Очакваме първи ритничета от ЯНУАРските момчета и момичета - 5

  • 31 633
  • 725
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 12
Аз съм на фраксипарин докрая,поне нищо не са ми казвали кога трябва да го спра,но като чета се спира малко преди раждането.То трябва лекар да каже ,но все пак да ви питам някоя знае ли нещо?
Сиана - аз бях на фраксипарин през първата бременност - до последния ден. По принцип казват да се спре, защото ако се наложи операция е голям риска от образуване на хематом, поради несъсирване на  кръвта. Аз лично родих вагинално, но исках епидурална и ми казаха, че е много рисковано, т.е почти ми отказаха и аз реших да не рискувам.

Момичета вие за какви проблеми сте или сте били на фраксипарин, аз имам мутация за тромбофилия 4g/5g и до 32 седмица ще съм на аспирин всяка вечер, а после трябва да го спирам и да почвам фраксито, от сега малко ме притеснява това, не че няма да го направя де, но разкажете малко повече  bouquet

Аз съм с генна мутация 4G/4G и съм на клексан, то е почти същото, но бил по-пречистен разправят... Иначе от началото до към 18 г.с. бях и на аспирин протект през ден, но вече го спрях. Клексана остава до края. Радвай се че чак в 32 г.с. ще започнеш с инжекциите, защото аз съм от първия ден така, та има и по-зле:) Теб какво те притеснява?

# 691
  • Мнения: 119
Аз съм с генна мутация 4G/4G и съм на клексан, то е почти същото, но бил по-пречистен разправят... Иначе от началото до към 18 г.с. бях и на аспирин протект през ден, но вече го спрях. Клексана остава до края. Радвай се че чак в 32 г.с. ще започнеш с инжекциите, защото аз съм от първия ден така, та има и по-зле:) Теб какво те притеснява?

И аз съм със същото. Първата бременност от началото до края на аспирин протект и фраксипирин.
Сега - съвсем никакви медикаменти (даже и витамини не пия  Embarassed) - всичко си е наред.

# 692
  • Мнения: 12
Аз съм с генна мутация 4G/4G и съм на клексан, то е почти същото, но бил по-пречистен разправят... Иначе от началото до към 18 г.с. бях и на аспирин протект през ден, но вече го спрях. Клексана остава до края. Радвай се че чак в 32 г.с. ще започнеш с инжекциите, защото аз съм от първия ден така, та има и по-зле:) Теб какво те притеснява?

И аз съм със същото. Първата бременност от началото до края на аспирин протект и фраксипирин.
Сега - съвсем никакви медикаменти (даже и витамини не пия  Embarassed) - всичко си е наред.

Ха, pepink, много интересно ми стана, защото моят док. ми каза, че и със следваща бременност трябва да приложим същата стратегия, за да имаме успех. Ти сама ли го реши или лекарите така те посъветваха?

# 693
  • Мнения: 9
Здравейте мили мамчета! За съм една по-срамежлива мама, тъй като съм изчела почти всичките Ви коментари още от 1-та тема, но чак сега се престраших да се представя: Казвам се Теди на 22 год. от София, 1-ва бременност с розови гащета. Очакавам моето съкровище да се пръкне на бял Свят на 18.01. Много обичам да Ви чета коментарите, тъй като сте много забавни и сте ми били много полезни със съветите си в дадени области! Много е приятно това, че на едно място можеш да намериш толкова много съмишленици и да споделяте еднакви чувства и трепети! Пожелавам Ви лека и безпроблемна бременност изпълнена само и единствено с положителни емоции!

# 694
  • Мнения: 0
Скъпа  Bella132013 аз съм на фраксипарин след два спонтанни аборта,като единия в 17-ма седмица.След което започнах да ходя в Щерев и там ми назначиха хиляди изследвания ,за да видят от какво е.Видя се че съм с вродена тромбофолия 4G/4G и ми казаха че следващия път като забременея от първия ден на закъснението да почвам да си ги бия.Така и направих.Не съм била аспирин,макар че ми беше предписан.Знам за много случаи като нашите и благодарение на тези инжекции всичко е ок.Ставам на синки и с отоци ,но стискам зъби,защото е за добро.Бия си ги в мекото на ръката и в корема.

# 695
  • Мнения: 235
Хилоу...
Боси то, в ДЕ съм в момента и гледам да си понапазарувам някои неща, тъй като тук цените ме уреждат доста....
Иначе толкова ми е гадно тука че искам веднага да се България. Не мога да я понасям тая скучна отвратителна Германия. А пък мъжа ми много иска да сме тук че имало повече възможности за работа и за по-добри пари. Така е ама на мен едните пари не са ми достатъчни че да искам да се смачквам тук...Че и детето не я понася тая страна.....
Оффф оплаках ви се, ама просто не се стърпях...

# 696
  • Мнения: 12
Здравейте мили мамчета! За съм една по-срамежлива мама, тъй като съм изчела почти всичките Ви коментари още от 1-та тема, но чак сега се престраших да се представя: Казвам се Теди на 22 год. от София, 1-ва бременност с розови гащета. Очакавам моето съкровище да се пръкне на бял Свят на 18.01. Много обичам да Ви чета коментарите, тъй като сте много забавни и сте ми били много полезни със съветите си в дадени области! Много е приятно това, че на едно място можеш да намериш толкова много съмишленици и да споделяте еднакви чувства и трепети! Пожелавам Ви лека и безпроблемна бременност изпълнена само и единствено с положителни емоции!

Добре дошла ,адашке! Не бъди толкова срамежлива  Simple Smile

# 697
  • Мнения: 3

[/quote]

Аз съм с генна мутация 4G/4G и съм на клексан, то е почти същото, но бил по-пречистен разправят... Иначе от началото до към 18 г.с. бях и на аспирин протект през ден, но вече го спрях. Клексана остава до края. Радвай се че чак в 32 г.с. ще започнеш с инжекциите, защото аз съм от първия ден така, та има и по-зле:) Теб какво те притеснява?
[/quote]


Bosi_to, Pepink@, siana042  Hug Относно мен самата, съм готова на всичко да се подложа след 2 миседа, казах на мъжа ми, че и на челна стойка бих стояла от начало до край, ако знам, че ще помогне Praynig Единствените ми притеснения са за малкото, дали тази терапия не му вреди или да вреди на мен и оттам и на него. Пък и тук, който и лекар да попитам всеки ми казва нещо различно- според Кременски-който много уважавам 4g/5g не било нищо и даже и аспирин не се налагало, според Конова, трябваше да започна фракси от началото на бременността до 16 седмица, според Марков пък-от 32 до края. Та ето от къде и объркването ми, малко на налучкване ми се струват нещата-да пробваме пък дали ще помогне-един господ знае. Аз лично бих предпочела един лекар да ми каже-тази е терапията защото е доказано че това и това влияе по такъв и такъв начин, така ще се почувствам сигурна и няма да продължавам да питам, но някак всички овъртат и ми звучат неубедително и накрая се налага аз да преценявам какво да правя #Crazy
Както и да е, извинявайте за дългия пост, към момента съм с тактика следене редовно на кръвотока и ако има притеснения или изоставане на бебо-по сериозни мерки Hug  bouquet

# 698
  • Мнения: 496
Момичета, днес имам много поводи за радост - на първо място майка ми днес е рожденничка и по случая една малкa и здравословна почерпка:



Освен това днес сутринта в другата ни отчетна темичка една от бременните за втори път мами даде живот на малкия Михаил, да е жив и здрав! Всички много се вълнуваме, защото това бебенце беше се засилило да излиза много рано, но слава Богу майка му успя да го закрепи досега. Дай Боже всички да имаме такъв щастлив и успешен финал!  Peace  Hug

Добре дошла на Теди! Пожелавам ти лека бременност и да се чувстваш добре сред нас!  Hug

И да кажа на всички бъдещи мамчета, които четат, а още не са се включили - не се ослушвайте, а идвайте смело в нашите редици, да си споделяме и да си се радваме на хубавите моменти заедно!  Hug

# 699
  • Мнения: 3
Буби   bouquet - много здраве и щастие на милата ти майчица, а също да е жив и здрав малкия Михаил-явно ще е борбен в живота Hug Ей такива новини обичам! Hug

# 700
  • Мнения: 16
Роси,да ти е жива и здрава рожденичката   bouquet
Бебе Михаил много да слушка мама и тати.
На кумовете синът и той днес е рожденник,цели 3 г.Най-послушното и самостоятелно дете ,което съм виждала.Сам си взимаше чантата за яслата и тръгваше с кеф,без рев,даже събота и неделя се засилваше да ходи  hahaha.Дай му телефон,таблет или комп и сам се опаравя,но те родителите му са интернет маниаци,тъй че е разбираемо  Party

Роси,стана ми чудно,че Минев нищо не ми каза,другия път ще го питам,а за сега ще се въздържаме,ако не е много настоятелен мъжо  Whistling

Предлагам пловдивска среще септември,мамите с деца да кажат кога им е удобно и да се организираме  Peace

# 701
  • София
  • Мнения: 118
И аз да честитя на всички нововключени и да пожелая леко бременеене,все пак сме вече по средата Hug  bouquet  bubi_barabata -  bdbaloni на майка ти с най-хубави пожелания  bouquet
пречупена повдигна темата за пловдивска среща,а аз повдигам за софийска  Nature Sunny

# 702
  • Мнения: 508
Здравейте, мами!
Честито на всички мами с хубави новини!
Аз днес си взех резултатите от изследванията на кръвта и урината. Хемоглобина е паднал още, вече е 112. Но Слава Богу другите показатели, които бяха ниски са се нормализирали. Много се чудя дали все пак да не започна да пия някакъв препарат за желязо. Може да опитам още един месец с различни храни и ако видя, че няма резултат тогава пък да започна хапчета. Хич не ми се тъпче с химии

# 703
  • Мнения: 74
tedi_t_ , Добре дошла при нас , желая ти прекрсана бременност и още по прекрасен завършек !  Честита ти принцеска, ще я чакаме тук заедно   Hug
bubi_barabata , Честита рожденничка , да ти е жива и здрава .... и много да помага   nbirthday
Добре дошъл на този свят на малкия Михаил , нека радва мама и тати и ги прави най-гордите и щастливи родители на света!
Това го желая и на всички нас след няколко месеца!
Поддържам  bubi  ,новите мами , идвайте да ставаме повече ,че да е по-весело!

# 704
  • Мнения: 2
bubi_barabata-Честита ти рожденничка,да ви е жива и здрава   bouquet
tedi_t_  -добре дошла,лека бременност и дано да не се срамуваш от тука насетне  Hug

Общи условия

Активация на акаунт