Идеи, стартиране и развитие на бизнес 18

  • 76 675
  • 810
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 833
Живея в малък черноморски град, и мисля да отворя магазин за летния сезон,но аз това го мисля от няколко години,и като дойде време ме обхваща паниката ooooh!Знам ,мечка която е страх не влиза в гората Mr. GreenИмам още малко време,обмислям го сериозно,но така ми се иска,чак сънувах че съм отворила магазин,че и името му бях измислила Joy
Знам ,че богата няма да стана,но ако успея поне една прилична заплата да си докарам ще съм доволна Embarassed

# 766
  • София
  • Мнения: 9 972
Привет,

Обмисляме варианти за фирмичкa - дейността ще е довършителни ремонти (В и К, боядисване, теракота, паркет, чистене, извозване/пренасяне на вехтории, боклук, мебели и подобни не толкова отговорни неща) - трябва ли да са изкарали (управителят и работниците) - обучение някакво? Имаше един вариант за икономична фирма - баща ми да е управителя (стругар-фрезист, пенсионер) - и ще назначава (когато се появи ремонт) работници (1-2ма - т.е. нас)  -ще сме на граждански договор. Така ще се избегнат доста разходи, понеже това ще ни е странична/допълнителна дейност и в месеца/сезона я има един адрес, я не - така си го представям, но тогава ще можем и спокойно да рекламираме - което е и целта и предполагам повече клиентела.
Ако действаме нелегално - какви глоби може да се отнесат - чувал съм че доста хора си бачкат на "частно" (черно) от години и нямат ядове  Crossing Arms

Брат ми канд-ва по Аз мога повече, но записа "Малък и среден бизнес", а май трябваше нещо майсторско да пише?! С техникум е, но хранителен.

Ето нещо интересно за хората от община Сливница и Драгоман. Най ми допадна мярка 121 за модернизация на селските стопанства, но има и за нестопански дейности (туризъм и др)

 http://mig-sd.org/ads.php

# 767
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 080
Привет,

Обмисляме варианти за фирмичкa - дейността ще е довършителни ремонти (В и К, боядисване, теракота, паркет, чистене, извозване/пренасяне на вехтории, боклук, мебели и подобни не толкова отговорни неща) - трябва ли да са изкарали (управителят и работниците) - обучение някакво? Имаше един вариант за икономична фирма - баща ми да е управителя (стругар-фрезист, пенсионер) - и ще назначава (когато се появи ремонт) работници (1-2ма - т.е. нас)  -ще сме на граждански договор. Така ще се избегнат доста разходи, понеже това ще ни е странична/допълнителна дейност и в месеца/сезона я има един адрес, я не - така си го представям, но тогава ще можем и спокойно да рекламираме - което е и целта и предполагам повече клиентела.
Ако действаме нелегално - какви глоби може да се отнесат - чувал съм че доста хора си бачкат на "частно" (черно) от години и нямат ядове  Crossing Arms

Брат ми канд-ва по Аз мога повече, но записа "Малък и среден бизнес", а май трябваше нещо майсторско да пише?! С техникум е, но хранителен.

Ето нещо интересно за хората от община Сливница и Драгоман. Най ми допадна мярка 121 за модернизация на селските стопанства, но има и за нестопански дейности (туризъм и др)

 http://mig-sd.org/ads.php

По въпроса дали ти трябва фирма или можеш да си работиш "на частно". Ако не регистрираш фирма ще трябва да разчиташ набирането на клиентите да става сред приятели и роднини. Много е рисковано да си пускаш обява, ако нямаш регистрирана фирма. Аз съм се възползвала няколко пъти от ВИК и подобни услуги, но винаги се обаждам на фирма и искам съответния документ срещу който да заплатя. Ако нямаш фирма не можеш да издадеш никакъв документ на клиента и ако попаднеш на някоя като мен ще береш ядове Wink Така че си изяснете дали искате да стартирате бизнес или да правите услуги на роднини срещу заплащане. Simple Smile

# 768
  • София
  • Мнения: 958
Ето моят опит да направя страница. Моля, не бъдете безмилостно критични....... Embarassed

Сладкарската витрина още не съм снимала, защото доставките са още пестеливи, а и ранжирах с едни сини салфетки, но стана прекалено тъмно и ще разнообразя и с оранж, и нещо от розовата гама.
Приемам всякакви идеи и съвети!

https://www.facebook.com/FamilyKafeSladkarnica

# 769
  • Мнения: 55
Без да съм особен критерии ето личното ми мнение  Rolling Eyes

Не ми харесват снимките, като правени с телефон са Whistling За един албум от събитие стават, но за корица на страницата и представяне на витрината не мисля Simple Smile На снимките на витрината вместо да се вижда тортата се виждат едни отблясъци...
Самото помещение също ми е доста тъмно и празно, ако искаш да наблегнеш на детския кът, аз бих го украсила малко - цветни помпони или балони, повече цветни картини, може би "артистично разхвърляни" играчки... Все пак всичко да е с мярка, за да не стане цветен кич  Simple Smile

Успех в начинанито!

# 770
  • София
  • Мнения: 958
да, снимките наистина не са добри.....ще се постарая за корицата да направя няколко с проф. апарат, но ми се искаше да са с деца, а не статичен празен детски кът.


Светлината наистина е приглушена и мен понякога това ме дразни. Мисля два нарисувани диска да закача на по-тъмната стена на детския кът, за да запълня празнината. А за разхвърляните играчки - те не са малко и две деца набързо ги разпиляват. Не съм сигурна, че още дреболии ще трябват...а и засега няма стилаж за тяхното събиране - мисля нещо от Икеа по-нататък да взема.

Иначе закачалка предстои, както и цветя.

