Отговори
# 720
  • Мнения: 370
Здравейте сладурки  Heart Eyes

Честити нови бебчета на мамита от вчера и днес, много прегръдки, здрави и спокойни дечица да имате  Hug !!!

Блонди, някои неща все едно аз съм ги писала, особено с гушкането...често се случва да заспива  сладко и дълбоко след кърмене в мен, но минутка след като я преместя да отваря очи и да заплаква, при мен обаче това по-често се случва през нощта когато съм на изморена, но и аз като теб казвам "нали е за добро" и не му се сърдя на човечето.

Супер разказчета са споделили момичетата, ето и моето:

Скрит текст:
Сутринта на 26.07 пристигнахме с мъжа ми в болницата. Приеха ме, направиха ми клизма и ме настаниха за подготовка. Тъй като имам страх от абокат, първият не се получчи, вторият също и накрая ръката ми заприлича на решето, а аз вече бях доволно притеснена Simple Smile Последваха вливания и мерене на тонове. Честно казано това беше май най-тежката част от всичко - чакането. В мига, в който казаха хайде, вече бях спокойна и усмихната. Упойката (спинална) ми поставиха неусетно, подейства веднага и минутка по-късно започна операцията. Анестезиоложката беше много мила и ми говореше през цялото време като ми обясняваше какво да очаквам. След няколко минутки каза "наближава" и усетих натиск в горната част на корема - натиснаха го, за да избутат бебка надолу. Веднага изплака, аз също, оттам нататък нищо нямаше значение  Heart Eyes Докторът си пееше любовни песни докато ме шиеха и се шегуваха, че ще ми сложат цип за второто Simple Smile Аз се чувствах много добре и най-вече спокойна. Показаха ми я, беше мъничка и прекрасна, нямах търпение да приключим, за да я огледам подробно. Анестезиоложката ми каза, че мъжът ми е пред залата, видял е бебето и няма търпение да види и мен, отново заплаках...
От упойка излязох много лесно, единствено треперих, но не го усетих, защото вече се гушихме с мъжа ми и мина неусетно  Heart Eyes На следващия ден сутринта махнаха катетъра (изобщо не усетих) и станах сама, бавно и болезнено, но успешно. Първата разходка беше до стаята с бебетата, и следващата и следващата Simple Smile
Вечерта вдигнах висока температура и получих треска, оказа се, че е от слизане на млякото и започнах да цедя, така е до сега, но не е болезнено и при мен, макар че е с ръчна помпа.
Бебка суче и се надявам да е така следващите няколко месеца  Heart Eyes

Имам въпрос към родилите момичета - имате ли моменти на тъга, аз понякога, особено привечер съм доста потисната и много ми се плаче. И мъжът ми и майка ми са тук, но въпреки това нещо се отчайвам...Знам, че може би е нормално, но мога ли да си помогна да мине по-бързо?

На Тайра и на всички очакващи мамчета пожелавам леко и бързо раждане и здрави и хубави бебчета  Hug

Месечинка   много те прегръщам и се моля оттук нататък да те очакват само прекрасни моменти и щастие с мъжа ти и бебчето ви Hug Hug Hug

На Екзо и Вал пожелавам скоро всичко да бъде наред и да се радват на бебчетата си вкъщи

# 721
  • Мнения: 164
Честито на новите майчета, нека бебешоците растат здрави и щастливи   bouquet
Много приятни и емоционални разкази прочетох  Heart Eyes

Тайра, миши, успешна среща с бебчетата  Hug
Басейник, какво става с теб, дано всичко е ок  Praynig

# 722
  • Пловдив
  • Мнения: 401
Еми добре заърнала се вкъщи Hug. Heart Eyes
Тайра,Миши стиснати палчета за утре .
Много хубави разказчета за раждането,въпреки че ще съм планово секцио ми е много интересно Simple Smile
за ''запека'' -пиша го в кавички,защото кърмата се усвоява много добре от бебето,неизхождането 24 часа аз не бих го възприела като проблем.Имах един момент с Никита,3 дена не беше акала,не съм ползвала нито термометри,нито мазила(май педито ми беше препоръчала да намажа дупето с нещо подобно на парафин newsm78).След консултация с друг педиатър се реши проблема-масажче леко на коремчето и свиваане на крачета към коремчето-просто се подпомага перисталтиката по този начин.

Момичета,ако знаете колко ми е хубаво без Алф Blush,направо имам чувството че живея втори живот.
Секциото ми ще е тази седмица-датата не е още 100% сигурна,но съм забранила на мъжа ми и дума да обелва пред нея

# 723
  • Мнения: 216
Ами ние акаме по 3- 4 пъти на ден. На денонощие де, но ни се люспеше кожичката на корема. Сега спря, вече се люспи кожичката на ръцете и краката. Не знам има ли нещо общо.

Блонди, напишкани са всички памперси. Някои дори по няколко пъти. Дано си набавя всичко, ще чакам и някой от ЛЛЛ да се включи. Устичката е влажна, само това с натиска по бузката не съм пробвала.

Аз оригвам, без проблем ми е. Той така яко запива, че няма начин да се събуди. Страх ме е да не го задавя.  ooooh! Шашкам се. Simple Smile

# 724
  • Мнения: 393

Имам въпрос към родилите момичета - имате ли моменти на тъга, аз понякога, особено привечер съм доста потисната и много ми се плаче. И мъжът ми и майка ми са тук, но въпреки това нещо се отчайвам...Знам, че може би е нормално, но мога ли да си помогна да мине по-бързо?


На мен ми се е случвало и съм си задавала въпроса защо при положение, че всичко си ми е наред и нямам повод за тъга. В момента в който осъзнаеш, че това е част от наместването на хормоните ти ще спреш да се притесняваш и да се чудиш в реда на нещата ли е. Дай си воля на сълзите и си кажи, че просто ти се плаче.  Hug Hug

# 725
  • Враца
  • Мнения: 800
Добър вечер и от мен  Hug
Честито  на новите мами, да са им живи и здрави бебоците  bouquet
Тези от вас, които имат  проблеми и притеснения с кърменето, скоро да изчезват и всичко да става песен.  Whistling
Много са ми интересни разказите на всички, усеща се емоцията на всяка мама, която е описала раждането си, чета ги с голям интерес.  Hug
Екзо и Вал, скоро да се оправят бебчовците и да се гушкате вкъщи.  Hug
Аз напоследък не съм много активна в писането, ама като гледам как бавно върви тая тема, та викам и аз да напиша нещо.  Wink Накрая наистина ще останем 2-3  бременни тук, които са с по-късен термин и надежди за естествено раждане Бюти, Софи - не сте сами!  Mr. Green Laughing
Днес бях на преглед, бебето расте идеално, вече е 3150, доколкото може да се вярва на това. Води в норма, плацента свежа. Наддава по около 200-250 гр на седмица последните 3 седмици. Прегледа ме и за разкритие (не ме болеше изобщо, аз очаквах да си вкара цялата ръка  Mr. Green, ама тя само с пръсти опипа шийката), никакво разкритие, запазена шийка. До тук просто прекрасно, нали? Да, ама после "изненадаааааа" - имам гъбички  Crazy не, че не го очаквах, така си и знаех. Та сега ще ги лекуваме, изписа ми Ломексин и Лактажин да си пъхам отдолу. Дано ги преборим, че искам нормално раждане.  Praynig
Ами друго около мен май няма интересно. Лека и спокойна нощ на всички от мен  Hug

# 726
  • София
  • Мнения: 29
Мамите с бебета - вие от памперсите 1 или направо 2 използвахте, говорим за деца, родени над 3кг. Simple Smile
Фрийдъмче, разкошен разказ, а ти не се поддавай на такива тъжни емоции, защото нямаш такива причини  Hug може бие прословутата "следродилна депресия"  Crazy
Лея, дойде и твоя час Twisted Evil  А тя кой ли знае какви ги върши и умира от скука Laughing
Тайра, дано отшумят болките, а ти не се притеснявай, утре ще ти кажат, там си в добри ръце  Hug
минка (chy76) , вярно е от най-малките  Wink да е живо и здраво детето Flutter
Офф момичета, вече и аз много искам да раждам, едно че вече ми е много тежко, въпреки че не ми е много голям коремът, друго, че се притеснявам и дребния да стои и да си дебелее, после да се чудя как ще го раждам  Crazy, а и аз съм се настроила да се роди по-рано  Crossing Arms Но за съжаление нямам никакви индикации - корем - високо, контракции - никакви .... и така   ooooh!
ferriy, избивайте ги бързо гадните гадинки Twisted Evil Иначе супер, че всичко е наред  Hug

# 727
  • София
  • Мнения: 35
Завърнах се от запис. Имам контракции и сестрата каза,че ще ме има впредвид и ще каже на някой да дойде да ме види

