Europa park - Rust

  • 15 492
  • 67
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 122
парка подходящ ли е за дете на 6 г?

Отваряли ли сте сайта?
Ако го отворите и разгледате има едни плъзгащи се линийки за възрастта и височината на детето и изкарва  подходящите за него забавления.
https://www.europapark.de/en/park/attractions-children?attraction-category

# 46
  • София
  • Мнения: 4 493
редактирам се...... намерих го, благодаря

# 47
  • Мнения: 1 122
Май май и за 3 годишни става. Simple Smile

# 48
  • София
  • Мнения: 4 493
То че става, става, въпросът е по -скоро колко има смисъл.... защото едно малко дете може да се радва и на други места, без на възрастните много да им текат лигите че не могат да се възползват от повечето атракциони .

# 49
  • Софето
  • Мнения: 622
То че става, става, въпросът е по -скоро колко има смисъл.... защото едно малко дете може да се радва и на други места, без на възрастните много да им текат лигите че не могат да се възползват от повечето атракциони .
Смисъл винаги има Grinning
Ние за първи път заведохме децата за 5 им РД в Гардаленд, нито за секунда не сме скучаели, нито е имало атракции на които да не можем да се качим. За най, най-екстремните аз се спуснах докато децата с баща им бяха на друга атракция и после обратното.

# 50
  • София
  • Мнения: 430
Здравейте момичета,
Снощи се завърнахме от 9 дневната екскурзия с кола (9 дни и преминаване през 9 държави Simple Smile ), която спретнахме набързо по повод рождените дни на децата ни (6 и 11). Използвах някои от съветите на момичетата, които са писали вече, за което съм им благодарна, а сега ще се опитам доколкото е възможно накратко да опиша и нашия вариант на посещение на Европа парк. Ще бъде в скрит текст, защото някой може да го намери за досадно дълъг.

