Той си тръгва и се връща

  • 8 958
  • 92
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 24
Добър вечер дами .
Въпросът ти отново показва, че наблюдаваш, сравняваш и достигаш до извода, че ти си повече. Ниски, дебели, грозни, красиви... телата се менят повече от душите ни през годините. За достойнствата на мъжа съди по вида и качествата на жената до него.  Wink
Описваш моделиран мъж,който не трябва да надига глава ,за да не се окаже над качествата на жена си ? Simple Smile Аз описвам друго - достойнствата на мъжа в симбиоза с качествата на жената до него.Нещо като ...да измие мъжа чиниите ,защото знае ,че жена му е уморена и иска да е чисто на нея и детето.Не от благодарност ,че му е помогнала да простре и че ще се сърди ,ако не го направи. Simple Smile Всеки трябва да има его ,което обаче да не пази на всяка цена - трябва да уважава егото на другия.Без това-единия от двамата е смачкан до земята и не може да изрази себе си - а когато човек има силата,гордостта и самочувствието да се изрази - това е от полза и за двамата .Не само за него/нея.Това е същата крехка симбиоза ,за която говориш ...крепяща се на 2 личности обаче ...Не на борба за надмощие.Защитавайки егото си ,дори обичайки и мъжа и жената нараняват...за да оцелеят...Така мисля...и колелото се завърта наобратно.

Сравнявам ,наблюдавам - всеки го прави и ...не не мисля ,че съм повече напротив,по-скоро се притеснявам,че не отговарям на модела ...някакси смирени ми се виждат и непукисти яки...а аз все не мога да стана такъв .... с тая пуерториканска кръв Grinning

Така ...отговарям Ви следното ...темата не съм я направил нито ,за да си я въртя около моя милост нито с цел да я види тя ,нито за да показвам вина на някой от нас или да вадя кирливи ризи .Ако съм ви оставил с такова впечатление - извинете ме  .Ако я види - със сигурност няма да ми помогнат нещата ,които обсъждам с вас тук - напротив.След това ,което написах първоначално даже нямах намерение да пиша пак .Реагирахте на това много разумно и ...се заинтригувах ...Върху доста неща ме накарахте да помисля.
Идеята на темата е следната - искаше ми се да видя  осъзнавате ли какво искате от мъжа до вас ?Разбирате ли ,че мъжкото му самочувствие е важно за него?Разбирате ли ,че един мъж не може да бъде мъж с вас ако вие се опитвате да бъдете силни като мъже вместо нежни жени каквито сте .Вашата сила е по-голяма от нашата ,но в много неща - нашата сила ви е нужна и ни е приятно да го знаеме.Няма какво да ни доказвате с сила - силата е нашия стремеж пред вас и всички.Природата ни е създала такива - силата е мъж.
Историята,която четете ...нашата история е банална...Но така се чупят по същия начин всички счупени истории ...Искаше ми се да видя вие какво мислите за това ,което ви казвам без да ме преценявате и да преценявате нея .Със сигурност има много непасващи си положения между нас - със сигурност не се замислихме докато чупехме това,което другия се опитва да ни покаже и даде...Аз знам колко много счупих...и хич не се мисля за супермен...напротив . Да - 90% говорите за тези неща...но помежду си .Вие не сте мъже ...каквито и перфектни изводи да си извадите - по-добре е да попитате човека,за когото мислите докато говорите с други жени за него.


# 76
  • Маниакалното чистене е признак за неудовлетвореност.
  • Мнения: 931

Идеята на темата е следната - искаше ми се да видя  осъзнавате ли какво искате от мъжа до вас ?Разбирате ли ,че мъжкото му самочувствие е важно за него?Разбирате ли ,че един мъж не може да бъде мъж с вас ако вие се опитвате да бъдете силни като мъже вместо нежни жени каквито сте .Вашата сила е по-голяма от нашата ,но в много неща - нашата сила ви е нужна и ни е приятно да го знаеме.Няма какво да ни доказвате с сила - силата е нашия стремеж пред вас и всички.Природата ни е създала такива - силата е мъж.
Историята,която четете ...нашата история е банална...


Ок IT Супермен ".... с тая пуерториканска кръв"  Grinning с тази частна инфантилна история (банална не е) реши да мериш силата на жената ..." по мъжки"?!  Thinking   Naughty

Силата е НИЩО без контрол. (Pirelli) 

P.S. Битовите съвети от реферат по Психология ли ги взаимства? При партньор от зодия Овен това е феноменален астро(логичен) гаф!  ooooh!

# 77
  • Мнения: 3 634
Виж си постовете! 30 реда, за да накараш група непознати все пак да кажат "Прав си!". Пълноценните, интелигентни, отгглеждащи сами децата си жени, не търпят философи и егоцентрици около себе си. Като толкова много говориш как ти остава време да чуеш какво имат да ти кажат другите?! Не ми отговаряй, нови хвалебствия не ми се четат.

# 78
  • Мнения: 27
90% от времето си по време на връзка и след раздяла отделяме да мислим за мъжа до нас

Какви мисли? Какви действия? Какви мотиви?
Мъжете ви конкуренти ли са ви? Врагове?
Следите ги, анализирате ги. Съсредоточавате се в измислени от вас самите глупости, вместо да се оставите на естествения ход на живота.
Знаеш ли моят ден как започва?
Целувка и кафе, поднесено на жена ми с усмивка.
Тя трябва ли да тръгне да прави анализи защо бе да му се не види, защо? Какво стои зад това? И да ме подозира в изневяра евентуално или каквото и да е предателство или подлост, които искам да прикрия с този жест на внимание и грижа?
Подходът мила, подходът!
Естественост и отдаване. Щото съпрузите не са конкуренти, нито врагове.
Никой обаче на нищо не може да бъде научен. Вика му се "коне с капаци".

Казваш, гледна точка. Но за теб явно е важна само тази, на жената. И никак не е от значение тази на мъжа. Това е твоето мнение. И много успешен (??!!) може да бъде семейният живот с цитираните от теб 90 % мисли (а ти как ги изчисли???) по време и след връзка за мъжа, който за теб, интересно дали е бил любим човек или просто някой от многото простаци по света.

# 79
  • Мнения: 3 634
Чети, мисли, вниквай! Не съм написала нищо подобно.

Но за теб явно е важна само тази, на жената. И никак не е от значение тази на мъжа. Това е твоето мнение. И много успешен (??!!) може да бъде семейният живот с цитираните от теб 90 % мисли (а ти как ги изчисли???) по време и след връзка за мъжа, който за теб, интересно дали е бил любим човек или просто някой от многото простаци по света.

П.П. В този подфорум явно прелива от мъже желаещи да споделят своите позиции, но не допускат несъгласие.

# 80
  • Мнения: 27
Пълноценните, интелигентни, отгглеждащи сами децата си жени, не търпят философи и егоцентрици около себе си. Като толкова много говориш как ти остава време да чуеш какво имат да ти кажат другите?! Не ми отговаряй, нови хвалебствия не ми се четат.

Ей това може би е приемане на мъжката гледна точка!

# 81
  • Мнения: 3 634
Ей това може би е приемане на мъжката гледна точка!

Много елементарно разсъждаваш. Приемайки мъжката гледна точка трябва да се съглася и обожествя всеки мъж ли?! Разбирам автора на темата, не съвсем добре теб, но не съм длъжна да съм съгласна с написаното само защото приемам аргументите. 

# 82
  • Мнения: 27
Да разбереш или приемеш, не означава непременно да се съгласиш.
Но трябва да застанеш срещу себе си, т.е. да прочетеш написаното от теб така сякаш е написано от някой друг, за да разбереш и видиш, че да наречеш гледната точка на някого "философстване" и самоизтъкване, и непрекъснатите упреци към мненията му, си означава неприемане.

# 83
  • Мнения: 3 634
Но трябва да застанеш срещу себе си, т.е. да прочетеш написаното от теб така сякаш е написано от някой друг, за да разбереш и видиш, че да наречеш гледната точка на някого "философстване" и самоизтъкване, и непрекъснатите упреци към мненията му, си означава неприемане.

Започнахме добре, хареса ми. После обаче ми досади с "правотата си". А сега ние с теб досаждаме на другите.  Wink Peace

# 84
  • Мнения: 27
Ако ние с теб се опитваме, така да се каже да спорим, то нали в "спора се ражда истината"?
За всеки би могъл да бъде полезен този спор или разговор, както го възприемаш.
Ние мъжете се опитваме да разберем вас, жените. А жените се опитват да се налагат.

