Отговори
# 720
  • Мнения: 102
Ау, 100 отговора докато ме е нямало, добре пишем  Joy

Да и 50% от тях ти пожелават леко раждане  Laughing

 rotfImbo rotfImbo rotfImbo rotfImbo

ВЯРНО! ВЯРНО!
Ауууу, днеска ми е много смешно, да не стане като в онова "Смешно ли е раждането", аз да си призная не съм го и чела де  Embarassed

# 721
  • Мнения: 1 089
Леле, какъв бебевалеж, какво чудо, ама така, така  Party.
Бюти, смогваш ли, накрая да не забравиш да родиш от толкова работа тука  hahaha

Я, на Блонди и се размина  Joy.
 Аничка обаче я чакам с бебе  Praynig

Честити рожби на biba79, Диони, Ивка, Кашпичка, Freedom. Много да ви радват, големи да порастнат, а на мамите бързо възстановяване Hug Hug Hug

Момичета, благодаря ви още веднъж за пожеланията   bouquet и се радвам, че разказа ви е харесал. Малко се колебаех дали да го пускам, не знаех как звучи острани, не исках да плаша никой. От друга страна си казаха, че е по-добре да споделя, та ако Недай си Боже, още някой има подобни премеждия  да помни, че най-важното е всичко за завърши добре и това все пак е най-вероятния изход, нищо, че понякога на момента нещата не изглеждат така.  Hug Hug Hug НО - аз съм убедена, че всички ще имате много спокойни и красиви първи срещи с бебоците  Hug Hug Hug

А по време на раждането - мечтайте си за момента, в който ще гушнете рожбата си. А ако знаете после колко хубаво става, когато вече осъзнаеш какво се е случило и като гледаш как мъничето расте с всеки изминал ден ...  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Не знам за настроенията в последните седмици на бремеността, но ако знаете сега какъв ПМС или и аз не знам какво ме е подхванал  Sick, горкия ми мъж, добре, че си ме обича много и си е доста търпелив. Искам да питам мамите, които вече имат деца - имахте ли такива ужасни смени в настроенията след раждането, кога отминаха и какво ви помагаше. Уж, трябва да продължат само две седмици след раждането, ама нещо май ще е по-дълго, не знам как ще се издържа  Tired

Екзо, радвам се, че писа, миличка и ти благодаря за хубавия разказ   bouquet. Преживях всичко наново. Пожелавам ви много щастие с двете мъничета  Hug
За кърменето - давай на повикване и пий и яж като за световно. Нужни били около 1000 ако не и повече допълнителни калории на ден, сега му е момента  Wink.
Шехи, пази се!!! Лежи на лявата си страна, и го мери пустото кръвно по няколко пъти на ден в седнало положение. Дано онова замерване да е било грешка на апарата или нещо такова, но ако горната граница мине 160 или долната 100 веднага в болницата, няма място за изчакване. Ще стискам палци да не се стигне дотам.  Praynig
Галка, измери ли твоето, дано е добре  Praynig
Дафи, ти ли питаше за тромбоцитите или някой друг newsm78 По принцип при някои жени падат по време на бременност. Между 100 и 140 е сива зона, докторите се мръщят ако са под 100, но не знам как процедират, ако само тромбоцитите са проблем. Ако паднат под 80 много анестезиолози не искат да рискуват със спинални или епидурални и ако се налага секцио ще е под пълна упойка. Но всичко зависи от това колко бързо падат, лекарите трябва да знаят да ги следят.
Стафилококите не са проблем, а за Стрептококите, трябва да се прави тест специално за Стреп Б. Ако сте носители се влива антибиотик по време на раждането, ако е естествено. Иначе детето може да развие менингит.
Гъбичките - хич не ги мислите, с тях и без тях, все тая, по-скоро са досада.

