Трудно проговаряне -тема 8

  • 41 278
  • 739
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 329
О,  s e r e n e,  аз притеснения си имам, но много се надявам да са неоснователни.
В смисъл решила съм отсега, че няма да се стягам ако заключението им звучи сериозно. Все пак няма да ми сменят детето и аз си го познавам най-добре. Трудно ми е да си представя, че е възможно с 2-3 виждания за по 1 час да си съставят обективна преценка, но те са специалисти и имат достатъчно много опит. Признавам си, че ако не ми трябваше за детската бих си спестила ходенето в Св. Никола в този момент и бих изчакала още малко да порасне преди да го водя там.

При Макс нещата с говора не вървят бързо. Все по-склонен е да повтаря след нас, но му вадим думите с ченгел от устата. Казва изречения само ако иска да направим нещо за него.
Иначе вчера за първи път игра със сестра си. Подаваха си една топка един на друг по пода.
Надявам се да свикне с детската, да започне да си играе с децата и постепенно с работата с логопед нещата да се наредят.

# 706
  • София
  • Мнения: 543
wondergirl, радвам се, че са ви казали, че проблемът е най-вече с говоренето, и дано това е и крайното им заключение. Не за друго, ами ще се успокоиш и ще ти дойде добре. Hug Голям стрес си е да ходиш в Св. Никола, но д-р Аврамова наистина изглежда свястна, и мила, а това си е важно защото действа успокояващо на родителя. Ще ви стискам палци да мине обследването възможно най-спокойно и с добър резултат.
Ние борим градината и всяка седмица е нов хит. Първо не искаше да яде там, после да спи (тя и сега не винаги спи). Започна да не им казва, че й се пишка докато лежат (защото се изпускала докато трябва да спи). Започнах да я вдигам нощем и от 3 нощи сме без памперс. Не знам какъв е смисълът точно на нощното вдигане - така на какво точно приучвам детето - да пишка през нощта? Но според госпожите трябва да махнем съвсем памперса.

# 707
  • София
  • Мнения: 6 251
Сега като ви чета за детската, се сещам да ви споделя мещо, което ми прави впечатление. Жоро тази година може да пропусне ходенето на ДГ, но слуша как като се върне каката от училище ми разказва какво се е случило през деня. И се сеща да разказва неща, които са му се случили в детската миналата година, когато не можеше да ги разкаже, но ги помни.
Разбира се би могло да е измислица, но историите му звучат достоверно и смислено.
Така че си се трупат някакви познания и дори спомени (когато си им дойде времето) пък може да ги разкажат по-късно когато се поуспокоят.

# 708
  • Мнения: 1 630
 wondergirl радвам се, че се е прадставил добре. Дано следващия път покаже целия си потенциал, защото и мястото ще му е познато. Hug
M_I_A  ами дано се случи. Аз малко се отчайвам, че не ми отговаря.  Tired
no4ko25 и ние имаме проблем с това пишане в леглото.Чак не ми се говори...тази вечер така и се накарах, защото капризите и ми дойдоха в повече. И накрая и казах "кога ще ме зарадваш с нещо. Примерно, че сама се обличаш. Уморих се вече. Не си бебе" и тя стана и си обу пижамата.
говорих с ресурсната, защото са започнали работа. Имало още едно дете от по - големите и заедно ги взела. И моята се налагала. Да става каквото тя иска "Не това. Тази игашка". Каза, че доста се налага. Ами своенравна е. Днес съм и много ядосана. Даже разбра и заспа без да ме търси  Joy

# 709
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
wondergirl дай Боже занапред все така добре  Praynig и все по-добре  Hug

eli82eli  Hug прегръщам те, аз също изпаднах в криза миналата седмица и чак до шамари се стигна, после 1 час рев от моя страна за безпомощността в която се намирам  Rolling Eyes голямото ми дете рева с мене, после ми се подиграва - мама реве като бебе  Mr. Green Исках да кажа за памперса - Мария е на 4 години и 1 месец и все още е с нощен, въпреки че от 3 месеца го свалям сух, рядко, много рядко има фалове нощем вече, може би за 3 месеца 1 път да се е напишкала и то бяхме на детски рожден ден и там прекали с тортите и соковете  Outta Joint но за мое спокойствие тази зима ще е с нощен памперс, до лятото чак, така и така имам 2 пакета запаси  Mr. Green мисля че детето само усъзнава и се отказва от нощните екстри, при голямата ми дъщеря на 2 години махнахме дневен и нощен заедно, но тук трябва да сме двойно и тройно по-търпеливи  Hug Моето дете също е своенравно много и от това страда сестра и  Rolling Eyes постоянно някой все и казва - дай на детето играчката, дай на детето куклата, дай на детето чашата  Crazy иначе онова малкото все се тръшка и реве .. така прави и в детската  ooooh! засега му се отстъпва, за да не го стресираме, ама ако продължава така и занапред да е едноличен търговец няма да се разбираме  #Cussing out

no4ko25 аз в градината занесох 10-тина парчета за легло, подложки за възрастни май се водеха и и застилат за обедния сън, моята също не казваше в началото  ooooh!

M_I_A дано да се случи  Praynig моите ги вземам двете от детската - обикновено сядаме и каката разказва - какво са яли, какво са учили, на какво са играли, с кой са се сбили  Whistling а малката слуша, но ако я питам тя повтаря въпроса - Какво яде днес на закуска и тн  ooooh!

ММММММ чакането е дълго, мъчението е голямо, само не позволязайте на отчаянието и лошите мисли да се заселват в сърцата Ви  Hug

# 710
  • Бургас
  • Мнения: 447
wondergirl чудесни новини  Hug. Много се радвам за вас!
Аз също не искам да го водя на този етап, но и за ресурсния имаме вариант да ни назначат без да ходи до София, което си е голям плюс, защото на този етап разходката ми се вижда безсмислена. Особено сега, когато виждам как от един месец насам детето се променя много бързо. Тук за няколко дни ме изненада много. От вчера виждам лекета по дрешките от градината, което ме навежда на мисълта, че явно е започнал да яде и друга храна, освен хляба и тестените изделия  Heart Eyes, а днес си хапна без проблем ориз със зеленчуци  Heart Eyes. Логопедката се похвалила на мъжо, че изпишкала детето на голямата тоалетна чиния  Heart Eyes, а после и в къщи успях да го задържа там  Heart Eyes. Като си помисля, че преди месец още не можехме да се оправим с гърнето  ooooh! Той по принцип вечер не се напишква, но понеже все още спи при нас ме е страх да го оставям по гащички. Това с нощното напикаване си е индивидуално, имам позната на която детето от около година и половина е без памперс през деня, говори, песни пее и т.н., но все още е с нощен памперс и не могат да го махнат.
И да се похваля с нови думички: "кока" - кофа, нещо като "тятя" - чаша  Laughing. Днес най-накая успях да чуя и "ко-ко-ко-ко, пи-пи-пи" от песента за кокошката на Бонбон. Доста неразбираеми, но аз все пак им се радвам.

# 711
  • Мнения: 329
Благодаря ви за куража и за позитивните пожелания! Дано всичко се развива добре с детето, пък ако може и специалистите да не ни спичат излишно.

Момичета, вие пускате ли телевизор на децата и колко? Днес д-р Аврамова каза, че от години не е срещала по-вредно нещо за децата от Бейби ТВ. Макс от бебе е запленен от тази телевизия и все още я гледаме. Защото си имаме и бебе вкъщи  Confused Аз не обичам да гледам телевизия, но у нас винаги работи телевизор за фон. Да не говоря, че в повечето случаи вечер работят 2 телевизора един срещу друг на различни програми. Направо да бръмне човек.
Възможно ли е да е толкова вредно...

При нас с памперса стана толкова бързо и лесно, че не знам какво да ви посъветвам. Той някак веднага разбра за какво иде реч. Вярно, че първите два дни в детската истински се бях притеснила да не се върнем назад, но нещата явно се напаснаха и вече нямаме инциденти. Макс е вече цяла година без памперс към днешна дата.
Затова пък така бойкотира готвената храна след този гаден летен вирус, че днес му купих бебешки пюрета за 8 месечни. Не сме ги давали от години, но доста му се усладиха.

# 712
  • Мнения: 2 860
ох, аз ще се побъркам вече. Днес малката си навехнала крака, цял ден по доктори, снимки, няма счупено, но може казаха утре да я гипсират, че можело да има скъсани връзки. То милото плаче, не може да стъпва на крачето си, куцука. А тъкмо беше почнала да се придвижва на дълги растояния. И както сме с ДЦП, дали това няма да я върне много назад, нецзнам вече, само притеснения.

# 713
  • Мнения: 2 765
гала ,дано скоро и бързо да мине, прегръдки  Hug

# 714
  • Мнения: 1 630
гала   Hug дано бързо ви мине. Ей, че бързо стават белите.
wondergirl  моето момиче също много гледаше ТВ, но рекламите и понеже от 1 година свекито я гледаше щрак рекламите и спокойна  Close. Не съм и пускала бейби тв. Струва ми се еднообразно. Сега гледа детски, но главно иска компютъра да слуша песни и да гледа клипчета. От скоро я ограничавам и спирам компютъра. Вече спря да пищи и протестира много. Телевизора пускав в 8 вечерта. Но тати като е у дома събота и неделя си работи, но той си гледа спорт или някой филм. Вече трябва да внимаваме какво гледаме, че тя доста разбира"Защо биеш се. Сплиииии. Удай се чичо. Добле си няма няма" Joy
ZLATNA и при нас така понеже е малка и все и отстъпват. Карат се на пламеника да и даде, което пожелае. Аз последните месеци не я жаля. Забранила съм да и угаждат на прищевките. Колко спазван нз. Даже се научи да даде играчка, ако някои я иска. Е след 5-10 мин обяснения, но после отива "Заподай детенце. Заподай игашка". Ако се заинати да даде нещо, което ми трябва, като телефона ми и шамарче отнася.
kojo продължавайте в същия дух да внасяш позотивизъм в темата, че повечето каквото сме се заоплаквали  ooooh!  bouquet
Не иска на градина и това е. Гадна работа  Tired

# 715
  • Мнения: 11 913
Гала много неприятно това, дано не го боли много детенцето и да минава бързо  Hug .

Да се изкажа и аз за гледането на ТВ Crazy . Като беше бебе още така да се каже гледаше предимно реклами, после премина на музика - по цял ден бяхме на музикални канали  ooooh! и той танцуваше, от както започна да гледа анимационни филмчета (това около 3г) забрави за ТВ. Сега на ТВ се заглежда по някоя реклама и това е, но филмчета гледа много....то аз съм виновна де  Blush ама като искам малко свободно време или нещо да свърша ooooh!. Той гледа двете части на Колите и Франклин и рядко Ну погоди, ами понякога си изглежда цялото филмче за колите което е час и половина или пък 3-4 серии на Франклин от по 20минути - е не гледа съсредоточено през цялото време, а си играе нещо, но не дава да го спра докато не свърши Rolling Eyes.

# 716
  • Бургас
  • Мнения: 328
Здравейте  Hug

Гала, надявам се бързо да се оправя детенце и да върви само напред  Praynig представям си какво преживявате  Hug

Мишо още от бебе много гледаше БейбиТВ, но аз гледах да му го пускам само когато трябваше да свърша нещо. Но за разлика от този канал, по който и да пуснат реклами, само да чуе дори от другата стая, на бегом се изнася и не мига докато не свърши и последната реклама. Това преди около 1 година. Сега по-рядко се зомбира, пак се заглежда по рекламите, но БейбиТВ не му пускам, защото кака му иска Картуун-а. Там не всички филмчета са му интересни и се заглежда максимум за около 5-10 минутки  и то рядко. На компютъра също рядко го допускам, най-вече за да разглеждаме логопедичните карти, ама и той има трънчета в дупето и не стои дълго.

