Отговори
# 555
  • Мнения: 186
Благодаря за информацията. Можете ли да ми препоръчате читава лаборатория във Варна?

# 556
  • Мнения: 413
друг вариант ти е някое ендокринологично отделение в болница-отиваш, питаш за пътека и така...можеш да направиш доста други изследвания по кл.пътека и хормони, ако ще и за щитовидната железа.

# 557
  • Мнения: 3
Здравейте момичета Simple Smile Искам да споделя моя опит с поликистозните яйчници! Проблемът при мен започна още през първата година след първата ми менструация. Основно разбрах, че има проблем, тъй като цикълът ми беше доста нередовен, но не мога да кажа, че липсваше. Съответно започнаха прегледи при гинеколози. От 14- годишна възраст ми предписаха противозачатъчни таблетки и съответно им се доверих, което съответно всеки нормален човек ще направи, все пак са лекари и знаят най-много. И така...в началото си мислех, че ще ги пия година две и нещата ще се нормализират. И в един прекрасен ден след 3 години редовна употреба на противозачатъчни реших, че вече трябва да съм оздравяла, което показваше и ехографа- никакви проблеми...За съжаление след като пробвах да ги спра не само, че нямах редовен цикъл, ами той направо го нямаше никакъв  Sad И така започнах да сменям лекар след лекар, мислейки си, че просто съм попаднала на грешния Sad Когато станах вече студентка са били изминали около 8 година непрекъсната употреба на тези хапчета и при опита ми да ги спра си "изядох" такъв скандал  #2gunfire от една "прекрасна" докторка във ВМА, че реших, че съм направила най-голямата глупост в живота ми....и продължих.... А в края на краищата месец без противозачатъчни и - нисък прогестерон, висок естроген, висок тестостерон, висок инсулин, поликистоза, уголемени яйчници и т.н. 
За щастие в един прекрасен ден от живота  си казах, че ако самата аз не разбера какво се случва с тялото ми, никой друг няма да го направи, пък и не го е грижа!!! Започнах да чета, ама много да чета- форуми, научни статии, книги, въобще всякаква информация, до която се добера! Това, което установих е, че лекарите лекуват симптомите, а не причината. Това, че нямаме цикъл е показател за проблем.
В резултат на цялото ми проучване направих и промених много неща:
1. Спрях противозачатъчните таблетки- те са основен източник на естроген, а аз си го имах в изобилие
2. Започнах да пия Див Ямс на хапчета- до овулация по 1 всяка вечер, след обълация по 2(знаете, че през втората половина на цикъла прогестерона трябва да доминира, а при нас това липсва)
3. Започнах да се мажа с прогестеронов крем- от това което прочетох, разбрах, че кремът се усвоява по-добре през кожата Simple Smile
4. Започнах да приемасм билката Vitex- по 2 сутрин на гладно(Тя сама по себе си не съдържа хормони, но предизвиква отделянето на такива и спомага изключително добре за овулацията   
5. Шуслерови соли- при този синдром е много вероятно да има излишък на някои основни минерали
6. Витамин B Complex
7. Омега 3- абсолютно задължителна добавка
8. За да се справя с инсулиновата резистентност, което също е много дълъг и труден процес, промених доста хранителните навици. На първо място започнах да се храня повече с истинска храна. Това означава на всяко хранене достатъчни количества протеини, мазнини и въглехидрати, НО всички те от ИСТИНСКИТЕ. Пилешко месо, яйца, риба, зеленчуци, ядки, чай и вода- с това се хранех и това пиех основно. Плодове също но по малко, тъй като те са си захар, макар и от "добрата".
9. Започнах да тренирам- в моя случай фитнес, но от това, което прочетох просто е важно да се спортува...
10. Намалих до минимум дезодоранти с парабени, препарати с разни аромати, препарати за чистене с аромати...Всички те са източник на изкуствен естроген- повярвайте ми!!!
11. Имах период в който пиех глухарче, за да мога да си пречистя черния дроб от тези изкуствени естрогени...
12. Не на последно място в моя случай помогна това, че психически се настроих, че този проблем ще се реши. Тук не ви говоря за молби към Господ и т.н. Просто разбрах, че ако мозъкът ти не се настрои, че тялото ти ще действа по начина, по който ти искаш да действа, каквото и да правиш то никога няма да промениш нищо. Лично аз, въпреки, че съм доста зает човек намирах 10 минути вечер, в които да си легна на дивана да си затворя очите и да и представя как тялото ми функционира правилно!

В крайна сметка след година чакане, четене и всички тези промени и стъпки, които се опитах да обобщя ми дойде цикъла! От тогава вече 5 месеца абсолютно точен- като по часовник идва и спира....Хормоните са ми нормални, косата не ми капе...Чувствам се в пъти по-добре и психически и физически и се надявам нещата да се задържат така и занапред  Praynig

Пожелавам на всички успех и се надявам да съм помогнала на когото му е нужно  Hug



# 558
  • Мнения: 1 273
В темата ВМ НВХ (Диетичен форум) имам много хора, които докладват че с това хранене са се излекували от СПКЯ. Тези дни една от участничките синтезира два материала, които свързват витамин Д със значително подобряване при СПКЯ. Другото което си спомням е, че се свързва и с липса на йод.

# 559
  • Мнения: 1 849
sima_dima, браво за чудесните резултати!   bouquet Това е здравословния начин! Peace Моят план изглежда много подобно на твоя и също забелязвам големи промени. Дано това да е пътят към пълната липса на симптоми!  Praynig Би ли споделила какви шуслерови соли пиеш?

# 560
  • Мнения: 3
Здравейте отново Simple Smile
За витамин Д и аз съм чела, че повлиява добре Simple Smile Иначе моите соли са 4,5,6,7,9,10 и 11! Като допълнение искам да кажа, че започнах да приемам и храносмилателни ензими на гладно, тъй като в друга тема тук, във форума, прочетох, че разграждат всякакви фиброзни образования   Wink

И още веднъж искам да подчертая, че това, което ни се случва е синдром, а не неизлечима болест, която някак си да я оправяме с " доживотни "лекарства...Най-важното е, че трябва цялостен подход към тялото. Според мен, ако решим да приемаме само прогестерон, например и продължим да се тъпчем със рафинирана захар, бургери, газирани напитки и мъфини и не приемаме липсващите ни минерали и витамини, то няма как тялото да функционира правилно...което се отнася за всички болести и начина за справянето с тях!  Hug

# 561
  • Мнения: 291
Здрaвейте, aз също съм с обичaйните ИР и СПКЯ .
Кaкво ли не пих вече. Метформин, метфодиaб, сиофор, дуфaстон, не по едно и също време рaзбирa се- оргaнизмa ми не търпи никaкви хaпчетa. Последният път от дуфaстонa ме стегнa сърцето и едвa дишaх. Спрях лечението с лекaрствa, пия чaйове, хрaня се здрaвословно и спортувaм, дaно се повлияе. Някой от вaс дaли е имaл същия проблем?

