Нашите кухни - тема 45

  • 86 679
  • 726
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 652
ganyusha, извинявай, не видях, че си ме питала и преди това.
Не искам отцедник, защото според мен заема част от плота, а и самото корито на такива мивки е по-малко. Освен това според мен се поддържа по-трудно заради извивките. Аз лично като измия нещо (говоря за зеленчуци, плодове) си го слагам в купа на плота или върху дъска за рязане и не ми идва отвътре да го сложа върху отцедника, дори и да имах такъв. В този смисъл за мен лично отцедникът е изхабено място от плота и от коритото, което няма да ползвам. Още нещо, което ме убеди, че за себе си съм права, е почистването на сегашния отцедник в наличната кухня, който възнамерявахме да ползваме. Да кажем, че предишната собственичка е била същата пишман домакиня като мен (що ме принуждавате да правя такива призания  Blush), та бая търкане падна, докато изтъркам мивката до блясък, но пък така открихме, и че е Бланко Simple Smile Майсторът се опита да ме убеди, че отцедникът е много удобно нещо и да ползвам поне мивката за новата кухня, защото била много качествена и да не давам пари за нова, но на мен не ми харесва, няма да го ползвам и само ще го търкам, следователно не го искам. Всеки луд с номера си  Peace

Сега се замислих, дали говорим за едно и също нещо. Аз в момента, говоря за мивка от този тип:
http://streetmoto.snimka.bg/properties/kuhnya.691088.27920644
а не за отцедник за чинии и съдове, който смятам да седи в горния шкаф, за да не трупам по плота.

# 46
  • Мнения: 3 916
Аз май поуспях да избистря идеята си най-накрая. Мисля да е с вратички като на снимката (на някоя съфорумка е, дано не ми се обиди, че съм й постнала снимката, но я намерих в един публичен албум.
Плотът ще бъде тъмно сив, както и стените, а подът ще е ламинат, пак в тази гама. Надявам се, че не става много сиво, но и все пак ще имам акценти в някое топло лилаво. Само се притеснявам как ще я поддържам тази бяла кухня.





# 47
  • Мнения: 0
Идеята е супер!Не се притеснявай за подържането,има достатъчно препарати !

# 48
  • Sofiq
  • Мнения: 267
Леле кога успяхте да изпишете толкова Simple Smile))

# 49
  • Мнения: 169
и аз това се чудех
записвам се да черпя идеи от вас

# 50
  • на изток от рая
  • Мнения: 441
Бугабу,за едно и също нещо говорим, благодаря за отговора. Аз пък ще искам, защото къде ще си слагам чашите от кафе?  Laughing
Нали знаеш, все падат разни дреболяци, дето ще се ползват "след малко", та не си струва да ги слагам в миялната.

# 51
  • Варна
  • Мнения: 1 003
Благодаря на всички за мненията  bouquet. Съгласна съм с вас, но когато при размери 170 см. (от които 13 см в чупка) на 145 см. + комин 74/30 е много трудно да се направи така, че хем да има достатъчно работен плот, хем да има достатъчно шкафове, а и в пейзажа като има и пералня става още по-сложно.
Смърфиетка колоната с фурната съм я сложила, защото така се освобождава място за чекмеджета под фурната и под котлоните и те ще ми бъдат единствените функционални места за съхранение. Ако преместя фурната под котлоните единствено ми остават тези, които съм оцветила в черно http://media.snimka.bg/s1/0901/028046051.jpg?r=0, т.е. едно нищо. А ако върна пералнята на мястото на мивката (където си е и в момента), трябва да сложа един шкаф дълбок само 30 см. (имам такъв в момента), който не става за обемни съдове. Пералнята може да се сложи до хладилника, но май само на теория. Един майстор се изказа, че е невъзможно защото ще има твърде много чупки на тръбите и се затруднява достъпа на вода до нея. След края на комина започва холната част, като след хладилника е компютърното ни бюро дълго 130 см., следва комин 58 см. пред него един фотьойл и до не го диван 190 см. Терасата е голяма и е отделена със стъклена плъзгаща врата. Там сме сложили маса със столове и детски кът на малкия, но в най-студените дни не я ползваме (беше изцяло открита, сега е с изолация и битумни керемеди. Много дълго стана, но с две думи кухненската част трябва да бъде в пространството, което съм показала.
n.novakov напълно са ми ясни всички зони в кухнята и видовете кухня, и на сън да ме бутнете вече ще ги изрецитирам  Mr. Green, но как стане на такова тясно пространство.
Teresa на мястото на този отвор може би преди е имало врата http://media.snimka.bg/s1/0898/028040375.jpg?r=0 и в момента има шкаф дълбок 40 см., който хич не ми е удобен. Идеята ми е той да се махне и въобще на тази страна да не се слага нищо друго, защото дори и шкафове отгоре ще стърчат, както бях го направила в предния вариант http://media.snimka.bg/s1/0704/027652730.jpg?r=0

Последна редакция: ср, 08 авг 2012, 17:52 от fever

# 52
  • Мнения: 3 818
А защо не пробваш следната последователност - на мястото на мивката хладилник, до него пералня, на мястото на котлоните мивката, следва комина, после котлони и фурна.
Относно високия шкаф за фурната - печелиш три чекмеджета, които можеш да компенсираш с по-високи горни шкафове например. Пространството така или иначе е доста малко и един такъв шкаф още повече ще го смаже.

# 53
  • Мнения: 2 786
Fever, знаеш ли какво си мисля ... Пералнята, мивката и печката остават на същите места (можеш да замениш печката с фурна и котлони едно върху дриго в шкаф. Пред колоната слагаш шкаф, подобен на този, който имате сега и там държиш неща, които не изискват дълбок шкаф. До колоната, там, където искаш висок шкаф с фурна, можеш просто да имаш един висок шкаф с много рафтове и чекмеджета. Това ще ти даде много място да складираш неща. До него хладилника. Там, където е микровълновата, също можеш да имаш висок шкаф, ако искаш. С рафтове и чекмеджета. Или да замениш високия шкаф от твоя проект с долен и горен и да имаш малко повече работен плот.

# 54
  • Мнения: 3 818
Цитат
Fever, знаеш ли какво си мисля ... Пералнята, мивката и печката остават на същите места (можеш да замениш печката с фурна и котлони едно върху дриго в шкаф. Пред колоната слагаш шкаф, подобен на този, който имате сега и там държиш неща, които не изискват дълбок шкаф. До колоната, там, където искаш висок шкаф с фурна, можеш просто да имаш един висок шкаф с много рафтове и чекмеджета. Това ще ти даде много място да складираш неща. До него хладилника.

Това е много добро предложение!!! Ама къде е тази микровълнова, че не я виждам.  newsm78

# 55
  • Мнения: 2 786
Микровълновата е във високия шкаф срещу колоната и печката. Не в проекта, а в сегашната им кухня.

# 56
  • Варна
  • Мнения: 1 003
А защо не пробваш следната последователност - на мястото на мивката хладилник, до него пералня, на мястото на котлоните мивката, следва комина, после котлони и фурна.
Относно високия шкаф за фурната - печелиш три чекмеджета, които можеш да компенсираш с по-високи горни шкафове например. Пространството така или иначе е доста малко и един такъв шкаф още повече ще го смаже.
Така достъпа до хладилника много се затруднява, а и няма да може да се обслужва пералнята, имаме чупка 13 см., остават 157 см. на тях 60 см. хладилник + 60 см. пералня, остават свободни 37 см. След комина и трегера, стаята се разширява до 3 м., затова си мисля, че ако отместя хладилника, за да освободя 60 см. за тази шкаф колона ще се получи добре. В последния проект не съм сложила микровълновата, мисля си да я изнесем на терасата или да се сложи на стойка някъде на свободната стена.

Там, където е микровълновата, също можеш да имаш висок шкаф, ако искаш. С рафтове и чекмеджета. Или да замениш високия шкаф от твоя проект с долен и горен и да имаш малко повече работен плот.
Сегашния висок шкаф широк 40 см. не ми е удобен и стърчи, а ако сложа по-дълбок съвсем ще се стесни пространството, ще се получат някакви 50-60 см. да минавам към мивката.
Ако всичко остане в реда пералня, мивка и на другия ъгъл печка, май е най-добрия вариант но коритото на мивката се измества вдясно и пак няма да е удобна за ползване. Ще оправя проекта, за да се добие представа. Много ми е сложно всичко на това тясно място  Sad, благодаря ви за мненията.

# 57
  • Мнения: 681
Имам въпрос към тези които имат кухненски килер (онези високите изтеглящи се чекмеджета, които излизат заедно) Ето за това говоря http://neoform.org/files/thumb3_TmSu52.jpg  Как е по-удобно да се монтират - до стената като краен шкаф с възможност за обсужването му само от едната страна или по навътре, за да може да се обслужва от двете му страни  newsm78

# 58
  • Мнения: 2 786
Няма нужда да е дълбок шкаф, може да е по-плитък, но пак да събира например чинии и чаши? Виждала съм подобни шкафове, имат вратички и от двете страни (не двойни шкафове, просто с две лица и вратички и на гърба, и отпред). Ако дълбочината е съобразена така, че да не стърчи, ще ти свърши работа. Алтернативно може да е просто празно, за да се отвори пространството. Не е лесно с нестандартно и тясно място, но с малко мислене ще се получи нещо нелошо накрая.

Бибиту, нашите съседи имат такъв шкаф и е монтиран в края на реда шкафове, обслужват го само от едната страна.  Peace

# 59
  • Мнения: 759
Преди 2-3 седм си купихме аспиратор и плот с котлони от Евролукс. Трябва ли да се пазят кашоните, че забравих да питам?

Общи условия

Активация на акаунт