Ели, да не би да има някаква промяна в градината - нова лелка, ново дете, нещо да се е променило, което да я притеснява? Нашата кака така лятото ходи с нежелание на градина, защото техните госпожи са в отпуск и се сменят разни други, с които тя не е свикнала.

Мишо за сега ходи с желание на градина. Не плаче, сам си влиза, дори и без да го е посрещнала госпожата. Вчера дори си седна на едно от столчетата и зазяпа децата. Незнам дали градината е спомогнала /т.е. контактите със себеподобни/, но от известно време не спира да плямпа. Нищо смислено де, но аз и на това се радвам, защото той по принцип в 90 % от времето си мълчеше. Сега не му спира устата  Grinning Научи се да храни мен и баща си, докато гледаме телевизия, основно с пуканки, ама вчера ме караше да ям наужким една дребна играчка  Laughing Като цяло виждам някакъв напредък, дано да продължи все така  Praynig

# 717
  • Мнения: 1 630
milena1976 нови..нови от 15.09 е там. С прекъсване една седмица заради кашлица. Но и децата са по-големи и повече се карат и налагат. Не знам, но не иска. Вчера влезна сърдита. Денс беше решила да пищи и крещи. Tired Радвам се, че имате напредък и ходи с желание. Много е важно това  ooooh!
Аз съм и възложила задача да полива цветята и тя доста се забавлява. Като и кажа "Хриси, хайде да полеем цветята."тя се нарежда и чака. То имам 3 цветя на кръст, но е важно, че изпълнява. С обличането сме доникъде. Не иска и блузата да съблече. Вчера седнала с едно момче от нейната група и вика"това е Ладо"..т е Радо. Ами викам и виж Радо сам си обува обувките, а ти чакаш  Tired
mibobo и Хриси е така откакто почна да гледа детско. Сега и по филми за възрастни се заглежда, че ако е комедя се и смее  Laughing.

# 718
  • Мнения: 369
wondergirl и ние бяхме при Аврамова. Чудесни новини след консултацията, бъди сигурна и че след обследването ще е така.
Гала дано бързо се оправи детенце и да не го боли  Hug
milena1976 браво на Мишо! Ще видиш и още промени.
Ели, миличката Хриси какво ли и минава през главичката, а като не може да обясни. Няма ли начин как мнооого деликатно да намекнеш да я прегръщат малко повече за да се почувства обичана и сигурна там  Hug
Ние с Криси сме си вкъщи. След страстите миналата седмица в градината реших да си го оставя малко вкъщи. Сега си разговаряме с него, започна все по-сложни изречения да казва, но малко неправилно. Опитвам се да го карам да правим с ръчичките разни животни, рисуваме с бодни боички, умира от кеф да си намажем ръцете и да правим ръце по листата. Най-вече наблягам на топката, да си я подхвърляме защото той още неможе хубаво да я хваща. Тренираме усилено Simple Smile

# 719
  • София
  • Мнения: 3 249
Миа, радвам се, че се разписваш Hug
Моите драми продължават, но просто госпожа директорката не знае с кого си има работа и не съм някоя слабохарактерна майка, която ще се стресне от нея. Бе аз съм си слабохарактерна, ама отнася ли се за децата - малиии, да не си ми насреща Mr. Green
Последното заяждане е (май и майчето се беше оплакала) за "чуждата помощ" в ТЕЛКа.  Два дни обикалям като луда да търся разяснение аджеба що е туй чужда помощ и какво представлява. Сериозно мисля утре да се оплача устно в РИО и ако пак не си вземе поука - писмено по всички истанции. Тази жена е като кон с капаци - детето не се адаптирало Shocked Не знам дали има друго дете, което да влиза с такова желание в групата. Започнал е да си казва, когато му се пишка. Все още отказва да яде, но това да му е проблема ooooh! Спирам, че вече не знам кой чете тук и какво ще достигне грешно интерпретирано до ушите и. Че тя ще чете тук се съмнявам - след като един адрес не може да си намери в Гугъл - това е човек с висше образование, директор...

Общи условия

Активация на акаунт