Отговори
# 570
  • Мнения: 1 787
Куест, колко време правихте опити преди да забременееш?
Благодаря, че сподели с нас!

# 571
  • Мнения: 1 849
Понеже е придошла вълна от спонтанни бременности, да се отчета и аз. Момичета, не губете надежда и не се отказвайте!  Hug Успех на всички в борбата!

# 572
  • Мнения: 1 787
Браво, Яна! Лека и безпроблемна. Нека има все повече такива новини.

# 573
  • Лондон/Пловдив
  • Мнения: 856
И аз съм с поликистоза и забременях 4 пъти , все пак е възможно и по естествен път . Първото ми дете е след 9 месеца опити , втория път видях доста зор две неуспешни бремености и стимулации с  Клостилбегит и един месец след спирането на всички лекарства успях  Heart Eyes
При мен още неможе да се разбере откъде идва проблема , цикъл имам през 35-60 дни когато реши да дойде тогава си идва . С малкия забременях с овулация на 30 ден от цикъла . Не се отчайвайте и се борете така както аз се борех и успях . Вече се замислям за трето детенце ,но ще видим дали ще достигнем до това решение с мъжо  Mr. Green

# 574
  • Мнения: 361
Здравейте!

Отдавна не съм писала, но този път идвам с добри новини. След почти година мъки и неуловимо дебелеене от Дуфастон, накрая го спрях. В същото време ендокринолог ми назначи Метфодиаб 3х1000мг и след 4 месеца прием и 2 нескопосани удължени цикъла, преди 3 дни разбрах, че съм бременна.
От повече от седмица ме боляха гърдите ужасно много, дори едната нощ се събудих като ги бях притиснала при обръщането в леглото, няколко дни мерех и температура - орално беше 36.9. Основното, което ме притесни, обаче са предменструалните болки, доста по-силни от обикновено и някак по-централно, а не толкова от двете страни. Очаквах всеки момент да ми дойде, но понеже тренирам конна езда, всеки месец бързам да си направя тест, преди да продължа с уроците. Този път, обаче, вместо една, видях две черти. Отидох на лекар още на следващия ден - единият ми каза, че било прекалено рано, едва 5 г.с. , сакчето било още много малко - 4.9 мм и видиш ли можело всеки момент да ми дойде и това нямало да бъде аборт, а просто закъснял цикъл.  smile3516 Не посмяхме да се зарадваме, а през деня продължи да ме наболява като седя, затова бързо изтърчах при моя си лекар, който ме диагностицира с поликистозата. Той хареса нещата, каза, че всичко изглежда супер, лигавицата  била  много добра и дори нямам нужда от лекарства за задържане. Въпреки това, след като му омрънках света за болките, ми изписа Дуфастон, Но Шпа и Утрогестан, както и задължителния Огестан /или еквивалент/. За щастие още на другия ден вече спазмите утихнаха, но все още отвреме навреме ме свива ту вляво, ту вдясно, но слава Богу, не и в средата както беше преди няколко дни.
Честно казано все още ме е страх и не смея да се отпусна и да приема, че най-после чудото е станало. Притесняват ме тези леки болежки и че нещо ще се обърка .. сакчето да остане празно или да не се появи пулс.. знам ли. Толкова искаме това бебче

# 575
  • Лондон/Пловдив
  • Мнения: 856
По принцип са нормални леки придърпвания , не се притеснявай каквото е писано това ще стане . Сигурна съм че всичко ще е наред  Heart Eyes и си имаш Коледно чудо
За болките и придърпванията може да пиеш НО ШПА  . Ако продължават звъни на доктора и го попитай за подходяща доза за теб . Аз с малкия пиех до края Но Шпа и до 20 седмица Утрогестан , после минах на Магнерот или Магнезия . При мен беше просто да се застраховам не че имах някакви оплаквания освен в главата ми  hahaha

# 576
  • Мнения: 361
Благодаря за успокоителните думи! Аз съм си паника и затова все търся под вола теле. Чак реших, че Утрогестана не го поставям достатъчно навътре и може би не действа ...
Встрани от моите текущи истории, исках да дам кураж на всички, които пишат в тази тема. Аз цяла година живях като сянка, бях се отказала от живота си, знаех че няма да имаме никакво бъдеще, защото след всеки преглед нещата ставаха все по-отчайващи. Да, но правилото, че всичко е Божа работа важи и тук с пълна сила. Трябва да вярваме. 

# 577
  • Мнения: 413
Здравейте момичета - със СПКЯ съм и преддиабет  с инсулинова резистентност и затлъстяване абдоминално и  търся си спешно добър АГ-ендокринолог в София, че и да работи по Здравната каса. Мисия невъзможна ли е?
Не съм ходила на такъв от 2 години насам. А последния в Пловдив директно ме прати за инвитро. И взеха, че ме изтеглиха за инсеменация от 'Любовта е в действие", и сега трябва да нагласям хормоните за нормални нива на FSH при жената (<9.0 на ден 3); LH/FSH <1.0; нормални нива на пролактин и тиреотропен хормон. Чакам двете черти на Ову-тестовете и това чакане ме побърква   #Crazy (преди мерих с термометър на и се появи на 8-ми ден от МЦ, а сега минава 14-тия)

# 578
  • Мнения: 361
Мога да препоръчам Д-р Станкова - ендокринолог от София /0888 71 30 90/. Моя позната успя да забременее само и единствено благодарение на нея. Аз също щях да ходя след НГ, но забременях и го отложих засега.

# 579
  • Мнения: 1 849
Може ли малко повече информация за тази лекарка?

# 580
  • Мнения: 361
Нямам преки впечатления, защото така и не отидох при нея, но основно се занимава с проблемно забременяване, дължащо се на ендокринни проблеми. Работи със Здравна каса, но записването е малко трудно - иска упорито звънене докато си вземеш час. Кабинетът и е на "Цар Симеон" 145

Общи условия

Активация на акаунт