В коя връзка не се е появявало напрежение?
Има и фактори, които влияят като катализатори.
Нещо такова може би се е получило във връзката на автора и любимата му.
Може би с повече разбиране от нейна страна, с повече разговори, в които да си изяснят нещата, чувствата и емоциите, е можело да се стигне и до компромисен вариант. Та нали вие жените сте по-силни психически и сте по-борбени?
Така аз разбрах нуждата на tehna, нужда от разбиране и стимул, за да преодолее недостатъците си.

И друго. Кога човек решава да си тръгне от една връзка?
Когато или напрежението е станало непоносимо, или когато вече е спрял да вижда смисъла във връзката.

# 85
  • София
  • Мнения: 17 414
Нуждата на tehna е нуждата на всеки мъж, не, да се поправя, на всеки жив човек на земята - любимият човек да го подкрепи и да оцени това, което той прави за него. Толкова е елементарно, може да се напише в едно изречение и не е нужно да се разтягат локуми от тук до Варна.
От своята гледна точка той е бил влюбен и е давал всичко от себе си, надявал се е на любов и признание за усилията му, но не ги е получил. Това е тъжно, наистина, съвсем не го оспорвам, но това е в общи линии и причината повече от половината от нас да сме тук - обичали сме и сме правили някакви неща, но не сме срещнали разбиране.
Така че го разбираме, напълно, съчувстваме му, но повече от това не можем да направим. Жената не е била влюбена в него и толкова. Може би го е харесвала, била е увлечена, може би се е надявала, че той е мъжът за нея, но в последствие е разбрала, че не е. Не знаем защо, не знаем какво се е случило, но каквото и да е, просто не е тя жената за него и не е той мъжа за нея. Колкото и да са гадни, тези неща са ежедневие.

# 86
  • Мнения: 2 510
И друго. Кога човек решава да си тръгне от една връзка?
Когато или напрежението е станало непоносимо, или когато вече е спрял да вижда смисъла във връзката.
И при двете.
Никой не може да издържа безкрайно време на напрежение. В един момент, ако нещата нямат развитие към по- добро или връщане в "спокойно " състояние, решаваш да сложиш край от безсилие. Просто се предаваш. Връзката може да има смисъл, но при повечето случаи цената е много висока и не съм убедена, че трябва да се плати.
Вторият случай при мен е по- опасен и по- трудно преодолим, ако въобще е преодолим. Хората не се променят или поне под давление на външни сили. Загуби ли нещо смисъл, то не си заслужава и борбата.

# 87
  • Мнения: 3 634
JC, ако въпросът ти е към мен, аз съм изцяло съгласнс със Снежа63.

# 88
  • Мнения: 27
Аз също.  Peace
Много верни неща са написали тя и Бърди.     bouquet

# 89
  • Мнения: 24
[Силата е НИЩО без контрол. (Pirelli) 

Ok dias  {P} Това е истината ,която ще прегърна .P.S. - a ти ме възбуди .Заяждаш ли се бейби ? Психологията ми куца ,но моя P.S. е по-голям от твоя и не се плаша от зодии Simple Smile  и оттук нататък - разграничавам bitch от женa.Bitches - реагират еднакво тъпо и едностранчиво (Секси съм,красива съм,родих му деца,духам страхотно ...той трябва да се грижи за нас щото има да се издължава цял живот за тия благини - ма****а му и без това вече за друго не става).Жените реагират различно ...разумни,.уникални и ги има ....и е това ,което е за мен е по-интересно и по-секси .Яжте сега на воля изречение по изречение Simple Smile Инфантилната ми история завършва така - Тя  е щастлива както намери за добре... - аз продължавам нататък .Сложното е мъничката шушонка ...бе няма такова щуро кокиченце с такава щурава сладуреста тиквичка...Борборещото жабче - тя порастна ...и някакси още си е бебешорка...Майка и също.Ще намеря приемлив ,ненатрапчив начин да знам каква е станала малката... с времето.Всяка жена си носи момиченцето в себе си...и това е много мило нещо за човека ,който го види...Bitches - падне ли ми някоя от вас в ръчичките ...ще боли ,ще е удоволствие и накрая ше боли много Simple Smile Жени - благодаря Ви ,че ви има ...и съм сигурен,че усещате благодарността на половинките си ,защото сте наистина ...невероятни,невероятни.

Последна редакция: пт, 20 юли 2012, 04:56 от tehna

Общи условия

Активация на акаунт