ВМ-НВХ рецепти

  • 466 977
  • 532
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 6 017


http://the-loves-green-kitchen.blogspot.bg/2016/09/blog-post_9.html

ПП: Извинявам се, че нахлувам така, но и аз съм на този режим от няколко месеца и тайно ви следя.
Рецептата е за свински врат, който се получи много вкусно. Peace

# 331
  • Благоевград
  • Мнения: 2 865
Привет  Hug Тъй като съм почитател на киноата и хапвам от време на време, реших днес да пробвам да си направя една закуска с нея. На няколко места проверих ГИ и видях, че е с нисък, затова си позволих да я хапна като режимна закуска.

Рецепта:
2 с.л. сварена в малко сол киноа
5 големи черни несолени маслини
1 с.л. безсолна козе извара
1 с.л. масло
магданоз
Топлата киноа се смесва с всички продукти и се бърка, докато маслото и изварата се разтопят, добавих магданоз и нарязана на ситно една маслина. Накрая гарнирах с още малко магданоз и останалите маслини. Получи се много вкусно, дано обаче не съм сбъркала, че киноата е режимна, че язък за пазането през тези дни  Laughing
Скрит текст:

# 332
# 333
  • Благоевград
  • Мнения: 2 865
Пънчета от тиквички



Рецепта:
4 средно големи тиквички
100 грама кашкавал или чедър
1 ч.л. сол
60 грама масло
2 яйца, размер Л
копър или магданоз

Приготвяне:
Тиквичките се настъргват на едро ренде и се осоляват. Оставят се за 30 мин. да си пуснат водата. Отцеждат се и се добавят настъргания кашкавал, разбитите яйца, мекото масло и подправките. Може да се добави още малко сол в зависимост от вкуса. Омесва се "кайма" и се правят малки пънчета. Пекат се на силно загрята фурна до хрупкава коричка. Моята печка е по-стара и слаба и ги пекох към 40-50 минути, на по-новите и с вентилатор ще станат доста по-бързо.

# 334
# 335
  • Мнения: 11 744


Касапски сач

Последна редакция: нд, 01 яну 2017, 11:08 от ЗлаВещица

# 336
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 690
Блат от кайма за пица - каймата като за кюфтета, но хляб и галета не добавям.  

Отгоре подреждам каквото имам:
- резени домат
- гъби
- маслини
- кисели краставички
- резенчета бекон/шунка
- босилек
- кашкавал или моцарела
- 4/6 яйца

Последна редакция: нд, 01 яну 2017, 11:10 от ЗлаВещица

# 337
  • Мнения: 68 710
Момичета, благодаря bouquet
Аз намерих в ББ тийм рецепта и обяснение, и я метнах вече Mr. Green

Замесих с две яйца, сол, кимион, черен пипер, магданоз и я разстлах в тавичката-сега се пече само блата, защото четох, че пуска вода. Така и стана-отдели водичка, поотлях я и като се запече хубаво каймата, ще намажа доматено пюре, маслини, лук и кашкавал....друго нямам из хладилника.

Дано да става за ядене, че ми е за първи път.

Смелих си свински гуши днес, че дребното беше много постно, а и нямаха прясна сланинка да смеся. Ще я запека хубаво само каймата, че да няма издънки....

# 338
  • София
  • Мнения: 11 989
не ме бива в снимките

# 339
# 340
  • Мнения: 398
препоръчайте с какво да се допълни тази рецепта, за чийзкейк, така че да не хвръкнат въглехидратите?

2 пакетчета филаделфия
2 яйца
2 ванилии
- по рецепта е с плод гуава (половин чаша смлян плод)
-и 1/4 чаша пудра захар, която си я спестяваме, разбира се Simple Smile

поставя се във форма и се пече..

или няма как да го докараме достатъчно диетично?

# 341
  • Мнения: 39 405
Дали не може да използваш червени плодове, вместо гуава, която не знам как е дори на вкус, на цвят...
А в сместа, която си е като опалянки може да добавиш и малко псилиум и бакпулвер.

# 342
  • Мнения: 398
То филаделфията едва ли има нужда от набухватели и такива неща, по-скоро чуденето ми е за минимизирането на въглехидратното съдържание, като в същото време става за пред хора Simple Smile
Забравих да кажа, че по рецепта правят и нещо като блат отдолу със стрити обикновени бисквити и половин пакетче масло, което също се чудя, дали може да се спести, ако върху формата се постави хартия за печене. Дали би се разкашкало, ако няма блат отдолу?

# 343
  • Мнения: 2 199
Основата може да се направи със смлени бадеми, лешници и масло (вместо бисквити и масло). За другото не знам как да премахнеш захарта за да се хареса на другите.

Напоследък правя една закуска/десерт с бадемово брашно и става като кекс, много е хубав, предлагала съм го и на други хора и се харесва...

Безглутенов кекс с бадемово брашно



Когато имам повече време палачинки с кокосово масло и кокосово брашно



От както имам уред за бавно готвене "готвя" телешки опашки и стават страхотни - това е откритието ми за този сезон и много вкусно  Heart Eyes

# 344
  • София
  • Мнения: 546
Слагам и тук лесната спаначена рецепта Simple Smile

Намаслена тавичка, напълва се със спанак (ако са едри листата се нарязват, ако е бейби - направо целите листа), натрошава се сирене и се разбърква. Правят се дупки и във всяка се чуква по 1 яйце. Масло върху яйцата и във фурната. Запича се до готовност на яйцата. От това по-бързо, лесно и вкусно ястие със спанак не вярвам да има  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт