Ох, тези нови телефони!

  • 1 084 410
  • 11 718
  •   1
Отговори
# 10 770
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 439
Толкова малки телефони вече почти не се произвеждат - няма кой знае какъв пазар. При флагманите на Samsung има - Samsung Galaxy S22 5G, може и миналогодишния S21.

Ако се примири с малко-по-голям телефон, не тухла - има доста повече предложения. Размерът е въпрос на навик и бързо ще свикне. Моделите с AMOLED дисплеи са по-тънки и леки, поради спецификата на дисплейната технология, така, че можете да се ориентирате към такъв.

Моята препоръка е да не търсите толкова малък телефон и да дефинирате бюджет.

# 10 771
  • Португалия
  • Мнения: 4 186
Толкова малки телефони вече почти не се произвеждат - няма кой знае какъв пазар. При флагманите на Samsung има - Samsung Galaxy S22 5G, може и миналогодишния S21.

Ако се примири с малко-по-голям телефон, не тухла - има доста повече предложения. Размерът е въпрос на навик и бързо ще свикне. Моделите с AMOLED дисплеи са по-тънки и леки, поради спецификата на дисплейната технология, така, че можете да се ориентирате към такъв.

Моята препоръка е да не търсите толкова малък телефон и да дефинирате бюджет.
не ги одобри и тях
Благодаря, все пак
не съм се изразила докрай ясно- не държим 100% да е самсунг

# 10 772
  • Мнения: X
не съм се изразила докрай ясно- не държим 100% да е самсунг
Друго, общо взето, не си струва да се купува, макар да съм с две други марки в момента. Аз наистина не съм виждала малък телефон отдавна. На iPhone SE серията не е голяма, но за нищо друго с тези размери не се сещам, освен 1-2, които са истински боклуци и за които не си струва да се дават пари.

# 10 773
# 10 774
  • Мнения: 2 683
Ползвам iPhone XS.
Някой със същия проблем, появи се откак го ъпдейтнах с последния iOS:
Предпочитам да набирам даден контакт не от Указател, а от Resent, така ми е по- лесно, а и там са хората , на които най- често звъня.
С приключването на разговора и затваряне, автоматично се набира контакта по- долу и вече месец ми писна да се извинявам на хора, на които нямам намерение да звъня.Гледам бързо да затворя, като видя, че пак се е получило, но повикване се е генерирало и човека отсреща звъни.
Решението знам , че е да си ги търся в Указател, но все пак някой със същия проблем?

# 10 775
  • Мнения: 390
Проблемът е друг, но може да помогне.

# 10 776
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 439
Толкова малки телефони вече почти не се произвеждат - няма кой знае какъв пазар. При флагманите на Samsung има - Samsung Galaxy S22 5G, може и миналогодишния S21.

Ако се примири с малко-по-голям телефон, не тухла - има доста повече предложения. Размерът е въпрос на навик и бързо ще свикне. Моделите с AMOLED дисплеи са по-тънки и леки, поради спецификата на дисплейната технология, така, че можете да се ориентирате към такъв.

Моята препоръка е да не търсите толкова малък телефон и да дефинирате бюджет.
не ги одобри и тях
Благодаря, все пак
не съм се изразила докрай ясно- не държим 100% да е самсунг

Има, но няма официален внос. Можете да поръчате от сайтове и да не разчитате на гаранционно обслужване тук - Google Pixel 5, Google Pixel 4a, ASUS Zenfone 8, сгъваемите също (флип моделите), но са скъпи, както и Sony имаха малко моделче - около 6 инча от XPeria линията.

# 10 777
  • Мнения: 8 772
Моля за помощ.

С Iphone 11 pro съм и естествено Icloud ми е пълен.
Не искам да надграждам, тъй като не го използвам. ( Всички снимки съхранявам в Google photos).
Но излиза съобщение, че е запълнен на максимален капацитет - 5гб.

Искам да си изтри кеш-а от Вайбър и Whatsapp.
Обаче доколкото разбирам, това няма как да се случи освен ако не го деинсталирам.

