Юли месец отмина - оБЕБИ се цялата ЮЛСКА дружина!

  • 34 216
  • 743
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 3
pepina_79 благодаря ти мила ....е това за температурата не го знаех.....мислех че е като нашата и съвсем се бях ошашкала Laughing

# 166
  • Мнения: 0
pepina_79 благодаря ти мила ....е това за температурата не го знаех.....мислех че е като нашата и съвсем се бях ошашкала Laughing

Ето ти една интересна статия да не се шашкаш  Simple Smile Там пише кога температурата на бебо става около 37,2 -37,5, че малко съм те подвела  Blush

http://beberoni.blogspot.com/2008/09/blog-post_23.html

Последна редакция: ср, 01 авг 2012, 14:07 от pepina_79

# 167
  • Варна
  • Мнения: 709
Пепи, това за температурата е много хубаво.  Hug

# 168
  • Мнения: 22
Здравейте момичета аз съм от Юнките.
Искам да честитя на всички мамчета сдобили се със свойте рожби.    bouquet newsm51 smile3525
Добре дошли на всички малки Юлчета бъдете живи и здрави и много да носите радост на мама и тате.Чака ме в родени 2012г. момичета.

# 169
  • Мнения: 2 704

Имам въпрос и към ЛЛЛ /не мога да го оцвета, понеже пиша от тека, дано да го видите/:
Поради притесненията ми около операцията на Алекс и това, че не можех да го длагам на гърда, поради строгата диета, на която е /първия ден 5мл, втория 10мл и т.н./, кърмата ми ппчти спря....пробвам се да се цедя и успявам само по 10-15мл..гърдите са ми много меки, но понякога усещам напреженир....
Та въпроса ми е, мога ли да направя нрщо, че да не ми спре окончателно кърмата и да я стимулирам да се произвежда по повече?
Благодаря предварително!

# 170
  • Мнения: 9
Здравейте, аз отдавна не съм писала и май съм изпуснала, цяла тема!
Честито на родилите и успех на тези в очакване!
Ние сме добре кърмим се, растем, борим се с коликите, все познатите неща!
Надявам се всички сте добре и се радвате на малките си съкровища!
Целувки и прегръдки от нас  Hug

# 171
  • Мнения: 20
Пепи Hug
Лилит,да не би да обличаш повечко Йоана?Питам,защото ние като бяхме в болницата втория ден малчо ми беше с температура 37,2,но като вдигна 37,5 и аз вдигнах на крак педиатърките LaughingА тя докторката дойде махна му бодито с дългите ръкави и го остави по памперс.След 5 мин пак му изчери Т и беше спаднала до 36,8 Wink Пробвай с т.нар. "въздушна баня",разсъблечи я и така й измери Т.Може да е от топлото,както стана при нас.Стискам палци да не е друго! Hug

# 172
  • Мнения: 24
Много благодаря на всички за милите думи  Hug
Мойри, благодаря за помоща с оцветяването на въпроса ми към ЛЛЛ   Hug

# 173
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 650
Здравейте! Grinning
Честито на родилите и успех на тези в очакване! Hug
Честита месечинка на Пепина и Лилит! Hug
Чета, че си пишете за спането по корем. Тук е разпространено следното(копирах го). "Оставянето бебето да лежи по корем е за да се стимулира опорно-двигателната система на бебето-първоначално ,за да се научи да си повдига главичката ( заякване на мускулни връзко в областта на шийните прешлени), после за да се научи да  повдига  торса постепенно- извиването на бебешкото гръбче под формата на лека  (вътрешна) дъга е насочена към заякване на мускулите на ръчичките. Поставянето на будното бебе по корем е свързано с равномерното развитие на мускулите на тялото му, както и тила му да не стане плосък... С течение на месеците поставеното по корем бебе постепенно започва да прави опити да се придвижда,чрез избутване на тялото с горни  и долни крайници..и т.н.. поставянето по корем няколко пъти дневно,за определен период от време е полезно и необходимо..но то е за определен период от време- от няколко минути дневно в през първите месец-два,до няколко часа дневно в по-напреднали месеци..като пропълзи тогава е друга песен...Но ортопедите читат за неправилна позата ,в която спи бебето да е по корем, заради възможни проблеми в областта на таза...
Според педиатрите най- правилната позиция за сън е в позиция гръб/на една страна с леко повдигната глава. В САЩ  (по вина на гениалния д-р. Спок) е било възприето бебетата да спят по корем, докато не е открито, че има връзка между позата по време на сън и случаите на Синдром на внезапна смърт-когато бебето спи по корем, рискът да  повърне и/или да се задуши насън е по-голям...."Тук в Норвегия също върлува тезата, че бебето не трябва да спи по корем поради споменатите по-горе причини.
Въпросът ми е, че вече 2 пъти виждам Кирил сутрин, как сам се е обърнал и спи по корем, което ме плаши.  Rolling Eyes Той също има болки в коремчето някой път и като го сложа по корем веднага се успокоява. След това пак го обръщам на страни. Дано не съм стреснала някой, просто исках да споделя. Confused
Лек ден на всички!  bouquet

