Бъдещият татко все по-силно се гордее, че есен вече бебче ще люлее! Септември`12

  • 23 926
  • 738
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 224
Фейт , то вече не е от суеверие, ние по план този месец трябваше да пазаруваме. Ще полежа 5 седмици, пък дано да поседи още вътре в мен мъничето, че е мнооого мъничка. Така е трябвало да стане. И като виждам колко момичета от темата са така, направо ми се къса сърцето. Дано всички си изнносим бебенцата до термин  Praynig  Hug
Франческа , стискам палци всичко да е наред  Praynig

# 721
  • Мнения: 2 802
Франчи ... стискам палци мила  Praynig ... малкия също  Mr. Green Hug

Stasy87 полежи си и никакво натоварване  Praynig Hug

И аз качих няколко снимки от снощи  Heart Eyes

Отивам сега да направя нещо за хапване на мъжо ... до после  Hug

# 722
  • Мнения: 0
Добро утро мамчета  Heart Eyes
Искам първо да благодаря на future-maman за информацията за матрака Baby Bamboo от Продавалника. Вчера си го получих за цена 108 лв. с доставката, а в магазина е 169 лв. Чисто нов е и е страхотен. Бях доста скептична за пазаруването изобщо от Продавалника, а и за тази оферта, но съм много доволна от крайния резултат.

hrisik,много се радвам,че успях да ти бъда полезна:)И най-важното е,че ти си доволна и спести и някой друг  лев,който спокойно можеш да похарчиш с огромно удоволствие за бебончо baby_neutral
Аз днес съм ранобудна,обикаляхме Мола Сердика с Валя:)Поразгледахме детските магазини и побъбрихме на хлад в едно кафене. Coffee
Много приятна разходка,но се поуморихме и ние:)А представям си повечето от вас като не се спират с чистене,миене на прозорци и местене на мебели Confused
Фейт,мъжо бързо да се оправя:)
Майка ми намери памперси Премиум кеър от фирма,с която работят и ще ни излизат около
 0,29 ст/бр.Мисля,че е много добра цена.Взехме 78 бр за в къщи и малък пакет за болницата.
Ох,багаж за болницата не съм стягала.Всичко е купено и превръзките дойдоха днес..Но всички неща са в апартамента на родителите ми по различни торби Simple SmileМай трябва да се спретна тези дни и аз,въпреки че има време.Дрешките мисля да ги перем ,гладим и подреждаме като вече съм в 9 месец.

# 723
  • Мнения: 131
Фейт, ето инфо http://www.kik-info.com/forum/index.php?topic=1658.0
и
12. Условия за придобиване право на парично обезщетение при раждане на дете за 15 календарни дни от бащите.

За придобиване право на парично обезщетение при раждане на дете за 15 календарни дни от бащите е необходимо да са изпълнени следните условия:

    към началото на отпуска при раждане на дете бащите да са осигурени за общо забо-ляване и майчинство;
    да имат най-малко 12 месеца осигурителен стаж като осигурени за общо заболяване и майчинство.
    да им е разрешен отпуск при раждане на дете.

(чл. 48а и чл. 50, ал. 6 от КСО)
Пипи, не съм чела нататък дали са ти отговорили момичетата, но обезщетението, което се плаща не е фиксирано и не е помощ. Става впрос за това, че тези 15 дни не са отпуск, който се заплаща от работодателя, нито пък са отпуск по болест, който се плаща стандартно от НОИ. Това е особен вид отпуск, който се разрешава от работодателя, но парите за него се плащат от НОИ на принципа, на който ние като майки ще получаваме пари за майчинството. А за 150 лв. еднократна помощ за таткото не съм чувала и аз  Thinking

