След ЛОИ - Лондон 2012г. - 5

  • 10 459
  • 165
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 390
аз очаквах медал от волейбола и много кофти ми стана , даже още ми е ,

ние , обаче , сме си малко с лузърски ген - добри , добри и като дойде момента се сдухваме и губим ,
само Стоичков не се сдухваше , ами обратно , затова ще си остане най-великият

Според вас , изигра ли роля , това , че К.Плачи е италианец и играхме с/у неговите сънародници ?

Има една поговорка, която е доста неприятна "Власите се дават накрай Дунава.....". Мисля, че Плачи си свърши работата, ние сме си виновни.

# 31
  • Мнения: 4 460
Абсолютно никакъв шанс нямаме докато не си възродим масовия спорт.
Нямам идея как е организиран в другите страни, но помня как беше по време на соца. Треньорите обикаляха училищата и събираха деца, като  се съобразяваха какви физически данни имат. Аз съм минала през 5 спорта, за по-кратко или дълго и в повечето случаи е било заради някоя приятелка, която е тренирала това в момента. Тази система продължи и малко идването на демокрацията - синът ми (91 набор), тренираше спортна гимнастика от детската градина, защото треньорите бяха го харесали и ни се обаждаха 2 пъти да ни уговарят да го заведем в залата.
Отделно всичко беше безплатно, отделно никой не ни водеше и чакаше, защото времената бяха такива.
Всичко това днес е невъзможно, защото сме малки и бедни. На моя приятелка дъщеря й е в нац.отбор по шорттрек , ако те не са с високи финансови възможности, отдавна да не може да тренира.  Сумите са повече от сериозни - от такса, кънки, финансиране на пътувания за състезания и летни сборове.
Направи ми впечатление като обясняваха как руснаците са успяли да изградят много перспективен млад отбор по спортна гимнастика. Започнали са от прибирането на треньорите им от чужбина и възраждане на детските школи Peace.

# 32
  • София
  • Мнения: 6 219
Те.. треньорите и да обиколят училищата какво мислиш, че ще видят - затлъстели първолаци с чипс/сладолед в уста през междучасията и свободно търчане в час по физкултура. по училищата масово този час е за отмора, а не за физически упражнения.

# 33
  • Мнения: 11 607
Мнение на съфорумка, от фейса си позволявам да я цитирам, защото го е казала много добре -

истината е ,ч е когато победата и медалът са външно изискване тежи и то много. Когато е вътрешно желание не тежи никак. По неизвестни ми причини днешните български елитни сп
оертисти, с малки изключения, приемат победата и медала именно като външно изискване и очевидно, колкото и да ме убеждават, не достига вътрешното желание. И точно защото сме били в спорта, редно е да не пропускаме да кажем, че един професионален спортист знае как да се концентрира и нито чува, нито вижда, нито има значение нещо отвъд него самия и пистата/полето/леда/тревата и т.н. И уреда, с който борави. А ако на 20 още не се е научил и му пречи всичко наоколо, че и на няколко хиляди километра, сори, ама проблемът не е в околния пейзаж.

# 34
  • Мнения: 529
Знаете ли дали има някъде клипчета с най-интересните моменти от олимпиадата?

# 35
  • Мнения: 945
Благодаря за темата Hug

# 36
  • Мнения: 45
Позицията на Нешка за българското представяне на олимпиадата:

http://www.standartnews.com/celebrity_comments/chalgata_bi_sporta_-160808.html

# 37
  • Мнения: 45
И още една статия по темата:
 
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=1228452

# 38
  • Мнения: 4 593
Напълно подкрепям постовете на Ясмина, нямам какво да добавя. Hug

# 39
  • София
  • Мнения: 735
Благодарности за темата   bouquet

Повечето от момчетата от волейболния са доста скромни и приятни. Гледах ги днес на летището - много приятно впечатление ми оставиха (е, някои са си надувковци, но то нормално). Дано имат повече късмет и постоянна концентрация на следващата олимпиада, както и другите, които успеят да се класират, живот и здраве  Peace

# 40
  • Мнения: 3 495
истината е ,ч е когато победата и медалът са външно изискване тежи и то много. Когато е вътрешно желание не тежи никак.

Абсолютно точно!

# 41
  • КиТ
  • Мнения: 2 490
Маме   bouquet  bouquet  bouquet Ще следя темата с интерес  Hug Hug Hug

В заключение една снимка която оставям без коментар


Ето това трябва да е мотивацията  Peace Единствената цел да е златния медал,не защото някой,държавата или нещо го изисква,а вътрешно с цялото сърце да го искаме  Wink Peace

# 42
  • София
  • Мнения: 4 245
Благодаря!  bouquet

# 43
  • Мнения: 169
Ето това трябва да е мотивацията  Peace Единствената цел да е златния медал,не защото някой,държавата или нещо го изисква,а вътрешно с цялото сърце да го искаме  Wink Peace
Май не съм много съгласна тук!
Преди,когато Илиана е била състезателка,нали е било в чест на Партията,в чест на незнам кой неин конгрес, ама резултати имаше.Може да плюят по Нешка,ама ги направи шампионки.

# 44
  • Мнения: 419
Маме, благодаря за темата bouquet
Все си мисля, че не е лошо да си признаем, че не сме най-добрите. Явно има и по-добри. Разочарованието идва именно от завишените и нереалистични очаквания.
Няма лошо да сме втори, четвърти или осми. Това също е успех, особено като се има предвид на какво дердже сме. Каквато ни държавата, такъв ни и спортът, и спортистите, и всичко.

Общи условия

Активация на акаунт