След ЛОИ - Лондон 2012г. - 5

  • 10 460
  • 165
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 018
като видяхме резултатите и си задавам въпроси:

Какво прави Министерството на спорта и колко души има администрация назначена в него?
Какъв е бюджета му и как се изразходват милионите от него?
А БОК какви са му функциите и има ли смисъл от него?
Колко души с изобщо с управленски функции се изсипаха в Англия?
Какво струва на България тази олимпиада?

можете да ме допълвате...

И аз си задавам подобни въпроси. И май няма да задавам и допълнителни, защото отговорите на цитираните са достатъчно неприятни.

явно малко хора си ги задаваме...

но ето едно интервю на Раева:
http://www.dnes.bg/london2012/2012/08/14/v-rio-niama-da-imame-ot … iana-raeva.166095

и от Дойче веле за несметните благодарности към Бойко...
http://www.dw.de/dw/article/0,,16162169,00.html

гъзолизци колкото щеш...  Sad пък ние искаме спорт да имаме!

# 16
  • Мнения: 4 864
Е, как защо са в чужбина кадърните треньорки- защото ако бяха тук, г-жа Раева нямаше да се изявява като пишман специалист, а щеше да си стои вкъщи под твърдата ръка на Наско.

напълно съгласна!

# 17
  • Мнения: 8 523
Интервюто с Илиана тази сутрин беше толкова скучно и глупаво,абе как все не виждат собствени грешки и все някой друг им пречи,чак и футбола намеси ooooh!

# 18
  • Варна
  • Мнения: 3 245
Хич не ми се стори глупаво интервюто да ви кажа. Проблемите не са толкова прости. Махаме Раева и всичко тръгва по мед и масло. Не знам колко задушава младите кадърни треньори, но все пак може да се похвали със световна титла - нещо, което до преди няколко години изглеждаше немислимо.
Не бива да опростяваме нещата - този само е виновен, махаме го и хайде готово. Гимнастичките изпуснаха лентата, айде сменяйте треньора. Няма приемственост и това е - както при треньорите, така и при спортистите. Къде са младите гимнастици, които ще тренират в новата зала при Й.Йовчев? Къде са младите борци, атлети, стрелци, щангисти? А, щангисти май имаме, но май се състезават за Азърбейджан, Катар и други спортни нации. Нищо, че се подготвят у нас.  Mr. Green

От представянето ни на ЛОИ смятам все пак, че художествената гимнастика и волейбола са ни що годе най-конкурентните спортове.

# 19
  • Мнения: 8 523
Скучно ми беше защото тя това си повтаря вече толкова години,разбиа от всички видове спорт  и според мен говори повече от необходимото.Станка Златева не съм я чула да се оплаква от липса на пари и база за тренировки,пък момичето прави чудеса.Просто на българина все някой му е крив.Преди няколко години даваха съпругата на сегашния министър на спорта при какви условия тренира,пък жената взе олимпииски медал.Разбира се ,че пари и база трябва,но и треньори и желание от страна на спортистите трябва.

# 20
  • Мнения: 390
Благодаря за темата.   bouquet

Много интересно как навсякъде оценяват наши треньори (вкл в щаба на Ирина Винер има българка - вчера разбрах) и кадри, а нашата Илиана Раева казва, че такива няма... нещо... май... не е точно така. А и на олимпиадата се коментираше по евроспорт колко от гимнастичките са подготвяни от българи.  newsm78 въобразявам ли си го или?



Благодаря за темата. Пропуснала съм интервютата с Раева. Вярно, е че на всякъде в чужбина има български треньорки по гимнастика. При Винер е Людмила Димитрова и доколкото знам тя прави постановките на руските гимнастички. Съгласна съм че кадърни треньори ни трябват и това е по големият проблем.   Вярно е и че има малко деца, които да тренират, но това не е единственият фактор. Едно време, когато се съревновавахме  с СССР  да не би  те да са имали по малка възможност за избор на таланти?  Целият свят се чудеше как три момичета от една улица могат  да станат световни шампионки.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 3 245
Скучно ми беше защото тя това си повтаря вече толкова години,разбиа от всички видове спорт  и според мен говори повече от необходимото.Станка Златева не съм я чула да се оплаква от липса на пари и база за тренировки,пък момичето прави чудеса.Просто на българина все някой му е крив.Преди няколко години даваха съпругата на сегашния министър на спорта при какви условия тренира,пък жената взе олимпииски медал.Разбира се ,че пари и база трябва,но и треньори и желание от страна на спортистите трябва.