# 724
  • Мнения: 4
Здрасти на всички Wink

Как сте в тази жега ? Аз чак след 30 мин мисля да изляза малко да разходя барбарончо че и той подивява цял ден вкъщи . Много съм подута вече не ми стават сандалите и сега ходя само с джапанки .... искам да сме вече септември , започвам с всеки изминал ден да осъзнавам че вече ще ме наричат mamma mamma  и ще празнувам 08.03  Grinning Grinning

# 725
  • Мнения: 184
Стейси, стискай и не се притеснявай, защото вредиш повече на бебчето. Може да поиска да излезне по-рано да те успокои  Hug (това в кръга на шегата) Лично аз бих си стегнала багажа за болницата- за мое успокоение. Наложи ми се онази вечер да го събера за 5 мин и повярвай ми- забравих някои неща, а уж по списък действах. Тези дни може да го стъкмя за всеки случай, а другите неща могат да се направят и до като ни няма.

# 726
  • Мнения: 7
БЛАГОДАРЯ ВИ Hug Hug Hug
качвам снимчици сега,че нещо не искаха да се обърнат!

# 727
  • Мнения: 844
Толинка , мерси за инфото , а кои доктори са там?
future-maman 0.29ст/памперс си е екстра  Peace
И аз мился като краси за мърдането на бебчо . Аз от вчера и днес направо не знам кога спи това човече,  направи ми корема гумен да се върти и намества  Laughing

Последна редакция: сб, 21 юли 2012, 17:51 от rossy-pm

# 728
  • Русе
  • Мнения: 35
krassymira, може би много се бях притеснила, даже излишно.Но си давам сметка наистина колко силно се отразяват емоциите на майката върху детето...
Вчера бях много неспокойна и то цял ден не си намери място в корема ми..., сега като съм спокойна е различно.

И си абс. права, че по-добре да се движи повече, отколкото да не го усещам.

Благодаря ти !

# 729
  • Мнения: 55
Euphorica, да ти кажа в 34 г.с. колкото и да си спокойна   jumpuu  jumpuu  jumpuu  jumpuu  jumpuu  jumpuu  jumpuu  jumpuu  jumpuu  jumpuu  jumpuu

# 730
# 731
  • Мнения: 135
Привет сладурки и от мен  Sunglasses
Днес пообиколих повечко,придърпвания постоянни,нямам търпение да видя бебо на 26.07 на преглед сме и да попитам док за едно далечно пътуване на 200 км. - предполагам какъв ще е  отговорът му ,но съм длъжна да попитам  Praynig
Имаме си племменник от вчера на зълва ми детенце т.е на мъж ми сестра ...  smile3504
Момичета след толкова обикаляне не мога да си намеря сутиен за кърмене  Sad ако някой на скоро е виждал нещо което си заслужава да свирка   bouquet/преди време имаше в Лидл на сносна цена и аз не взех сега малко ме е яд   Rolling Eyes
Фейтче жега ,мила ама е време за Нова тема   smile3503

Последна редакция: сб, 21 юли 2012, 18:18 от nikita_gd

# 732
  • Мнения: 217
И моя щурчо, след каро ина кризата с контракциите, днес беснее ли беснеее   jumpuu  jumpuu  jumpuu  jumpuu  jumpuu  jumpuu, че чак ме трогва. Много му се радвам, че иначе не го усещам  newsm35
Дано всички мами сме ок и да се радваме на такива хубави преживявания Hug

# 733
  • Мнения: 131
francheskasweet ще со помоля за теб и другата седмица да се похвалиш, че татенцето си е в къщи  Praynig
Разгледах последните снимки. Много хубави мами сте  Heart Eyes

# 734
  • Мнения: 2 802
БЛАГОДАРЯ ВИ Hug Hug Hug
качвам снимчици сега,че нещо не искаха да се обърнат!

Франчи ... снимките от там не се обръщат, нещо е бъгнато ... трябва преди това да си ги обърнала  Peace Много си сладичка и слабичка, пу,пу,пу  Hug



Фейтче жега ,мила ама е време за Нова тема   smile3503


На старта е   Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт