Трудно проговаряне -тема 8

  • 41 284
  • 739
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 630
mam4e82 и на мен ми е много криво. Но да свиква да се справя сама. Достатъчно я глезим в къщи. Дано да се поочупи. Не знам дали говори там. То като ходи само по една седмица и не може и да свикне. Хубаво е, че при вас нещата се нареждат и се отпуска да говори  Simple Smile
Дони, миличка не ти стига стреса, които имаш, а и неприемането от страна на персонала. Аз не бих издържала и ти се възхищавам за което. Просто не мога да си обясня за какво чак толкова им трябва придружител. Какви чак толкова обучителни дейности в първа група имате...може в София да са ви други изискванията, но тук с две изречения ни казаха, че наблягат над обслужването и самостоятелността, а не толкова над учене на нещо. Просто вече си мисля, че целенасочено го правят да се преместите. Направо си плачат за Агенцията за дискриминация.
http://www.purvite7.bg/articles/view/2906/deteto_na_3_godini.htm … ?page=2&rc=20

Последна редакция: ср, 10 окт 2012, 10:58 от eli82eli

# 721
  • София
  • Мнения: 3 249
Ели, не им се занимава с различно дете. Ще спазя принципа на шопа обаче - "Ке седИм да им пречим" hahaha
Милена, а с логопеда как се справяте?

# 722
  • Мнения: 1 630
А ако нямаше обследване в св. Никола и ТЕЛК решение дали нещата нямаше да са други? Тогава може би щеше да е характер. Ще седите ами ваше право е и се плащате, за което. Нали са педагози обучени да работят с деца нека намерят начин и път към него. Има родители, които отричат проблемите, а ти не го правиш водиш го на специалисти и вместо подкрепа получаваш друго. .... "Не е честно".
Извинявайте депресията ме е хванала   Embarassed

# 723
  • Бургас
  • Мнения: 328
Доника, в началото малко се дърпаше и го чувах отвън, че мрънкоти, но после е започнал повече да слуша и да изпълнява каквото го карат. По препоръка на логопедката сега го караме да сочи части на тялото си, за сега имаме успех само с нослето - показва моето, неговото, а снощи показа и това на сестра си и баща си  Grinning Снощи си беше наредил 6-7 колички една до друга, като на паркинг и аз почнах да ги броя, сочейки ги с пръст. Мишо веднага след мен опъна пръста и ме гледа - чака да почна да броя. Аз броя - той сочи. И така няколко пъти. Накрая явно реши, че е направил нещо много хубаво и почна да си пляска за браво, гледа ни и чака и ние да пляскаме  Laughing Общо взето е склонен да се занимаваме, но само като е на кеф, насила нищо не мога да го накарам - тръшва се и до там  Confused

Снощи запазих детско клубче за рождения му ден. Имахме малък спор с баща му, който твърдеше, че е малък, че още не разбирал и най-добре да си поканим гости /баби, лели.../ у дома. На мен обаче ми е чоглаво и реших, че разбира-не разбира ще си има своето парти с много деца и голям терен за беснеене. Иска ми се да го науча да духа свещичката си, приемам съвети  Praynig. Пробвала съм го да духа, за да прави сапунени балони, ама той си допира само устничките и нищо не става.  Rolling Eyes

# 724
  • Мнения: 1 630
http://www.jivotizdrave.bg/index.php?page=article&id=10100

Милена, Хриси сама се научи да духа свещичките. Не знам как стана не съм я учила. Но тя и лесно се научи сапунени балони да прави. Добре, че се и научи и носа да си духа, защото преди духаше но през устата. Пробвай със свещ покажи му. А сега се сетих. Хриси много обича яйца във всякакъв вариант и като и приготвям тя няма търпение и си взема чинията и сяда на масата и духа понеже парят. Може би така се е научила. newsm78

# 725
  • Мнения: 11 913
Ели интересни препратки даваш днес Simple Smile

Относно духането - психоложката редовно го кара да духа късчета памук, или накъсват хартия и я пускат в купа с вода и пак ги духат парченцата. Иначе в къщи за първи път почна да духа когато разказвахме книжката за трите прасенца и нали вълчо им издухва къщичките  Simple Smile. Но въпреки, че уж духа не иска да духа сапунени мехури  Rolling Eyes , аз ги правя пък той ги пука.

# 726
  • Мнения: 369
Дони точно аз имах проблеми с тая чужда помощ. Директорката извъртя нещата, че щом аз съм безработна един вид парите от телка ми ги давали за да гледам Криси и щяло да има конфликт на интереси ако той ходи на градина. Можело да ми спрат парите или да ме карат да ги връщам защото хем ходел на градина, хем съм взимала пари да го гледам. Пълни глупости. Безработна съм още от преди да имаме диагноза защото като тръгна на ясла много боледуваше и си намериха вратичка да ме изгонят. Отказах се да настоявам да ми вземе телка защото после ще се чуди само как да си намери повод да ме принуждава да го отписвам. Заявих, че детето ще ходи на градина каквото и да ми коства това. Той трябва да е сред децата, много добре му се отразява откъм знания и умения.

