Нашите кухни - тема 45

  • 87 999
  • 726
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 3 841
Nelina, страхотно, супер, изключително уютно! Много ми харесва, стилът ти ми е много на сърце, не само в кухнята, но и в целия апартамент!  Heart Eyes

Neshi и при теб много добре се получава!

Поздравления на всички за новите кухни, със здраве да си ги използвате и с много креативност да творите в тях!  newsm10

# 706
  • Пловдив
  • Мнения: 2 915
Neshi и на  мен  ми харесва как се получава.И колко много шкафове... супер.Да кажеш после как е с белият плот.Моята идея беше такава,но като видях на място  в магазина матовият бял  плот,беше толкова прашасал,че ме хвана страх как ще се чисти и в какво състояние ще го заваря.
Да попитам сега пак ли навлиза вертикалният фладер?Отначало беше вертикален,после беше хоризонтален,сега пак виждам доста с кухни с вертикален(включително и на мои познати),да не изостана от тенденциите или е просто въпрос на предпочитание?
Смърфиетка,аз си мисля,че с теб имаме еднакъв стил,защото твоят и моят апартамент имат много общо.Ти обаче имаш по-добра цялостна концепция и приемственост в отделните стаи,нещо което аз не успях да постигна,защото всяка от тях беше правена през  различни  етапи  във времето  и с различни идеи.

# 707
  • Мнения: 5 173
Шушулче доколкото разбирам цялото помещение ще бъде кухня с трапезария, нали? Ако е така могат да се дадат доста идеи за разположението на мебелите. Очевидно мивката и пералнята трябва да бъдат на предвидените места. Ще разгледам по-подробно размерите и ще направя някакъв проект.
Честно казано, се чудя.
Ту искам просторна кухня с дъъъъъъъъъъъъъъъъълъг плот, ту си мисля, че можем да преградим до някъде с бар-плот, та не знам. Нямам точна концепция. Просто искам да ми хареса и да е уютно.
Благодаря за съдействието Hug.

# 708
  • Мнения: 494
Neshi,много добро на4ало!
Сподели моля те,на коя фирма е белият ти плот?Аз също ще слагам такъв (то4но като при тебе ще е междувпро4ем- бели горни шкафове,бял гръб и бял плот,само долните са разли4ни) и много ми е интересно,каква ще е поддръжката! Това е доста 4есто срещана комбинация май напоследък,но и  на мен много ми допада!

Шушул4е,кажи поне какъв стил горе долу ти допада,4е да можем да те насо4им към нещо!
Аз като знам,колко много неща ми харесват и исках от вси4ко по много,ама като не може пусто му Grinning

# 709
# 710
  • Мнения: 158
Добро утро на всички и благодарности за подкрепата.Плота е на някаква турска фирма,внос в Русе.Момчето,което ни прави кухнята е познат на съпруга ми и горещо ми ги препоръча. За поддръжката живот и здраве ще пиша по-нататък, но би трябвало да е по-лесно от тъмното,защото аз в момента съм с тъмен и много трудно го чистя.Дори понякога когато съм минала с влажен парцал, като седна на масата и се вижда  #Crazy. Затова този път бях твърдо за бял,ще ви пиша после за поддръжката.
А кухнята днес би трябвало да приключи и ще кача още снимки  Joy

radmina Поздравления много хубава и уютна кухня

# 711
  • Раковски
  • Мнения: 2 170
Здравейте на всички. Най-после виждам резултата от чакането си. Започнаха да слагат кухнята, но стана много късно и остана на половина. Макар това не се стърпях и показвам 2 снимки (моля ви не обръщайте внимание на бъркотията, има още доста работа, но......  Embarassed )
http://neshi.snimka.bg/family/jiliste.575826.28529078
http://neshi.snimka.bg/family/jiliste.575826.28529079
 Hug Много се радвам  Grinning

Кажи на майсторите да сложат и от другата страна амортисьор на вдигащата врата, че инак се усуква сам с един.

# 712
  • Мнения: 158
а то имам 4 такива.от двете страни ли трябва да е по принцип?

# 713
  • Раковски
  • Мнения: 2 170
Смятам, че винаги трябва да са по два, ся при затворено положение на вратата там където е амортисьора врата е леко нагоре.