Скрит текст:
Тръгнахме сутринта в неделя от София посока Будапеща. На границата със Сърбия натоварването от гастарбайтери беше в обратната посока ( 29юли - чакаха между 6 и 8 часа). Пристигнахме късния следобяд и се настанихме в този апартамент -  https://www.booking.com/hotel/hu/corvin-plaza-apartments.html?aid=304142;label=gen173nr-1FCAEoggJCAlhYSDNYBGgXiAEBmAExuAEHyAEM2AEB6AEB-AECkgIBeagCAw;sid=9d99c79949f30adf66ea29cd44d0a04a    имаше всичко необходимо, просторни 2 спални, отделно хол, тераса за сутрешно кафе и просторен вътрешен двор с детски кът. Пешеходно разстояние до центъра. За нас специално беше перфектния вариант. След 2 нощувки отпътувахме за междинната спирка и решихме да е Мюнхен - спахме една вечер тук  https://www.booking.com/hotel/de/star-inn-munchen.html?aid=304142;label=gen173nr-1FCAEoggJCAlhYSDNYBGgXiAEBmAExuAEHyAEM2AEB6AEB-AECkgIBeagCAw;sid=9d99c79949f30adf66ea29cd44d0a04a успяхме да се разходим вечерта из центъра, както и на другия ден до обяд, след което тръгнахме за Страсбург, където всъщност беше настаняването ни за посещение на парка. Около Руст всичко беше безбожно скъпо за 4-членно семейство. Изборът в Страсбург беше по-голям, цените по-ниски. Имахме три нощувки тукhttps://www.booking.com/hotel/fr/libertelresidence.html?aid=304142;label=gen173nr-1FCAEoggJCAlhYSDNYBGgXiAEBmAExuAEHyAEM2AEB6AEB-AECkgIBeagCAw;sid=9d99c79949f30adf66ea29cd44d0a04a
Апартаментът беше ок за нас, закуската доста прилична, терасата голяма, кухня на разположение, както и най-важното за нас - 2 стаи, за да спим всички спокойно. Разстоянието до парка сутрин взимахме за около 35-40 мин.
И сега повече за посещението на самия парк: Бяхме взели онлайн билети за двудневно посещение, както и билет за паркинга от 6 евро (този от 20евро, който се предлага на сайта за по-голяма близост не си заслужава изобщо, тъй като паркигът си е пред входа така или иначе. Най-добрият вариант е да дойдете към 8:30. Ще паркирате още по-близо. Първият ни ден беше четвъртък - хора имаше доста, но все пак беше 2-ри август. Направихме както бях прочела тук - качихме се на едно от влакчетата и слязохме на спирка Испания. Тази тактика работи. След това чакането по атракционите ставаше за около 20-25 мин, но опашката върви постоянно и нямаш онова неприятно усещане за редене. Докато съпругът ми и големия ни син (над 150см) се качваха на екстремните атракциони, ние с малкия (119-120см) минавахме наоколо каквото имаше и после отново се събирахме и така вървяхме заедно, за да няма усещането за разделение...но ако детето е под 120см ще имате по-малък избор от интересните атракции. Ако е почти 120см, примерно 118-119см и не е навършило 6г няма да го пуснат. Когато се колебаеха за ръста му, винаги питаха на колко години е. Ние казвахме, че е на 6 (той ги навършваше 3-4 дни по-късно) и го пускаха навсякъде.  Не са искали паспорт за потвърждение. Доста от атракциите са "оплискващи" и е задължително да носите резервни дрехи, ние носехме и бански, с които се движеха децата, а при качването на атракцията само слагахме тениска. Градусите бяха 35-36. Честно казано при по-хладно време не бих посетила парка, защото не можеш да пуснеш децата свободно да се мокрят, минава се и през сенчести места и подухва по опашките, които се вият и външно и във вътрешно пространство. Това, разбира се, се отнася за моите две момчета, които не могат да стоят мирно и секунда, постоянно се търчеше, мокреше, пръскаше, играеше. Междудругото има кабинка-сушилня и срещу 1евро пуска силен и топъл въздух. Не разчитайте на нея обаче, ако сте попаднали на седалката, която водата оплисква най-много Simple Smile) За храната в парка не мога да кажа много, тъй като ние не сме обядвали там, само един път хапнахме хот дог, цените са приемливи - 4-5 евро макс беше. Капучино 3 евро, вода 2 евро. Вторият ден вече остана време и за мен да се пусна с големия син на по-екстремните и мога да кажа, че се изкефих наистина (е може и да имам един-два бели косъма от Silver Star-а Simple Smile) )  Любимата на мен ми остана Артур - бърза атракция тип  лифт, който обикаля като в гора, качихме се и четиримата и беше страхотно преживяване.
За по-малките деца има също голям избор - мисля Ирландия и Англия бяха почти само за малки деца. Няма как да останат разочаровани. Ще се качат на двуетажния червен автобус, ще карат черното английско такси...
Относно това колко дни да останете в парка - аз да си призная бях готова и след първия да приключим, бяхме изморени, преминахме през доста от главните атракции. Вторият ден беше затвърждаване на знанията Simple Smile + това, че аз успях да мина през екстремалните. Цената на билета не е никак ниска, така че ако отидете в 8:30 и вървите стегнато ще се справите, още повече парка работи по това време на годината до 20ч., ние си тръгнахме в 17ч и двата дни. Ако обаче ще посядвате да обядвате, ако сте с по-малки деца - два дни са ок. За повече аз не бих отишла, скуката и умората те завладяват в някакъв момент.
За Страсбург - успяхме да разгледаме центъра, хапнахме в ресторантите (за 4-ма все излиза 100евро както и да го сучете, но с винцето, разбира се) Хотелът се намираше на спокойна улица, на 50м от парка и на 50м от доста приятен ресторант, храната в който беше по-добра от тази, която ядохме в центъра. Паркирането на улицата е безплатно. След 3-те нощувки в Страсбург поехме посока Италия, за да се приберем от там. Но първо спряхме в Колмар, насладихме се на прованса, купихме си елзаско вино, обядвахме и потеглихме. Преминахме Швейцария и отседнахме в Милано в хотел на магистралата посока Серавале. На другия ден след посещение на аутлетите към 19ч. тръгнахме за БГ. Вечерта ни завари в едно доста приятно семейно хотелче преди Любляна. https://www.booking.com/hotel/si/penzion-amp-camp-mirjam.html?ai … =1&#hotelTmpl  Не запазихме през букинга, а направо отидохме на място - имаше мечтаната четворна стая, изключително чисто беше всичко, прекрасна нова баня и приятна закуска на сутринта. Собственикът ни направи отстъпка за плащане в брой. Имат приятна градина с детски кът, а децата спретнаха един мач набързо с други дечица от караваните, които бяха наоколо. Тръгнахме и започнахме да търсим информация за натовареността на границата, докато не се сетихме да питаме една от българските коли насреща, на плащането за магистралата в Хърватска. Разбрахме, че трафикът вече е в обратна посока, т.е. турците вече се прибираха към Европа. Така отпадна варианта да минаваме през ГКПП Стрезимировци и се прибрахме без никакво чакане по границите към 21ч. в София Simple Smile

П.С. Преди 3 години бяхме в Гардаленд, но тогава малкият беше на 3г и по-скоро игра целия ден във водния парк, докато мъжът ми и синът ми обикаляха. Ако трябва да сравнявам двата парка - за мен и двата бяха страхотни, Европа парк просто е по-голям и има повече атракции. В Гардаленд обаче опашките бяха от по 40-50мин. през август...късно разбрах за билета за бързо преминаване и съжалявах много, че не сме се възползвали. Там чакането наистина се усещаше и жегата ни връхлиташе безмилостно.

