен си на огромна любов и чисти чувства, на нежност и грижи към близките си.
Този, който в живота си и във взаимоотношенията си с другите се ръководи от любовта и разбирателството има чисто и благородно сърце... Това е видно.
Но друг е въпросът какъв точно човек е твоята любима жена. Може и да е добър човек, принципен и да има високостойностни ценности, но някъде в характерите си да се разминавате. Тя явно не те възприема по този начин и намира доста недостатъци в теб, а ти не намираш разбирането и нежността, които са толкова важни за теб...
Може би тя е страхотен човек, но ето че с теб не се получава. Питаш се защо? С друг мъж, тя би могла и да изгради една щастлива и здрава връзка, но това ще е човекът, който ще е най-подходящия партньор за нея. Същото важи и за теб.
Искам да кажа, че всеки може да има истинска и трайна любов в живота си, но ако успее да намери най-подходящия партньор за себе си. И тогава е способен да прояви най-доброто от себе си и да направи неща, за които в друга връзка - с не толкова подходящ партньор няма да успее.
За теб са важни и ръководещи едни неща, за нея - други. Ти си силен в едни, тя - в други. Това, в което ти си силен и умееш най-добре - за нея може би не е толкова важно, определящо и решаващо, за да остане при теб...

# 64
  • Мнения: 509
Също както Tintina и аз не вярвам събирането с бившите. Счупи ли се една ваза......залепяне няма, винаги си личат пукнатините.

# 65
  • Мнения: 24
"Не го прави...не се жени за жената,която харесваш и обичаш ! Намери жената ,която мразиш ...и и купи къща " Simple Smile приятелски съвет-цитат от филм ,току що гледан - не знам как се казва Simple Smile Добър вечер дами .
Tehna,
преди хубавате тема (кой знае защо) да замре, да ти разкажа една история, чиято развръзка научих днес. И която е доста масов случай, всъщност.

Сестрата на мой много близък човек беше омъжена повече от десет години, имаха 2 деца и толкова регистрирани случаи на домашно насилие. След втория побой тя се разведе, мина известно време и  се залюби с незрящ колега, малко по-млад от нея. Забременя непланирано и се ожениха. Веднага след сватбата започна да получава панически атаки, помислих си, че не са случайни и нещо не е наред. В шестия месец истината лъсна - тя подаде молба за развод и като причина изтъкваше всякакви абсурди, например, че животът с малко дете предполагал много шофиране, а мъжът й нямал книжка, защото е незрящ. Още по-весело стана, когато след раждането подаде жалба срещу бащата на най-малкото си дете, задето идвал да го вижда в нерегламентирани часове. След известно време бившият започна да я посещава открито, живяха в този режим две години и отново се събраха под един покрив.

Далеч не са единствената двойка, забъркали в неразбирателствата си трети, четвърти и т.н. лица, докато изяснят (за пореден път) отношенията си. Познавам ужасно много хора, паднали жертва на следразводния синдром "не знам какво искам".
Освен това си ужасно сговорчив. Някому в темата хрумна съвсем субективното мнение, че е време да се спре с темата и ти се съгласи, а ми се струва, че имаш нужда да поговориш и да чуеш повече гледни точки. Дано не ти се качват на главата лесно, но ми се струва, че се случва понякога (извинявай, че така директно, може би бъркам в преценката). Отново - успех  Hug  Ще следя как се развиват нещата при теб.
Оказва се ,че май не живее с БНД ... честно да ви кажа ...единственото,което искам е да е щастлива...а я видях - щастлива изглеждаше...много много красива,уверена и секси .Хареса ми да я видя пак такава и ...дали е влюбена в някой съвсем друг ,дали БНД ,дали просто от това ,че не сме заедно или ,че ме видя - причината не ме интересува.Просто искам да е такава и го желая на вас всички ви също .

# 66
  • Мнения: 3 634
tehna, на мен най-силно впечатление ми направи непрекъснатото ти самоизтъкване. Да, очевидно е, че си интелигентен мъж, но това не е достатъчно. Ти толкова обстойно си анализирал вашите отношения и си изпълнен с детайлни спомени за всичко, което си правил по време на връзката ви. Немога да повярвам, че не е имало моменти на безкрайни монолози в, които си я заливал с аргументи колко си прав. Много досадно и ненужно!

Може да си имал връзки досега, но родителската двойка е нещо различно. Екип, в който няма място за лидери и индивидуалисти. Правата, задълженията, отговорностите и радостите са оплетени в крехка симбиоза. Затова кофти съпрузи могат да са добри бащи - владеят баланса. Умен си, след време ще се научиш и ти.  Peace

# 67
  • Мнения: 24
tehna, на мен най-силно впечатление ми направи непрекъснатото ти самоизтъкване. Да, очевидно е, че си интелигентен мъж, но това не е достатъчно. Ти толкова обстойно си анализирал вашите отношения и си изпълнен с детайлни спомени за всичко, което си правил по време на връзката ви. Немога да повярвам, че не е имало моменти на безкрайни монолози в, които си я заливал с аргументи колко си прав. Много досадно и ненужно!