Благодаря за откровеното мнение...Simple Smile

# 771
  • Мнения: 1 071
Браво, Мила, поздравления за старта - много успехи ви пожелавам!!!
За страничката във фб - абсолютно съм съгласна с new leaf относно снимките. Тези са ок, ако са някъде по албумите, но не като основни. По-добре 5 като хората, отколкото толкова много от телефон.
На твое място бих променила леко и описанието - малко хаотично ми звучи поне на мен, но аз обичам реда. И удивителните са ми малко в повече, но ти си знаеш Simple Smile
Предполагам ще допълваш постоянно съдържанието на страницата не само със снимки, но и с разни интересни детски неща. Дали не е добра идея, като се увеличат хората, които харесват страницата, тази информация да бъде видима?
Стискам палци още веднъж. И понеже имам 2-3 приятелки с деца, които пътуват често до Кюстендил, ще им пратя линк, да ви знаят Simple Smile

# 772
  • Мнения: 2 037
mila, успех ви желая!
С онзи голям стелаж, да не споменавам марката, моето семейство би било загубено за каузата, ако бяхме във вашия град. Другите неща по рафтовете, доколкото ги виждам, също не са ни в менюто.
Дано тортите са вкусни и пресни.
Ти си познаваш съгражданите, пък и изложените от теб продукти са най-широко рекламираните.

# 773
  • Мнения: 3 634
Мила, липсват основни безплатни приложения за комерсиалния облик на страницата. Аз лично не харесвам аматьорски страници/сайтове, затова потърси помощ от приятел или не го прави докато не можеш да си позволиш да използваш професионалист. По-добре да не съществуваш някъде виртуално отколкото да оставиш лошо впечатление. Peace

# 774
  • София
  • Мнения: 958
Разбрах ви! Всички сте прави.

Засега нямам възможност за платено каквото и да е. Почнахме буквално от нулата и си е наистина аматьорско деяние. Но аз и амбиции да покорявам България нямам, нито да правя марка Simple Smile просто нещо малко и местно. Ще потърся хора, които ако могат да ми помогнат. Засега така.....

Люлин  - разбирам идеята. Но еко сладкарници и заведения са изключително скъпо удоволствие. Да, модерно е, стилно, здраво, но трудно за издържане с него в един малък град пълен с безработни Sad А иначе този "стилаж" вероятно ще го махнем, че и мен много ме дразни и ако ги продаваме ще търся начин да ги наредя по друг начин.

Тортите ни, обаче,  са на най-добрия доставчик в града и са много вкусни, това е потвърдено!   bouquet

Благодаря ви!

# 775
  • Мнения: 11
 Mila71 честито откриване!   bouquet Ти беше писала, че ви е коствало много пари.
Сигурна съм, че ще имате още много снимки за напред. Чудех се какво липсва и установих,
че това са напитките: най-различни сокчета, газирани безалкохолни и вода. Мисля, че ги дават и на консигнация, който е запознат да каже. В бъдеще сигурно ще имате повече торти и сладки. Също така съм съгласна за балоните - носят настроение. Хубаво е да слагаш в началото и на рождените дни. За много играчки мисля, че няма нужда, защото по принцип считам, че е нехигиенично за децата. Успех!  Wink

# 776
  • Мнения: 241
Картата не я бива и ти липсват "шофьорски" снимки на обекта от към улицата. Нали трябва да знам, това дето го търся как изглежда. Хубаво е да има посочено, къде може да се паркира (особено, ако има удобна, вътрешна уличка). Дреболия, ама като обиколиш два пъти квартала и си сменяш настроението. Ниски витрини и стелажи. Това е детски обект, трябва лакомствата да са на височината на детските очи.   newsm64

# 777
  • Мнения: 17
И според мен е необходимо да вложиш малко за професионални снимки на обекта. В момента изглежда тъмно и неприветливо. Питай във фотото колко ще струват 5 снимки, но с подходящо осветление, които ще накарат мястото "да грейне".
Няма телефон за връзка. Ако искам да празнувам рожден ден, ми е по-лесно да звънна и да попитам дали е свободно на тази дата и после да дойда на място, отколкото да дойда и да се окаже, че ще е заето на тази дата  Peace
Как ще се справяш с калта като завали? Може би ще ти трябват от тези еднократните "незнам как се наричат неща" за обуване върху обувките Ама как ли ще ги обуят майките на токчета  newsm78
Има една снимка с момиче от персонала (предполагам си ти?) с една плаха, сконфузена такава усмивка... махни я, излъчва "изобщо не знам защо съм тук и не се чувствам комфортно". Нали не искаш клиентите ти да се питат същото  Laughing
Успех ти желая от все сърце!   bouquet

# 778
  • София
  • Мнения: 958
Благодаря ви отново. Много полезни съвети давате.   bouquet

на снимката не съм аз, момичето, което ще продава....да, снимката не е сполучлива, ще я махна. Мене ме няма засега Simple Smile

Сокове има - и натурални, и газирани, и бира...Simple Smile

Прави сте, трябват ми професионални снимки на целия обект, да се вижда всичко и да е светло. И за паркирането - ще питам половинката къде има наблизо - отстрани има място за 2, 3 коли, а отпред пред заведението е пешеходна алея и това също е плюс.

# 779
  • Мнения: 11
 Аз се размечтах, ако имах мой детски кът какво бих направила. Споделям, защото смятам,
че колкото повече хубави места има, толковма по-добре.
Та препоръчвам мокет с пътища от този тип:
http://www.bulmarket.com/images_p/images-1/4255_3577.JPG
И пързалка от този тип:
http://alfabg.com/index.php?p=product&id=282
Това, когато на нещата, които са там в момента им мине времето.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт