Номинация за най-абсурдна реплика, свързана с кърменето! - 14

  • 29 624
  • 735
  •   1
Отговори
# 720
  • Плевен
  • Мнения: 1 621
Цитат
Докато сте още на темата за кърменето, изключително неприятна гледка ми е майка да си извади цицата и да кърми насред улицата или детската площадка. По принцип съм ЗА кърменето с две ръце, но подобни публични действия са ми много демонстрационни и много анти. Който както ще да го разбира......Публично кърмещите просто не ми харесват,...............Е, фанатичното кърмене може да е гадно. Аз като гледах онзи филм - 6г. дете захапало майка си за гърдата, истински се отвратих. Но иначе кърмещите фанатички са си просто откачени, не и отвращаващи
Малей,откачени излезнахме вече  ooooh!Кърмещи,фанатички,откачени  Mr. GreenОще какви ли ще ни нарекат?

# 721
  • Мнения: 513
Всички си имаме някакви граници извън които нещата не ни изглеждат съвсем нормални.

Ето например ако аз бях в метрото с крещящото дете "мамо, цица", щях да гледам доста неодобрително. Чувала съм и друг път такива реплики и ми е чудно защо хората си учат децата да говорят така. Аз думата "цици" не я употребявам, казвам гърди. Еле пък пред детето. Еле пък относно кърменето. Детето яде кърма, не цици. И ми е доста неприятно като чуя "мамо искам цица". Просташко ми е чак. От друга страна не бих имаша нищо против въпросната жена да си накърми детето в метрото. Та различни гледни точки, това ми е мисълта.

# 722
  • Мнения: X
Jane, вероятно не си попадала на легендарната лентичка от форума с надпис: "Дражко папа цици от... "  Mr. Green

# 723
  • Мнения: 228
Всички си имаме някакви граници извън които нещата не ни изглеждат съвсем нормални.

Ето например ако аз бях в метрото с крещящото дете "мамо, цица", щях да гледам доста неодобрително. Чувала съм и друг път такива реплики и ми е чудно защо хората си учат децата да говорят така. Аз думата "цици" не я употребявам, казвам гърди. Еле пък пред детето. Еле пък относно кърменето. Детето яде кърма, не цици. И ми е доста неприятно като чуя "мамо искам цица". Просташко ми е чак. От друга страна не бих имаша нищо против въпросната жена да си накърми детето в метрото. Та различни гледни точки, това ми е мисълта.


#Crazy Осъзнаваш ли, че обиждаш доста майчета?

# 724
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 924
Защо пък да обижда? И аз споделям мнението ѝ. За мен лично е меко казано неуместно да научиш детето си да нарича гърдите цици, а и то всъщност се храни, а не яде цици, нали?

# 725
  • Девето поколение софиянка
  • Мнения: 438
Всички си имаме някакви граници извън които нещата не ни изглеждат съвсем нормални.

Ето например ако аз бях в метрото с крещящото дете "мамо, цица", щях да гледам доста неодобрително. Чувала съм и друг път такива реплики и ми е чудно защо хората си учат децата да говорят така. Аз думата "цици" не я употребявам, казвам гърди. Еле пък пред детето. Еле пък относно кърменето. Детето яде кърма, не цици. И ми е доста неприятно като чуя "мамо искам цица". Просташко ми е чак. От друга страна не бих имаша нищо против въпросната жена да си накърми детето в метрото. Та различни гледни точки, това ми е мисълта.



А дете което казва, че иска шише, шише ли яде или съдържанието в него? Никога думата цица, не ми е звучала просташки когато се отнася за кърмене, но пък всеки си има мнение.  И никога не съм чула детето да каже, че иска да яде цица, а мляко, иска цица защото тя произвежда кърмата!

# 726
  • София
  • Мнения: 735
Ей, и аз днес бях порицана, че още кърмя и как още днес трябвало да я отбия. На 3 години кърмата не давала нищо, била гола вода, за какво й е да цока. Това от моята шефка, която е кърмила има няма 2 месеца и двете си деца. Да, за нея работата е била по-важна от това да си гледа децата, да ги кърми и т.н., ок, приемам го. Но изборът да си кърмя детето е МОЙ и разбира се, на Габи.

Колкото до "мамо, цица", май и на мен точно това "искане" няма да ме очарова. По тази причина, за да не се разбира от всички какво искаше Габи, докато цокаше по всяко време, тя си казва, че иска "да ама". Кодово название, което ме устройва напълно. Само по-приближените го знаят. Иначе ако и тя си поиска да суче в метрото (да си кажа честно, радвам се, че вече не иска, знае, че цока само в кревата), ще й дам. Нищо, че е почти на 3г.

# 727
  • Мнения: 926
Malini бях прочела някъде твой пост,че си заместила кърмене на 2 години и когато си помисля и започна да се притеснявам,че малката не яде винаги се сещам за теб и нещата си идват на мястото  Hug(с други думи:много се радвам на хора като теб и малката Габи  Grinning).

# 728
  • София
  • Мнения: 735
Malini бях прочела някъде твой пост,че си заместила кърмене на 2 години и когато си помисля и започна да се притеснявам,че малката не яде винаги се сещам за теб и нещата си идват на мястото  Hug(с други думи:много се радвам на хора като теб и малката Габи  Grinning).

О, миличка, спокойно! На моменти направо се отчайвах и мислех, че никога няма да прояде като другите деца. Ела да я видиш сега, ще ни изяде и ушите  Joy

# 729
  • Мнения: 513
Jane, вероятно не си попадала на легендарната лентичка от форума с надпис: "Дражко папа цици от... "  Mr. Green
Joy Изпуснала съм.

Да, момичета, осъзнавам, че може да обидя някого, но това е моето мнение. В тази тема се изказаха и други много категорични мнения, които също биха обидили някого. Точно на това исках да наблегна.

Йоли, за теб цица не е просташка дума, за мен е. Но не става въпрос за източника на млякото, например не би ми било неприятно ако детето поиска "гърда". Вече съвсем логично ми е да иска мляко, "ам" както казаха други момичета и т.н. Но не искам да споря, разбирам и твоята гледна точка, в крайна сметка какво те грее моето мнение, че чак да се обиждаш. Просто дадох пример.

# 730
  • София
  • Мнения: 929
Хайде, давайте новата тема!  Mr. Green Аз също не употребявам думата "цици". Казвам цокита.  Blush И преди да накърмя Вики й казвам искаш ли маме цок-цок  Laughing
а иначе си кърмя на площадката и хич не ми пука кой ме мисли за извратенячка и т.н. Обикновено са майки които с едната ръка димят с цигарата а с другата водят детето и то на детската площадка. Ама на тях никой и копче не им казва. Както и на тези дето си хвърлят боклуците и опаковките от вафли направо на земята или още по-зле затискат ги на пейките. Ма това е друга тема, не за този форум Simple Smile

# 731
  • Мнения: 926
Аз,до колкото съм ставала свидетел, големите кърмачета си имат кодови думи за това,а малките направо надигат блузата  Laughing.Много ми харесва каква дума употребява дядо ми,той много ни се радва,че се кърмим и постоянно вика "Айде давай и да бозае "  Simple Smile

# 732
  • Мнения: 2 169
Аз казвам директно "искаш ли да сучеш?" Независимо дали сме вкъщи, навън, сами или с други хора.
А за самата дума "цици" - и на мен ми е неприятна и я употребявам рядко. Имаме си наша, измислена думичка, която си знаем само двамата  Heart Eyes

# 733
  • Мнения: 2 676
аз го питам " ще ядеш ли" / "гладничък ли си". А той като иска казва "ам, ам, ам"

# 734
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 924
Ние също имахме кодова дума, а думата цици не употребявам по принцип.
Честно казано, радвам се, че дъщеря ми никога не е искала да суче навън.

Общи условия

Активация на акаунт