# 728
  • Враца
  • Мнения: 800
Ами ще ги борим, ама бедата е, че и предния път (за цялата бременност вече за 3 път ще ги лекуваме) беше със същите лекарства и явно не сме ги преборили.  Confused Та се чудех дали може да си искам да ми включат за всеки случай някаква система с антибиотик докато протича раждането, за да не предам на бебо нещо... Или се чудя дали след този курс на лечение ако продължава това обилно течение и тази пареща болка (при полов контакт) да си предпиша сама Полижинакс, гледам много от вас са го ползвали.... Не знам...объркана съм, но утрото е по-мъдро от вечерта, ще го мисля Simple Smile
Тайричка, успех, миличка, дано да станат нещата по-бързо, за да не се налага да стоиш много там, предполагам е депресиращо доста, но ние сме с теб  Hug

# 729
  • Пловдив
  • Мнения: 401
белверде тя беше в болницата за някакви вливки които и се полагат по каса и се тръшна че било само 5 дена,че ги хранели без пари.В неделя правихме помен на свекър ми(той като загина тя отдавна беше разделена с него),взехме и нея -ама потънах вдън земя пред роднините.
Седна на една пейка,налапа се като за световно със сладки и се хилеше с глас как Петьо(свекъра)се грижил по добре за нея като бил на оня свят,щото продължавала да му яде и пие парите(вдовишката пенсия),а преди и давал само по 100 лева джобни ooooh!.(не че мин.заплата тогава е била около 40-50 лева) а сега с пенсията може да си купи само хляба дето го лапа постоянно.На нас тази глупост я изтърси предния ден,ама не очаквах че ще го каже с цяло гърло на гробищата.
Абе ужас направо,не ми е майка,ама заради мъжа ми ми стана мъчно.Направо се отървах,а Никита спря да говори глупостите,които постоянно чуваше

Последна редакция: пн, 06 авг 2012, 23:07 от Princess Leia

# 730
  • София
  • Мнения: 29
ЛеяShocked тя наистина не е съвсем редовна...колко е пресметлива и какъв чревоугодник е...дори и в болницата е готова да стои за да се храни #Crazy представям си наистина как потъвате в земята от срам, особено мъжа ти как злепоставя  Naughty
ferriy , мила, какви са гадините? Полижинакса не е за всичко, те лекарите много обичат да го предписват и без да знаят точно срещу какво, но по принцип доста често се оказва неефикасен и много жени не са доволни, точно защото не доизлекува и рано или късно се получава рецидив. Като ти направят МБ и открият вида на причинителя, отдолу правят и антибиотикограма, с кой АБ е най-добре да се лекувате. А за системата по време на раждане не е лоша идея - стига вида причинител да позволява да се подходи така към него  Hug
Тайра, ти само бъди спокойна, те ще преценят  Hug

# 731
  • Мнения: 64
Мамчета, имам проблем с оригването на беба- не иска и не иска.. Много ми е трудно с това оригване, сега я накърмих и пак не иска, заспа на гърдата ми... А се притеснявам да не се задави и да направи някоя беля... Дайте някакъв съвет-държа я изправена, тя спи, галя я по гръбчето, абе каквото се сетя правя, ама тя не се оригва. И това е почти всеки път... Уффффффффффф Crossing Arms

# 732
  • Мнения: 164
Накрая наистина ще останем 2-3  бременни тук, които са с по-късен термин и надежди за естествено раждане Бюти, Софи - не сте сами!  Mr. Green Laughing

И аз, и аз съм от последните термини, ако бебето не ме послуша да излезе поне малко по-рано, че и зодията да хванем  Mr. Green

# 733
  • Мнения: X
И аз си изписах полижинакс за 6 дни, ще видим в сряда МБ  Twisted Evil
Фери,да ти минава  Hug
Заповядайте в новата тема, вдъхновена от това, че ви чувствам много близки всички  Heart Eyes Hug

# 734
  • Мнения: 0
Фери довери се на лекарката,гъбичките не са опасни за бебето и не се налага венозен противогъбичен препарат/те имат много странични действия и се прилагат само при строги индикации/.Така или иначе във влагалището винаги има гъби- източник е дебелото черво,но при липса на подходящи условия/диабет,бременност/надделяват над нормалните дьодерлайнови бактерии и дават симптоматика. По принцип повечето противогъбични препарати ги потискат, но не се ли премахнат благоприятните условия те ще рецидивират през месец два.
Лея страшен Алф си имаш с диабетна полиневропатия предполагам,те са ми любимци на принципа самоубивам се бавно с плюскане и всички са ми виновни за това.

Общи условия

Активация на акаунт