# 727
  • София
  • Мнения: 3 249
Аз току що се връщам от Екзарх Йосиф и д-р Ментешев, който беше в комисията на ТЕЛКа си даде номера - ако има някакви претенции и въпроси госпожата да му звънне да и разясни Mr. Green

# 728
  • Мнения: 63
mam4e82, парите от ТЕЛК-а са за терапии.
ЗАКОН ЗА ИНТЕГРАЦИЯ НА ХОРАТА С УВРЕЖДАНИЯ
Цитат
Чл. 42. (1) (Изм. - ДВ, бр. 97 от 2006 г., изм. - ДВ, бр. 41 от 2009 г., в сила от 01.07.2009 г.) Хората с трайни увреждания имат право на месечна добавка за социална интеграция според индивидуалните им потребности съобразно степента на намалена работоспособност или вида и степента на увреждането.
(2) Добавката по ал. 1 е диференцирана и представлява парични средства, които допълват собствените доходи и са предназначени за покриване на допълнителни разходи за:
1. транспортни услуги;
2. информационни и телекомуникационни услуги;
3. обучение;
4. балнеолечение и рехабилитационни услуги;
5. (отм., предишна т. 6 - ДВ, бр. 105 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г.) достъпна информация;
6. (предишна т. 7 - ДВ, бр. 105 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г., изм. - ДВ, бр. 97 от 2006 г.) наем на общинско жилище;
7. (нова - ДВ, бр. 18 от 2006 г., в сила от 01.01.2006 г., изм. - ДВ, бр. 97 от 2006 г.) диетично хранене и лекарствени продукти.

# 729
  • София
  • Мнения: 3 249
mam4e82, парите от ТЕЛК-а са за терапии.
ЗАКОН ЗА ИНТЕГРАЦИЯ НА ХОРАТА С УВРЕЖДАНИЯ
Цитат
Чл. 42. (1) (Изм. - ДВ, бр. 97 от 2006 г., изм. - ДВ, бр. 41 от 2009 г., в сила от 01.07.2009 г.) Хората с трайни увреждания имат право на месечна добавка за социална интеграция според индивидуалните им потребности съобразно степента на намалена работоспособност или вида и степента на увреждането.
(2) Добавката по ал. 1 е диференцирана и представлява парични средства, които допълват собствените доходи и са предназначени за покриване на допълнителни разходи за:
1. транспортни услуги;
2. информационни и телекомуникационни услуги;
3. обучение;
4. балнеолечение и рехабилитационни услуги;
5. (отм., предишна т. 6 - ДВ, бр. 105 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г.) достъпна информация;
6. (предишна т. 7 - ДВ, бр. 105 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г., изм. - ДВ, бр. 97 от 2006 г.) наем на общинско жилище;
7. (нова - ДВ, бр. 18 от 2006 г., в сила от 01.01.2006 г., изм. - ДВ, бр. 97 от 2006 г.) диетично хранене и лекарствени продукти.
1. транспортни услуги;
2. информационни и телекомуникационни услуги;
3. обучение;
5. (отм., предишна т. 6 - ДВ, бр. 105 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г.) достъпна информация;
по тези 4 точки сумата е точно 45,50 или 2 часа при платен логопед Wink Това отпуска държавата. Мамчето говори за парите по чл. 8 - 189лв и двойните детски - 70 лв. Тази сума успявам да покрия логопед (2 пъти седмично) и психолог (веднъж седмично). Те затова го и минахме този ТЕЛК, защото аз водя 2 деца и умножени по 2 разходите не са никак малко. А като сложими други терапии.

Последна редакция: ср, 10 окт 2012, 15:08 от Доника

# 730
  • Мнения: 369
Хамелеон аз съм наясно с парите които получавам. Въпроса е, че директорката си ги интерпретира нещата както и е удобно. И ние минахме телка само за да мога да покривам логопеда и психолога. Иска ми се да включа и други занимания, но парите са много кът.
Дони, Ментешев наистина ще им даде да разберат Simple Smile Ние и преди комисията бяхме на консултация при него, той настояваше детето да продължи с градината.

# 731
  • Бургас
  • Мнения: 447
гала дано се оправи по-скоро детенце  Hug.
Милена страхотни новини! Браво на Мишо! Аз си мисля, че градината определено им се отразява добре.
Дони много ми е кофти, като чета какво неразбиране и проблеми срещате в детската градина. И какво толкова се е случило, не мога да разбера Rolling Eyes Явно когато споделиш проблемите на детето и започват не под лупа, ами под микроскоп да го гледат  Twisted Evil и всяка неприемлива проява да отдават именно на диагнозата му. Сега като чета какви проблеми ви създават, май ще ни е по-добре да сме без диагноза и ТЕЛК, че поне няма да могат да си позволяват такива волности.

# 732
  • Мнения: 1 595
Аз научих малкият да духа с помоща на запалка и късчета хартия. Голямо щракане падаше с тази запалка ама успях и за 3г. свещичката падна като отсечена Grinning

Аз трябва да попитам дали в нашата градина има логопед и дали предвиждат такива занимания. Ще има нужда от корекция на някои звуци,явно няма да успее съвсем сам

# 733
  • Мнения: 1 630
Аз съм разочарована момичета, защото от РЦ ни сменят логопеда. Всичко в България ли се прави така, за да се покрият определени планове. Аз съм доволна от сегашната, при която ходим и лятото и мисля въпреки всичко да си продължим. Ако другата година решат да я сменят с друга....или и аз не знам.
http://www.zadecata.com/sb/index.php?page=0_4_4_10
http://www.za-decata.com/polezno/ot_pedagoga/253

Последна редакция: чт, 11 окт 2012, 13:35 от eli82eli

# 734
  • София
  • Мнения: 3 064
Здравейте всички,
искам да ви питам сблъсквали ли сте се с подобен проблем и как го решавате:
получава се някакъв омагьосан кръг в детската: нашият понеже не говори добре и другите явно го избягват понякога и му се подиграват, в резултат на което той съвсем блокира. Учителките казват, че вдига ръка, иска да каже, но като се изправи пред децата - блокаж Sad

Общи условия

Активация на акаунт