Нашите кухни - тема 45

  • 87 989
  • 726
  •   1
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 1 003
Имам въпрос към тези които имат кухненски килер (онези високите изтеглящи се чекмеджета, които излизат заедно) Ето за това говоря http://neoform.org/files/thumb3_TmSu52.jpg  Как е по-удобно да се монтират - до стената като краен шкаф с възможност за обсужването му само от едната страна или по навътре, за да може да се обслужва от двете му страни  newsm78

бибиту, незнам как е по-удобно да се монтира, но имай предвид че цялата кошница си е тежичка. Аз също исках такава, но бях в един магазин с мостри на механизми Блум и не ми я препоръчаха. Показаха ми шкаф колона, в която всяка кошница се издърпва поотделно, доста по-удобно е и нямаше съществена разлика в цената.

Последна редакция: ср, 08 авг 2012, 23:11 от fever

# 61
  • Мнения: 0
По-удобно и по-добре е кошниците да се изтегля една по една.Усвоява се повече от вътрешното пространство и се елиминира проблемът с огромната тежест на всичките неща ,побрани в килера,които ще трябва да се изтеглят при всяко отваряне.

# 62
  • Варна
  • Мнения: 1 003
Това е визуализация със сегашното положение на пералнята http://media.snimka.bg/s1/0902/028048292.jpg?r=0. Заложила съм мивка с дължина 45 см. и се вижда как 1/3 от коритото се измества вдясно, а ако се сложи по-дълга ще се измести още повече. Нека някой да ме убеди, че това е удобно за ползване.
Ако шкафовете останат с това разположение, то смятам в шкафа над фурната да се сложат брашно, захар, сол, кафе и т.н., отдолу тенджери, тави тигани. В следващия шкаф - тостер, цитруспреса, миксер, пасатор, скара и др. В чекмеджетата под котлоните - прибори, купи за салата, гювеч, гювечета; вляво кошница с подправки. В горните шкафове - чаши, чинии, евентуално вграден отцедник.

# 63
  • София
  • Мнения: 62
По-удобно и по-добре е кошниците да се изтегля една по една.Усвоява се повече от вътрешното пространство и се елиминира проблемът с огромната тежест на всичките неща ,побрани в килера,които ще трябва да се изтеглят при всяко отваряне.
Аз също се интересувам от такъв вариант.
Може ли да кажете колко струва!

# 64
  • Мнения: 3 841
Fever, мястото ти е сравнително малко и все с нещо ще трябва да се направи компромис, но последната визуализация засега е най-добре. Само трябва да се раши проблемът с мивката. Мислила ли си за ъглова мивка, нещо такова



А от ляво на пералнята какъв е този тесен шкаф? Не може ли да го няма и пералнята да се издърпа максимално наляво?

# 65
  • Мнения: 2 786
Еее, Смърфиетка ми е прочела мислите, докато четях поста ти, fever.  Laughing И аз щеше да напиша точно това - ъглова мивка и махане на тясното високо шкафче така, че пералнята да се измести максимално наляво. Щом няма да имаш шкаф там, където е микровълновата сега, няма да е проблем достъпа до пералнята. Мен все още ме притеснява как фурната ще се отрази на хладилника, но предполагам с добра изолация ще се реши проблема.  newsm78 Иначе последния проект ми хареса и на мен.  Peace Алтернативно можеш да сложиш фурната под котлоните и да имаш цял висок шкаф с чекмеджета, рафтове, каквото искаш.

П.П. Още нещо. След като няма да имаш съдомиялна (не видях такава в проекта ти), по-добре да направиш по-голяма мивка. Така, както е сега. Без да се образува ъглов шкаф. Представи си да миеш тави, тенджери ... в мъничка мивка.

Последна редакция: чт, 09 авг 2012, 08:56 от Teresa of the Faint Smile

# 66
  • София
  • Мнения: 12
Писах,че ще съм под наем за 3 години и не мога да правя генерални промени ,а само нещо ,с което да се живее по-приятно,чисто и ново.На пода мога да метна един ламинат.Плочките на стената трябва да ги сменя,защото са кухи,а печката си е тъмна,но шкафа в която сега е вградена ще е с новия цвят на плота и шкафовете за които толкова много се чудя!
Teresa,благодарности за новата темичка!

Цитат
http://nikineli.snimka.bg/other/kuhnya.691200.27900313
Кажете ми,че се отваря,защото нещо не се справям ,а ми трябва спешно помощ за цвят на шкафове,стенните плочки и плот?
Ей такова мислене му ударих и .....задънена улица.Тези 4 основни цвята,за съобразяване -жълто оранжево,червеникави плочки,кафяво-черна печка,направо ми скриха шапката.Съжалявам,не мога да окажа помощ!

Последна редакция: чт, 09 авг 2012, 20:20 от nikineli

# 67
  • Варна
  • Мнения: 1 003
Мислихме и варианта за ъглова мивка http://media.snimka.bg/s1/0903/028049383.jpg?r=0. Получава се един огромен труднодостъпен шкаф, който ще е с някаква неправилна форма и с диаметър около 1 м. Малкото шкафче до пералнята е сложено, защото там има чупка 13 см//15 см. Ако пералнята се дръпне максимално вляво, то съответно ще щръкне с поне 15 см. Съдомиялна нямам, не държа на нея, а и няма място. Затова залагам на удобна и широка мивка, затова на мен най си ми харесва първия вариант http://media.snimka.bg/s1/0898/028040392.jpg?r=0, пералнята не е на подходящо място и ще щръкне около 30 см., но поне ще имам удобна мивка и неразпокъсан работен плот. Но, продължавам да мисля варианти.
Извинявам се ако съм прекалила с разсъжденията върху моята кухня.

# 68
  • Мнения: 3 841
Fever, дай някакъв чертеж с размери! Да помислим малко....

# 69
  • Варна
  • Мнения: 1 003
Fever, дай някакъв чертеж с размери! Да помислим малко....
Ето албума с кухнята ми, размери, проекти и такава каквато е в момента.http://fever78.snimka.bg/other/kuhnya.283747

nikineli това за 3-те години може би си го писала в друга тема. Според мен бели шкафове с тъмен плот и плочки в подобен цвят на една от стените ще е най-подходящо съчетание.

# 70
  • Мнения: 3 841
Голямо предизвикателство е твоята кухня! Ако сложиш пералнята в ъгловия шкаф, плътно до мивката в ляво и с една чупеща се вратичка, съвсем спокойно ще се обслужва. Мястото, което остане вътре в шкафа сложи рафтове и си дръж по-малко използвани неща.

# 71
  • Мнения: 169
Fever, мястото ти е сравнително малко и все с нещо ще трябва да се направи компромис, но последната визуализация засега е най-добре. Само трябва да се раши проблемът с мивката. Мислила ли си за ъглова мивка, нещо такова



А от ляво на пералнята какъв е този тесен шкаф? Не може ли да го няма и пералнята да се издърпа максимално наляво?

Привет!
Може ли да споделите къде може да се види такава мивка?

# 72
  • Варна
  • Мнения: 1 003
Голямо предизвикателство е твоята кухня! Ако сложиш пералнята в ъгловия шкаф, плътно до мивката в ляво и с една чупеща се вратичка, съвсем спокойно ще се обслужва. Мястото, което остане вътре в шкафа сложи рафтове и си дръж по-малко използвани неща.
Не разбрах какво имаш предвид, къде до мивката вляво? Уточнявам, че вратата на пералнята се отваря от ляво на дясно.

mireto ето в сайта на лексгруп http://www.leksgroup.com/l_bg/?s=5&i=14&c=11&pid=619

# 73
  • Мнения: 3 841
Мивката си остава най-ляво, както е на първия вариант. След това следва шкаф, който е ъглов. В него да сложиш пералнята, като е сложиш плътно наляво в самия шкаф.

# 74
  • Мнения: 0
По-удобно и по-добре е кошниците да се изтегля една по една.Усвоява се повече от вътрешното пространство и се елиминира проблемът с огромната тежест на всичките неща ,побрани в килера,които ще трябва да се изтеглят при всяко отваряне.
Аз също се интересувам от такъв вариант.
Може ли да кажете колко струва!
Цените варират според производителя и според широчината на шкафа,започват от 40-50лв за брой.Аз съм правил и по-изгодни ценово чекмеджета,но за да не спамим тук,пишете на лични за подробности.

Общи условия

Активация на акаунт