ФОНД АСИСТИРАНА РЕПРОДУКЦИЯ - Тема 10

  • 57 681
  • 737
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 395
и аз вече редовно записвам присъствие в темата. Така като гледам, дори и с почивката има шанс да ни се обадят да си вземем заповедта преди Коледа и преди Новата година  Praynig Praynig  Много ми се иска да я избутам тази година, като сме преодоляли този проблем, демек ми се ще да сме успели преди новата година  Tired Praynig

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 9 186
  animal037

# 32
  • Мнения: X
Момичета, някой може ли да ми помогне с най-новите изменения в Кодекса на труда във връзка с ин-витро процедурите?

# 33
  • Мнения: 3 154
buttinsky, от кога са тези изменения? Намерих Кодекса, с последно обнародвано изменение от 09.03.2012 Rolling Eyes

# 34
  • Мнения: 670
buttinsky  и аз го потърсих и прочетох измененията . Единствния член за ин-витро е 157 ал 2
 (2) (Нова - ДВ, бр. 52 от 2004 г., доп., бр. 103 от 2009 г., в сила от 29.12.2009 г.) Работодателят е длъжен да освобождава от работа бременна работничка или служителка, както и работничка и служителка в напреднал етап на лечение ин-витро, за медицински прегледи, когато е необходимо те да се извършват през работно време. За това време на бременната работничка или служителка, както и на работничка и служителка в напреднал етап на лечение ин-витро, се изплаща възнаграждение от работодателя в размера по чл. 177.
Не се променя с новите изменения. Същата тъпотия  "напреднал етап на лечение ин-витро" което в от пункцията до трансфера - или до 5 дни  Crossing Arms

# 35
  • Мнения: X
Благодаря Ивка.  bouquet
Мда, никаква промяна от 2009. Аз последно на тях се натъкнах в нета.

# 36
  • Мнения: 796
Да ви следя Simple Smile

# 37
  • София
  • Мнения: 16 691
То това е много хубаво, ама нямам намерение да уведомявам работодателя си за моите проблеми.....

# 38
  • Мнения: X
То и аз нямах, но май вече се досещат и не знам има ли смисъл да крия в такъв случай. Все пак не искам цялата фирма да разбере за проблемите ми Tired

# 39
  • София
  • Мнения: 16 691
То и аз нямах, но май вече се досещат и не знам има ли смисъл да крия в такъв случай. Все пак не искам цялата фирма да разбере за проблемите ми Tired
И аз съм така....е как се досещат? Аз казвам, че си имам лична работа.....някой път за украса казвам, че примерно трябва да ходя до данъчното или до някой нотариус hahaha hahaha
Аз като почвах работа, собственика ме пита дали имам намерение да забременявам....
и аз отговорих, че: предвид възрастта ми ( 28 год.) и това, че нямам деца е нормално да мисля в тази насока...и той се почувства тъпо за малоумния си въпрос Shocked Shocked

# 40
  • Мнения: X
При теб такива извинения с дънчното може да минават, защото си от София, но аз за едно изследване изгубвам един цял работен ден, тъй като само пътят ми е общо 6 часа.
Иначе мисля, че се досещат, защото ми имат болничния от лапарото а и главната счетка постоянно ме подпитва. А щом тя знае, значи всички знаят.

# 41
  • София
  • Мнения: 16 691
Оо, да, като не си от София е трудно....аз затова за всякакви процедури взимам болничен от личния, че и тука са едни клюкари, изобщо не ми се разправя с тях, да ме подпитват. Няма с какво да ми помогнат, та поне да не ми пречат Peace

# 42
  • София
  • Мнения: 3 860
Това с болничния от личния си чиста лъжа и ако решат да се заядат много и разберат, че не си болна от това дет ти пише в болничия ще имат основание да те махнат, имаш си медицинска диагноза ползвай си я. А и като си заявил проблема чрез болничния ако тръгнат да се заяждат винаги може да кажеш че е заради здравословния проблем които имаш  Rolling Eyes
А това с напредналия стадии на ин витро си е голямо прецакване  Rolling Eyes

# 43
  • Мнения: 88
Сигма не забрави да си повлечеш крачката нали? Лека и безпроблемна бременност!!!  luvbed luvbed luvbed luvbed luvbed

# 44
  • София
  • Мнения: 16 691
Това с болничния от личния си чиста лъжа и ако решат да се заядат много и разберат, че не си болна от това дет ти пише в болничия ще имат основание да те махнат, имаш си медицинска диагноза ползвай си я. А и като си заявил проблема чрез болничния ако тръгнат да се заяждат винаги може да кажеш че е заради здравословния проблем които имаш  Rolling Eyes
А това с напредналия стадии на ин витро си е голямо прецакване  Rolling Eyes
Аз не мисля, че съм ти искала съвет....това с т.нар. "лъжи" за болнични за ин-витро мисля, че го дискутирахме в друга тема....
щом го смяташ за "лъжа", разчитай на добарата съвест на работодателя си...да не те изгони като разбере за какво става въпрос.....

Общи условия

Активация на акаунт