Магията на изтока - фенове на азиатски филми и сериали - 14

  • 47 388
  • 728
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 4 614
Браво, наистина ме трогнахте и двете! През нощта да се сети те за мен и да поздравите с най-голямата ми японска любов (dovede, веднага си го свалих и запазих  Hug), с пожелание за посещение на улица "Сакурагаока" в Шибуя и с тази великолепна песен на Ерик Клептън  Hug, която е и моя много любима. Много ви благодаря! Цените ме като съфорумец и ме уважавате на празника ми. Аригато! Домо аригато! Не сте ме забравили...

Ще почерпя всички виртуално с бриошчета и кифлички, които месих в събота. За днес тортата ми е купена, че нямах време и за нея. Ще празнуваме довечера, но ме чакат следобяд приготовления за питка (ще меся, винаги меся на този ден), други сладкиши и основното.



И да отбележа един друг рожденник - Хиромицу Китаяма. Наш Мицу също празнува днес. Да е жив и здрав и той. Тези дни ще го опиша и пусна, за да разберете как продължава пътешествието му из Индия. На скрийшота, който ви пускам стои и чака на автостоп.

# 661
  • Мнения: 6 105
Rossonera,  Hug честит рожден ден и от мен!Желая ти всичко най-хубаво!

Веднага си вземам от почерпката,изглежда много апетитно  newsm10

# 662
  • София
  • Мнения: 562
rossonera и от мен  newsm59! Бъди жива и здрава и само прекрасни неща да ти се случват, сбъдни мечтите си Hug! Музикален поздрав newsm44!

                           



Бриошчетата  и кифличките изглеждат много вкусни Simple Smile.

 Честит рожден ден и на Хиромицу Катаяма newsm38!

# 663
  • MJF
  • Мнения: 8 708
 Crazy 
rossonera , честит рожден ден!  cheers и да имаме дълго време възможност поне за виртуално общуване  Hug.
Днес сме много единодушни в конкретното си пожелание а именно да посетиш своето местожителство: до една сакура на ул. "Сакурагаока" в Шибуя, близо до агенция Amuse! Мда,   Hands Thumbsup
И аз имам рожденник днес в семейството и съм подготвена от вчера  eat  Laughing, така че вече съм на линия на масата.
На всички именници  cheers.
На всички ученици, спорни и полезни нови знания!
Ха, ха и наш Мицу рожденник. Може би е добре да преброим колко днес нямат рожден ден /имен ден  Laughing.
Буда ми е ясно какво значи но Gaya? Да знам като ми се случи в онзи район да опра до автостоп какво да напиша  Simple Smile

# 664
  • Мнения: 4 614
romanti4ka, freedoms (благодаря за японския музикален поздрав), Шоши-сан, много благодаря и на вас! Да сме живи и здрави всички и да продължаваме да коментираме азиатците. Може понякога да зачезвам от темата тук, но вие знаете, че новини редовно пиша в Спирита за любимите ми самураи.

Шоши-сан, Buddha Gaya е град в Индия, извествен е още и с името Bodh Gaya (на български Бодх Гая). Отново свещено място за индийците, Буда е получил на това място просвещение/ просветление (бодхимандала). Сега сме в очакване и Мицу да получи своето просветление. Този град е последнота му спирка преди Калкута. За това написа името, очакваше някой да го качи на автостоп. Тези дни ще ви обясня, когато опиша новите епизоди, изчаквам само да излезе още един на английски и ще го пусна. Тези три епизода бяха така да се каже по-духовни, за това искам да разбера всичко.

Hana no Kanmuri (Crown of Flowers) 2012 с Тайши Накагава е залегнал за превод на английски. Днес го разбрах, така че ще ви държа в течение, когато го пуснат. Има го за сваляне вече в d-addicts, сега очавам превода. Дори ще помоля едно от момичетата в Спирита, което е много отзивчиво да му направи тема на този тв филм.

# 665
  • MJF
  • Мнения: 8 708
Ой, то било името на дестинацията а не друго нещо написано. Ще си дочакаме и прочетем с интерес края на индийското пътешествие на Мицу.

Аз догледах адмирал Ямамото.  Thinking слаба бира. Филма може да се каже проамерикански или пацифистки или слаб или и трите едновременно. Хм, очаквах много повече. Като прочетох военен Ямамото, Втората Световна реших че е за един друг Ямамото, който го помня от редица документални кадри в док. филми за онова време. Още като започнах да гледам този игрален филм се  Thinking усъмних че съм в грешка, защото очаквах да видя по-нисък, по-едър и с мустачки Ямамото а и по-скоро "мотаещ"  се по суша. Явно военни съименници нацелих. Добре е че ми прекъснаха гледането, защото така и така за да ми е интересно щях да спра и да прочета малко исторически факти, тъй като във филма се споменаха доста лични имена и доста острови. Началото на филма дефакто ми бе по-интересно. Представа за социалното, битово и икономическо състояние на японците през 30-те години на 20 век имам бегла от военните док. филми, но японски се съмнявам дали съм гледала повече от един и то покрай последната по-кръгла годишнина от 9 май 1945. Но този един  го помня  и ми бе доста интересен, та и там дадоха "другия" -генерал Ямамото.
Факт е че екшъни почти не гледам, но екшън моментите в този филм нещо ми куцаха  Thinking.
Поне видях в тези им роли познати муцуни  Laughing- Hiroshi Abe, Hiroshi Tamaki, Yoshihiko Hakamada, вгледах се в Shunji Igarashi Laughing
 

# 666
  • BG
  • Мнения: 4 459
rossonera,Честит Рожден Ден и от мен  bouquet Желая ти здраве, успех във всички начинания и много щастливи мигове с любимите ти хора.

# 667
  • MJF
  • Мнения: 8 708
 Confused:
Нали реших че ще пробвам исторически яп. сериал вече излъчен. Atsuhime дали е за мен  Thinking. Поне е наличен, за сега.

# 668
  • Мнения: 4 614
нощен гост, много ти благодаря!

Шошулчо, общо взето това написах и аз преди три месеца в темата на Шунджи Игараши, когато изгледах Admiral Yamamoto (2011). Препокриват ни се мненията. Тези филми трябва да са драматични, с баталните сцените, които подхождат реалното историческо събитие, но тук нямаше нищо от това.
Историческия с Аои Миязаки... Нищо не мога да кажа, не съм и чела нищо конкретно за него. Не ти пречи да го пробваш. АКо ти допадне ще го гледаш, ако ли не - казваш му "Sayonara" и се приключва.

От година и повече не съм гледала нищо от американците, но днес съвсем случайно и то от един японски сайт научих за новия филм на Клинт Истууд, който веднага набелязах. Клинт го е представил в Япония за японската публика, за това и клипа е с обръщение към японците, а и не се учудвам - филмът предполагам, че ще има успех, защото е на любимата им тема (и моя) - бейзбол.
Ето трейлъра, който е пуснат за японския пазар на новия филм на Клинт Истууд и Ейми Адамс - Trouble With the Curve (2012). Най-после и аз ще изгледам нещо то амеирканския филмов пазар през тази година. Дори ще отида на кино. Клинт е мой идол от дете, радвам се на всеки режисиран от него филм или участие. Беше се зарекъл да не снима повече след Gran Torino (2008), но за радост е нарушил обещанието си.

Днес Юки Ямада празнува цели 22 години. Да е жив и здрав.

Друго от мен за сега няма. Продължавам довечера с Kaze no Garden (2008) И Рюноске Камики.

Да напомня, че в неделя приключи Beautiful Rain, вчера и Rich Man, Poor Woman, а тази седмица приключват и Iki mo Dekinai Natsu (още днес), Beginners! (четвъртък) и Kuro no Onna Kyoushi (петък). Японските дорами излизат в кратка почивка две-три седмици, в началото и средата на октомври ще започне есенния сезон.
Шоши-сан и 2в1 могат да се прехвърлят вече при Тайске Фуджигая и Хиромицу Китаяма и да станат част от академията за полицаи в Beginners!.

# 669
  • Мнения: 6 992
От Beautiful Rain и Rich Man, Poor Woman ми остават последните 2-3 серии да си ги изгледам ан-блок и подхващам Beginners!.
От корейските днес приключва Answer to 1997, така че и той ще мине в графата изгледани.
Към тази графа мина и Runway Cop. Ако имате свободни час и половина, можете да запълните времето си с него. Не че е кой знае какво, но пък трансформацията на Kang Ji Hwan си я бива Joy. А и ми беше интересно да ги видя двамата със Sung Yu Ri отново заедно на екран след Hong Gil Dong.


