МАРТенската мама сподели,в нея малко сърчице тупти.

  • 31 516
  • 744
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 21
Добро утро бъдещи мами.
Хайде и аз да се присъединя към Мартенките.
Вчера бях на първи преглед. Имаме си първа снимка на малкото зрънче. Другата седмица ще ходя да гледаме сърчице.
За гаденето постоянно имам под ръка лукчета когато съм в движение. А за вкъщи голяма буца сирене Simple Smile
Нашият "голям" батко /5г и половина/ не може да спре да се хвали и май няма да успеем да опазим тайната до 3-тия месец. Аз лично нямам търпение да се похваля на всички, чак ме е срам, като говорим на тази тема с приятелките, че крия истината за добрата новина. Но ще потърпим малко поне докато чуем сърчице.

# 31
  • Мнения: 371
Здравейте момичета!  Аз изпуснах новата тема. Вчера си бях при мойта лекарка, която ми водеше консултации с близнаците. Видяхме ембрионче 8 мм (удвоило се от петък). Има си пулс, а аз съм в 7ма седмица, сега ще почвам 8ма.
Обаче има отлепяне на плодния сак, и това е причината за кървенето. Смени ми малко схемата на лекарствата и ми каза да почивам, и Бог знае по-нататък. Много искам да се задържи  Praynig  Praynig Тя ми каза, че може да се резорбира хематома за седмица, но може и за месец. Надявам се да стане бързо и да не се случват негативните варианти!

Пожелавам ви прекрасен и спокоен ден   bouquet

# 32
  • Мнения: 3
Здравейте момичета!  Аз изпуснах новата тема. Вчера си бях при мойта лекарка, която ми водеше консултации с близнаците. Видяхме ембрионче 8 мм (удвоило се от петък). Има си пулс, а аз съм в 7ма седмица, сега ще почвам 8ма.
Обаче има отлепяне на плодния сак, и това е причината за кървенето. Смени ми малко схемата на лекарствата и ми каза да почивам, и Бог знае по-нататък. Много искам да се задържи  Praynig  Praynig Тя ми каза, че може да се резорбира хематома за седмица, но може и за месец. Надявам се да стане бързо и да не се случват негативните варианти!

Пожелавам ви прекрасен и спокоен ден   bouquet
Vasencetto, всичко ще бъде наред, само си почивай повечко, и мисли за хубави неща Heart Eyes Хубав ден и на теб!

# 33
  • Мнения: X
Аз не пуша вече повече от година. Утрогестана също го слагам вагинално. Пробвах да го пия, но такова замайване получих, че щях да падна. Липсата на апетит се обяснява с повишеното ниво на прогестерон в организма, което забавя храносмилането. Определено както си ям и изведнъж усещам, че повече хапка немога да поема. Това е нетипично състояние за мен, защото аз си имам меко казано "добър апетит", което си личи и по сочната ми фигура  Laughing
Качи ли от спирането на цигарите? Оооох, болна тема ми е...
Аз засега няма да си казвам термина, ако може, ще изчакам да отида на лекар и да мине 12 седмица...

Марта, аз още не съм се записала и вероятно ще се запиша след 2 седмици , после няма да сме в София 20 дни, после докторката ми ще е в отпуска, може и тя още толкова, и изобщо нещата при мен много се протакат, но пък и аз не бързам, междувременно като се върна от отпуска , докато докторката ми я няма, ще си направя изследванията и така, нямам драма особено. И без това ни чака голямо чакане, а и баткото ще е 1ви клас, покрай него си имам занимавки доста, да видим как ще тръгне този 1ви клас, а тръгва и на немски на Алианса, ще е весело...

Нашият "голям" батко /5г и половина/ не може да спре да се хвали и май няма да успеем да опазим тайната до 3-тия месец. Аз лично нямам търпение да се похваля на всички, чак ме е срам, като говорим на тази тема с приятелките, че крия истината за добрата новина. Но ще потърпим малко поне докато чуем сърчице.
Ох при нас беше супер смешно. Връща се приятеля ми от майка му и вика - ама той малкия й казал бил... Тя го посрещнала жената на вратата с нетърпение. Разпитваме след това малкия - на кой друг каза - ами, и на другата баба казал. За капак, миналата седмица каза и на третата /майката на баща му/, приятелят ми не му е баща т.е., та - даже и бившата свекърва вече ме поздрави...  Laughing Казал им бил, за да ги зарадва, хахаха, смях ...  Laughing

Последна редакция: вт, 31 юли 2012, 10:37 от Анонимен

# 34
  • Малта
  • Мнения: 1 126
Нощна птица,
и на мен цигарите ми бяха болна тема, но  ето вече от година и два месеца не съм пушила. Спрях ги седмица преди да забременея, а сега кърмя и затова пак не пуша ... е, може би ще е добре ако въобще не ги почна, но не знам дали ще ми се получи, защото аз обичам да пуша  Sunglasses

Напълняването така или иначе ще е факт с бременността, ката че после като родиш ще сваляш и така, организма няма да разбере че е от спирането на цигарите  Peace

# 35
  • Мнения: X
Аз ги спрях преди около година, нямам проблем с цигарите.  Laughing Просто питам колко е качила, ако изобщо

# 36
  • Мнения: 367
Аз още не съм казала на малката ми принцеса,че ще става кака,нека започне да личи коремчето ,мисля тогава да е.
За кг няма да говоря,че с Вики качих 30 и почти нищо не съм свалила,та сега ще се поограничавам малко  Blush
За пушенето - не пуша,така че не е проблем за мен.

# 37
  • Мнения: 806
Благодаря за новата тема.  Хоп и аз в нея  Whistling

Нощна птица спрях да пуша в момента в който разбрах за бебето.  Очевидно съм качила.  Вече съм + 2кг.  Мисля, че се дължи на вода която задържам и цигари.

Момичета, кой как ще ражда?  Аз съм пак с секцио, няма как.

# 38
  • Мнения: X
Аз искам нормално с епидурална, но таткото нещо не е много за, не се усещали контракциите, бла бла, та незнам как ще се разберем, хихи...  Laughing Ще коментирам и с докторката, като му дойде времето. Наистина има случаи, в които ги вадят с форцепс примерно, заради недобри напъни, а това заради упойката. Пфу..

# 39
  • Хасково
  • Мнения: 51
Аз ги спрях преди около година, нямам проблем с цигарите.  Laughing Просто питам колко е качила, ако изобщо

Спрях да пуша миналото лято като на шега и 2 седмици по-късно разбрах, че съм бременна. Бременността ми обаче приключи неуспешно в 11 седмица- мисед. След това имах да се възстановявам. Не пропуших отново. Учител съм по професия, а миналата зима в училище имаше доста случаи на хепатит, включително и в моя клас. Бях много изплашена да не се разболея тъй като бяхме започнали отново опитите за бебе и сестра ми каза да пия витамини за подсилване на организма. Пих от онези семейните опаковки Pregnacare и ме предупредиха, че от тях се качват килограми. Така че всъщност не съм сигурна от какво са повечето ми килограми, но си мисля, че повече качих зимата от витамините, отколкото като отказах цигарите. Факт е обаче, че съм с 6-7 кг. по-тежка отколкото миналата година.

# 40
  • Мнения: X
Мдам, аз в комбинация с противозачатъчни, резултат горе долу същия. А преди това бях качила около 4 кила за 10 дни - там пък от нерви, та общ резултат +11.  ooooh!
А и преди това не бях фиданка, изобщо изпуснато положение...

# 41
  • Мнения: 1
здравейте мамита!!!!!
Тези цигарки много ме безпокоят и мен.Аз ги спрях веднага щом видях 2 те чертички,а така сладко си пушех по една две цигарки сутрин с кафенцето  Grinning,но по-добре стана така. И аз мисля ,че започнаха да ми се вдигат килцата от спирането ,ограничавам се ,не ям слако ,само плодове и зеленчуци,млечни и т.н.,но по дрехите виждам ,че това е ФАКТ  Shocked
Работя на бюро и нямам кой знае каква физическа дейност ,преди да разбера тренирах 2-3 пъти в седмицата,но сега ме е страх.Може би малко да мине време и ще започна лекички упражнения за бременни  Laughing
Живот и здраве да стигна до края се надявам на естествено раждане ,макар ,че ме е малко страх    Confused  ,но ще го преживея само бебчето да е здравичко!!!

# 42
  • Мнения: 0
Някоя вече пускала ли си е кръвни изследвания?Аз си пуснах и резултат мн нисък хемоглобин за начало на бременността 105 и бактерий в урината,днес си пуснах нова урина, дано да е било грешка парвия пат. Praynig

# 43
  • Мнения: 534
Някоя вече пускала ли си е кръвни изследвания?Аз си пуснах и резултат мн нисък хемоглобин за начало на бременността 105 и бактерий в урината,днес си пуснах нова урина, дано да е било грешка парвия пат. Praynig
Ти в коя лаборатория ги пускаш ти нали беше от Пловдив?

Аз единствено и само в Хронолаб си пускам всички изследвания  Peace там работи една моя приятелка и поне от нея знам че всичко се прави както трябва Peace

# 44
  • Мнения: 356
Здравейте!

Присъединявам се към вашата група с термин 28.03(според калкулаторите). Днес съм на преглед и се надявам да се види поне плоден сак в матката. За сърдечна дейност към момента не се надявам, понеже мисля, че е доста рано, пък и овулацията трябва да е била късно. Бебчето ни изненада малко, но определено е желана бременност. Дай-боже да приключи щастливо!  Praynig

Нощна птица, аз раждах нормално с епидурална упойка и по-скоро не се усещат напъните, контракциите не болят, но си усещаш как коремът се втвърдява. Слава Богу не се наложи форцепс, въпреки невъзможността ми да напъвам ефективно, но това не го отдавам на упойката. И след раждането съм се опитвала да напъвам с корема, но в един момент всичко отива в лицето  Rolling Eyes Имам още няколко месеца да потренирам  Wink
 
Иначе живот и здраве пак искам да раждам нормално, но този път ако мога без упойка. Обаче като знам колко ми е нисък прага на болка... като дойде момента 100% няма да издържа и ще искам да ми сложат  Laughing  Ама има време до тогава.. Аз още не съм била на лекар, а вече за раждане съм се замислила..

До момента нямам особени симптоми, освен ниското кръвно и чат-пат някакво подобие на гадене. А.. и често уриниране.

Пожелавам на всички и на себе си една прекрасна бременност и здрави  ylinfant  около термин!

Общи условия

Активация на акаунт