Астмата, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 19

  • 50 442
  • 736
  •   1
Отговори
# 720
  • Варна
  • Мнения: 395
Стига с тая Муковисцидоза,на всички са ни я споменавали като вариант май в някой момент,явно се чувстват безсилни да се справят с постоянно кашлящите ни деца,но до сега и слава Богу никой не се е оказал с тази страшна диагноза.Защо не почват от най-елементарното и най-вероятното не знам.
По въпроса за третата сливица,ние нали извадихме нашата,обаче ларингитите продължават,хъркането,сумтенето и затруднено носно дишане също.Ето днес се скъса да реве от проклетия и в резултат на това е пак с нещо ларингоподобно и от както е заспала вече 2 часа не спира да кашля ЗВЕРСКИ.От Сингулара се превъзбужда и кривее и после ясно реве и хоп-ларингитче и така в порочния кръг.Сериозно взех да се чудя дали да не го спра и да минем на Пулмикорт, при нужда по-скоро,а може и за профилактика.Определено тази схема не ми харесва и от понеделник хуквам пак по д-ри да обмисляме нови варианти,понеже уж сме здрави а не спира да кашля.
Утре при пулмолог,вторник мисля и до УНГ да идем и да мислим нещо ново,не се живее така.
Аз от Терапията ползвам "жокер"-звъня на доц.Маринов за частен прием,иначе не съм им фен на спешното хич,ние ходим в св.Анна,естествено само ,ако е наистина спешно и в понеделник подлагам всичко на проверка с няколко д-ра до достигане на евентуално подобрение и ясна диагноза ,а не от типа "вземи сега този АБ/Аугуметин/ витЦ,калций и бягай в къщи,вирус е"
Честито на всички именници и много и предимно здраве и късмет им желая!

# 721
  • Мнения: 1 351
Върнахме се от болницата със урбазонче . Утре не знам къде по- напред да се ходи вече . Левкоцитите са в горна граница ,  лимфоцитите са леко завишени ...никой нищо не ти казва....А бе Бог да пази дечицата ни  Tired

# 722
  • Sofia
  • Мнения: 756
Много жалко че колкото и пьти да надзьрна има все по вече и по вече болни дечица  Cry
Mucata това обикаляне и сравнение не те ли обьрква по вече.Естествено няма дактор на едно мнение и то не за диагнозата а за лекарствата.Всеки си има предпочитани медикаменти и е много здухано че ги избробват вьрху децата ни по голяма част от лекарите докато стигнат да вярното решение.Примерно с най простото хомеопатично в някой случай аз ползвам Инфлуцид(педи ни го е давала) а като ида при Филчев той никога не го дава и винаги имаме Осцилококцинум и другите специални според случая.Та така и при вас много е гадно.Но все пак трябва да си имате един който да е наясно сьс сьстоянието и да реагира според случая а не семптоматично както си го описала вземи това това и това....
Ние почти сме си поувладяли хремичката днес е далеч по оскьдна а кашлицата от стичащт секрет вече я няма но все пак пиеме и хомеопатия за нея.
Правим ремонт на банята и много ме е страх от прахоляка да не стане нещто макар сега да дьржим положението а пьк и вече сме кьм финал ощте 3-4 дни.Но щтом на този прах удьржа е верно отличник.

# 723
  • Мнения: 369
klem4e  Cry Много гадно!

mucata ужас! Ние спряхме сингулара и верно се кротна баткото...и не си въобразявам, понеже и странични хора са на това мнение Simple Smile Много кофти се е получило при вас, все си мислех, че като махнете сливицата нещата ще станат доста по-розови...

# 724
  • Мнения: 5 531
Върнахме се от болницата със урбазонче . Утре не знам къде по- напред да се ходи вече . Левкоцитите са в горна граница ,  лимфоцитите са леко завишени ...никой нищо не ти казва....А бе Бог да пази дечицата ни  Tired
и аз съжалявам, аз затова казах че щом кашля го водя, независимо свири или не. А усетя ли че има спазъм, сме задължително на лекар.
И ние спряхме сингулера, Михаил беше станал доста буен и неудържим, но и сега не се е кротнал. Направо се му смогвам на щуротиите вече.  Crazy

# 725
  • Мнения: 1 351
Върнахме се от болницата със урбазонче . Утре не знам къде по- напред да се ходи вече . Левкоцитите са в горна граница ,  лимфоцитите са леко завишени ...никой нищо не ти казва....А бе Бог да пази дечицата ни  Tired
и аз съжалявам, аз затова казах че щом кашля го водя, независимо свири или не. А усетя ли че има спазъм, сме задължително на лекар.
И ние спряхме сингулера, Михаил беше станал доста буен и неудържим, но и сега не се е кротнал. Направо се му смогвам на щуротиите вече.  Crazy
То ние не сме спрели да кашляме - трябва да седим само при доктора.

# 726
  • Мнения: 2 382
А като махнете сингулара, само на кортикостероид ли оставате? Има ли влошаване при децата. И аз много сериозно се замислям да останем само на фликсотид и да ги редувам с пулмикорт при нужда.

Записах час при хомеопат, та ще видим какво ще се получи.