Там е работата, че ако имаше пари и база за тренировки, нямаше да си останем само със Станка и Румяна Нейкова. Сега щяхме да имаме поне няколко млади спортисти, дето да напират да се изявят. Няма друга държава в света май, която да разчита на голия ентусиазъм на отделни спортисти за постигане на спортни успехи.

# 22
  • Мнения: 11 607
Задавам си 1 въпрос........

Как липсата на бази, треньори, пари, липса на деца и пр. пречи за следното положение......

Да се пребориш, да направиш трудното и да стигнеш до 2 мача - трябва да спечелиш само 1-я и печелиш бронза - но ти уви, губиш и двата мача.....

Да влезеш на финал, да си 4-ти в квалификацията, да си на позиция за медал(да знам, че се почва от 0, но си показал много добро представяне все пак - това е 4 място) и накрая - на 6 и 8 място да завършиш???

Къде точно тук са парите, базите и пр?????

Дух на победител,сила, воля, докога ще се плашим от разни Голиатовци???

Казват, че хората са толкова големи колкото са им големи мечтите........А коя бе мечтата на нашия Олимпийски отбор???? Кубертеновия принцип ли? Ако да - задачата е изпълнена на 100%.......

Станка имаше мечта с давност 4 години.....Резултатът го видяхме! И е Голяма - като човек, и като спортист!

# 23
  • Мнения: 9 144
Запис от тел. довечера ще чета и ще се включа

Маме   bouquet

# 24
  • Мнения: 1 517
за който е интересно по канал 3 дават посрещане на волейболистите

# 25
  • Мнения: 3 826
Хич не ми се стори глупаво интервюто да ви кажа. Проблемите не са толкова прости. Махаме Раева и всичко тръгва по мед и масло. Не знам колко задушава младите кадърни треньори, но все пак може да се похвали със световна титла - нещо, което до преди няколко години изглеждаше немислимо.
тя нали има спонсор - ЕОН , от години ББ й го доведе , да не каже че й липсват пари
обаче журналистите виновни , че не правили анализ ... Stop Stop

# 26
  • Варна
  • Мнения: 3 245
За волейболистите - искаше ми се да покажат малко повече хъс и на мен, пък и нека пак да загубят тези два мача. Забелязала съм го и в други мачове (хем не гледам много) - когато играта върви, играят превъзходно. Когато губят - трудно обръщат мача. Финалът Русия-Бразилия още ми е пред очите, не смятам, че срещу тази Русия имахме някакъв шанс, но Италия можехме да победим. Подобно нещо стана и в САЩ през 94-та с футболистите между другото.

За гимнастиката - Силвия Митева не можеше да вземе медал и никой не го очакваше от нея. Симпатизирам й, но нека си го кажем - имаше много по-добри. Дали ако беше 5-та, а не 8-ма щеше да има значение - не мисля. Ансамбълът определено има за какво да съжалява, защото имаха възможност да вземат медал и всички го очаквахме. Психика, мал шанс, не знам каква е причнината

В спорта чудеса стават, но доста рядко за съжаление. Нима можеше Тервел Пулев, колкото и хъс да покаже, да бие украинеца? Нима можеше Силвия да вземе медал, дори и да си изиграе перфектно съчетанията? Нима можеше Ивет Лалова да надскочи себе си и да подобри невероятно много личното си постижение? Не всичко опира само до желание и борбеност понякога.

И все пак - да не се вторачваме толкова в постиженията на отделните спортисти. Нямаме стабилност, приемственост, масовост в спорта. Нямаме осезаемо присъствие в спортния свят, нека нямаме медали, но поне да имаме възходящо представяне, да имаме не по 1, а по 15-20 елитни спортисти и още толкова да им дишат във врата. Медалите рано или късно ще дойдат.

ana_karenina имаше се предвид не само художествената гимнастика. (това по повод на журналистите)

# 27
  • Мнения: 3 826
аз очаквах медал от волейбола и много кофти ми стана , даже още ми е ,

ние , обаче , сме си малко с лузърски ген - добри , добри и като дойде момента се сдухваме и губим ,
само Стоичков не се сдухваше , ами обратно , затова ще си остане най-великият

Според вас , изигра ли роля , това , че К.Плачи е италианец и играхме с/у неговите сънародници ?

# 28
  • Мнения: 8 523
Eто мнението на Кеворкян,лично на мен много ми допадат разсъжденията му по въпроса
http://afera.bg/pozitsia/28521.html
след първото заглавие е и статията на Кеворкян

# 29
  • Мнения: 5 690
Липса на дух ,сила и воля!
Това са основните причини за неуспеха ни  на Олимпиадата.

Общи условия

Активация на акаунт