Отговори
# 705
  • Мнения: 258
 hahaha
Супер е помпата на Медела  Blush Не боли изобщо, както съм пробвала преди с разни други недоразумения  Crazy

Изкара набързо от едната гърда 40мл. Общо 80 от двете, плюс, че сигурно бебето вади още... струва ми се достатъчно  Blush


hahahaАз живея с помпата под ръка и вадя по 150 мл от цицка и наистина не боли, заспивам отгоре й Peace

# 706
  • Мнения: X
ехее, тая помпа вълшебна  hahaha ама трябва да тегля заем, за да си я купя  hahaha
Абе гледам Тринити не е влизала от 3 дни  Twisted Evil baby_neutral
Шех, много си била хубава на сватбата, а за вените не се притеснявай, всичко ще е наред  Hug

# 707
  • Мнения: 393
Здравейте мамчета  Mr. Green

Имате поздрави от Хриси-Радославова, тя си лежи без тапа и със същото разкритие и вече е в "Комитета по посрещането и изпращането" в МД. Каза ми, че и Ели-дрийм е там, но не остана време да се запознаем. Тя с чака края на седмицата, за да се срещне с бебчето си.

Не се сещам кой питаше за Тринити, но тя спомена, че са на вилата и ще си дойдат днес  Simple Smile

Екзо  излишни неприятности в неподходящ момент. Аз затова исках само свекърва ми да е при нас, но тя се занимаваше с нас, а ние с бебето. Ще отшуми всичко  Hug

При мен нищо интересно, настройвам се за среща с бебчо. Той все още си е седалищно разположен. Днес бях в болницата до обяд, утре сутринн пак и така  Mr. Green

Да питам кърмещите , вие като си накърмите бебетата и те заспят как по - точно ги уригвате и това, че не сте го направили не е ли вероятна причина за некомфорт и събуждане от тяхна страна? newsm78

# 708
  • Мнения: 27 524
Аз не уригвам. Изобщо  Confused  Понякога връща и много често хълца заради това  Crazy

Бейби, казват, че показател са памперсите - няколко напишкани за деня, минимум 1-2 наакани за 24 часа, влажна устичка, жизнено бебе, възстановяваща се кожа като цвят след натиск с пръст по бузката.



# 709
  • Мнения: 16
Здравейте момичета,

На мен днес ми е ужасно лошо, боли ме корема и ми се повръща, не знам може и от нерви да е , но уж ми е спокойно. Стискайте палци, утре е моят ден за среща с беберон.

# 710
  • Мнения: 64
Здравейте маминки :*  Crazy

Горещи поздравления за всички бебоци появили се на бял свят.Нека бъдат живи и здрави, много игриви и радост за мама и татко. На мамите-  бързо възстановяване, а на очакващите появата на бебчо- леко раждане и бързо възстановяване.
Аз нямам много вреем да пиша. Но ще се опитам да синтезирам най-важното за нас.
Вече съм МАМА- моята Дъщеря Тея се роди на 29.07.2012г в 11.05ч.
Благодаря ви за поздравленията и топлите думи :*
Моето раждане започна към 2.30ч на 29.07- до като спях усещах някаква тъпа болка в кръста, наподобяваще болките при цикъл, но малко по-гаднички. Корема ми беше спокоен и за това не се и усъмних, че може да раждам. Лежах си и си търпях. Те болките ме стягаха и после отпускаха плавно, дори се унасях и заспивах. По едно време усетих, че нещо ми намокри бельото- станах и тъгнах към банята, съвсем спокойна и убедена, че НЕ раждам. Свалям щите и гледам едно слузесто с леко кървави следи, през това време мъжа ми търчи след мен и отваря вратата на банята- 'Какво става, ама раждаш ли?? Моля те не раждай сега' /хахаааа Mr. Green  Милия той- беше толкова уплашен, че се наложи да го успокоявам. Звъннахме на свеки, да дойде да даде едно мнение, за съвет. Аз не мога да кажа, че имах някакви нетърпими болки, и дори не исках да тръгваме към болницата. Те ме закараха на сила, уж само някой да ме погледне. Та към 3.30ч бях вече в АГто, преглед- с 2 см разкритие, но мехура ми бил напрегнат и всеки момент щял да се спука. Оставиха ме в болницата, включиха ми система за задържане, че имах уговорка с конкретен лекар, тъй като  трябваше да извлекат стволови клетки. Включиха ме на запис на тоновете, после от предродилна ме преместиха в една стая. Акушрките сърдити, че ги събудихме, кисели.... абе... да ти скапят настроението беше ситуацията. Та легнах си аз със системата и се мъча да заспя. Отвреме навреме само малко ме стяга кръста но съвсем поносимо. В 8ч на визитацията ме прегледаха 4 доктори и решиха, че съм с 5 см разкритие и трябва по спешност да звънят на моя док. Пристигна тя към 9.30ч, прегледа ме- разкритие има, но главата на беба беше не добре позиционирана. В 11ч влязох за секцио, в 11.05ч изплака моята прекрасна сладурана, когато я видях за първи път- няма такова чувство, само вие мили мамчета знаете за какво говоря. Стори ми се най-прекрасното нешо на света. В 11.30ч вече бях в интензивното. Всичко мина леко и без изненади. Бяхме уговорили и неонатолог да присъства на раждането, поеха беба в отделението, за да я следят 24ч. На следващия ден вече бяхме заедно с нея. Бързо се раздвижих, не засука веднака- кърмата ми я нямаше, и давах от шише. Изписаха ни на 2.08.2012г, вкъщи ми слезе кърмата, засукахме, свикваме една с друга. Беба спинка, папа и пълни памперса. На всяко сменяне има и ако и пиш, което трябва да означава, че се храни добре. Давам й през около 3часа да папа, има хранения на които и давам кърма от шише, защото зърната ми ме болят. От шишето изпива около 60грама. Давам й водичка, заради жълтеницата, надявам се скоро да порозовеем. И така... твърде дълъг пост стана... Поздрави и целувки за всички от нас с ТЕЯ :*

# 711
  • Мнения: 81
Здравейте, момичета!
Честито на всички мами, които вече са се срещнали с бебчетата си!
Ние вече сме си вкъщи  Hug Благодаря на всички за прекрасните пожелания!
Добре сме като цяло! Кърмим се на поискване и чакаме да слезе млякото, че засега е само коластра още. Ще свикваме заедно и така.
Когато имам време ще пиша по-подробно.
МНого Hug на всички!

# 712
  • София
  • Мнения: 29
Новембър, Еми - добре дошли у дома   bouquet Новембър - чудесен разказ, а Еми - чакаме с нетърпение да разкажеш за твоето раждане  Hug Бързо довъзстановяване  и на двечките  Hug
Да, Тринити беше споменала, че организира почивка на вила  Flutter
mishi17 , утре всички сме с теб и всичко ще е наред, успокой се  Hug
dbs, да ни кажеш кога ще е събитието  Flutter
Шех, супер, че си си изкарала чудесно на сватбата и си се ранообразила  Flutter Снимката.бг пак я дискриминирате  Twisted Evil

# 713
  • Мнения: 27 524
Към ЛЛЛ и Айви  Heart Eyes

Скрит текст:
След 2 часа стават 24 часа, откакто не е акала изобщо  Confused

# 714
  • Мнения: 2 697
Лудница14, не знам защо ти е препоръчал така хематологът Thinking, но при всички случаи ранното раздвижване е в полза на кръвообръщението и по-бързото възстановяване Peace

Бютка, мерси за комплимента Heart Eyes, постарах се да не плаша поне хората, макар че с този корем кой знае какво са си мислили тия с по-слаби нерви, да не взема да родя навръх сватбата Joy  Белведере, мила, ще кача и в снимката - вярно малко я пренебрегваме май всички напоследък Wink

Аз в предния пост обаче направо съм се изложила Embarassed - да забравя да честитя новите ни бебчета, ужас ooooh!
Така че нека са честити огнените госпожици на Hris_, Branka_07, Juliet_07, Hati86, Emi_v и господин на Тралала Heart Eyes baloniДа радват родителите си и да изживеят щастлив живот!

# 715
  • Мнения: 1
Момичета първо да честитя на всички нови мами, желая им здрави бебчета и бързо възстановяване. Сега обещания разказ и от мен. Постъпих в болницата в неделя 22,07 искаха ме от предния ден, за да ми направят профил на захарта. След стандартните изследвания, запис на тоновете и ехография ме качиха в стаята ми. На следващата сутрин една акушерка ме извика към 8,30, свали ме в реанимация и ми включи система. Към 10,15 ме вкараха в операционната и ме подготвиха за секциото. Дойде моят лекар, внесе ведро настроение и след като ме приспаха в 10,40 /часовника беше последното което видях преди да заспя/ Гери е изплакала в 10,50. Аз се събуждах и заспивах до към 16 часа, акушерките в реанимацията бяха много мили дори пуснаха таткото при мен към 18,30, а час по-късно ми донесоха да видя и принцесата ни. Беше мъничка /4,390 кг. Laughing/ и красива и не ми се разделяше с нея. Вечерта се качих сама в стаята си на горния етаж и след 5 дни възстановяване ни изписаха. Кърмим се, но се цедя и давам от шише, но важното е че тя се храни добре и пълни памперса на всяко хранене. А баткото ми е пръв помощник и дори в момента като пиша седи и я пази защото тя спи навън в количката.

# 716
  • гр.Велики Преслав
  • Мнения: 10
Здравейте, момичета!
Чета, но нямам време много да пиша.
Блонди, заради тебе мила се включвам, че ти се случва същото като при нас.
И при нас вчера така беше, достраша ме да вкарам в действие термометъра, а и след няколко консултации с компетентни хора, разбрах, че не е проблем един ден да не е акало бебето. Но започнах да дохранвам след всяко кърмене с по 60 мл от снощи в 21 часа. Тази сутрин Ели в 6 часа се изака сама обилно, след това и в 9. Вече съм спокойна - не е имала запек, просто е било недохранено милото. Вече с чиста съвест включвам АМ в менюто й. Това е от мен, дори и да не го одобряват някои Wink

# 717
  • Мнения: 577
Запичането може и да е от добавката. Блонди май даде сутринта? Или се бъркам?

# 718
  • Мнения: 0
november girl само такива разкази като твоят ме успокояват максимално Simple Smile  Heart Eyes  Hug
радвам се,че всичко е минало добре и без изненади.Искам и моето така да премине  Praynig

минка(chy) ехааааааа наистина малко бебе  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

да сте живи и здрави всичките =)

шех аз наистина мисля да си кажа,че искам по рано да ме раздвижат...не искам да рискувам ...това не си е шега работа! Tired

# 719
  • София
  • Мнения: 35
Момичета аз пак се включвам от болницата. Умирам си от скука тука. Тепърва утре сутринта ще се реши кога ще е секциото.  От около 3-4 часа имам болки в корема и кръста и май след малко ще ида да ми дадат поне 1 но шпа.  Добре,че има поне интернет тук  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт