Бургаски майчета - 11 тема

  • 39 798
  • 722
  •   1
Отговори
# 435
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187

айКО ИСКАШ ДА ТИ РАЗКАЖА?
И ако може на грамотен български, че най-малкото не ти отива на възрастта да пишеш като инфантилна чатърка!
[/quote]
Така е, когато пишеш с дете на главата.... А най-малко на мен можеш да ми правиш забележки за писането... В голям процент от постовете не се знае що е пълен член или запетайка.
Относно спиналната упойка - да, прилага се при нормални раждания, но многоооооо, много рядко и изключително по медицински причини. Количеството й е определящо за напъванията. При нормално раждане се практикува епидуралната упойка, при която се използва катетър, от който по време на самото раждане се намалява притокът на упойката, за да се засили чувствителността и позволява да се напъва нормално. Инфо - анастезиоалог от болница Свети Иван Рилски в София.

# 436
  • Мнения: 6 666
Встрани от горещия спор, искам да попитам и някоя от вас правила ли е амниоцентеза и къде? В Бс сигурно и това няма кой да направи, ако е така, в кой град /София, Варна, другаде?/ и при кой лекар?

Правих амнио в Майчин дом в София февруари тази година при д-р Цанкова.Много съм доволна, ако искаш мога да ти дам телефона й.

# 437
  • Мнения: 150
Благодарим за инфото! С две думи - потвърждава се онова, което е казала акушерката и анестезиоложката от МБАЛ.

# 438
  • Бургас
  • Мнения: 30
Встрани от горещия спор, искам да попитам и някоя от вас правила ли е амниоцентеза и къде? В Бс сигурно и това няма кой да направи, ако е така, в кой град /София, Варна, другаде?/ и при кой лекар?

И аз ти препоръчвам Майчин дом -София, а  относно лекар не мога да кажа кой, но мисля че всеки един от там , които прави амнио е добър  Hug

# 439
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Благодарим за инфото! С две думи - потвърждава се онова, което е казала акушерката и анестезиоложката от МБАЛ.
Да, аз никога не съм го отричала, а просто питах как е възможно да се случва... И не знам защо толкова опищяхте тук....

# 440
  • Мнения: 105
Хах, оставете момичето, в крайна сметка може да разберем гладни ли сме или ни е студено  hahaha  така или иначе с тия хормони сега са бременни, после кърмачки, има няма до 2 години ще се упокои темата  Peace
Не бъдете крайни за болниците, всеки си взема решението, пък няма нужда някой трябва да се почувства виновен от избора си!

Януарче, тя тигрица си е Стефито, ама чак бясна /туй кротко дететнце, пепел ти на устата!!!  Outta Joint/  Mr. Green Аз почвам да се замислям дали да не офертирам и Танчето за сватя, пък да видим. Те тогава ще си спретнем четирите една мешана скара. Той Жорето все по-Убав става!!!


Ехееееее Ани благодаря за хубавите комплименти за Жорето. Пък що не нали знаеш приказката " Хвани си кака да те утрака"

# 441
  • Мнения: 25
Здравейте момичета!Взе да се поразхлажда малко и е по добре.Искам да ви попитам,по скоро тези който са раждали и ще раждат с епидурална(понеже аз така съм решила),правихте ли тест за упойки и консултация с анестезиолог?  newsm78

# 442
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Здравейте момичета!Взе да се поразхлажда малко и е по добре.Искам да ви попитам,по скоро тези който са раждали и ще раждат с епидурална(понеже аз така съм решила),правихте ли тест за упойки и консултация с анестезиолог?  newsm78
Да, хубаво е човек да си направи тест за упойката предварително и да говори с анастезиолог. Но повече няма да пиша нищо по тази тема...... щото   #Crazy

# 443
  • Мнения: 25
Здравейте момичета!Взе да се поразхлажда малко и е по добре.Искам да ви попитам,по скоро тези който са раждали и ще раждат с епидурална(понеже аз така съм решила),правихте ли тест за упойки и консултация с анестезиолог?  newsm78