# 562
  • Мнения: 100
Здравейте и от мен. Нека споделя и моята история с поликистозата Simple Smile
Боря се с нея може би от година и половина, но без резултат, все попадах на най-различни лекари, които не мога да кажа, че ми разрешиха проблема. Започнах с консултации при Иво Тодоров (беше много прехвален от мой познати). Тъй като много искаме бебе, той реши, че ще ми прави хормонална стимуалция с клостилбегит, мерионал, фостимон и т.н., но без да ми изследва нито един хормон. Тъпчеше ме с инжекции и метфогама, без дори да е на 100 % сигурен че имам инс. резистентност. След 4-5 месечно ходене по мъките, просто спрях да ходя при него и се преместих при доктор Джонгова. Тя предприе коренно различен метод - изписа ми ясмин, преди това обаче пусна изследвания на хормони, от който по спомени най-опасно завишен беше андростендиона. През това време си бях записала час при д-р Персенска от Надежда. Часът ми мина вчера и лошото е, че кистите все още са там и няма никакво развитие. Това, което ми направи впечатление при консултацията с нея е следното: тя заяви, че ако жени успеят да забременеят с поликистоза , то методът е на 90 % инвитро. Освен това ми каза, че е почти невъзможно да се извади годна яйцеклетка при ПКС. Дали е така наистина? Има ли някой който да е забременял без такива процедури? Ако сте ходили при д-р Персенска може ли да дадете някакви отзиви за нея, тъй като вече достатъчно се нагледах на най-различни лекари и ми е изключително трудно да се доверя на някой.... Cry


# 563
  • Мнения: 1 849
80% от жените с поликистоза забремняват след лечение и стимулация по естествен начин, останалите 10% с инсеминация и едва при 10% се налага инвитро. Тая лекарка да прощава, ама явно парите са й стимула в случая. Едно инвитро струва хиляди, една стимулация с клостил сигурно около 500 лева, ако се направят и куп изследвания, без които аз не бих го пила. Процентите ги казвам наизуст, защото не намирам статистиката, която бях чела. Но и тук във форума жените, при които се наложи инвитро заради поликистозата са единици, сещам се само за една.  Peace Нямам лични наблюдения, но Владимиров и Димитрова (от други клиники) ми се струват най-запознати с проблема от това, което чета тук във форума. Разбира се това си е мое мнение! Wink Пожелавам ти много здрави нерви и сили, защото ще ти трябват. Просто трябва да намериш своя лекар и нещата ще се получат. Принципно първо се пускат хормони на 3-4ти ден от мц, после се пуска спермограма, ако се наложи и по Крюгер, следва цветна снимка за порходимост на тръбите (може и на УЗ, най-щадящо е!) и то там се решава как да се действа. Може да се направи фоликулометрия за 3 месеца и ако има овулация да се използва, ако няма овулация - клостил. Ако обаче спермограмата е лоша, тогава инсеминация. И най-накрая, ако няма никакви шансове вече да се помогне с хормони, тогава се стига до инвитро. Тънкостта при спкя е, че дори при по-лека стимулация може да се получи хипер-стимулация и тогава цикълът се пропуска, а след време дозата се редуцира. Ако се стигне до инвитро, често узряват прекалено много яйцеклетки, но малко от тях са качествени. И все пак такива има и почти всички жени със спкя си имат деца. Ти това със сигурност го знаеш, но реших да го напиша, защото мнението на тази лекарка ме шокира! Rolling Eyes Всички мои приятелки и познати със синфрома вече имат поне по две деца, макар и при някои да имаше съпътстващи проблеми. Hug

# 564
  • Мнения: 100
 Благодаря за инфото Simple Smile
може би ще изчакам да мине цветната снимка, ще видя какво ще каже Персенска и ще видим. По между дтугото във вестник прочетох, че в Тина Киркова ще има безплатни прегледни на жени с проблемно забременяване, мисля от средата на септември започваше. Нищо не пречи да се провери и там, все пак още едно мнение е, а и вече там имат инвитро и специалисти в репродуктивната медицина.

