Бургаски майчета - 11 тема

  • 39 867
  • 722
  •   1
Отговори
# 585
  • Бургас
  • Мнения: 30
Здравейте мамчета!Аз миналата седмица си взех 45 дневния.Попитах доктора си за записа на тоновете как се процедира(защото виждам,че почти всяка мама ходи на записи).....и отговорът му беше,че нямало нужда от запис на тоновете,освен ако няма някакъв проблем или се преносвало!!!!!Вие какво ще кажете?  newsm78

Аз съм далече все още от това, нека дойде времето живот и здраве мисля да ходя. Моят док от ЖК работи в  МБАЛ-а и ми каза че като дойдат тези 45 дни се ходи всяка седмица. И още нещо братовчедка ми роди преди малко повече от година и то по спешност две седмици по -рано, защото на един такъв запис тоновете на детето се губеха.. Така че според мен е хубаво да се ходи всяка седмица...

Последна редакция: ср, 26 сеп 2012, 13:46 от tweetyto_bs

# 586
  • Мнения: 150
Здравейте мамчета!Аз миналата седмица си взех 45 дневния.Попитах доктора си за записа на тоновете как се процедира(защото виждам,че почти всяка мама ходи на записи).....и отговорът му беше,че нямало нужда от запис на тоновете,освен ако няма някакъв проблем или се преносвало!!!!!Вие какво ще кажете?  newsm78
Калина буби, по мое мнение прекалената загриженост никого не е убила. Което не може да се каже за липсата на внимание. Моето мнение е, че когато имаш възможност да си направиш някоя допълнително консултация, при това безплатно, нищо не губиш ако го направиш. Аз лично си ги бях направила така нещата - вторник на ЖК при Добрева, в петък - на запис в МБАЛ - т.е два пъти седмично получавах информация за бебчо.
Един въпрос - да не би доктора ти да работи в Девата или Черноморска и да не му се иска да ходиш в Окръжна, да не би да те омая някой там да родиш  newsm78 ?

# 587
  • Мнения: 150
Мамчета, прави ми впечатление, че повечето тук сме интелигентни жени с поне средно образование, обръщайте малко повече внимание на правописа. Пише се имунизация - мн.ч. имунизацИИ ( а не имунизацИЙ ), консултация - мн.ч. консултацИИ ( а не консултацИЙ ), а когато става въпрос за глаголи осн. форма се съгласува по род и число напр. Аз предстоя- на мен ми предстои ( а не предстой ). Ако авторката се познае, моля, да не ми се сърди, а да го приеме като градивна критика  Hug
Ако все пак не сте сигурни в правописа - има функция Проверка правопис - долу, вдясно от бутона Публикувай  WinkОсвен това, в българския език има и препинателни знаци като запетайка, тире, кавички... , които е хубаво от време на време да се използват. Нека бъдем грамотни. Мир   Peace
Извинявам се за off-topic - a

# 588
  • Бургас
  • Мнения: 420
Jana_Ilieva, ако погледнеш първите теми за Дева Мария, от преди 3 години, ще видиш също доста суперлативи и за персонала, и за самото болнично заведение. За жалост всяко чудо за три дни! Нямам и грам съмнение, че и в Черноморска ще стане същата история, каквато е в Девата сега. Така, че който има късмет да ражда по-скоро, да ходи там - новото си е ново  Peace
Аз и двете си деца в Девата раждах. Баткото беше от първите бебета, родени там....амииииииии, разликата е огромна от преди три годнии и сега. Само ще кажа, че най-хубавото нещо на Девата е Светлето Николова! Heart Eyes Hug

# 589
  • Мнения: 25
Здравейте мамчета!Аз миналата седмица си взех 45 дневния.Попитах доктора си за записа на тоновете как се процедира(защото виждам,че почти всяка мама ходи на записи).....и отговорът му беше,че нямало нужда от запис на тоновете,освен ако няма някакъв проблем или се преносвало!!!!!Вие какво ще кажете?  newsm78
Калина буби, по мое мнение прекалената загриженост никого не е убила. Което не може да се каже за липсата на внимание. Моето мнение е, че когато имаш възможност да си направиш някоя допълнително консултация, при това безплатно, нищо не губиш ако го направиш. Аз лично си ги бях направила така нещата - вторник на ЖК при Добрева, в петък - на запис в МБАЛ - т.е два пъти седмично получавах информация за бебчо.
Един въпрос - да не би доктора ти да работи в Девата или Черноморска и да не му се иска да ходиш в Окръжна, да не би да те омая някой там да родиш  newsm78 ?
Готова мама,доктора ми е Бояджиев,ходя на консултациите в Света София.Аз бях доста учудена от това което ми каза за записа на тоновете и за това ви питам тук.В МБАЛ-а безплатно ли е слушането на тоновете???