Trouble With the Curve и аз ще го погледна с удоволствие. Гледам, че премиерата му в Бг е на 7.12.2012.

# 670
  • MJF
  • Мнения: 8 708
  Crazy Е не  ooooh!. Колко японски сериали ми се наредиха на опашка а аз само гледам отворените табове с резюметата им,  Thinking/ newsm78  кое да почна и загледам друго.  Mr. Green добре че са измислили отметки/bookmarks , че ще "изпусна" някое по пътя. Но съм на филмова вълна в момента.

My So Has Got Depression
Не очаквах но факт, филмчето си го изгледах до края без мишок. Факт е че предимно двойката е на екран но разказа вървеше така че въобще не ми стана скучно. Съвсем симпатично филмче. Доволна.
Понеже в заглавието и в резюмето има думата"депресия" да кажа , че филма въобще не е тъжен, тъмен, бездушен а напротив. То депресията бе съвсем средностатистическа така да се каже, даже по скоро период на униние, през който минават поне един път доста хора. Така че да не се "стряскате" от думата бъдещи зрители.
Masato Sakai не ми се рови сега от къде ми е познат но тази муцуна я гледам поне за 3 път.  Thinking ще разровя после.
Aoi Miyazaki има завидно дълъг списък заглавия но като че ли я виждам за първи път.

# 671
  • Мнения: 6 105
Изгледах последния епизод на Rich man,poor woman,но само на картинки и ще си чакам превода в сряда,за да завърша сериала.Жалко,че свърши,исках още малко да погледам Oguri Shun.Дано скоро пак го видя някъде Simple Smile

За тези,които се интересуват.Ето новия адрес на кимчито:

http://mykimchidrama.blogspot.com/

Лек ден!

# 672
  • MJF
  • Мнения: 8 708
Охо кимчидрама действат, но съм учудена от "мълчанието" на mysoju.
Вторник е , за подопечните на Tuon   newsm66. Само дайте обаче сигнал като свършат заглавията , за които превантивно строявам преводачите  Laughing.
freedomsHaeundae Lovers Episode 12 (raw) потвърди че заглавието мина в тотална драма от тотален  Joy. Важното е да не прекалят с мелодрамата. Ще се повторя но това заглавие го правят актьорите и сценаристите на комичната част. За оставащите 4 епизода имат да потушат изненадите/разкритията от 12-и.  Laughing за кор.  knit 4 епизода са оптимум. Тъкмо 2 епизода+2 камуфлаж и воала. По моя сценарий края е хепиенд дори с  Joy. Тотално ще се изненадам ако е друг,  knit да внимава  newsm66

# 673
  • София
  • Мнения: 562
Почивката след приключването на японските сериали е "добре дошла" за мен, тъй като текущите ми сериали са страшно  много.Тъкмо да изгледам това японско, което съм започнала.

6o6ul4o, 12-та серия на Haeundae Lovers ми е свалена, но все още - неизгледана.Гледах преведените последни серии на May Queen и Five Fingers, където драмата е пълна. Не ми стигнаха те, ами изгледах и първите две серии на Nice Guy, където си изплаках очите по героя на Song Joong Gi -  Ма Ру.И там големи трагедии Sad Cry.
 
А междувременно гледам  Can You Hear My Heart - първите 5 серии се отнасят до детството на героите, а   трите дечица са много сладки и талантливи, особено момиченцето - много отракано дете. И тук, разбира се, има драма, но явно си падам по тези сериали, не че не обичам комедии, но...Този сериал го започнах заради Nam Goong Min , който е последната ми корейска тръпка Embarassed.

# 674
  • Мнения: 6 992
freedoms, Kim Sae Ron е голяма сладурана. А в комбинация с Jeong Bo Seok те карат да изпиташ такава комбинация от чувства, че ти остава само да се усмихваш през сълзи. Върви му на това дете с екранни партньори. Учи се от най-добрите.

Ама ти верно си подхванала тежката артилерия с тези корейски заглавия Crazy. Много се изкушавам за Nice guy, но ще изчакам поне още няколко серии.

Общи условия

Активация на акаунт