# 727
  • Варна
  • Мнения: 395
Така,
ние сме със спазъм,доста ясно изразен.Снощи/вчера направи ларингоспазъм и днес сутринта вече бяхме с бронхоспазъм.Друго ни няма нищо,ако това е малко де.
Променихме си лечението,това ,което си мислех това и направихме.Махаме Сингулара,явно не ни помага особено,а определено ми влудява детето,което и без друго си е диво,а сега стана ужасно крива,нервна и дива.Сега ще сме 5 дни на Пулмикорт,после 2 на Фликсотид и във вторник пак да ни чуят и да обмислим окончателния вариант на лечението.Мнението на пулмоложката е,че Фликсотид поне за месец като поддържаща терапия,Пулмикорт и Вентолин при нужда и май това.
Аз обикалям при пулмолог и УНГ понеже при нас е комплексно ларинго и бронхоспазми са почти винаги един след друг и за това трябва да измислим и комплексно лечение,не за различни мнения,а точно за ВЯРНОТО ,което се надявам все пак да намерим заедно.
Как са другите кашлящи???

# 728
  • София,
  • Мнения: 4 267
Муката в този ред на думи .... според мен ВЯРНОТО за вас решение ще е Пулмикорта, дори по добре да останете на него като поддържаща терапия поне за три месеца - т.е. за зимния период, според мен Фликсотидът няма да Ви помогне също кой знае колко, поне така си мисля аз. При ВАс всичко започва първо от Ларингса и тогава тръгва надолу - и тъй като Пулмикорта повлиява много добре първо точно ларингитните състояния - струва ми се че ако изполвате него - ще предотвратявате не само ларингоспазмите, но изобщо няма да стигате до белодробните! Ама как се изразих и аз - сори - не ми обръщай внимание, не съм лекар - но вече за пет години толкова неща ми минаха през главата и толкова опит придобих, чеее..... Силно се надявам да намерите правилното лечение и най после и ти да се похвалиш че сте почнали да израствате проблемите!!! Peace
Аз да отбележа - днес ни излезе поредният носен секрет - НЯМАМЕ ВЕЧЕ МОРАКСЕЛА - значи въпреки всичко хомеопатичното лекарство - макар и в малка доза си е свършило работата, е не сме съвсем без бактерия - някакъв стафилокок имаме, но е в малки количества - нормални и нямаме нито антибиограма нито нищо, аз така или иначе нищо не капя в носа, само промивам с ФР и правим инхалации по няколко пъти на ден, вече сме по добре де, но няма да я пускам още на ДГ, че прави едни нощни пристъпни кашлици, засега ще я наблюдавам!!!

# 729
  • Мнения: 2 382
Eiffel, много добре си го обяснила Peace. Тази година и при нас се получава нещо подобно. С белите дробове е ок, ако направи спазъм е само леко просвирване, но всичко се измести към проблеми с ларинкса. И наистина най-голям ефект намирам от пулмикорта.
Обаче като се стабилизира така с астматичните пристъпи и ме е страх да й правя промени в терапията.
Браво, че сте уморили гадинките.

# 730
  • Мнения: 5 531
И ние сме без Сингулер, именно защото ефект при нас не се вижда реален. Оставиха Михаил само на Пулмикорт като потдържаща терапия. Дори днес говорих с д-р Лисички и спряхме и Ксизала. Но той продължава да си кашля вече повече от месец, засега сме без нов спазъм. И ние го обърнахме основно на ларингитни пристъпи - 2 за последният месец срещу един бронхоспазъм. Ама каква класация направих само Mr. Green - 2-1 за ларингитния срещу бронхиалният пристъп Crazy

Последна редакция: пн, 12 ное 2012, 21:51 от marychery

# 731
  • Варна
  • Мнения: 395
Браво ,че я няма гадната Мораксела,и аз ще пускам скоро МБ да видя нашата има ли я или не.И моята логика беше точно същата и със тези доводи отидох днес при пулмоложката да я убеждавам,че това е нашето решение,обаче тя каза,че дозата Пулмикорт няма ка да бъде по-малка от 1мл,а тази на Фликсотида може да я намалява според зависи,говоря за поддържащата терапия и от там уж по-щадящо си мисли,че ще е Фликсотид + Пулмикорт,а честно казано на мен ми се ще само Пулмикорт,но във вторник другия ще го доизговаряме в зависимост от това как се е повлияла сега от лечението.И в този ред на думи кога да очаквам облекчение от Пулмикорта за сегашната кашлица,след ден,два или......
Да,и при нас е така,ама резултата е 2 на две заради този по време на операцията
Оф,кога ли ще се свърши тази одисея,поне да се разредят baby_neutral

# 732
  • Мнения: 1 351
........
Записах час при хомеопат, та ще видим какво ще се получи.
При кой , ако не е тайна ?
mucata , да се оправяте бързо и повече никакви спазми  Peace
<eiffel tower> , много се радвам за вас , че сте убили най - сетне бактерията .

Забравих да дам отчет - днес бяхме на преглед при нашата си докторка и каза че няма нищо - пристъпа е отминал , но предписа един коктейл от локален антибиотик и виброцил за нослето , че останаха едни прозрачни гъсти сополи , които по - скоро запушват носа и му пречат да диша , а и показателите за бактерия са в горната граница , също и имаме леко червен фарингс . В сряда пак ще се видим в кабинета - дано да се разминем с другият антибиотик.

Как си мечтая един ден тази тема да бъде заключена - поради липса на пишещи . / мисля че го писах веднъж /.
Пожелавам на всички ви здраве и здраве и здраве   bouquet

Последна редакция: пн, 12 ное 2012, 21:50 от klem4e

# 733
  • Варна
  • Мнения: 395
А,Клемче и на вас,а и на никого не му се полагат повече спазми,стига вече!

# 734

Общи условия

Активация на акаунт