# 565
  • Мнения: 132
здравейте момичета, моля някой да ми разчете следните резултати, т.е потвърждава ли се поликистоза       
Благодаря                                                                                                                                                                                                 
LH   7.83   mIU/ml   Ж-Фол.-до12.6, Ов.:до 95.6,Лут.:до11.4, Мено:до58.5
FSH   6.96   mIU/ml   Ж:Фол:до 12,5; Ов:до 21,5;Лут:до 7,7;Мено:до 134,8
Estradiol   29.30   pg/ml   Ж:Фол:12,5-166:Ов:85.51-498;Лут:43.8-211; Мено:5.0-54.7
направени са в трети ден на цикъла, три месеца прием на противозачатъчни и инофолик

# 566
  • Мнения: 1 184
Здравей,
По принцип е възможно да се докаже поликистоза при съотношение ЛХ към ФСХ да е около 1,5. Но не винаги е така. При теб има основание да се счита, че има поликистоза, но най-добре да се види на ехограф. Като цяло резултатите ти са добри. Peace

# 567
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Това, което ми направи впечатление при консултацията с нея е следното: тя заяви, че ако жени успеят да забременеят с поликистоза , то методът е на 90 % инвитро. Освен това ми каза, че е почти невъзможно да се извади годна яйцеклетка при ПКС. Дали е така наистина? Има ли някой който да е забременял без такива процедури? Ако сте ходили при д-р Персенска може ли да дадете някакви отзиви за нея, тъй като вече достатъчно се нагледах на най-различни лекари и ми е изключително трудно да се доверя на някой.... Cry
Офф, не знам какво да напиша! Crossing Arms Родих второто си дете след лечение на ПКЯ и инсулинова резистентност. Бременност настъпи след стимулация, не инвитро процедура. Как пристъпват към лечение тия лекари, без пълни хормонални изследвания, се чудя? От 20 години съм с кистозни яйчници, от 1998 ходя по лекари, а от 2002 попаднах на ендокринолог - гинеколог, който постави крайната диагноза ПКЯ С инсулинова резистентност. Мен така ме лекуваха в началото ,само с противозачатъчни и други хормонални препарати заради кръвоизливите, които правех. Съвсем скоро правих операция на миомен възел и при нея се установи, че нямам кисти по яйчниците, нито уплътнената хиперехогенна строма видима преди това ехографски. Само да отбележа, че лечението ми се състои от хранителен режим /който понякога нарушавам и не се гордея с това Confused Embarassed/ и метформинов препарат.
Момичета не губете надежда, промените ли навиците си относно храненето и попаднете ли на добър лекар, нещата се променят! Peace

# 568
  • Мнения: 51
В този ред на мисли от предния пост да попитам за добър АГ и ендокринолог от Варна.

# 569
  • Софиянка в Пазарджик :)
  • Мнения: 581
Здравейте момичета.Искам да споделя моя опит в борбата срещу СПКЯ.Забременях естествено,дори при наличието на проблеми и при ММ.Много важно според мен е,че започнах да хапвам почти всичко приготвено в къщи включително и хляба не беше купешки,ами домашен.Това което разбрах за хормоните обаче стана след като родих.Бебето ми беше с алергии и докато го кърмех пазих строга диета-без никакви млечни продукти и Е-та.Няколко месеца след като спрях да кърмя направих изследвания-всички хормони бяха в норма,никога друг път не са били така идеални.Междувременно случайно разбрах,че и една друга майка е спряла лекарствата за щитовидна и е започнала диета 1-2пъти на седмица яде нещо млечно и месо.Хормоните на щитовидната също са се нормализирали след диетата,без да приема лекарствата.Тя също избягва купешки сладки,салами и т.н.
За себе си мога да кажа,че принципно се храня с предимно млечни продукти,но след като детето ми се оказа с алергия към тях изчетох много информация и мога да кажа,че определено постоянната им консумация е вредна.Един доктор споменаваше за максимално количество 200-300грама млечни продукти на седмица,за да не ни вредят.
Пожелавам ви успех момичета и не вярвайте на приказките,че с поликистоза не се забременява естествено,може да е по-бавно,по-трудно,но не невъзможно.И на нас Владимиров ни беше казал,че с тия показатели на спермограмата на ММ и моята поликистоза сме за инвитро,дори не предписа лечение за мъжа ми,нямало да има смисъл,няколко месеца след това забременях.
 Hug

Общи условия

Активация на акаунт