Друго май не се сещам. Аз зачезвам, че Борис се събужда и ще си иска обяда  Hug. Палчета на всички и успех  Hug




# 722
  • София
  • Мнения: 29
Ооо Блонди, върна се  Hug После ще разправяш подробно защо е било това прокървяване Confused
Моля те да се включиш по моя болен въпрос, че в търсачката намерих, че на теб щяха да ти взимат излседване за това, и ако имаш по време на раждането да ти включат антибиотик, защото иначе има опасност за бебето от минингит Confused :

Скрит текст:
Аничка, стискаме палци и чакаме новината Hug
Блонди, докато бях навън не спрях да те мисля, виждам ,че си тръгнала към болницата - дано всичко е наред и ще чакаме да се включиш Hug
Тефита, съжалявам за неприятния преглед, значи боли проверката за разкритие  Confused
Момичета и аз се прибирам с виснал нос Cry
Резултатите от секрета са готови - имам няколко епителни клетки и няколко стафилококи ooooh! Нямам идея как са се появили, като в началото на бременността си правих пак изследване и беше чисто, не съм правила секс от тогава, нито съм ходила на море или басейн, не съм пила антибиотик - и ето сега Crossing Arms Аз не съм запозната изобщо това някакъв вид гъбички ли са пак, само знам, че стрептококите са по-гадни от стафилококите Tired Най-лошото е, че отдолу ми бяха направили антибиотикограма и не мога да пия нищо - резистентна съм била към незнам си какво, другото не ставало за мен и така - няма да пия нищо Crossing Arms А се притеснявам, защото нали уж нормално ще раждам и казах на доктора ми да не заразим бебето - той вика спокойно, няма нищо да му се случи ooooh!  Моля, мамите, които имат такива проблеми да споделят, знам че повечето май пиехте Полижинак, но какви бактерии имате? Калка, Бюти, Ати май и ти нещо пиеше по едно време? Сонче, а ти пишеше на Калка, че гъбите не били толкова опасни, а кое е по-опасно и стафилококите гъби ли са? А странното е че нямам никакви външни признаци - нито зсилено течение, нито необичаен цвят или мирис  33uu
И още нещо - хемоглобина ми нали се е покачил малко от 102 на 106 , след толкова много желязо, а този път тромбоцитите са ми много паднали - 106, а е нормално да са 140 поне Tired Преди 3 мес. като имах по-нисък хемоглобин, тогава еритроцитите са ми били 127, а сега 106 и доки каза, че са много ниски и ме пита дали не съм пила някакви лекарства (дори не ги бях чувала) и му казах - не. Нищо не съм пила, освен желязо, фолиева и магнезий Confused   Вашите тромбоцити колко са? Дали е нормално през бременност така да падат? Питах го да пия ли нещо, той вила - не, нали ще раждаме естествено, е да ама всяко тръгнало нормално може да мине на секцио, и тогава какво правим, те помагат за съсирването на кръвта ooooh!
Оплаках ви се набързо, ще ме извините, но много се сдухах Whistling
Иначе минах и през НОИ- кода ти го дават за 5 мин.

Лошичке, не се сдухвай така  Hug

# 723
  • Плевен
  • Мнения: 138
Честито и от мен на всички мами и техните бебоци Simple Smile Да са живи и здрави, и да имат прекрасно детство   bouquet
Честно казано малко ви завиждам, искам и аз вече да раждам, ама то не е каквото искам аз Simple Smile
Прочетох и двата разказа за ражданията, и аз се разплаках, толкова мило ми стана.
Имам чувството, че нашите теми се изписват най-бързо в целия форум Simple Smile

# 724
  • Мнения: 2 052
Блонди, ти какво правиш тук  Mr. Green Аз реших, че ще влезеш да се похвалиш с бебче. Ейййй, голямо стискане значи  Mr. Green

# 725
  • Мнения: 27 524
Честито бебче Ева на Фрийдъм, каза си тя четвъртък-петък, да е живо и здраво  Hug

Мен ме приеха, една ме пребърка за разкритието, доста болезнено беше  Crazy разбрах сега какво сте имали предвид  hahaha Сложиха ме на мониторинг за 45мин, отчетоха се контракции на 10мин, и ми биха бускопан (от рода на но-шпа), също много болезнена мускулна инжекция, отврат беше. Конктаркциите веднага почти изчезнаха, дойде доктортъ, преърка ме и той, и на двата прегледа съм си с 2см разкритие. И каза още малко да позаписват и да си ходя. И това малко се превърна в 4 часа  ooooh! Раждания много и всички акушерки по родилни зали и аз си вися и си чакам, лежах, дремах, Криско сам вкъщи, та мъж ми само идва и се прибриа, напред-назад, изнервих се ужасно, че седя там и няма кой да ме пусне  Close Извиниха ми се после. Зелинка каза, чко сикам по-бързо да родя да си купя рициново масло, да пия 3 лъжици и след 2 часа да чакам включване, ама не, мерси  hahaha Иначе ми беше кеф като излязох, много ме депресират и потискат тия болници, направо се смачквам вътре  Tired