# 590
  • Мнения: 4
Безплатно е!

Хе хе Гогова мама и аз така.. Обикновено ми се набиват на очите всякакви правописни и граматични грешки, не че и аз не правя такива.. Ето например сега (нищо лично), в на Melly.G изречението " Така, че който има късмет да ражда по-скоро, да ходи там..", запетайката трябва да е след "че", т.е. преди "който", макар че в повечето случаи, запетая се пише пред "че". Но все пак човек се бърка. Българският език е доста сложен! Мир и от мен Simple Smile !!

П.П. Може и да имам 2 - 3 грешки в поста, не ме съдете Simple Smile !

Последна редакция: ср, 26 сеп 2012, 15:40 от exa

# 591
  • Мнения: 25
Значи ще се ходи на записи(още повече щом е и безплатно).   Wink Иначе къде трябва да отида в МБАЛ за тях?Разбрах,че не е със часове и кой дни мога да отида?

# 592
  • Мнения: 122
Тета014, точно пък Душепеев не е привърженик на секциото и винаги агитира майките за нормално раждане.Не вярвам така лесно да го уговарят за операция, а и е доста своенравен WinkАз имах медицински причини и пак до последно ме убеждаваше, но аз реших да не рискувам Peace
Кашпичка точно така и аз си мисля. Направо се учудих, че с/у пари ще ми направи секциото. Все пак взех решение да се поглезя и избрах Черноморска. Много съм доволна.
 jana_ilieva смятам, че няма нужда да ти изпращам моя разказ, предполагам че ще повторя другото момиче.Все пак ако има нещо което искаш да разбереш пиши ми на лични да не ставам отегчителна вече с хвалебствията.
tania_burgas за съжаление съм боса по тази тема и не мога да ти помогна.Дано се включи някое момиче което да те отмини и помогне. Благодарности за темите   bouquet

# 593
  • Мнения: 6 703
Тета014, аз точно затова си мисля, че акушерката те е подвела и че това не е истина Peace

# 594
  • Мнения: 74
Ето например сега (нищо лично), в на Melly.G изречението " Така, че който има късмет да ражда по-скоро, да ходи там..", запетайката трябва да е след "че", т.е. преди "който", макар че в повечето случаи, запетая се пише пред "че". Но все пак човек се бърка. Българският език е доста сложен! Мир и от мен Simple Smile !!

П.П. Може и да имам 2 - 3 грешки в поста, не ме съдете Simple Smile !

E , хайде сега , нека не преиграваме. Грешки от този род не са чак толкова драматични .Иначе съм напълно съгласна с поста на Готова мама относно "ий" .Масово по форумите забелязвам ,че хората не умеят да поставят думите в множествено число. Както и да изписват думи  като "деЦки" (детски)   .

# 595
  • Бургас
  • Мнения: 420
Еха, ако ще се ловим за запетайките, няма ядове!
Достатъчно грамотна съм, мога да те уверя! Нито една от двете ми дипломи за висше образование (и двете са от СУ) не е купена!
Но си права, ето например в следното изречение (ааа, то било твое):


Хе хе Гогова мама и аз така.. Обикновено ми се набиват на очите всякакви правописни и граматични грешки, не че и аз не правя такива..
П.П. Може и да имам 2 - 3 грешки в поста, не ме съдете Simple Smile !
След възклицанието "Хе хе", трябва да се постави една от онези дразнещи ЗАПЕТАИ, защото следва обръщение (в случая "Гогова мама"). Но си права! Българският език е сложен Grinning Мир и любов на всички Hug

Последна редакция: ср, 26 сеп 2012, 22:26 от Melly.G

# 596
  • Мнения: 4
Еха, ако ще се ловим за запетайките, няма ядове!
Достатъчно грамотна съм, мога да те уверя! Нито една от двете ми дипломи за висше образование (и двете са от СУ) не е купена!
Но си права, ето например в следното изречение (ааа, то било твое):


Хе хе Гогова мама и аз така.. Обикновено ми се набиват на очите всякакви правописни и граматични грешки, не че и аз не правя такива..
П.П. Може и да имам 2 - 3 грешки в поста, не ме съдете Simple Smile !
След възклицанието "Хе хе", трябва да се постави една от онези дразнещи ЗАПЕТАИ, защото следва обръщение (в случая "Гогова мама"). Но си права! Българският език е сложен Grinning Мир и любов на всички Hug

Тъй тъй  Grinning , аз проверявах дали ще го забележите  Mr. Green  smile3503 . Е нищо лично, споко!  newsm47  261uu newsm57  animal085 smile3535

# 597
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Аз пък да ви кажа, че между "хе" и "хе" има тире, пише се: "Хе-хе"  Naughty  Joy Запетаята си остава, естествено  Whistling
Мир  Grinning Hug

# 598
  • Мнения: 4
Абе ще се смея както си искам  Mr. Green !!!  Peace хихи..

# 599
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Абе ще се смея както си искам  Mr. Green !!!  Peace хихи..

 Joy  Hug

Общи условия

Активация на акаунт