П.П.С. Пътувахме както обикновено с тротинетките на децата, така се забавляват, докато се разхождаме и не мрънкат, че са уморени, а ако се поуморят, знаете как - просто се държат клекнали за тротинетката и родителското тяло я бута Simple Smile)
Другото наистина безценно, ама наистина безценно е инвестицията в екрани на седалките. Постави ни ги преди няколко години една фирма в София. След това теглиш филми, детски и т.н. и на никой не му доскучава за секунда дори, а преходите бяха от 500-900км.  Всяко дете може да е със слушалки и да гледа различен филм. Ние само ги чувахме как се кикотят Simple Smile
Надявам се да съм била полезна Simple Smile  

Последна редакция: вт, 07 авг 2018, 15:17 от Versatile

# 51
  • Мнения: 83
Здравейте момичета, имам въпрос и много се надявам някой да ми помогне. Кацаме септември в Баден-баден и ще спим в Страсбург, но не намирам никакъв  автобус с който да се придвижи. Някакви идеи да ми дадете. Рента кар за сега не е вариант. Благодаря ви

# 52
  • Варна
  • Мнения: 483
За транспорт в Германия ползвам това приложение. Билети се купуват само онлайн :Flix Bus
Това, което намериих е от Баден летище до Фрайбург. Като по средата се пада Офенбург. Може би, ако слезете там вече по лесно ще се придвижите до Страсбург.

# 53
  • Мнения: 495
Здравейте. Искам да попитам Европа парк целогодишно ли работи? Децата ми имат РД на 01.03 и се чудя дали е подходящо времето да ги заведа там, или е много студено тогава? Може ли да ми препоръчате място, ако това е неподходящо по това време на годината? Благодаря!

Според информацията на сайта им е затворен от 13 януари до 24 март.
Колко са големи децата? В Германия ли да е мясото или някъде другаде по света? Какво точно търсите? Увеселителен парк ли?
[/quote
Търся интересно място в Европа, където да прекараме рожденния им ден. Едното става на 15 г., а другото на 6 . Мислех за Дисниленд, но се притеснявам, че там ще е доста студено по това време на годината.

# 54
  • Варна
  • Мнения: 485
https://www.efteling.com/en/park/opening-hours

Ето го. Работи в началото на март.

# 55
  • Мнения: 668
Здравейте,
Моля за скорошни мнения.
Интересувам се дали вече е открит аквапарка към Европа парк - Рулантика, ако правилно се ориентирам.
Моля, ако някой го е посетил да сподели дали си заслужава.
Навярно има комбинирани билети за двата парка.
Моля също да препоръчате хотел от комплекса.
И не на последно място - с девойки на 15 и 17 колко дни без задъхване бихте препоръчали, да се наслади човек спокойно, без да се налага след това почивка от почивката, до колкото е възможно на такова място, разбира се.
Благодаря предварително

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 704
Рулантика не е отворен, в строеж е.
Посещение без задъхване може би минимум три дни Simple Smile
За хотел не мога да помогна Simple Smile

# 57
  • Мнения: 668
blekuta, благодаря ти,
Това обяснява липсата на снимки от тази част на комплекса на сайта на парка.
Ще се радвам, ако някой има възможност да сподели за хотелите.

# 58
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
И ние ще посетим Европа парк в края на м.Юли.Летим до Мемингем.От там си вземаме кола под наем и отиваме в градче до Руст,където ще останем 5 нощи.Планираме 2 дни в парка.
Някой знае ли,ако сме наели кола под наем в Германия дали можем да отскочим и до Франция при положение,че е толкова близо? Искаме задължително да посетим Колмар там.Какви други интереесни градчета ще препоръчате в района?
Благодаря

# 59
  • Софето
  • Мнения: 622
И ние ще посетим Европа парк в края на м.Юли.Летим до Мемингем.От там си вземаме кола под наем и отиваме в градче до Руст,където ще останем 5 нощи.Планираме 2 дни в парка.
Някой знае ли,ако сме наели кола под наем в Германия дали можем да отскочим и до Франция при положение,че е толкова близо? Искаме задължително да посетим Колмар там.Какви други интереесни градчета ще препоръчате в района?
Благодаря
Ние кацнахме в Баден Баден, взехме кола от летището с която посетихме и Франция.
Ето нашата програма:
1 ден - Баден Баден
2 ден - Щутгарт, ЗОО парка и музея на Мерцедес
3 ден - Лудвигсбург, двореца Лудвигсбург е прекрасен, за децата градините, особено Fairytale gardens.
4 и 5 ден - Европа парк.
6 ден - Колмар*
7 ден - Страсбург
8 ден - Баден Баден - София

*Ние за един ден обиколихме Колмар, 1-2 селца и замъкът Кьонигсбург. В Кьонигсбург пристигнахме към 16:00 - 16:30, взехме си билети за целия замък, два часа съвсем сами си обикаляхме вътре,  нямаше останали туристи за толкова късни  обиколки. На децата (10 годишни) също много им хареса замъка.

Общи условия

Активация на акаунт