# 714
  • Мнения: 21
Киприда, тази кухня изглежда доста нова. Ако не ти харесват сивите врати, можеш да смениш само тях. Кухнята отделно помещение ли е или заедно с хола? Ако е заедно с хола, е добра идея да се съобразиш с цветовете там. Ако е отделна стая, можеш да се развихриш повече. Помисли си какви цветове харесваш, харесват ли ти дървесни шарки, светли или тъмни цветове, разгледай вече готови кухни и току виж харесаш нещо и го приложиш в твоята кухня. На първата страница има линк с кухни на потребители, които са писали в темата преди, разгледай и виж дали ще ти хареса някой цвят.

Въпрос на вкус е, някои харесват комбинацията бяло и черно, други (като мен  Crazy ) харесват бежово-кафявата неутрална гама, трети си падат по ярки цветове като червено и оранжево, четвърти харесват да им е шаренко с повече цветове, пети пък харесват само бялото ...  Grinning

Добро утро. Да уточня - кухнята е отделно от хола и е мъничка и общо взето е това, което се вижда на снимката. Нагоре продължават шкафове в същия цвят. Нямам други снимки  Embarassed, а сега и да направя, всичко е в найлон покрито.

Харесват ми сивите врати и по принцип по-студените цветове, но пък знам, че в кухнята трябва да е уютно и свежо и топло... Но не знам на това сиво, какво би стояло добре. Мисля си за бледо жълто, което да продължава в коридора (свързан е с кухнята без врата) и тази част, която виждате на снимката, да е ...не знам...оранжево-червено-кафяво...

# 715
  • Мнения: 2 786
Здравей, Киприда. Личното ми мнение е, че сивото се връзва много добре с виолетово-лилаво. Но трябва да точния нюанс. Ако ще е на стени, може да е една стена и то бледа.
Виж например тук - http://www.ispacedesign.com/wp-content/uploads/2011/09/Modern-vi … -wall-shelves.jpg и тук http://g-cdn.apartmenttherapy.com/1019420/violet-bedroom-01_rect540.jpg
На работата ми също имаме сива кухня с бели стени и едната от стените е точно такова виолетово като на леглото от втората снимка. Стои много ефектно.

Понеже вратичките вече са в студената гама, останалото също трябва да е, тоест да избереш по-студен нюанс. За да се съчетават.  Peace Но в крайна сметка изборът е твой, ти си познаваш помещението, светлината и вкуса.   bouquet

# 716
  • Мнения: 21
Здравей, Киприда. Личното ми мнение е, че сивото се връзва много добре с виолетово-лилаво. Но трябва да точния нюанс. Ако ще е на стени, може да е една стена и то бледа.
Виж например тук - http://www.ispacedesign.com/wp-content/uploads/2011/09/Modern-vi … -wall-shelves.jpg и тук http://g-cdn.apartmenttherapy.com/1019420/violet-bedroom-01_rect540.jpg
На работата ми също имаме сива кухня с бели стени и едната от стените е точно такова виолетово като на леглото от втората снимка. Стои много ефектно.

Понеже вратичките вече са в студената гама, останалото също трябва да е, тоест да избереш по-студен нюанс. За да се съчетават.  Peace Но в крайна сметка изборът е твой, ти си познаваш помещението, светлината и вкуса.   bouquet

Благодаря ти, Teresa. Не се бях замисляла за лилаво, но ми харесва твоята идея Simple Smile Сега отивам да бъркаме боята и ще видим какво ще стане. След това ще прилагам снимки Simple Smile Хубав ден ти желая  bouquet

# 717
  • Мнения: 723
Kiprida, и аз съм със заварена кухня в същите цветове, само че при мен е на обратно - вратичките са светли, плотът и гърбът на кухнята са тъмно сиви. Аз лично реших да "вкарам цвят" с текстила и аксесоарите. Спрях се на един нюанс на оранжевото и по-бледо електриково зелено, който присъства в много малко елементи. Тъмносивото се съчетава с доста цветове, така че трябва да намериш твоя и да прецениш до каква степен ще го използваш в помещението. Аз например, реших да оставя стените бели, тъй като и самото помещение е доста малко.

# 718
  • Мнения: 87
Някой да има идея за сайт за изтегляне на безплатни инструкции?
По-специално на перялня Електролукс EWF 16470W  Peace

# 719
  • Мнения: 3 841
Radmina, честито и на теб! Също много хубава кухня!  Peace

Докато нямаше нито една готова кухня, сега направо дъжд от нови кухни! Браво, момичета!  Party

Общи условия

Активация на акаунт