Истанбул на К.о.т.к.и.т.е. - 13

  • 66 731
  • 743
  •   1
Отговори
# 345
  • София
  • Мнения: 5
beljata,о не си мисли,че съм префърцунена  Mr. GreenИскам да кажа,че закуската беше като вкъщи,съвсем обикновенна или нормална,така да кажем!Не се оплаквам,само имам забележка за душ кабината...Като цяло всичко е ок,имайки предвид цената на самата екскурзия!Като локация на мен ми допада Таксим!За това другия път ще сме там Simple Smile А камериерката ни разказа,че често идват едни и същи момичета от Пловдив!

# 346
  • Варна
  • Мнения: 4 221
     Сравнявах локация на хотели в Лалели, а не в Истанбул като цяло. Браво за закуската, която правиш, аз не предлагам такова разнообразие Embarassed Wink Душ-кабината беше чара на цялата работа Laughing... след моите премеждия миналия път щом оцелях без нова травма, значи е търпимо.
     За момичетата от Пловдив не ни е казала, ама всеки гледа на работата лекото, знаеш hahaha Всеки си избира пътя...
     Сега спирам да хваля хотела, че не са ми плащали за това Crossing Arms и отивам да пиша пътепис (колко гръмко звучи Rolling Eyes)

# 347
  • София
  • Мнения: 13 148
За водачката Нели искам да кажа,че благодарение на нея се спукахме от смях през целия път!
Дори я имам на моите снимки - забулена,а и пушихме нергиле заедно!
Ние с моите приятелки я кръстихме Карлсон Grinning Само перката и липсваше!Постоянно сновеше напред назад !Аз останах много доволна от нейното отношение и на шофьора,предполагам защото седяхме най-отпред и си говорихме през целия път с тях Simple Smile

Или говорим за различни Нелита, или миналите четвъртък и неделя (само в тези дни я видях) е била изпаднала в някоя черна дупка.  Mr. Green 

Айде радвайте се - Истанбул Аквариум

Последна редакция: вт, 28 авг 2012, 00:15 от Тaня67

# 348
  • Мнения: 6 031
Тaня67, много хубави снимки!
А-ха и да ми заговорят някои риби.  Laughing

# 349
  • София, Хаджи Димитър
  • Мнения: 130
Добре се завърнали, на момичетата и аз да се включа в очакване на пътеписите.
Таня67, отново прекрасни снимки  bouquet

# 350
  • Бургас / UK
  • Мнения: 1 592
Танче,страхотни аквариумски снимки(bow)   bouquet,вече знам защо не влязох в Тюркоазу  Mr. Green
PS:Добре дошли на завърналите се.

# 351
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 579
Беличке, има още на къде да растат хотелите Laughing Пожелавам ти Буюк кебан - там вече е друго нещо и като интериор, и като стаи, и като закуска  Peace И го ползват нашите агенции, не настаняват често там, ама го има варианта.

Чакаме пътеписа  Hug И другите да пишат, ей  Hug

танче, страшен ти е аквариума   bouquet

# 352
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Taняяяяяя, каква работа ми отвории.... До сега отбивах атаки кога тръгваме! Simple Smile

# 353
  • България, София
  • Мнения: 1 754
За водачката Нели искам да кажа,че благодарение на нея се спукахме от смях през целия път!
Дори я имам на моите снимки - забулена,а и пушихме нергиле заедно!
Ние с моите приятелки я кръстихме Карлсон Grinning Само перката и липсваше!Постоянно сновеше напред назад !Аз останах много доволна от нейното отношение и на шофьора,предполагам защото седяхме най-отпред и си говорихме през целия път с тях Simple Smile

Или говорим за различни Нелита, или миналите четвъртък и неделя (само в тези дни я видях) е била изпаднала в някоя черна дупка.  Mr. Green  


Айде радвайте се - Истанбул Аквариум

И специално за Велина:

Скрит текст:
Ето така се хваща бика, а не за рогата   Mr. Green :

Ах, Танче. Ама щеше да ми е много срамотно така  Mr. Green Embarassed То и така, както го хванах за рогата, ми стига. Следващият път може да се пробвам да го яхна  Mr. Green

# 354
  • Велико Търново
  • Мнения: 248

Таня, прекрасни снимки. Hug Да видим дали ще ми остане време да стигна до аквариума следващата седмица.  newsm78

Добре дошли на завърналите се момичета.  bouquet Нареждам се и аз в редичката на чакащите разказче. Grinning

# 355
  • Мнения: 7
Привет,

Вече добре се ориентирах с моето пътуване и благодарение на вас и на GoogleMaps все едно съм бил там. Само не мога да се оправя с билетите за транспорта. От това, което прочетох ТУК разбирам, че за 6 лири си купувам карта и по 1.75 лири ми е билета. А какво е трансфер по 1 лира? Обаче ТУК има някакви други цени, които са доста по-високи. Какви са тези карти? И също така, багажа таксува ли се?

# 356
  • Варна
  • Мнения: 4 221
     Шефе, по-високи цени на градския транспорт има само, когато преминаваш през мостовете. Останалия наземен транспорт е 2 лири, ако си с карта - 1.75. През няколко таксувания дава по-голяма отстъпка и те таксува по 1 лира. Няма точна закономерност, понякога дава лира през таксуване, понякога - 4 поредни на 1.75. Ние имаме 30 таксувания - 21х1.75 и 9х1.00. При всички случаи картата е улеснение. Тя се ползва и на повечето фериботи, при които цените вече варират много - от 60 куруша до 10-12 лири, според направлението и продължителността. Картата може да се върне и да си получиш депозита обратно, ама по-добре недей - пак ще ти се ходи, а тя ще ви трябва и тогава.
     Последния линк и мен ме смути, но написаното горе е инфо от този уикенд.

# 357
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 579
Второто е някаква хай изгъзица за предплатени пътувания и нея я пропускаме  Laughing Отиваме на първото, дето си е Истанбулкарт и се взима с депозит между 4 и 6 лири. С него са големите намаления и я предлагат на почти всички бутки, а вече и на автомати  Peace

# 358
  • Мнения: 7
А багажа как се таксува? Размери, тегло, защото тук в София например трябва да си купиш хартиено билетче за багаж, ако си с електронна карта.

# 359
  • Варна
  • Мнения: 4 221
     Не съм видяла да таксуват багаж, но със сигурност ще ти кажат, ако се налага, може би да таксуваш втори път. Виждали сме хора с багажи в трамваите и автобусите, мисля, че единствения им проблем е бил преминаването през турникетите на трамвайните спирки и метрото, предвид обема;-) Нека все пак тези, които са пътували с багаж, да кажат.
     Така и не отидох да ги видя тия автомати за карти... Зареждаме си я по будките.

Общи условия

Активация на акаунт