Отговори
# 705
  • Varna
  • Мнения: 321
*Цветенце* , tilivanili пък и други мами, които поръчвате от сайтове- ако може по някой линк от време на време  Praynig Simple Smile Признавам си че интернет пазаруването ми е ужасна слабост, но напоследък нямам никакво време и ще съм благодарна на малко идеи   bouquet

# 706
  • Бургас
  • Мнения: 1
Момичета много съм притеснена ще се побъркам и не знам какво да направя. Rolling Eyes
Вчера отидох при една лекарка на частно просто за да видим мъника, че и таткото много искаше, а часовете в които ходя аз на него му е невъзможно, че все е на работа.
На прегледа тя каза, че вижда леко разширено мозъчно стомахче. В момента аз бях доста развълнуване, че даже нещо главата ми се замаи и не обърнах много голямо значение на това, защото веднага се сетих че съм чела за това и се получава, но трябва с времето да изчезне. После тя каза, че е функционална киста на мозъчното стомахче - явно значи едно и също. Да но до вечерта като си посъбрах мислите в главата и като взех да го мисля и страшно много се притесних. Тази сутрин и се обадих пак да я поразпитам и тя каза, че било нормално и трябвало да отмине да изчакам и пак да отида, но мен това не ме успокои. На всичкото отгоре в момента няма при кой да запиша час за ФМ в този Бургас. Просто няма специалисти.
Направо ще се побъркам от притеснение.  newsm45
Знам, че съм срещала това във форума. Нека ако има мами на  които се е случило да ми споделят какво точно са им казали.  Praynig

# 707
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 982
Белучи като ви знам АГ-тата в Бургас, ако бях на твое място бих си записала час за лекар във Варна .. знам, че ви е на 100км. ама там поне имаш шанс за компетентен лекар .. а иначе за конкретното нещо, което са ти казали, за жалост не мога да кажа нищо, стискам палци всичко да е наред Praynig

# 708
  • София
  • Мнения: 230
Спокойно, Белучи- тези неща изчезват от самосебе си, с растежа на бебето!  Hug
Как е могла така да те уплаши, като знае, че това е нормално?  Tired

Не се шашкай, мила- всичко е наред, сигурна съм!  Hug

# 709
  • Бургас
  • Мнения: 1
Точно това е момичета, че в Бургас наистина няма специалисти. Няма при кога да си направиш една ФМ даже, на която да имаш доверие. Аз затова в 20г.с ходих при доц.Томова в София. Тогава тя каза, че всичко е наред и не спомена нищо такова за мозъчето. И сега направо съм в чуденка как да постъпя. Да изчакам малко, да отида пак на преглед и ако пак ми кажат нещо да тръгна за Варна ли? Направо не знам, но съм много притеснена, не знам дали ще успея да събера търпение за да изчакам newsm45

# 710
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 982
Белучи според мен ти от стрес можеш някоя друга поразия да направиш, тъй че не чакай, ами си запиши час при АГ във Варна .. за жалост разбрах, че д-р Славчев излизал в отпуска, тъй че него не мога да ти го препоръчам, а аз за друг мнение не мога да дам, така че мамите от Варна да дадат някой и друг акъл Peace

# 711
  • София
  • Мнения: 230
Ела си пак в Сф, при доц.Томова или някой друг специалист! Аз бях при нея миналата седмица- преди мен имаше една мноого притеснена майка, отиваше само на ехокардиография. Явно й бяха казали, че "има проблем със сърцето". Доц.Томова я успокои, че са две мноого миниатюрни дупчици, които нормално се затварят. Да, тя не може да гарантира на 100 %, че ще се случело, но това бил нормалният ход на нещата. Успокои бъдещите родители, излязоха в съвсем различно състояние от кабинета й!   bouquet

Спокойно, Белучи- и тук, в Сф нерядко шашкат майките с "кистички в мозъка" и т.н....без да им обясняват, че тези неща изчезват, че се случва, но не е прецедент по време на бременност...Даже познавам майки, които си родиха супер здрави деца и след това с второто дете категорично отказваха да ходят на ФМ, щото все се намира по нещо, за което да те накарат да се тревожиш.  Crossing Arms Нали и нас така ни постреснаха с кръвотока по плацентата? Повишени индекси на не знам-си какво, мъжа ми чете до късни нощи мед.литература по въпроса. И след месец какво? Всичко си беше наред, перфектен кръвоток, доц.Томова и графики ни пусна, и всичко...

Не се шашкай, моля те!  Hug

# 712
  • Мнения: 43
Здравейте момичета,
от сутринта съм се зачела в тази тема: Приложение на Арника преди/по време/след раждане http://mama.btv.bg/forum/viewtopic.php?f=8&t=2034
И смятам да се възползвам от Арника монтана (хомеопатично лекарство)
Тази седмица ще се срещна и с хомеопат.

Успех

Лек и прохладен, летен ден

# 713
  • Мнения: 615
Beluchi Juleto e напълно права. По-добре не се мъчи, ами отиди някъде при кадърен лекар, за да те успокои и обясни нещата, пък ако трябва и в София да е  Peace

# 714
  • София
  • Мнения: 230
Здравейте момичета,
от сутринта съм се зачела в тази тема: Приложение на Арника преди/по време/след раждане http://mama.btv.bg/forum/viewtopic.php?f=8&t=2034
И смятам да се възползвам от Арника монтана (хомеопатично лекарство)
Тази седмица ще се срещна и с хомеопат.

Успех

Лек и прохладен, летен ден


Като жена на класически хомеопат и бременна, която до момента не е прибягвала до други лекарства, освен хомеопатичните, Шуслеровите соли и цветните есенции на д-р Бах, мога само да те поздравя за това!  Hug Мъжът ми отсега мисли набор от лекарства, които биха ми били от помощ по време на раждането и след това (тъй като смятаме и той да присъства).

Успешна и ползотворна среща ти желая!   bouquet

# 715
  • Мнения: 58
Здравейте,коремчета!
Да се отбележа и аз,че забегнах за малко до свеки на гости и ме нямаше няколко дни.Ама вие сте изписали фермани бе,сто часа чета и все не свършва написаното...
Първо да кажа на мамите раждащи за първи път,че раждане с раждане не си прилича,така че важное просто да са с положителна нагласа и оттам нататък нещата ще се наредят.Повечето разказани истории са от частни болници-е,то е нормално да ти седят до главата и да ти обръщат внимание,ако си си платила...В държавните не е така,поне не във всички.Аз съм много доволна от Втора Градска и мисля там да раждам,макар че моята информация е отпреди 14 години.Някоя от вас има ли по-прясна информация за там???
Лорито,много съжалявам за кученцето,аз също имам мини пинчер,обаче моя е на 3 години и много добре те разбирам...И ние нашия малчо го взехме на 40 дни и беше такава мишка.Стискам палци с всичка сила да се оправи!И малко да ти се накарам-като се оправи повече никакво изкарване без каишка-те са любопитни до безобразие тези мъници,а каквито са дребни и може наистина някой да не ги забележи и да го сгази без да иска.Аз шофирам и си давам сметка,че не винаги може да се види такъв мъник...Моя мъж в неделя без да иска бутна едно кученце,то по скоро кученцето се бутна в колата и той направи всичко възможно да го запази,мина в насрещното даже,но то,глупавичкото,както се беше затичало се тресна в колата,добре,че гумата не мина през него,а просто се удари.Спряхме да го видим мъника,беше зашеметен,но му нямаше нищо,дано да не изскача повече така на пътя.
Иначе какво друго,поглези ме свеки,всеки ден се разсипваше тая жена да готви по пет манджи да ми угоди(то аз съм си капризна на ядене и тя за това).Преди да си тръгнем ми подари две розови гащеризончета,много са сладки,извини се ,че не ги е купувала сега,а преди,все се надявала на момиченце.Та това затвърди желанието ми да кръстя бебка на нея,нека се радва Simple Smile

# 716
  • На брега на морето
  • Мнения: 687
Белучи, ако решиш да идваш към Варна, ще ти препоръчам освен моя доки Славчев ( прибира се от отпуска на 05.09) д-р Цонев и д-р Кеновска. И двамата са в една клиника.
Ако имаш нужда от координати свирни.
И не се тревожи предварително, то няма как да не се тревожиш де, но поне се опитай да си по-спокойна.

На мен ми е ужасно натоварено тия дни, омръзна ми с тая работа искам да свършва тоя сезон и повече никога да не ми се налага да се занимавам със сезонни обекти. #Cussing out

# 717
  • Мнения: 0
Beluchi , мила, и аз съм в същия филм. Най-важното в момента е да се успокоиш, защото така можеш само да навредиш на бебчо. Напълно те разбирам как се чувстваш. Hug На нас преди месец ни казаха подобна новина - че едното от мозъчните стомахчета е по- голямо. Не знам дали означава същото като при вас. На вас казаха ли ви размери? Аз в началото много се разстроих, особено след като изчетох доста материали в нета. После реших, че това е безсмислено, така или иначе не можем нищо да направим, освен да чакаме и да се надяваме, че всичко ще бъде наред.
Аз много вярвам в силата на позитивното мислене! Това и правя - мисля положително и знам, че всичко ще се нареди. Ще видиш, че всичко ще се оправи Hug. Но по принцип си иска чакане. Ние ще ходим на последната ФМ, но до нея има време. Би трябвало до тогава да се нормализират нещата.Не е лесно, но това е да си майка, просто при някои тревогите започват по-рано. Но ние ще се справим и ноември ще си гушкаме здрави, сладки бебоци. Hug

# 718
  • Шоколандия
  • Мнения: 123
Здравейте и от мен! Белучи и аз съм на мнение, че трябва да потърсиш второ мнение на специалист. За съжаление във Варна, аз съм при Славчев и единствено към него мога да те насоча, но наистина излиза в болничен. Лорито беше ходила при някакъв лекар в клиниката на Темелков, но не си спомням името му, но знам че освен нея имаше още една доволна мама. Надявам се всичко да се оправи, след като е нещо нормално и няма за какво да се притесняваш, наистина не влизай в някакви филми.

Това е от мен засега дами, аз се оттеглям в кръжока по шев и кройка да си шия пердетата  Mr. Green

# 719

Общи условия

Активация на акаунт