Може да си имал връзки досега, но родителската двойка е нещо различно. Екип, в който няма място за лидери и индивидуалисти. Правата, задълженията, отговорностите и радостите са оплетени в крехка симбиоза. Затова кофти съпрузи могат да са добри бащи - владеят баланса. Умен си, след време ще се научиш и ти.  Peace
Естествено ,че си права Simple Smile Само това ,че съм се записал  обстойно тука в предимно женски форум ... Ясно е ...ама се одържах жена колкото мога да знаеш Simple Smile Това от доста време си го знам - не можеш да убеждаваш някой дълго и упорито защото си мислиш,че знаеш всичко щото си го преживял еми не е така...и с децата не е .Всеки трябва да си мине по неговия път и да си направи своите грешки.Но си права ,че съм досаждал опитвайки се да и обясня ...Колкото повече говори човек когато не искат да го слушат - толкова повече бърка .Така ми е лесно да ти го кажа ,но съм правил тия грешки.Но пък да ти кажа - правил съм го като не съм виждал какво друго ...опитвайки се да разбера отсреща какво става - не заслепен. Това ,че родителска двойка е нещо различно ...ей това ми се искаше да бъде да му се невиди "Екип, в който няма място за лидери и индивидуалисти. Правата, задълженията, отговорностите и радостите са оплетени в крехка симбиоза." Ето това ...   
Искам да ви питам нещо фундаментално .Трябва ли човек да е закръглен,едвам мъкнещ се след детето и жената ,мълчащ и блуждаещ тип с чантичката с парите и документите облечен по един такъв особен спортно домашен бащински начин ... Grinning В кръга на шегата ,ама ... 90 % от татковците ,които виждам много си приличат ...На работа са различни ...Обаче по градинките и улиците някакси ...И после защо жената си има любовник

Последна редакция: вт, 17 юли 2012, 23:05 от tehna

# 68
  • Мнения: 61

Искам да ви питам нещо фундаментално .Трябва ли човек да е закръглен,едвам мъкнещ се след детето и жената ,мълчащ и блуждаещ тип с чантичката с парите и документите облечен по един такъв особен спортно домашен бащински начин ... Grinning В кръга на шегата ,ама ... 90 % от татковците ,които виждам много си приличат ...На работа са различни ...Обаче по градинките и улиците някакси ...И после защо жената си има любовник
[/quote]


Хихи, дано да не са повечето така  Joy.
В нашия квартал да си призная повечето бащи изглеждат много добре, а някои са доста активни в игрите с децата си Simple Smile
За да не са закръглени  е нужно време за спорт според мен. Ако са двама родители и са си разпределили отговорностите сигурно ще остава време и за това Simple Smile

# 69
  • Мнения: 3 634
Въпросът ти отново показва, че наблюдаваш, сравняваш и достигаш до извода, че ти си повече. Ниски, дебели, грозни, красиви... телата се менят повече от душите ни през годините. За достойнствата на мъжа съди по вида и качествата на жената до него.  Wink

# 70
  • Мнения: 916
Аз съм съгласна с Октоподката  Mr. Green

И още нещо ще добавя - Техна пише тук, тъй като девойката е разказала историята във форума... И въпреки, че не отричам правото на отговор, си мисля, че Техна не толкова се интересува ние какво си мислим за него, колкото тя да прочете какво е написал. Оттук и самоизтъкването и честно казано, на мен ми звучи ужасно нравоучително, натоварващо и досадно и не бих го изтърпяла кой знае колко време. не мога и да разбера основната мисъл на автора - всичко направих за теб, а ти се оля, бях супер, но останах неоценен. Е, имам един-два дребни недостатъка, но кой ги няма, пак съм супер в сравнение с другите... Ти беше некоректна, използва ме, нарита ме, но си те искам обратно. И ти бухвам няколко комплимента, щото знам, че четеш  Mr. Green

Не се присъединявам към хора на възхитилите се...

# 71
  • Мнения: 55 040
И аз не се присъединявам ! Peace
За мен автора си губи времето , тази жена е била с него само защото е имала нужда и полза към тогавашния момент . Чувства , не ! Naughty
Съдейки по себе си , каквито и звезди да ми сваля , няма да ме привлече , напротив , може още повече да ме отблъсне ! Naughty

# 72
  • Мнения: 27
Всеки, за когото е пусната тема има право да се защити или да обясни причините за решенията си.
Авторът просто иска да ви покаже, че "медалът си има и обратна страна".
Също така да покаже и какви могат да бъдат "малките камъчета, които могат да обърнат каруцата".
Защото в повечето семейства жените си внушават, че винаги и единствено те са прави
и за повечето проблеми вината е на съпрузите им.
Малко са жените, които се интересуват именно от истинските причини за промяната на чувствата на мъжете им и загубата на близост.

# 73
  • Мнения: 3 634
Малко са жените, които се интересуват именно от истинските причини за промяната на чувствата на мъжете им и загубата на близост.

Шегуваш се, нали?! 90% от времето си по време на връзка и след раздяла отделяме да мислим за мъжа до нас и мотивите за действията му. Половината форум се крепи на тези размисли.


Защото в повечето семейства жените си внушават, че винаги и единствено те са прави
и за повечето проблеми вината е на съпрузите им.

Сигурно познаваш поне 50% от семействата на планетата, за да направиш такъв извод. Казва се гледни точки, няма "прави" и "криви" в отношенията. Точки са - допират се или не! Мъже, жени... няма значение.

# 74
  • Бургас
  • Мнения: 6 246
Малко са жените, които се интересуват именно от истинските причини за промяната на чувствата на мъжете им и загубата на близост.

Шегуваш се, нали?! 90% от времето си по време на връзка и след раздяла отделяме да мислим за мъжа до нас и мотивите за действията му. Половината форум се крепи на тези размисли.



И в това ни е грешката. Мъжете, за разлика от нас, не тълкуват всяка дума "ама какво искаше да каже с това", а директно казват какво действия няма. Мъжете са директни, казват какво искат, правят каквото искат, а не правят нещо си с цел евентуално някога си да постигнат нещо друго.
А след раздяла и развод да се мисли "защо стана така", е безсмислено. Единствено за поука на бъдещи отношения, не за лепене на старите.

Общи условия

Активация на акаунт