Очакваме първи ритничета от ЯНУАРските момчета и момичета - 5

  • 31 634
  • 725
  •   1
Отговори
# 705
  • Бургас
  • Мнения: 30
Искам да попитам нещо, ако сте го коментирали в предходни теми, моля да бъда извинена...Какво мислите за бебе и куче... Имам предвид да се отглеждат заедно ...

# 706
  • Мнения: 91
Здравейте!
 За пловдивската среща дайте примерни дати .аз ще гледам да се наглася ,но да е на място дето може да сме с децата.
 За куче и бебе - аз смятам,че е много трудоемко.поне за мен би било...има много хора с бебета  и животни  и са супер,но много повече чистене е

# 707
  • София
  • Мнения: 118
Дарина Стоева,ние сме с 3-годишен пес и ще процедираме така-ще се местим октомври месец в ново жилище и докато бебче живот и здраве направи поне 6 месеца  Ханс ще живее при баща ми (т.е. в апартамента,в който сме в момента).С правилната хигиена няма проблеми и запознаването е добре да е от самото начало,за да няма ревност или страх от страна на кучето.Но все пак пряк контакт на бебе и домашен любимец  в най-ранните месеци не е препоръчителен.А и вече е доказано,че деца отраснали с домашни любимци са по-малко податливи на алергии,а и отрано се научават,че това е живо същество,а не плюшка.

# 708
  • Бургас
  • Мнения: 30
Точно тази ревност ме притеснява, понеже имаме пинчер... а тези малки породи са проклети... иначе относно хигиена и тн, нашия е с навици , а и къщата където ще сме е голяма и ще има място за всички...Simple Smile а и няма къде да го закараме..

# 709
  • Мнения: 1 107
bubi да ти е жива и здрава рожденичката и много да помага! )С тези две мъничета ще имаш нужда от помощ Wink )
Браво на борбения Михаил1 Да расте здраво и усмихнато дете, заобиколено от много внимание и обич!

tedi_t_ добре си ни дошла, настанявай се удобно и хич да не се срамуваш повече Hug

Куче и бебе невъзможна комбинация за мен Peace Обичам животните, но да не са ми вкъщи.
Иначе познавам доста семейства, които успешно съжителстват с домашните си любимци дори и след появата на бебе. Доколкото знам единствено в началото ограничават достъпа им до малкото човече, но това е за съвсем кратко.

# 710
  • София
  • Мнения: 118
Дарина Стоева,ако си в къща,не мисля,че ще има проблем,а пинчера ти как се разбира се деца,защото и аз съм виждала доста злобни (един веднъж ми се озъби така,че малката муцунка му изчезна  сякаш Laughing),но и има също толкова игриви,мили и гальовни.
Kosty аз затова и написах ,че моят дивак ще е за известно време при тате,а и той е голяма порода,любопитството му и радостта му,докато е новородено бебето ще ме притесняват.
katelinka - моят хемоглобин е 116 и лекарят ми изписа Ферофолгама (по едно на ден по време на ядене) - това са таблетки със желязо,във витамините ми за бременни също има желязо,пия Pregnacare plus.

# 711
  • Мнения: 496
И аз много ще се радвам на пловдивска среща, да се запознаем на живо.  Party Единственият ми дерт, е че моята принцеса още спи по 2 пъти дневно и все се разминаваме с другите деца. Тя спи сутрин и следобед, а другите дечица спят по обяд. И все не можем да се нагласим...  newsm78 Активното ни време е между 13-16ч.  Peace

Дарина, ние имаме джак ръсел на 6,5г. Ще процедираме, както и с 1вото дете - ще си се гледаме всички заедно.  Peace  Мием лапи след разходка, обезпаразитяваме редовно и ваксинираме. Хигиената вкъщи се свежда до редовно почистване на пода от косми, а слагам и малко хипохлорид във водата за пода. Той не се качва по легла и дивани. В началото пряк контакт с бебето няма така или иначе. Това е.
А иначе нашето куче също е от проклетите породи, но не сме имали абсолютно никакъв проблем с детето - много си играят заедно, той е изключително търпелив с нея и не ревнува. Така че според мен и деца, и животни свикват заедно.

Благодаря на всички за милите пожелания!  Hug

# 712
  • Мнения: 12
Момичета в нас не е имало животни никога.Баща ми ги ненавижда. Но сега сестра ми се върна от чужбина с котарак и даже спи в моята стая,до мен..Може да го махнем  временно ще го дадем на приятели,но ако се наложи ще е чак когато се върна. Понеже като родя ще съм при баба и мама в съседен блок. Те пък имат куче ,което навсякъде се качва.Мие се след разходка,ама все пак си е животно. Обичам го понеже аз много си го исках,когато ми го подариха през  една екскурзия до остров Родос. Сега просто няма да имат близък контакт и се надявам всичко да е ок.
 Simple Smile

# 713
  • Мнения: 11
Дарина Стоева не се притеснявай предварително за кучето.Дори да е малко зверче,може към бебо да има коренно различно отношение.Когато дойде време ще ги наблюдавате и ще прецените дали има някакъв проблем.Винаги може да се консултирате с някой специалист как да процедирате с кучето около бебто.Аз също съм голямо куче,което на всичкото отгоре не обича деца по принцип,но към моето смятам,че ще е разлино,а и много ме слуша,така че ще го поставя на място,ако реши че ще е шефа в къщата LaughingИначе лошата страна на това да имаш любимец е че трябва бая да се чисти след него,но то и да го нямаше задължението си остава,така че... Peace

# 714
  • Мнения: 345
Ние сме с куче, порода бигъл на 7 г. и той ни е като дете. Спи при нас в леглото, пътуваме с него навсякъде и изобщо не ми е минало и през ума да го махна или да го прехвърля на някого да го гледа. Когато човек си взима куче трябва да подходи отговорно и да е наясно, че това е дългосрочен ангажимент, че междуврменно може да се появят деца и т.н. У нас се чисти през ден с прахосмукачка и парочистачка или моп с подходящ препарат, мием лапи, обезпаразитяваме външно и вътрешно. При добро желание и организация човек може да се справи. Има специални техники за запознаване на кучето с новия член на семейството, за да свикне с него, да се избегне ревност и му се покаже кой е водачът на глутницата и че детето е по-високо в йерархията. Гледах даже една серия на Говорещият с кучета Сизър Милан по Animal Planet....Материали в нета има доста, стига човек да потърси. Кучетата усещат още докато жената е бременна, че носи живот. Моят кучо спи до корема ми, души го, даже някой път пуска и по някой език Grinning. Не ги подценявайте тези животинки. Те са изключително интелигентни. Обожавам кучета и не бих могла да си представя, че някога ще живея без куче. Да не говорим, че държа детето ми да израстне с кучето. Засега племеникът ми и племеницата на мъжа ми, които са съвсем мънички се разбират прекрасно с кучето. Не съм забелязала да има някаква агресия от негова страна към тях. Кучетата страдат много, когато ги отделят от стопаните им дори и за няколко месеца. Изпитала съм го докато учех в чужбина за година и нямаше как да го взема, защото само за да кацне на Хийтроу ми искаха 1000 паунда. Дълга е историята....Важно е като се появи малкото човече да не пренебрегвате кучето за сметка на детето, да ги разхождате заедно, да си играете заедно и т.н. Ще се справим, сигурна съм, бъдете по-уверени и вие, които се колебаете дали да задържите кучето.  Naughty

# 715
  • Мнения: 3 020
Иначе лошата страна на това да имаш любимец е че трябва бая да се чисти след него,но то и да го нямаше задължението си остава,така че... Peace

То чистенето си остава, но след куче/коте чистенето е двойно, че и повече.  Wink
А и си е голям ангажимент - иска си време, внимание и т.н.
Бях луда коткарка  Crazy, а преди това кучкарка  Laughing- гледах котка 11 години преди детето. Много я обичах, наложи се да я дадем, когато сестра ми забременя с първото дете. Оттогава не съм взимала животно вкъщи, а вече не виждам как ще смогвам с времето. Дъщеря ми също обожава котки.  Heart Eyes Обаче още не сме стигнали до периода да иска вкъщи....
Засега и аз не искам, предпочитам да отделя вниманието на детето, след това и на второто, отколкото да "ходя" след домашен любимец.  Naughty

Ще видите, че с малко дете е трудно да се гледа и котка/куче. Е, ако има някой друг, който да се грижи за него, вместо вас - става.  Wink
С голямо дете е друго. То помага в "отглеждането" и грижите за животното.

Кости, браво за розовата изненада. Поне няма да си свекърва, че и без това не са много тачени.  Mr. Green

Буби, честита ти рожденничка.

Бела, "номерът" е да усетиш кой е "твоят лекар" и да му се довериш. То при 10 да отидеш, и десетте ще ти кажат различно, затова се остави на интуицията и се довери на един. Peace

Аз така с предната бременност, усетих още от началото така Марков и напълно му се доверих. Все с него се консултирах за всичко, което ме притесняваше. Още повече бях толкова спокойна в неговото присъствие по време на раждането, въобще не се притеснявах.
Сега вече трябва да се доверя на друг лекар, дори и да искам няма да мога да го ангажирам сега.  Confused



# 716
  • София
  • Мнения: 118
alllure- абсолютно съм съгласна с теб,затова временно Ханс (така се казва кучето ми) ще е в апартамента,където сме сега,но запознаването с определената безопасна дистанция Naughty ще е почти веднага след раждането и без това наблизо сравнително се местим и даже разходките ще ги правим таткото и аз (но по-рядко особено в началото),отколкото баща ми ."Говорещият с кучета" е много добро предаване  animal037
o4akva6ta - обожавам котки,даже смятам,че съм била именно котка в предния си живот,преди песа имах 11 год. котка,но като дете попрекалих с тормоза (мачкане и дори обличане Grinning) и затова тя намрази почти всички,особено деца,котките са прекрасни животни,независими,интелигентни,но при повечето  дивото и ревността са силни,ако беше още жива,надали щеше да припари до бебето.Щерка ти колко е голяма,аз получих котката си като бях на 10 годинки,с 1000 молби и обещания,че ще нося шестици.

# 717
  • Мнения: 345
alllure- абсолютно съм съгласна с теб,затова временно Ханс (така се казва кучето ми) ще е в апартамента,където сме сега,но запознаването с определената безопасна дистанция Naughty ще е почти веднага след раждането и без това наблизо сравнително се местим и даже разходките ще ги правим таткото и аз (но по-рядко особено в началото),отколкото баща ми ."Говорещият с кучета" е много добро предаване  animal037
o4akva6ta - обожавам котки,даже смятам,че съм била именно котка в предния си живот,преди песа имах 11 год. котка,но като дете попрекалих с тормоза (мачкане и дори обличане Grinning) и затова тя намрази почти всички,особено деца,котките са прекрасни животни,независими,интелигентни,но при повечето  дивото и ревността са силни,ако беше още жива,надали щеше да припари до бебето.Щерка ти колко е голяма,аз получих котката си като бях на 10 годинки,с 1000 молби и обещания,че ще нося шестици.

Ханс е супер сладурско име.  Laughing Моят се казва Джак Рей, кръстен е на Джак Даниелс и Рей Чарлз.

# 718
  • Мнения: 9
Добро утро мамачета! Благодаря Ви за топлото посрещане! Относно домашните любимци, аз съм израснала с корарак. Дори майка ми ми е разказвала, как докато съм плакала котето се е качвало на кошчето,  залюлявал ме е със скока си и ме е наблюдавал дълго, докато не се поуспокоя или майка ми не пристигне. Тъка че, животните са много интелигентни същества, всичко разбират, само където хората ги подценяваме. Четох, че е много важна първата среща на домашния любимец с новия член от семейството, дори още първия момент, в който се прибираме от родолното. Казват че от вратата трябва искрено да се зарадваш на "любимеца", за да разбере че чувствата ти не са се променили и да си по-внимателен когато животинчето иска се доближи до бебето, а не да го пъдиш като най-големия престъпник, че така се поражда ревността, която именно е най-голямата опасност според мен при съвместното съжителство на бебе с куче/коте. Иначе при добра хигиена, често обезпаразитяване, редовна ваксинация, други рискове почти несъществуват. Дори смятам, че по този начин се калява имунната защита, защото и прекалената стерилизация пък води до изнежване и не е съвсем препоръчителна. Едно време на село като са увивали децата в овчи кожи и е имало навсякъде най-различни животни как са уцелявали? Е, явно са успяли, защото днес ни има нас, а Януари и малките ни съкровища ще се появят Two Hearts
Желая Ви един прекрасен и нагорещен от слънчеви усмивки ден!

# 719
  • Мнения: 74
Добро утро , майчета ,   food010
Според мен няма толкова голям проблем относно съжителството на животни и деца, а ако има то по-скоро проблема е за животното.Аз имам персиец и когато сестра ми роди почти не се вясваше около децата.Дори като пораснаха малко ,направо си се криеше от тях.Те му разказваха играта (когато аз не съм на близо да го спася) , но той никога не им е посягал. Относно хигиената - тя си е важна по принцип и за хората които не я упражняват ,едва ли с появата на бебе ще я засилят Simple Smile Имала съм и куче и задължително си има обезпаразитяване ,ваксиниране,миене на лапи ,дупе ,уши (за дългоухите) и коремче (когато е лягало навън) след разходка .А моето задължително минаваше и през сресване през периода с кърлежите преди да влезе в къщи. Иначе по въпроса с алергиите - по опасни до колкото знам са гледането на рибки и на папагали.На рибките проблема е в храна която им се ръси (най-вече дафня) , а папагалите заради перушините които разхвърлят когато пърхат.
Така или иначе, момичета , тези деца ще растат в същия свят в който живеем ние и живеят и хилядите животни,бацили и алергии.Не можем да ги гледаме под стъклен похлупак.Трябва сами да си изградят имунитет към вредните неща, които ги заобикалят.

Общи условия

Активация на акаунт