Аз преди седмица ходих в МБАЛ на преглед при ендокринолог (на 4-ти етаж) и там видях кабинет алергология (401 или 402 май беше). Имаше няколко души пред кабинета- на всички им предстоеше операция и бяха за тест за упойки- говориха нещо за 44 лв, но не съм много сигурна какво точно включва  Peace

Дано ти помогна малко като информация, въпреки че не е от опит, защото още не съм ходила лично, че моето секци все още има шанс да се размине  Praynig

А консултацията с анестезиолог се прави накрая, когато вече си събрала всички други необходими изследвания (за упойките, за съсирване на кръвта, и т.н.)

Хубав ден и  Hug

# 444
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Здравейте момичета!Взе да се поразхлажда малко и е по добре.Искам да ви попитам,по скоро тези който са раждали и ще раждат с епидурална(понеже аз така съм решила),правихте ли тест за упойки и консултация с анестезиолог?  newsm78

Аз преди седмица ходих в МБАЛ на преглед при ендокринолог (на 4-ти етаж) и там видях кабинет алергология (401 или 402 май беше). Имаше няколко души пред кабинета- на всички им предстоеше операция и бяха за тест за упойки- говориха нещо за 44 лв, но не съм много сигурна какво точно включва  Peace

Дано ти помогна малко като информация, въпреки че не е от опит, защото още не съм ходила лично, че моето секци все още има шанс да се размине  Praynig

А консултацията с анестезиолог се прави накрая, когато вече си събрала всички други необходими изследвания (за упойките, за съсирване на кръвта, и т.н.)

Хубав ден и  Hug
Ще споделя, като минала по пътя. Направих си тест за упойки, не помня колко струваше в МБАЛ. Излязох алергична към 99 процента от тях. Защото сестрата ме надра така грубо, че дълго ходих с белези. Изплаших се от резултатите и отидох при д-р Янев в ДМ, който ми напарви нов тест. Е, оказах се алергична, но не към почти всички. Избрахме упойката заедно, разясни ми как се слага, какво се прави, как действа и т.н. Изключителен специалист. Смъкна ми цял тон тежест от гърба тогава и много ме успокои за операцията.

# 445
  • Бургас
  • Мнения: 644
Аз правих тест за упойка миналия август. Беше 35 лв, д-р ЛюцкановА беше изключително внимателна и любезна, сестрата беше прекрасна и тестовете ми излязоха отрицателни. Доволна съм!

# 446
  • Мнения: 38
Като имаме предвид тест за упойка за всички видове упойки ли имате предвид.Аз бях с пълна упойка като раждах(по лекарско предписание)и единственото което ми направиха беше 3 лентички ако мога така да ги нарека драснаха ме с иглата поляха ги с 3 различи и толкова.С анестезиолога си разменихме по 5 думи и така.

# 447
  • Мнения: 25
Ами аз съм си записала час за д-р Янев края на месеца и предполагам че там ще ми направят тестовете,ако той прецени.В ДМ на ценоразписа им пише тест за упойки-50 лв.Дано няма проблем,че си държа за епидуралната!  Rolling Eyes

# 448
  • Мнения: 25
Момичета,имам важен въпрос!Почувствах една болка,като тази която имам няколко дена преди да ми дойде менструацията,за около 5 минути,но вчера пак я усетих за по малко.Нямам телефон на моя наблюдаващ и се чудя ако се наложи нещо спешно или ме заболи повече какво да правя?В болницата ли да звъня........от какво може да бе наболява така???? Tired

# 449
  • Бургас
  • Мнения: 644
kalina, v koq sedmica si??moje da te boli ot raztqganeto na matkata. Moje da pie6 no 6pa i ako ne ti mine ili prokarvi6 zadaljitelno se 4ui s dok. Izvinqvam se za latinicata.

Общи условия

Активация на акаунт