Обучение по ОП "Аз мога" и "Аз мога повече" - 10

  • 66 653
  • 743
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 4
Аз имам питане по отношение на БТ. Ако адреса на фирмата се води в Младост, но обектът,в който работя, се намира в Красно село, например, в кое БТ трябва да подам документи по месторабота? В БТ-то, което обслужва Младост или това, което обслужва Красно село? Ако може някой да отговори, тъй като ще имам само един ден, в който ще мога да подам документи и да не се налага да чакам пред едното БТ и после да ме пратят в другото. Благодаря!

"Всяко лице, което работи на трудов договор или е самонаето лице, има право да подаде заявление в бюрото по труда по местоживеене или по месторабота за една от двете ключови компетентности: да получи ваучер за дигитална компетентност или да кандидатства за ваучер, с който например, да премине обучение от три нива по чужд език от минимум 300 часа в обучителна организация по свое желание" 

В сайта на Агенцията има описано всичко:
Ето : http://www.az.government.bg/OPHR/news.asp?id=77
[/quo


Благодаря, но може би не разбра въпроса ми.  Simple Smile Изчела съм всичко в сайта на АЗ. Питането ми беше кой от двата адреса се води адрес на местоработата ми- този на фирмата или този на обекта, в който работя, защото адресите са в различни квартали и съответно се падат в различни БТ-та. Ако някой има подобен случай и знае, моля да помогне  Praynig

# 721
  • Мнения: 265
Аз имам питане по отношение на БТ. Ако адреса на фирмата се води в Младост, но обектът,в който работя, се намира в Красно село, например, в кое БТ трябва да подам документи по месторабота? В БТ-то, което обслужва Младост или това, което обслужва Красно село? Ако може някой да отговори, тъй като ще имам само един ден, в който ще мога да подам документи и да не се налага да чакам пред едното БТ и после да ме пратят в другото. Благодаря!
този, където ти е работното място, а не офиса на фирмата

# 722
  • Мнения: 4
Аз имам питане по отношение на БТ. Ако адреса на фирмата се води в Младост, но обектът,в който работя, се намира в Красно село, например, в кое БТ трябва да подам документи по месторабота? В БТ-то, което обслужва Младост или това, което обслужва Красно село? Ако може някой да отговори, тъй като ще имам само един ден, в който ще мога да подам документи и да не се налага да чакам пред едното БТ и после да ме пратят в другото. Благодаря!
този, където ти е работното място, а не офиса на фирмата

Благодаря!  Там и ще отида! Дано да е така, за да не падне обикаляне по БТ-та!  Hug

# 723
  • Мнения: 914
Аз имам същата дилема. Обаждах се до две бюра и в едното ми казаха, че трябва да отида да си подам документите в бюрото, където се намира офиса ми. За по-сигурно се обадих в съответното бюро и там ми казаха, че всъщност трябва да отида в бюрото където е седалището на фирмата. На мен второто ми се струва по-логично, защото никъде не пише черно на бяло, че офиса на моята фирма се намира в Младост... Та и аз не съм наясно и ще бъда много благодарна ако някой ме просветли как със сигурност стоят нещата  Praynig!

# 724
  • Мнения: 4
Аз имам същата дилема. Обаждах се до две бюра и в едното ми казаха, че трябва да отида да си подам документите в бюрото, където се намира офиса ми. За по-сигурно се обадих в съответното бюро и там ми казаха, че всъщност трябва да отида в бюрото където е седалището на фирмата. На мен второто ми се струва по-логично, защото никъде не пише черно на бяло, че офиса на моята фирма се намира в Младост... Та и аз не съм наясно и ще бъда много благодарна ако някой ме просветли как със сигурност стоят нещата  Praynig!


Може би ако има от миналата вълна кандидатствали със същото положение, те ще знаят най-добре. Ако има някой, моля да сподели. Аз ще трябва да отида в понеделник в БТ, та съм в голямо чудене в кое БТ да отида първо.   newsm78

# 725
  • Мнения: 2 149
Днес говорихме с АЗ, относно адресната регистрация. Не знаели дали трябва да бъде в София, щом като лицето работи в София.  ooooh! Колегата иска да подаде документи в БТ към районта на месторабота. И сега се чудим кое БТ да търсим - това, към което ни е местоработата или това, което е към седалището на ф-мата.  Thinking Явно в понеделник голямо звънене ще падне, защото във вторник си подаваме документите. Simple Smile От друга страна къде ще се подадат е формалност, защото програмата е национална, а това къде точно е фирмата в София пак няма кой знае какво отношение мисля. newsm78 В смисъл, че само организационно е къде ще се подават документите, след като ваучерите не те обвързват с избор на доставчик по райони. Поне така мисля, но явно ще има преговори с БТ. Малко ме е страх да не би защото не знаят да пожелаят да се презастраховат с повече документи, отколкото трябва и да ни усложняват живота.

Последна редакция: пт, 12 окт 2012, 20:43 от Чаено момиче

# 726
  • Мнения: X
Много ви благодаря, момичета, ориентирах се...чудесни сте. Желая на всички ви успех  Peace

# 727
  • Мнения: 3 231
А някой ходил ли е на курс по фотография или интериорен дизайн? Какво включва програмата и дали сте доволни?  Hug

Интериорният дизайн е с програмата за средни училища и съответно ти издават такава диплома.

  chef Относно питане за готварство - то също е базирано на програмата за средни училища, вкл и практиката им. Много часове е и е с голяма натовареност. Така, че преценете добре с какво свободно време разполагате. Моя приятелка го завърши - почти всяка вечер и по цял ден почивните дни в продължение на много месеци. Постоянно изпити, практики...Представете си 5-те гимназиални години взети само за 6-7 месеца след работа.

ToHu_, да не те излъжа, но доколкото знам няма профил, по който да научиш Java. Миналата година мъжът ми проверява, защото и на него му трябва, а за частен курс вече една година няма желаещи да се сформира група. Най-добре питай в БТ, защото не съм поглеждала какви промени има в списъка със специалности.

Green&shiny, web дизайнът е малка час от графичния дизайн. Но то няма нищо общо с програмирането на сайтове. Ще те научи как да им даваш визия и красота.

# 728
  • Мнения: 118
 ooooh! Къде мога да разбера какви предмети се учи по Митническо и данъчно обслужване? Достатъчно ли е да се науча за експортно - импортния режим? Някой карал ли е такъв курс в София, да даде отзиви за доставчик.
 newsm78 И как се пише само кода 3440202, кода и наименованието или само наименованието?
  bouquet Благодаря ви за инфото.

# 729
  • Мнения: 202
ooooh! Къде мога да разбера какви предмети се учи по Митническо и данъчно обслужване? Достатъчно ли е да се науча за експортно - импортния режим? Някой карал ли е такъв курс в София, да даде отзиви за доставчик.
 newsm78 И как се пише само кода 3440202, кода и наименованието или само наименованието?
  bouquet Благодаря ви за инфото.
и аз искам да го пиша , но за Варна.
ако някой е карал курса да сподели малко инфо

# 730
  • Мнения: 2 229
Здравейте, искам да попитам нещо - работя в офис в София, но адресната регистрация на фирмата е в друг град, предполагам не мога да подам документи по адрес на месторабота в София?

Също така, задължително ли е да се подадат документите лично, някой ми беше казал, че може с пълномощно (не нотариално заверено) но на сайта не откривам такова?

# 731
  • Мнения: X
В момента съм по майчинство, но съм на трудов д-р, нали това не пречи да подам документи? Да питам все пак преди да разпечатам...попълване на ръка може ли?

# 732
  • Мнения: 425
Цъфс, мисля, че може да подадеш документи, макар да си в майчинство. А за втория въпрос нека другите да отговорят.

# 733
  • Мнения: 2 149
Здравейте, искам да попитам нещо - работя в офис в София, но адресната регистрация на фирмата е в друг град, предполагам не мога да подам документи по адрес на месторабота в София?

Също така, задължително ли е да се подадат документите лично, някой ми беше казал, че може с пълномощно (не нотариално заверено) но на сайта не откривам такова?
Не можеш ли да подадеш по адрес на живеене?
И другото, явно малко по-нагоре е отговорено, но ние продължаваме да питаме /включително аз, за което се извинявам/ - явно по адрес на местоработата, а не на рег. на фирмата. Peace

# 734
  • Пловдив
  • Мнения: 3
Да питам все пак преди да разпечатам...попълване на ръка може ли?

Да, разпечатваш си бланките и ги попълваш на ръка  Peace

Общи условия

Активация на акаунт