Гунди, не съм се изпържила още, ама скоро  Twisted Evil

Блеверде, миличка, не съм наясно за разликата от стрептококи и стафилококи. Мисля, че изследването беше за стрептококи и ако има, да, по време на раждането се влива антибиотик. Аз нямам, чиста съм, но не съм наясно с подробностите и не знам какво да те посъветвам. Докторът ти вероятно добре е преценил. Ако искаш пусни тема в бъдещи майки, може някоя мама да е запозната и да се включи  Hug

А, да споделя, колко неприятно изненадани останахме от отношението на съседите, които ни се пишат приятели и то уж близки. Мъж ми я помоли да наглежда Криско следобяд през оградата (не да го гледа у тях) и тя каза - не  мога, отивам да пия кафе със сестра си  Shocked Нейно право си е, разбира се, но нас да ни помоли някой в тази ситуация, ами щяхме да отложим тъпото кафе, да му се не види, много ни докривя, ама нищо, поне да си знаем.  Rolling Eyes

Последна редакция: чт, 26 юли 2012, 19:50 от Блонди

# 726
  • София - град
  • Мнения: 141
Val термина според последен цикъл е 2 септември, но аз зная че съм забременяла на 10 срещу 11 декември. Та затова на всеки 10 съм си в нов месец и тоя термин по цикъл въобще не го отразявам , на всичкото отгоре съм и с нередовен цикъл ,с момиче,с контракции и шийка на която й писна вече хахахахахха та се надявам чудото да е средата на август.                                    Блонди поне след това висене разбра ли се защо има кръв?

# 727
  • Мнения: 27 524
От скъсяването и разтварянето на шийката, както каза Червената Соня.  Simple Smile

# 728
  • Мнения: 1 089
belverde, изследването е за бета-Стрептококи, група Б. Преди около 15 години са го въвели задължително в САЩ, защото много голям процент от жените са носители на гадинката (върти ми се 25-30%  newsm78). Тя не представлява никакъв проблем за мама, но ако се предаде на бебето при минаването му през родовия канал, бактерията може да предизвика възпаление на мозъчната обвивка, менингит. Затова след 35-та  седмица на бремеността се взима секрет и се прави тест, резултатите са готови след 48 часа. Ако са + се влива антибиотик венозно на майката по време на раждането. В БГ не тестват ли бременните жени за нея?

# 729
  • Мнения: 541
И аз ще ви разочаровам  Mr. Green Ама бяха много силни подготвителни  Crazy По-късно ще поиша по-подробно  Heart Eyes

# 730
  • Мнения: X
Бюти, смогваш ли, накрая да не забравиш да родиш от толкова работа тука  hahaha


hahaha hahaha Мани, специално се прибрах сега от Карфур, че да пусна новата тема  Shocked то верно, че и там едни болки ме хванаха, та ужас  ooooh! Радвам се, че сте добре с  Борис, целувки  Hug
Блонди, ние тъкмо те гласихме, че Камито вече е на бял свят  Mr. Green а това за съседите много тъпо и аз бих отложила веднага кафето  Naughty
Софи, а ти защо искаш толкова рано да родиш  newsm78 не че аз не искам.. ама все едно да искам да е сега  newsm78
аа, и Аничка фалшива тревога  Hug Hug

# 731
  • Мнения: 4 070
Ден на фалшивите тревоги. Joy

# 732
  • София
  • Мнения: 484
Начи 2 отложени бебета  hahaha
Нищо де, и утре е ден  Mr. Green
Прегръдки на Блонди и аничка с позитивна енергия, да е леко като дойде, че е на прага като гледам.  Hug
Като ви чета, ми се прииска да получа контракции  Mr. Green
Ивка, виждам те на балкона, как сте?  Hug

# 733
  • София
  • Мнения: 29
Блонди, Драленка - благодаря ви Hug Значи вас са ви изследвали за стрептококи и те причиняват минингит. При нас в Бг - изследването е за всякакви бактерии - Кандиди, стерптококи, стафилокои, та на мен последното ми излезе  Confused Ще го доуточня с доктора. Блонди, много тъпо вярно със съседите, но поне сте ги разбрали колко може да разчитате на тях Stop
Ани, и ти значи се прибра  Hug После да разкажеш Wink
Е Би-би, специално пък ти айде няма нужда да получаваш Laughing

# 734

Общи условия

Активация на акаунт