# 174
  • Мнения: 8
Здравейте и честито на всички нови мами, тъй като отдавна не съм чела и писала и виждам че има доста нови бебчета. Да са живи и здрани и много да слушат родителите си.
Относно температурата, тук и при двете раждания ми обясниха, че нормалната температура за бебетата е между 36,5 и 37,5. Когато им е топло до 37,5 е нормално, може малко да се посъблекат за да спадне леко температурата, но няма нищо притеснително.
По принцип не препоръчват да се дават капки когато температурата е до 38,5, за да може организмът да се бори сам с вируса, защото температурата е защитна реакция на организма и позволява по-бързо оздравяване, ако не е много висока. Но все пак, ако детето има около 38 и си ляга вечер е добре да му се даде лекарство за температура, защото температурата се покачва през нощта. Според моята педиатърка-хомеопат, парацетамолът е за предпочитане пред ибупрофен, защото според нея ибупрофенът е прекалено силен за деца дори и в детски дози и трябва да се дава ако парацетамолът не сваля температурата. Аз специално следвам тези съвети с голямата ми дъщеря и не съм имала проблеми.
Относно спането по корем тук в Белгия не го препоръчват освен под строг родителски контрол или специално разрешение от лекър при силен рефлукс, защото подозират връзка между спането по корем и внезапната смърт , така че в родилното предупреждават, че детето може да спи по корем само ако родителят е буден и го наблюдава периодично. Естествено няма категорични доказателства и това го дават само като предпазна мярка.

Иначе ние сме добре Йоанна за един месец е наддала един килограм и е пораснала с 6 см.
Приятен ден на всички.

# 175
  • Мнения: 8
Виждам че Мелина е споделила същото като мен , докато съм писала. Аз четох доста по въпроса за голямата ми дъщеря, която имаше много силен рефлукс и постоянно ми повръщаше през носа и дори и като спеше по гръб ме беше много страх. Връзката между спането по корем и синдрома на внезапната смърт не е доказана, но препоръката е  поради съществуващите съмнения, които не са свързани само с повръщането.

# 176
  • Мнения: 0
Цанкова  Hug
Нинка, Мелина благодаря ви за инфото, но ние нямаме проблеми с повръщането, а  с коликите и затова слагам кокорчо по корем, това го успокоява, а така и мама е спокойна  и може да си почине Simple Smile Party Пък и аз винаги си го наглеждам докато спи  Simple Smile С каката ми само така успях да преборя коликите и затова когато Цанкова ми припомни, реших че само това е начина! Днес дори и на разходката сутринта си спахме по корем в количката  Mr. Green
Мелина благодаря ти мила  Hug

# 177
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 650
ПепинаHug. И аз днес на разходката с бебчо, в началото си спеше кротко, после се събуди и нещо се вкисна, и го обърнах по коремче. Звук не издаде повече. Срещна ме един познат(норвежец) и естествено любопитно надзърна в количката. Не пропусна да изкоментира: Обича да лежи по корем ли? Аз-да. Той-Нали знаеш, че не трябва да спи по корем?  NaughtyИ аз- да, знам, само като е буден го слагам по корем. Уф...

# 178
  • Мнения: 29
Здравейте мацки!
нямам много време, минавам само да питам мамите от София, които са водили бебчовци на ехографски преглед при ортопед, къде и при кой лекар ги водихте?

Честито на всички нови мами и късмет на чакащите!  Hug

# 179
  • Мнения: 79
 mamma

Здравейте, момичета!

Имам удоволствието да ви съобщя, че днес, на 1 август в 17.15 ч. мама Roxanna е родила прекрасната Ивайла! Раждането е било нормално и мама Roxi се похвали само с едни 4 - 5 шева! Малката Ивайла е голяма 3600г и 54 см!

Скъпа Roxanna, да ви е жива и здрава дълго чаканата Ивайла! Да расте щастлива, умна, красива принцеса! На теб бързо възстановяване!

Общи условия

Активация на акаунт