Така ще загубя ли чатовете и хронологиите си?
Скрит текст:


Също така - подариха ми Iphone 13, имате ли лични впечатления дали наистина батерията държи толкова добре, колкото пишат? Предната камера в сравнение с 11 про ми идва една идея по-реална и всички несъвършенства лъсват жестоко.
Желанията от мен беше 13 pro max, но получих горепосочения изненадващо.

От 2019г. декември ползвам активно 11 pro и батерията към момента е 82%.
Искам да го подаря на сестра ми, заслужава ли си да се занимавам и да  търся сервиз за смяна на батерията?

Последна редакция: вт, 26 юли 2022, 14:40 от alethea

# 10 778
  • София
  • Мнения: 39 817
Дъщеря ми е с Iphone 13 и е доволна. Експлоатира го на макс.
Тя също започна да използва Google. Плащам по 3лв месечно за допълнително място.

# 10 779
  • Мнения: 2 683
Аз от над три години ползвам iPhone XS и съм мега доволна, детето има 12 и се скапа по- бързо . Неговият предишен беше ХR, също излезе хубав и сега съжалява, че го продаде.
Аз вечно  нямам достатъчно памет, не смея нищо да back up- на, преинсталирам, деинсталирам, че от непомнене на парола един iPad ми седи като музеен експонат .
Ползвам Google Photos за съхранение, обаче до един момент дори да изтрия снимка от галерията в телефона, тя си стоеше там, вече не. Дали има ограничение и до какъв размер съхранява? Аз все пак изтрих доста стари, би трябвало да се е освободило пространство, но може и някакви настройки да съм пипала и вече не се пазят снимките там, ако ги изтрия от галерия.

# 10 780
  • Русе
  • Мнения: 5 230
Синът ми е с  iPhone 13 pro max от два месеца, и е много доволен. Батерията му издържа много повече от тази на предишния му телефон самсунг А 72.

# 10 781
  • Мнения: 8 772
Да, гледах че 13 про макс е с много добра батерия, но както написах получих 13 .... Дано остана доволна от него.

А по въпроса с батерията на 11 про какво ще ме посъветвате?

Просто не знам какво да правя с този вайбър.
Не искам никакви емотикони и стикери да backup-вам, само хронологиите да си запазя и да  прехвърля на новия телефон.

# 10 782
  • София
  • Мнения: 39 817
Набързо разпитах дъщеря ми.
Старият ѝ телефон беше Xr. Явно е доста по-доволна от него. Не харесва как снима 13та. Зарежда го всеки ден.

Аз лично нямам наблюдение на телефоните. Не ги харесвам. С Xr-а изкарах може би месец и ѝ го дадох. 13та пък изобщо не съм го пипала.
Съпругът ми е с Xs. Доволен.

# 10 783
  • Мнения: 8 772
Първия ми Айфон беше 5s, бях с него сумати години, сигурно 7поне  и бях адски доволна.
След това смених с 11 про. 2019та.
Всичко чудесно, ама напоследък започна много да ми забива. Вероятно и защото е с малко памет 64 ГБ. А и зареждане всекидневно започнах от известно време, та не ми харесваше също това.
Отделно и този тъп iCloud много ме дразни.

Сега новия е с 256 ГБ памет, ама като видях предната камера и ми стана лошо.
Иначе  задната  е добра.

Една идея по-тежък ми идва, но ще свикна.

# 10 784
  • Мнения: 2 597
Аз съм с чиста 13-ка, доволна съм много, но нямам база за сравнение с други от марката понеже това ми е първият Iphone.
Батерията при мен се държи супер, ако съм на работа (там го ползвам страшно много) издържа 2 пълни дена, а ако почивам изкарвам и по 3. В момента да речем съм на втори ден от зареждането и съм с 45% батерия.
За мен камерата снима много добре, нея я сравнявам със Samsung Note (предният ми тел.)  и този е по-добре.

Общи условия

Активация на акаунт