Отговори
# 720
  • Мнения: 58

Цветенце,реших и аз да метна едно оченце там и има някои неща,които ми харесаха.Извинявай за тъпия въпрос,ама цените там са в лири май,това колко прави в лева?Ти как ги плащаш тези неща,те по куриер ти ги пращат или?Моля те,дай малко инфо  bouquet

# 721
  • Мнения: 615
Darklady_A аз пазарувам с посредник, защото сама не се справям. Честно казано не знам точно на какъв курс ми лови лирата, както и доставката, 5% взима комисионна жената. Напазарувах за 95лири, което с доставката до вкъщи, всичко ми излезе 263.30лв. Ако искаш може да я питам и да ти дам скайпа за повече инфо. Освен от този сайт тя прави поръчки и от други сайтове  Peace

# 722
  • Мнения: 58
Darklady_A аз пазарувам с посредник, защото сама не се справям. Честно казано не знам точно на какъв курс ми лови лирата, както и доставката, 5% взима комисионна жената. Напазарувах за 95лири, което с доставката до вкъщи, всичко ми излезе 263.30лв. Ако искаш може да я питам и да ти дам скайпа за повече инфо. Освен от този сайт тя прави поръчки и от други сайтове  Peace
Супер си,можеш ли да я питаш?Ако се навие пусни ми го на лични:)
Бе знаех си,че трябва да имаме сътрудничество с тебе,ти с трима сина,аз с три щерки,все някъде може да се сродим dancing dancing dancing

# 723
  • Бургас
  • Мнения: 1
Благодаря ви много момичета Hug
Сега се старая да се поуспокоя и да обмисля трезво нещата Cry
Ще изчакам няколко дни най-вероятно и ще отида на второ мнение. Ако от там ми кажат нещо директно във Варна. Така смятам за сега.
Аз във Варна ходих за БХ при Максим Яков.  Но ще имам в предвид тези имена , които ми споделихте.
Моля се всичко да е наред с моето бебче Hug
Понякога имам чувството, че някои лекари казват някакви неща колкото да се отчетат не знам вече какво да мисля. Уж било нормално Confused, но не мога да съм спокойна.

# 724
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 982
аааа Белучи изобщо не си само ти с това усещане .. а още по-гадното е когато лекаря знае, че нищо ти няма, но в желанието си да обясни някой разходи измислят какви ли не дивотии и те вкарват яко във филми ooooh!

# 725
  • Мнения: 113
Белучи на мен на първата ФМ в 20г.с ми напълниха главата с глупости, че бебо има стомашна сянка уж в рамките ама задължително трябвало пак да отида да видим как се развива... На въпроса какво означава тази сянка отговора беше- "може да е опасно, ама може и да не е". Аз нямах намерение да ходя на 2ра ФМ но ми се наложи и 4 седмици по-късно нямаше и следа от такова нещо. Аз си питах и както и от други източници на инф. докторката, която ме гледа ми каза, че е възможно беб да е пило околоплодна течност и тя в стомахчето така се виждала. Тогава спомена, че в 1ния дял на мозъка има малка кистичка, която би трябвало да се разсее до 28-30г.с така се случвало при повечето бебета, също така ми обясни, че най-вероятно и в другия дял на мозъка е имало такава, но вече се била разсеяла и че това било нормален етап от вътрешноутробното развитие на бебето. Не се тревожи и измъчвай с лоши мисли, защото както и Меци ти е писала тези притеснения ще повлияят по-зле на бебо отколкото това дето уж виждат. Всичко ще е наред ще видиш  Hug

# 726
  • Мнения: 43

Аз лично смятам да приемам Арника монтана и Капките на д-р Бах Rescue и разбира се много движение (ходене, йога водна гимнастика).

# 727
  • Мнения: 43
Darklady_A, благодаря ти за подкрепата.  Hug
Не съм го пускала без нагръдник,той избяга от вкъщи защото е разгонен
и само чака лееко да се открехне вратата и драсва...    animal037
Въпреки че под вратата слагаме едно дървено трупче, за да не минава
под нея,но  все някак успяваше да го премести и пак да избяга.
Вчера бяхме на ветеринар, щипа го с едни щипки,боде го с игли какво ли не
му прави, но моя мъник не усеща нищо чак от 4 прешлен нагоре трепна съвсем малко.
Той доки каза че това което му прави всъщност е много болезнено,а той не реагира.
Каза също че може просто да има контузени нерви, а когато нервите са
контузени не функционират, но каза че може и да му е счупен гръбнака,което е лошо...
Неможахме да намерим пари,мъжо ще взима чак в четвъртък, даже доки ни каза тогава
да му платим прегледа.Ще ни напише направление , та да отидем в ОВК ( Обединена Ветеринарна Клиника-единствено там в Варна има рентген за животни и там са най-добрите лекари)
да му направят 2 снимки и тогава вече ще разберем какво всъщност му има.
А аз отново не  спах  цяла вечер седях до безпомощното ми момченце,галих го, целувах го, окуражавах го и му говорех колко много неща имаме да изживеем заедно и как няма да го пусна да си иде докато не му оплешивее муцунката и не му побелее козинката.... smile3518
А той милия всякаш ме разбира...така ме гледа.. Weary
И вече разбрах, че приятели няма...поне ние нямаме..... оказа се че нашите приятели са само
за маса...няма на кого да разчиташ...Както и да е. Момичета по-добре ли се чувствате вече с това
приятно прохладно време? Simple Smile  Бебоците ритат...остава ни ощв маалко и ще си ги гушкаме breastfeeding  Усмихнат и прохладен ден ви желая Kissing Heart Hug Hug

# 728
  • Мнения: 1
Здравейте мами  Hug

Белучи, вярвам, че всичко е наред с бебчето ти! Не им обръщай внимание на тия лекари. Имам чувството, че им доставя някакво извратено удоволствие да си стресират пациентите или се надяват от паниката да получат и някой лев допълнително с излишни изследвания...не знам...но определено нямат чувства! Както казват и другите момичета, мисли си позитивно и всичко ще е наред  Hug

Цветенце, Darklady_A, пазарувайте от тук: http://www.nextdirect.com/bg/en . За България е и май доставката беше безплатна и пристигат нещата за 3 дни. Цените са в Евро. Аз още не съм го пробвала, но така ми обясни една мама, която често си пазарува от там. Не си струва да се набутвате с посредник, не е толкова сложно. Просто следвайте инструкциите Simple Smile

# 729
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 982
аз имам един процедурен въпрос - според вас списъчето на първа страница има ли нужда от ремонт - в смисъл такъв - има много никове, които просто са се записали и не са влизали след това в темата - нито да ни споделят как са, нито нищо - та въпроса ми е да ги запазя ли или да направя ново списъче? как мислите??

# 730
  • Мнения: 307
Мецани по-добре ги запази, защото може да се включат по-нататък като родят примерно. Ако искаш толкова оцвети по-активните никове с друг цвят.

# 731
  • Мнения: 528
Здравейте момичета,
Наскоро попаднах на тази темичка и ще ми е приятно да обменяме мнения и емоции. Терминът ми е на 24 ноември.
Поздрави и хубав ден на всички!

# 732
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 982
atallaya а случайно вече знаете ли пола на бебчето или предстои да го уточнявате?

# 733
  • Мнения: 1 179
Аз също някой път съм се зачитала в списъчето и честно казано има доста имена, които нищо не ми говорят. Все си мисля, че може малко да се редуцира, но нека и другите да кажат.  Peace
Белучи, хубаво си го решила, аз съм сигурна, че само напразно се притесняваш, но за твое спокойствие е добре да го направиш.
Лорито, стискам палци за кучо.  Praynig Това за приятелите съм се убедила отдавна.

# 734
  • Мнения: 0
Здравейте момичета ,
Белучи ,  нормално да си притеснена , няма как човек да не го мисли , но и аз смятам , че се тормозиш напразно . Потърси и друго мнение за да се успокоиш . Пази се и не се ядосвай , всичко ще е както трябва  Praynig
Лорито , стискам ти палци , кученце да се оправи . Ако ти е възможно не се тормози много , пази и бебенце. Приятелите се открояват в тези моменти , останалите не си струват даже да ги мислиш.
Мецани аз отдавна си мисля , че трябва списъка да е по-актуален , но както прецените.
По темата за раждането аз съм ви споделяла и няма много да се впускам за да не се повтарям. За тези дето не си спомнят , ще кажа че родих баткото в Тина Киркова , без познати , без избор на екип. С ръка на сърцето мога да кажа , че съм с много добри впечатления и съм изключително доволна от грижите , който положиха и за мен и за него . Термина ми беше на 27.07. Постъпих в патологията на 19.07. , заради по-високо кръвно . Всеки ден ме следяха , мериха го . Условията тогава там бяха много добри , единственото кофти бяха общите на етажа , баня и тоалетна . Иначе се поддържаше , много чисто . Персонала беше на ниво . Не съм усетила нито в патологията , нито в родилно отделение , някакво пренебрежение за това , че съм без лекар и екип. Признавам , че не е хубаво да се стой в патология , защото чуваш и виждаш какви ли не случай , но няма как понякога .
Баткото се роди на 29.07. , два дни след термина . Контракциите ми започнаха още към 4-5 сутринта около 14.00 ме свалиха долу. Както и преди ви казах , още недоумявам как д-р. М. Панова , която ме преглеждаше горе няколко пъти не видя , че бебето се е уплело и то двойно в пъпната връв. Долу също се учудиха . Това наложи да го извадят с форцепс , тъй като беше късно за секцио . Но слава на екипа и на Господ се роди жив и здрав без никакви проблеми. Обясниха ми най-подробно без заобикалки какво предстой , поставиха ми упойка . Неотлъчно след излизане от упойката до мен имаше , акушерка . През нощта дори няколко пъти ме буди да ме пита как се чувствам . Изобщо много ме обгрижваха . Както и останалите мами . Съшият ден родихме общо 5 , мами .
При форцепс бебето не е при майката , взимах го за кърмене . Там го хвана жълтеницата и ни изписаха , чак на 05.08. Много бяха любезни и от детското отделение . Всеки ден даваха информация . Минаваха по стайте , показваха ни и за кърмене и за обличане. Изобщо за целия престой , който както виждате не беше кратък ( 19.07 - 05.08 ) съм само с добри впечатления. Беше ми спокойно . Сега пак съм решила да съм там . Надявам се , че всичко ще е както трябва . От няколко мами , който родиха там от началото на годината , също чувам само положителни отзиви . Този път се спрях на избор на екип , единствено заради проблемите ми с хемоглобина , още от преди забременяването . Но Господ да е с нас и да си гушнем , здрави бебета.
Към частните клиники съм как да кажа  , по -скептично настроена . Мисля , че МД. и Т.К. разполагат с най-добрите , екипи , апаратура и неонатология. То дано не се налага де .  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт